Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Lobster

q3dnuYY.gif


Jel sam ja jedini koji je ovo skapirao kao; drustvo u buducnosti koje ove blago poremecene salje u "hotel" da im nadje par slicnih ludaka i time ih rehabilituje i vrati u drustvo. A ukoliko ne uspeju harvestuju im se organi. Oni u sumi su ludaci koji su se odmetnuli i nece da zive kako im drustvo nalaze, a love ih zive zbog organa. Colin je video sta se desava kad je odneo onu da je pretvori u zivotinju i zeli da se integrise nazad iako je totalno prso.
 
The Lobster

Jel sam ja jedini koji je ovo skapirao kao; drustvo u buducnosti koje ove blago poremecene salje u "hotel" da im nadje par slicnih ludaka i time ih rehabilituje i vrati u drustvo. A ukoliko ne uspeju harvestuju im se organi. Oni u sumi su ludaci koji su se odmetnuli i nece da zive kako im drustvo nalaze, a love ih zive zbog organa. Colin je video sta se desava kad je odneo onu da je pretvori u zivotinju i zeli da se integrise nazad iako je totalno prso.
...
Da, to je to u osnovi.
Mračna satira na temu "People are under so much pressure to be successful in relationships.".
Tragikomična (i romantična) satira sa elementima horora prelivena sa dosta apsurda...

Meni se svideo, originalnosti mu ne fali.
Ali ga neću ponovo gledati, preteran je za moj ukus :)
 
The boy in the striped pyjamas, dobar, o stradanju ******* u logorima i prozivljavanju porodice glavnokomandujuceg ss oficira u tom logoru
 
The Uninvited Guest

Od kada sam odgledao La Cara Oculta tražim slične filmove.
El Cuerpo nikako da pogledam a stoji mi na hardu a The Univited Guest me je nekako više privukao zbog radnje.

Meni se Uninvited Guest svideo.
Mračan,napet, drži pažnju do kraja.
Sviđa mi se što i nije predvidljiv,osim kraja donekle ali sve što sam mislio da će se desiti nije se desilo :d
Poslednji filmovi a da su bili ovako napeti i donekle na ovako sličan fazon koje sam gledao bili su Sleep Tight i Almodovarov The Skin I Live In

Od tih koji si nabrojao gledao sam la cara oculta i el cuerpo. Prvi je sasvim solidan a el cuerpo koji nisi gledao je masterpiece. Ja sam u nedostatku ovakvih filmova krenuo da gledam noar filmove iz 40ih ali su mi prekomplikovani, citam npr za big sleep da niko ziv na svetu ne moze da desifruje
 
Od tih koji si nabrojao gledao sam la cara oculta i el cuerpo. Prvi je sasvim solidan a el cuerpo koji nisi gledao je masterpiece. Ja sam u nedostatku ovakvih filmova krenuo da gledam noar filmove iz 40ih ali su mi prekomplikovani, citam npr za big sleep da niko ziv na svetu ne moze da desifruje
Od tih noir filmova moja preporuka je:
Angels with dirty faces (mozda nije klasican noir ali svakako vredi zbog fenomenalnog Jamesa Cagneyja)
Third man
Touch of evil
Blood Simple ( braca Koen)

Big sleep sam davno davno gledao i skoro ga se ne secam....hvala na podsecanju moracu opet da ga pogledam
 
Third man i touch od evil su na watchlisti i bice pogledani uskoro, dok je blood simple ipak tzv neo noar, a smatram da ako nisam sve onda sam pogledao 95% neo noar filmova :) angels with dirty faces nisam imao u planu, to cu pogledati
 
Deadpool odlicna zabava 8/10
Jedini Marvelov film koji bih komotno opet pogledao.
Devojka se oduševila iako nije imala pojma ko je DP.
Btw kod mene kad sam gledao ladno samo mi i jos jedan lik sa ribom ostao da saceka kredit scenu.
 
Creed bogami bas sam prijatno iznenadjen. Dobar film mada
sa predvidljivim krajem
.
 
The Shining (1980)
Svi Kjubrikovi filmovi koje sam pogledao imaju neki poseban osećaj, mistični su i van šablona. Isijavanje ima i neke skrivene (moguće) poruke. Primetio sam džemper sa slikom Apola 11 na malom Daniju, ispostavilo se da je to aluzija Kjubrika. Ocena 3+.
There’s an elaborate theory that the moon landing was faked and that Stanley Kubrick did it. The Shining supposedly serves as Kubrick’s confession, hiding clues in plain sight — all superfluous details he deliberately chose to include, as they weren’t in the book. Notably, Danny’s Apollo 11 sweater brings the moon landing to mind, in addition to the number of the haunted room being changed from the novel’s 217 to 237 (the moon is 237,000 miles from Earth), and known space-drink Tang being prominently displayed in the hotel’s pantry. The most haunting clue, if the theory were true, is Jack’s tirade at Wendy which could echo Kubrick’s feelings about faking the moon landing, “Does it matter to you at all that the owners have placed their complete confidence and trust in me, and that I have signed a contract in which I have accepted that responsibility?”
 
The Lobster

q3dnuYY.gif


Jel sam ja jedini koji je ovo skapirao kao; drustvo u buducnosti koje ove blago poremecene salje u "hotel" da im nadje par slicnih ludaka i time ih rehabilituje i vrati u drustvo. A ukoliko ne uspeju harvestuju im se organi. Oni u sumi su ludaci koji su se odmetnuli i nece da zive kako im drustvo nalaze, a love ih zive zbog organa. Colin je video sta se desava kad je odneo onu da je pretvori u zivotinju i zeli da se integrise nazad iako je totalno prso.
Ne moraju da budu ludaci, ali rehabilitacija svakako. Film je vrlo originalan, ali prepotetnosti mu ne fali. Doduše, to je fazon koji fura reditelj.
Meni film uopšte nije legao.
 
Ne moraju da budu ludaci, ali rehabilitacija svakako. Film je vrlo originalan, ali prepotetnosti mu ne fali. Doduše, to je fazon koji fura reditelj.
Meni film uopšte nije legao.


Film nije ostavio nikakav utisak na mene nekako mi je više bzvz al ajde da ne mračim kraj filma mi je nedorečen, šta je pisac hteo da kaže? Šta se desilo na kraju?
 
Na kraju lobstera on radi to sto radi zbog ljubavi. Jel je neophodno da parovi imaju "nesto zajednicko" nesto sto ih definise. I samo tako mogu da budu zazjedno u drustvuu kojem zive Kao oni sto krvare iz nosa.
 
Deadpool je sjajan, oduševljena sam. Moraću opet da ga gledam.

Lobster mi nikako nije legao mada mi se ideja filma strašno sviđa. Atmosfera filma je toliko prenaglašena da mi je to skroz pokvarilo utisak.
 
Meni se takođe dopao Deadpool. Ostatku ekipe sa kojom sam bio se nije dopao nimalo.
 
Lobster je najwtf film u poslednjih godinu dana za mene.
Atmosfera me mnogo podsetila na Under the skin a malo i na Enemy.
 
Victoria http://www.imdb.com/title/tt4226388/

Kakva filmcina! Ne verujem da bi bio tako dobar da nije snimljen kako je snimljen, ali svejedno. Apsolutno sve mi se svidelo, sem mooozda kraja, ali sta je tu je. Bas mi je legao.
10/10

edit:
odgledao sam i Leona, Profesionalca, jer dugo vremena stoji na wl.
Natali Portman je jedina koju je bilo vredno gledati, sve ostalo me zesce smorilo.

Mozda sam previse ocekivao, nemam pojma. Moje misljenje je da je to odlican film ako si uzrasta do 16-17 godina.
3/10
 
Poslednja izmena:
^ dobro si me podsetio nisam ga ogledao a eno ga kiseli se u cipelici
 
Dobro ste me podsetili. Sad cu i ja da pogledam taj film. ;)
 
Na kraju lobstera on radi to sto radi zbog ljubavi. Jel je neophodno da parovi imaju "nesto zajednicko" nesto sto ih definise. I samo tako mogu da budu zazjedno u drustvuu kojem zive Kao oni sto krvare iz nosa.





Aaa sad mi je jasno to sam potpuno smetno sa uma to da parovi moraju imati sličnosti, btw mogao je da se pretvara ko njegov gari ....
 
Poslednja izmena:
The Shining (1980)
Svi Kjubrikovi filmovi koje sam pogledao imaju neki poseban osećaj, mistični su i van šablona. Isijavanje ima i neke skrivene (moguće) poruke. Primetio sam džemper sa slikom Apola 11 na malom Daniju, ispostavilo se da je to aluzija Kjubrika. Ocena 3+.
There’s an elaborate theory that the moon landing was faked and that Stanley Kubrick did it. The Shining supposedly serves as Kubrick’s confession, hiding clues in plain sight — all superfluous details he deliberately chose to include, as they weren’t in the book. Notably, Danny’s Apollo 11 sweater brings the moon landing to mind, in addition to the number of the haunted room being changed from the novel’s 217 to 237 (the moon is 237,000 miles from Earth), and known space-drink Tang being prominently displayed in the hotel’s pantry. The most haunting clue, if the theory were true, is Jack’s tirade at Wendy which could echo Kubrick’s feelings about faking the moon landing, “Does it matter to you at all that the owners have placed their complete confidence and trust in me, and that I have signed a contract in which I have accepted that responsibility?”

I ne samo to. Pogledaj ovaj dokumentarac vezan sa The Shining http://www.imdb.com/title/tt2085910/?ref_=nv_sr_3
 
Victoria http://www.imdb.com/title/tt4226388/

Kakva filmcina! Ne verujem da bi bio tako dobar da nije snimljen kako je snimljen, ali svejedno. Apsolutno sve mi se svidelo, sem mooozda kraja, ali sta je tu je. Bas mi je legao.
10/10

edit:
odgledao sam i Leona, Profesionalca, jer dugo vremena stoji na wl.
Natali Portman je jedina koju je bilo vredno gledati, sve ostalo me zesce smorilo.

Mozda sam previse ocekivao, nemam pojma. Moje misljenje je da je to odlican film ako si uzrasta do 16-17 godina.
3/10
Gary Oldman?
 
Jos jedna preporuka za Viktoriju, hebes film ako ne razmisljas o njemu par dana posle gledanja...
 

I on je bio odlican. Pa i Zan Reno, ali dzabe kad je sve ostalo slabo.

@Boris To sam i ja pomislio, ali stvarno mi se film nije svideo. To je verovatno zbog toga sto je vecina gledala film kad je izasao ili kad su bili dosta mladji, onda je drugaciji utisak. Onda kad ga god sledeci put gledas bude ti se stare emocije i uzivas.
Ja sam znao da gledam kultni film, i ceo film sam razmisljao zasto je to tako. Na kraju nista, jedva sam cekao kraj.

Doduse, tako nije bilo dok sam gledao La Haine pre neki dan. Takodje sam znao da gledam kultni film, i sve vreme se videlo zasto je kultan.
 
Poslednja izmena:
Maze Runner: The Scorch Trials
Film kao film ništa posebno ali posebno me je iznerviralo da čovek zajaši .50 cal mitraljez i da
umesto da puca u motore onog transportnog aviona,da spreči bekstvo,on puca u chopper i u pešadiju?
 
The Grey
Film kao film ok, sve dok se ne dodje do samog kraja. Sam kraj je toliko djubre da ja nemam reci. Bar da je bilo prikazano to sto je trebalo biti prikazano, nego samo black sreen i gotovo. Ko da nisu imali para da odrade kraj. Jadno...

Apsolutno se slazem sa tobom. Ne znam kakva je komedija 50 nijansi crne,gledao neko? Ne znam zasto svi pljujete po Leon Professional. Jeste stariji film ali po meni jedan od boljih koje sam pogledao. Stavio sam na listu tu Victoriju ali po trejleru mislim da mi se nece svideti kamera koja je snimala ceo film.
 
Kakav može biti 50 nijansi crne nego đubre od filma. Ne bi dao pare za to ni za 3 života.
 
Najsmešnije je što ti filmovi kao 50 nijansi crne naši prepametni distributeri odmah otkupe, a neke odlične ili čekamo mesecima ili ih nikad ni ne dočekamo. Ali valjda je narod glup pa voli to da gleda u bioskopu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno