Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sicario odličan 8,5/10 od mene
 
Obnavljam gradivo.

Wall-E

10/10

Perfektan film. Ocekujem nastavak.
 
I ja obnavljam, Blade Runner 8.5/10 muzika i atmosfera fenomenalni, možda sam se prešao jer sam gledao neku produženu verziju pa je malo izgubio na dinamici.
Nexusi gotivni kao i oni Guglovi [emoji1]
 
Terminus 7/10

Sasvim solidan niskobudzetni sci-fi
 
Kad smo kod obnavljanja i pokrenute rasprave, sinoc sam ponovo gledao Apocalypse Now posle ko zna koliko godina, u tom filmu nema ništa da je imalo loše, jednostavno 10/10.
 
Meni Marsovac odličan....jeste da ne može da priđe Apolu 13 (po meni) koji je rađen po istinitim događajima ali meni je film super legao.

Jedino šta mi je zasmetalo

Tokom celog filma nijednom se nisu osvrnuli na problem kiseonika.
HAB je tokom celog filma pokazivao procenat od 20.89-20.91% kiseonika (da pratio sam)
Znam da su negde kada se pojavio film pričali o tome da su iskoristili ideju sa kojom i NASA eksperimentiše da vazduh sa Marsa hemijskim putem pretvara u kiseonik u HABu ali bi onda procenat kiseonika trebao da raste a ne da bude zakucan na 20%

To i lepljenje kacige i ulaza u HAB sa duct tape-om :wall:
Znači obavezan pribor prilikom kolonizacije Marsa i/ili drugih planeta mora pored standardne opreme da čini i duct tape
 
Obraduj i sebe i nas - procitaj knjigu, sve je lepo objasnjeno u sitna crevca...
sad dal je stvarno bas sve super moguce sto se desi, ne bih znao, ali deluje "sci" :)
 
Izolir traka i alu folija najvece dostignuce covecanstva :D
Nego jel se u knjizi spominju Rusi posto u filmu kao da ne postoje, samo nasa i kinezi imaju spejs program ostali su u bronzanom dobu.
 
Meni Marsovac odličan....jeste da ne može da priđe Apolu 13 (po meni) koji je rađen po istinitim događajima ali meni je film super legao.

Jedino šta mi je zasmetalo

Tokom celog filma nijednom se nisu osvrnuli na problem kiseonika.
HAB je tokom celog filma pokazivao procenat od 20.89-20.91% kiseonika (da pratio sam)
Znam da su negde kada se pojavio film pričali o tome da su iskoristili ideju sa kojom i NASA eksperimentiše da vazduh sa Marsa hemijskim putem pretvara u kiseonik u HABu ali bi onda procenat kiseonika trebao da raste a ne da bude zakucan na 20%

To i lepljenje kacige i ulaza u HAB sa duct tape-om :wall:
Znači obavezan pribor prilikom kolonizacije Marsa i/ili drugih planeta mora pored standardne opreme da čini i duct tape

Duct tape je već par decenija sasvim normalna stvar u redovnom svemirskom priboru, bez zezanja. Inače da ima propusta, ima.
 
Nema tog problema kojeg ne mozes trakom da resis ako imas malo maste. Ne potcenjujte moc lepljive trake, svakog dana radim s njom.
 
Finci su toliko impresionirani tom trakom, da je zovu Jesus tape.
 
Odgledah Mystic River http://www.imdb.com/title/tt0327056/
koji mi je odavno na listi za gledanje. Pre neki dan naleteo na klip na YT kada Son Pen dobija oskara za tu ulogu, pa sam se podesetio.

nisam nesto odusevljen, dobar za pogledati ali ne vise od toga. prica je okej, mada se brzo i predvidljivo odvija.

Iako obozavam Son Pena, nije mi bio bas za oskara.

sve u svemu 7/10
 
Biće opomena i poena...
 
Odgledah Mystic River http://www.imdb.com/title/tt0327056/
koji mi je odavno na listi za gledanje. Pre neki dan naleteo na klip na YT kada Son Pen dobija oskara za tu ulogu, pa sam se podesetio.

nisam nesto odusevljen, dobar za pogledati ali ne vise od toga. prica je okej, mada se brzo i predvidljivo odvija.

Iako obozavam Son Pena, nije mi bio bas za oskara.

sve u svemu 7/10

Wow.. meni jedan od omiljenih filmova, sto forumasa dvesta grudi..

Straight Outta Compton

Odlican!
 
Wow.. meni jedan od omiljenih filmova, sto forumasa dvesta grudi..

Najgore kad ocekujes mnogo, kakav god da je film ta ocekivanja ga pokvare.
Da nisam cuo za njega i da nisam znao za oskare koje je dobio verovatno bi imao mnogo bolje misljenje, ovako sam vise gledao kakva je gluma i analizirao sam film nego sto sam se prepustio i opusteno gledao.
 
Avengers: Age of Ultron

Ne kapiram smisao ovakvih filmova. Kic fest, money grab. Boom boom, pew pew. 0/10
 
Da li je neko gledao remake kultnog filma point break s pocetka 90ih? Trebalo bi da je izasao u decembru ali ga ne vidim u prodavnicama. Sinoc sam skinuo original da utvrdim gradivo :) Secam se da je imao fantastican soundtrack sa LA Guns, Ratt i slicnom LA hard rock scenom 80ih :smoke:
 
Najgore kad ocekujes mnogo, kakav god da je film ta ocekivanja ga pokvare.
Da nisam cuo za njega i da nisam znao za oskare koje je dobio verovatno bi imao mnogo bolje misljenje, ovako sam vise gledao kakva je gluma i analizirao sam film nego sto sam se prepustio i opusteno gledao.
Sto manje ocekivanja manje razocarenja... sve sto je previse nahvaljeno trudim se da gledam nekoliko meseci kasnije. Marsovac Povratnik Hatefull 8 ... sve to za par meseci i bez ocekivanja
 
Da li je neko gledao remake kultnog filma point break s pocetka 90ih? Trebalo bi da je izasao u decembru ali ga ne vidim u prodavnicama. Sinoc sam skinuo original da utvrdim gradivo :) Secam se da je imao fantastican soundtrack sa LA Guns, Ratt i slicnom LA hard rock scenom 80ih :smoke:

Zar nije i taj iz 90ih bio remake?
 
Poslednja izmena:
Realno, zasto bi gledao tako nesto? :) Mislim, bolje da ostane u dobrom secanju, kakav moze biti remake ne-bas-originalnog surferskog action-krimi filma prilagodjenog danasnjoj populaciji i prikazanog u decembru:p
 
Ne budi na kraj srca, moze dispadne ok :)
 
Avengers: Age of Ultron

Ne kapiram smisao ovakvih filmova. Kic fest, money grab. Boom boom, pew pew. 0/10
Ja ne kapiram zasto gledaš uopšte te boom boom pew pew filmove? Znao si da je u fazonu prethodnih delova, znaci po tebi 0/10.Kapiram da ćeš i sledeći Marvel's civil war isto odgledali iako nemaš nikakva očekivanja [emoji6]

Apocalypse now nije mi legao, mozda sam čitajući ovde imao ne znam ni ja kakva očekivanja...prva polovina filma je čista propaganda ala Goebbels ww2 fazon, druga je znatno bolja. Sve u svemu not my cup of tea i ne mogu mu dati ocenu jer ne bi bilo fer.
 
Poslednja izmena:
Ili legendarni Vod(Platoon) i Zrtve rata(Casualties of war), takodje vijetnamska tematika..medjutim ako te ne zanimaju ratni filmovi, tesko da ce ti se i to svideti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno