Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Očekuj da do proleća bude 100%. Već su ga za skoro mesec dana odložili u odnosu na prvobitan najavljen datum.

I to nije prvi film koji se tako "šutira" ... Par filmova su tako muljali nekoliko meseci.

Stoji da je 21 premijera u Cineplex-u. Nema info da je odložen, barem ja ne vidim. Ako su ga odložili do proleća dotle se možda i pojavi kvalitetniji snimak.
 
Poslednja izmena:
Mad Max FR - u bioskopu mi bio savršen, gledam ga kasnije kad je odličan rip izašao - ubi bože katastrofe od filma. Bioskop ima neki cudan efekat ...


Stoji da je 21 premijera u Cineplex-u. Nema info da je odložen, barem ja ne vidim. Ako su ga odložili do proleća dotle se možda i pojavi kvalitetniji snimak.

U decembru je pisalo 31.12. Premijera, pa su onda pomerili na 07.01. Kad je i to došlo promenili na 14.01. Za 21.01 nisam ni znao do danas. Pre tri-četiri dana dogovaram sa drugom da idemo 14-og da gledamo, gledao sajt Arene/Rode dok smo dogovarali ...
 
Poslednja izmena:
Gordon Levit nije nominovan?e pa onda ako ga Di Kaprio ne dobije sada, nece nikad.[emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Mozda ali losa stvar po njega je to sto je Eddie Redmayne glumio tranvestita a takve stvari prolaze zbog korektnosti.
 
S obzirom na mlaku ovogodišnju konkurenciju, ako sad ne osvoji, neće nikada.
 
Beasts of no nation....
Idris Elba fantastičan a sam film dosta mučan za gledanje...mada realnost je verovatno 10x gora samo što mi to ne vidimo i ne znamo
 
Čekaj neka neko meni objasni kako Mad Max Fury Road Ima 10 nominacija za oskara? Kad je akcioni film bez priče.
Doduše nisam gledao za šta dve nominacije, ali vidim za najbolji film, režiju.
Nemoj pogrešno da me shvatite, meni je taj film najbolja akcija od Matrix keca.

pa jedino bi stvarno preterali ako bi ga nominovali za scenarij,ovako gledano i to kriticki film je dijamant u svom zanru,izuzetno osvezenje u moru cgi-ja,gritty reboot-ova itd.druga stvar sto vas je holivud navikao da gledate kilometarske i to lose odglumljene drame umocene u kilotone cgi-ja. :)

sto se tice lea i oskara dobice ga ili za ovaj ili za sledeci film,dobro se naostrio.ali da se razumemo,sam je kriv sto je pristao na typecast i to opasno vremena,tek zadnjih mozda 5-6 godina su svi i poceli da ga dozivljavaju kao ozbiljnog glumca.
 
Mad Max ima da dobije Oskara za najbolji film...videćete...mislim meni se film ne sviđa ali se ja najmanje pitam;)
 
da budemo realni mnogo,mnogo gori filmovi su dobijali oskara pa nikom nista. :)
 
Mad Max ima da dobije Oskara za najbolji film...videćete...mislim meni se film ne sviđa ali se ja najmanje pitam;)

Naravno da neće dobiti /iako je film maestralno odrađen. Zato valjda, Džordž ni neće raditi nastavke. :smash:
Dobiće ga Revenant (jer Iñárritu) i sa njim Leo, koji za razliku od svih prethodnih puta kada (zasluženo) nije dobio oskara, sada nema neku konkurenciju.
 
otkud to bre da nece raditi nastavke?

iako si u pravu za taj politicki aspekt za revenant-a,nije steta jer je film apsolutno zasluzio sve akolade.sta ce da se desi sa leom,medvedom itd po meni i nije toliko bitno,tj sekundarno je,jer ovako snimljen i sklopljen film treba bre da se davi u nagradama.
 
Angst (1983)
Ako ikad naprave film o Frenku iz Miso supe(sa Defoom) po meni bi ovako to trebalo da izgleda, barem onaj užasniji deo.Teški psiho horor inspirisan stvarnim masovnim ubicom, koji posle odslužene višegodišnje kazne za ubistvo i pokušaj ubistva, izlazi iz zatvora samo sa jednim razmišljanjem - kako da ponovo ubijem a da me ne uhvate.
Bez mnogo likova, samo on i njegove žrtve, na jednoj lokaciji, njegova razmišljanja, unutrašnje dileme, razlozi, strahovi, nagoni i užasne manifestacije tih nagona...

Tooooo matori!
Potpuno sam zaboravio za ovaj film. Skidam odmah.


otkud to bre da nece raditi nastavke?

iako si u pravu za taj politicki aspekt za revenant-a,nije steta jer je film apsolutno zasluzio sve akolade.sta ce da se desi sa leom,medvedom itd po meni i nije toliko bitno,tj sekundarno je,jer ovako snimljen i sklopljen film treba bre da se davi u nagradama.

http://www.theguardian.com/film/201...nt-do-any-more-mad-max-films?CMP=share_btn_fb
 
to je fazon,ja sam se iskljucio kad je krenuo da hajpuje spin off,nisam ispratio ovo muljanje...valjda niko nije lud da snima meksove umesto njega,mada ko ce znati ovima iz holivuda...
 
Bas sam hteo da pitam zasto kod nas nema The Revanant, onda vidim da se bas o tome raspravljalo na prethodnim stranama, bas steta...
Bas sam se nalozio :)
 
Realno, fury road je bio "izrod" trenutnog Holivuda. Teško da će se skorije ponoviti toliko dobar akcioni film.
A Miller može da režira, očigledno, sve i svašta i da to uspe (babe, happy feet, mad maxovi).
 
A gde je h8ful eight? Zakasnio za nominaciju?
 
Gledam nominacije za Oskara, u konkurenciji za najbolji film ove godine su “The Big Short”, “Bridge of Spies”, “Brooklyn”, “Mad Max: Fury Road”, “The Martian”, “The Revenant”, “Room” i “Spotlight”.

Auh! Mad Max i The Martian? o_O

čuo sam skoro simpatičnu foru: zamislite za 50 god snimi se biografija lea dikaprija o tome kako nikad nije dobio oskara i glavni glumac dobije oskara! :)
 
Poslednja izmena:
Realno, fury road je bio "izrod" trenutnog Holivuda. Teško da će se skorije ponoviti toliko dobar akcioni film.

Toliko dobar da sam umalo zaspao gledajući ga... U prvoj polovini filma se vozikaju na jednu stranu i onda im iz neba sine da je ipak bolje da se vrate odakle su došli. Ako ništa, podsedilo me je na jedno letu kada sam zaboravio da spakujem pola šatora, a to naravno primetio tek na odredištu, zvog čega sam izgubio dan vraćajući se po ostatak...
 
Sicario ok za odgledati mozda malo vise bullshita nego sto treba.

I ponovo spika koja se pojavljuje u nekoliko filmova i serija dal si vuk ili nisi.
 
Odgledao Sicario (2015)... Hmmm... Koju ocenu dati a da bude realno? Od mene 6/10. Ne vidim zasto se dize neki hype oko ovog filma. Gluma nikakva, jedino cenim Benicia, a ovo ostalo je totalno out. A prica kao prica, nista specijalno, na momente mi doslo da se ubijem od dosade jer sporo ide a ima momenata koji su totalno nepotrebni u filmu.
 
Scena pre nego sto krenu da ulaze u tunel sa sve onom muzikom i sumrakom je odlicna ostalo klasika vidjeno 1000 puta.

Dal smo gledali film istovremeno ja ga zavrsih pre 10 min [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Odgledao red lights (2012) sa robert denirom, radi se o otkrivanju prevaranata vidovnjaka, onako nije los film ko boli neke psiho trilere, ali sam ocekivao mnogo vise da budem iskren, svakako preporuka ko voli psihološke trilere.
 
Hateful Eight jedva 6/10

Tarantino je Marina Abramovic filma definitivno, napravi shitty film ali naravno pojavi se njegova sekta koja ga nahvali. Cudo mi je kako je Django dobro ispao.
 
Toliko dobar da sam umalo zaspao gledajući ga... U prvoj polovini filma se vozikaju na jednu stranu i onda im iz neba sine da je ipak bolje da se vrate odakle su došli. Ako ništa, podsedilo me je na jedno letu kada sam zaboravio da spakujem pola šatora, a to naravno primetio tek na odredištu, zvog čega sam izgubio dan vraćajući se po ostatak...

Bravo za tebe u svakom slučaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno