Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Reče on i proda sve 😁
Najbolji potez koji je mogao da povuce.
Skapirao je da u silaznoj putanji, pocevsi sa SW prequel trilogijom, i da je bolje da uzme lovu nego cedi suvu drenovinu i unistava legacy koji je stvorio.
Ovako barem moze da se vadi da nije on taj koji je odgovoran za unistavanje SW & IJ IP-a... Sto bi bilo neminovno da su on i Spielberg nastavili u nekom obliku.
Dok mu 4 milijarde mu je leglo na racun bez iole veceg cimanja (tj uzeo 55-45 u lovi i deonicama) - a ako je verovati izvestajima Dizni mu je u stvari "kesirao" preko 10 milijardi...

Dizniju je ocigledno trebao IP kako bi pogurao svoj "produkt" kroz iste, jer je sada u retrospektivi ocigledno ne zele da rizikuju sa stvaranjem novog IP-a.
Neke stvari ne treba da se diraju, barem sto se tice tih "neponovljivih" filmova, posebno da originalni cast reprizira uloge na nacin na koji su ih primorali, sto je Dizni valjda konacno skapirao.
SW su trebali da rade u EU (SW animirana je odlican primer i Mando 1.sez), generalno bez originalnih likova ili kao direktne nastavke (isto i IJ) ali su pretpostavili da to nece niko hteti da odgleda.
 
Rasna politika nije tema na ovom forumu. Nikakva politika nije.
 
Leave the World Behind (2023)

Bukvalno bezobrazluk, vratite mi moje ukradeno vreme. 2/10
 
Ajd' sto se on trudi, veci je, po meni, problem sto se kompletan "establisment" trudi da od njega napravi nesto sto nije. Nijedan, ali bas nijedan njegov film nije nista posebno, a toliki se hajp pravi kao da je on i Spilberg, i Ford i Kopola, sve u jednom liku.
 
Nikad čuo za personu, mada nemam soc mreže pa mozda te đubre info ne dolaze do mene.
Nemam ni ja osim tvitera ali znam ko je jer uvek pogledam ko je režirao ili pisao film pa znam šta da očekujem ili čak uporedim sa nekim ranijim radovima i sl.
A lik je radio i Get Out, Us, novu Zonu Sumraka
 
Gledam i ja to ali eto nijedan od tih filmova nisam gledao. Kolko se sećam forumasi sa sličnim ukusom su ih popljuvali pa ih nisam ni razmatrao.
 
Get Out je njegov najiritantniji film koji sam gledao (ne poričem da je jednim delom zanimljiv za gledanje), dok su Us i Nope slično debilni ali malo manje iritiraju, posebno Nope, koji je jednostavno glup film i propuštena prilika da se snimi nešto stvarno originalno i zanimljivo na tu temu.
Jordan P. je BLM verzija Shyamalan-a i to je to. Njihovi filmovi se gledaju čisto da ispitaš sopstvene granice tolerancije na potencijalno dobre, a zapravo glupe filmove. Što je samo po sebi vrsta umetnosti i legitimno po današnjim standardima.
 

Umorih se gledajući ovaj film verovatno koliko i Harison snimajući ga.

Jednostavno predugo, minimum pola sata predugo, i 45 minuta da je kraći bilo bi knap.
Oduvek sam gotivio franšizu ali ovaj nastavak je nekako najmanje kreativan, najmanje zabavan, a najviše linearan od svih. Od jedne scenografije do druge, i najgore kad se te avanturističke sekvence nižu bez neke gradacije, sve je istovetno. A i propratna ekipa je dosadna do bola, ovo kumče od devojke mi je baš bila iritantna.
Nekako najbolji deo filma beše početak.
 
Može li neko da mi pomogne da nadjem ovaj film po opisu. Pokušao sam ali bezuspešno. Gledao sam ga samo nekih pola sata, nisam ga nastavio jer mi je bio previše čudan, možda i najčudniji horor film koji sam gledao.
Radi se o jednoj devojčici (koja je glavni lik) živi sa porodicom koja je jako čudna, čudno se ponašaju i majka i otac. Postoji jedna scena kad oni večeraju i ona pokušava da izadje iz kuće, ali uvek kada pokuša da napusti dom vrati se na početku scene kako večeraju za stolom. I sve tako, stalni dejavu. Valjda ona treba da otkrije šta se dešava, zašto ne sme da izadje, djeluje kao da su zaglavljeni u nekom paralelnom univerzumu, možda duhovi.

Neko?
 
Probaj na ovoj temi

 
Get Out je njegov najiritantniji film koji sam gledao (ne poričem da je jednim delom zanimljiv za gledanje), dok su Us i Nope slično debilni ali malo manje iritiraju, posebno Nope, koji je jednostavno glup film i propuštena prilika da se snimi nešto stvarno originalno i zanimljivo na tu temu.
Jordan P. je BLM verzija Shyamalan-a i to je to. Njihovi filmovi se gledaju čisto da ispitaš sopstvene granice tolerancije na potencijalno dobre, a zapravo glupe filmove. Što je samo po sebi vrsta umetnosti i legitimno po današnjim standardima.

Ja sam bogami dao devetku na imdb za Get Out, malo više nego što je realno zaslužio, pošto je prvenac. Mislio sam onda da smo dobili još jednog velikog režisera, ali kasniji filmovi su mu bili mnogo lošiji, valjda se Get Out prosto posrećio. Dešava se ponekad tako da režiser bez iskustva ubode pravu stvar, kao Clerks ili Donnie Darko.
 
Leave the World Behind (2023)

Bukvalno bezobrazluk, vratite mi moje ukradeno vreme. 2/10
Vidiš kako su ukusi različiti....:)ja ga sinoć odgledao,meni odličan 7/10 od mene laganica.

Danas odgledao i The Creator-a,takodje odličan i njemu dajem 7/10 u inat svima :)
 
Može li neko da mi pomogne da nadjem ovaj film po opisu. Pokušao sam ali bezuspešno. Gledao sam ga samo nekih pola sata, nisam ga nastavio jer mi je bio previše čudan, možda i najčudniji horor film koji sam gledao.
Radi se o jednoj devojčici (koja je glavni lik) živi sa porodicom koja je jako čudna, čudno se ponašaju i majka i otac. Postoji jedna scena kad oni večeraju i ona pokušava da izadje iz kuće, ali uvek kada pokuša da napusti dom vrati se na početku scene kako večeraju za stolom. I sve tako, stalni dejavu. Valjda ona treba da otkrije šta se dešava, zašto ne sme da izadje, djeluje kao da su zaglavljeni u nekom paralelnom univerzumu, možda duhovi.

Neko?

Zvuči mi kao Haunter
 
Vidiš kako su ukusi različiti....:)ja ga sinoć odgledao,meni odličan 7/10 od mene laganica.

Danas odgledao i The Creator-a,takodje odličan i njemu dajem 7/10 u inat svima :)
i meni se Leave the World Behind (2023) svideo...ali na kraju se upitas koja je poenta filma sa onakvim krajem ...nista receno nista pokazano samo uzeto vreme
 
The Fare, Boss Level, Happy Death Day 1 i 2, The Endless, Edge of Tomorrow, ARQ, The Groundhog Day, Triangle, Before I Fall, Pete's Christmas, Blood Punch, Infinite Man, Palm Springs, Premature, A Day, 12:01, 12 Dates of Christmas, Source Code, Volition.
Looper si zaboravio,
 
i meni se Leave the World Behind (2023) svideo...ali na kraju se upitas koja je poenta filma sa onakvim krajem ...nista receno nista pokazano samo uzeto vreme
Sve super, drva ne posecena, kuca ne okrecena, samo duzmem kanapce se obesim
 
The Holdovers

Film koji je tako verno dočarao božićne filmove sedamdesetih i ranih osamdesetih, koje kao klinac nisam preterano ni gledao, ali koji su mi uvek bili omiljeni zbog nadolazećih praznika i zimskog raspusta i uopšte atmosfere. Lepa priča iako na prvu loptu predvidiva, iskreno, očeikvao sam bukvalno neku crnu komediju, koje nije da nema, samo što nije "crna" i uživao u potpuno drugoj vrsti filma nego što sam sebe navikao.
Osim sveopšteg pozitivnog utiska, izdvojio bih stvarno odličnu transformaciju Paula Giamattia, čovek koji je 1967 godište. a tako dobro je izneo ulogu čikice pred penzijom i uopšte način ophođenja i hodanja. Izbunario sam par skorašnjih slika, da čovek ne poveruje kako je urađena vizuelna promena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno