Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Prvog dana kada se emitovao u bioskopu, oba dela, i procitao knjige jos pre 5+ godina.
Pojma nemam sta te vise buni, kad ti je objanjen i lore, i razlozi, cak i teorije.
 
Pa ako si gledao kako ti je to promaklo?! Onda jos detaljnije.. Na 2h14min, ispaljene su rakete na carsku vojsku. Na 2h17min helikopteri ispaljuju rakete!!! Nikakvo zvucno oruzje vec obicne rakete koje za sobom ostavljaju dimni trag. Istovremeno na helikopter se ispaljuju rakete koje pogadjaju i obaraju isti. Nikakvo zvucno oruzje. Puca se iz mitraljeza iz helikoptera, nikakvo zvucno oruzje nije u pitanju.

Znaci nesmetano se koristi svako moguce oruzje osim kada je borba covek na coveka, e onda se koriste macevi. Inace niko nije uopste ukljucivao te stitove, jer ih nisu ni imali, a i to se dobro vidi u bliskim borbama kada noz bez problema prodire. Inace u celom filmu se stit pojavio samo u jednoj sceni, kada ga je u areni Fejd iskljucio, na 1h17min.

Sardaukari, najjaca, elitna..vojska u univerzumu da koristi iskljucivo maceve?! Glupost neopevana.
 
Pieces of a Woman (2020)

Emotivno vrlo jak film od početka do kraja, sa vrhuncem u prvih dvadesetak minuta koji su sjajno odglumljeni od strane Vanesse Kirby. Utisak koji sam stekao u tom momentu je bio toliko jak da sam imao osećaj prisutnosti sa akterima u poodmakloj paralizi sna, odnosno, nemogućnost reagovanja u smislu - da bih želeo da pomognem, a ne bih mogao ništa!
Ako bih se na trenutak "stavio" u žensku jedinku, u toku prve četvrtine filma, u životu ne bih ni pomisilo da zakevim posle ovoga, tako da film ne bih preporučio onima koji su na putu zasnivanja porodice, iako film nosi jaku poruku kroz duboku traumu sa kojom se glavna glumca suočava i proces kroz koji prolazi održavajući odnos sa mužem i familijom.
Kroz film se provlači i fina simbolika koju neću otkrivati.
 
Ne mogu da editujem, pa cu samo ovo da napisem, da stavim tacku. Nije me mrzelo i sada sam pogledao Lincovu Dinu, i tamo i Sardaukari i Atreidi imaju automatske puske kao licno naoruzanje. Sto znaci da je Vilnev nesto debelo brljao sa time. Sto rece @PanonskiNS, verovatno zbog utiska. Sve u svemu, ipak jeste budalastina. ;)
 
Mitraljez iz helikoptera jeste zvucno oruzje (mada nigde nije potvrdjeno, i drugacije je od onih u lynchovom filmu), raketa koju pogadja helikopter je od fremena (postoji po lore-u), jedino rakete koje ispaljuje sam ornitopter (tako se zove) boga pitaj odakle su, jer se ne secam tacno ali je i to logicno jer sve tamo evoulira, i prilagodjava se novim situacijama.
Mozda je razvijeno da otera crva na primer da ne bi pojeo harvester, ne secam se. A mozda je i samo za potrebe filma jer Vilnev, na zalost, daje sebi poprilicnu slobodu sa istim.

Kao i stormtrooperi u Star Warsu koji imaju lasere i dzabe im kad vola ne mogu da pogode sa 3 metra daljine, jer krastavac - sve za potrebe filma.
 
Nevezano za priču o oružju, a zarad preciznosti - praktično ne postoji "Linčova Dina".

On se odrekao tog filma zbog uplitanja producenata, i nikada nije hteo o njemu bilo šta da javno komentariše, barem da sam ja pročitao. :)
 
Poslednja izmena:
Mante se molim vas,jednostavno im je ispod časti koristiti orušije na daljinu :p
 
Taj Herbert se bas lozio na hasis, opijum i beduini lajfstajl. No sve je to ok ali zasto Transformersi kaslju i mrdaju ustima dok pricaju ? :ROFLMAO:
 
Sardaukari, najjaca, elitna..vojska u univerzumu da koristi iskljucivo maceve?! Glupost neopevana.
Pa jeste glupost al budimo iskreni do publike je uvek bilo, narod voli mačeve bilo da se bajka dešava hiljadama godina u prošlosti ili hiljadama u budućnosti.
Uostalom i džedaji su elitni borci daleke budućnosti pa eto vitlaju mačevima.
 
Dobra ideja, dobra gluma, ali baš predvidivo bukvalno sam znao svaku scenu kad će da bude jumpscare. Moglo je ovo dosta bolje da se odradi. I kraj je nekako meh... 5.5/10

 
Ne mogu da editujem, pa cu samo ovo da napisem, da stavim tacku. Nije me mrzelo i sada sam pogledao Lincovu Dinu, i tamo i Sardaukari i Atreidi imaju automatske puske kao licno naoruzanje. Sto znaci da je Vilnev nesto debelo brljao sa time. Sto rece @PanonskiNS, verovatno zbog utiska. Sve u svemu, ipak jeste budalastina. ;)
Pa ako hoces bas ima tu dosta "budalastina".. Savijanje prostora, crvi koji plivaju u pesku, ljudi kompjuteri....Herbert je izmislio svoj univerzum i napisao knjigu o njemu. Ne mora sve da bude po "nasim zakonima fizike".. Pisceva masta.. 😁
 
Evo i ja da se pridruzim ekipi


Dobro odradjeno, al malo predugacko. Spor tempo filma i njegova duzina ubijaju, dozivis ga isto kao da setas u galeriji i gledas slike, imas vremena o svakoj da razmisljas. Cak i kad hoces po grickalice (a moras, da ne bi zaspao) nema potrebe za pauzom, komotno mozes da funkcionises dok fim tece. Mada vrhunski je sve odradjeno, upecatljiv dosta. 7.5/10 i preporuka
Slazem se,mogli su sve staviti u 2h
 
Pa ako hoces bas ima tu dosta "budalastina".. Savijanje prostora, crvi koji plivaju u pesku, ljudi kompjuteri....Herbert je izmislio svoj univerzum i napisao knjigu o njemu. Ne mora sve da bude po "nasim zakonima fizike".. Pisceva masta.. 😁
He, ovo je reziserova masta, ne pisceva. Ni ti nisi gledao film. ;)
 
director`s cut = special edition nema razlike.
A Kameron je kako je postajao slavniji bio sve tezi za saradnju (Ed Haris se mlatio s njim na snimanju Abbysa redovno). I samo snimanje Aliensa je bilo krpljenje i improvizacija na sve strane. Pa je ispalo to dobro.
A onda mu se nesto desilo i posle Titanika je potpuno prolupao...
Ridli matori izlapetis isto, ne pamtim da se neko toliko posrao na svoju karijeru kao Ridli.
Gledao sam Aliena kao klinac i ok Alien i ta misterija ali sta je onaj pilot, jel to odelo, kabina, gde vozi ta jaja, wtf je sve ono... i onda 25 godina kasnije dodje Ridli sa Prometheusom i popisa mi se po faci...strasno.
Pa kako sve je logicno jaja za jajare da istrebljuju a predatori da nadgledaju a iznad njih bogovi arhi tetke da smicaju smicalice i grickaju grickalice kao i svi vladari svetova.
 

Nikolas Kejdz odgaja 2 sina u nekom postapokalipticnom okruzenju. Jedan racionalan i jedan napaljeni tinejdzer, sto bi da ga mece komsinici.
Ima malo konflikta 2 kuce, jer Romeo i Julija jelte. Sve u svemu prezivljavanje od nekih karakondzula na koje se cini da je otisao ceo budzet i ono sto je ostalo na Nikolas Kejdza. Predvidivo, radnja i glupe akcije i odluke samo da bi se film odigrao.

Zali boze protracenog vremena 3/10.
 
Poslednja izmena:
Uff Sveti Nikola se sve više potkopava sa ovim truležima od filmova .Prvih 15 minuta mi je delovalo da ce biti zanimljivo ali ....2/10
 

Ovaj sam cekao dugo da se pojavi na blu-rayu. Ali i dalje nije bolji od:
Koji zasluzuje 8/10

Neverovatno je sta su japanci postigli sa budzetom od oko 15 miliona. Efekti su stvarno odlicni, iako na trenutke fale senke vojne opreme (narocito u prvim scenama).
Ali je film malo precenjen. Ima ono bljutavo "hajde da saradjujemo svi da unistimo gojiru" kao sto furaju i ameri, samo posto ovo rade japanci, nekako je egzoticnije i simpaticnije. Sam godzila je omaz onom originalnom iz 1930ih godina ako se ne varam, buljav i sa disproporcionalno ogromnim stopalima. I naravno stoji bez problema na mestima na moru gde je dubina preko 1500m, sa svih svojih 22 000 tona (prema filmu) dok se mehurici spamuju oko struka.
Moja teorija je da se odrzava prdenjem na povrsini vode.

Sve u svemu solidna zabava, ali nikako ne moze 8/10 koliko mu poklanjaju na imdb.
6.5/10 zasluzuje.
 
Nije nelogicno samo nisu objasnili u filmu.. pucanjem sa laserom u onog koji ima ukljucen en. stit ubija i jefnog i drugog (izaziva reakciju). Jedan od nacina da prodjes kroz stit je nozem i to usporenim pokretom, brzi isto odbija.
Odlicna dopuna i objasnjenje, vec duze vrijeme imam epub pripremljen, samo treba citati, sitnica...ni sam nisam siguran koliko stotina stranica,
Vidim da se horori dosta probijaju, licno nisam obozavalac...vise volim ponovo pogledati neki od klasika, svaki put se uhvati neki novi momenat, poput Kum-a.
 

Ovaj sam cekao dugo da se pojavi na blu-rayu. Ali i dalje nije bolji od:
Koji zasluzuje 8/10

Neverovatno je sta su japanci postigli sa budzetom od oko 15 miliona. Efekti su stvarno odlicni, iako na trenutke fale senke vojne opreme (narocito u prvim scenama).
Ali je film malo precenjen. Ima ono bljutavo "hajde da saradjujemo svi da unistimo gojiru" kao sto furaju i ameri, samo posto ovo rade japanci, nekako je egzoticnije i simpaticnije. Sam godzila je omaz onom originalnom iz 1930ih godina ako se ne varam, buljav i sa disproporcionalno ogromnim stopalima. I naravno stoji bez problema na mestima na moru gde je dubina preko 1500m, sa svih svojih 22 000 tona (prema filmu) dok se mehurici spamuju oko struka.
Moja teorija je da se odrzava prdenjem na povrsini vode.

Sve u svemu solidna zabava, ali nikako ne moze 8/10 koliko mu poklanjaju na imdb.
6.5/10 zasluzuje.
Inace, taj iz 1998. je prema mnogim ljubiteljima Godzile, monsterversa uopste i kriticarima, proglasen za najgori Godzila film. Pri rangiranju, od 38 filmova o Godzili, uvek je od 36-38 mesta
 
Ja ih nisam gledao ni 8 a kamoli 38 ali ako mislimo na onaj sa Renoom i Broderikom - definitivno je najgori od svih do sada odgledanih.
 

Podelio sam ga na tri dela i gledao ga tri dana.
I svaki dan sam imao utisak da sam opet na početku filma.
Nikako da prođe i da se završi.

Dosadan, spor, razvučen, poluamaterski odrađen, težak krš.

Nolanove Batmene mogu da gledam iznova i iznova i da mi vreme proleti za čas.

Ovaj Batmen može da posluži za mučenje zatvorenika u Gitmu i sl jer bi se zatvorenici smorili pa bi iztrtljali i što treba i što ne treba.
 
Inace, taj iz 1998. je prema mnogim ljubiteljima Godzile, monsterversa uopste i kriticarima, proglasen za najgori Godzila film. Pri rangiranju, od 38 filmova o Godzili, uvek je od 36-38 mesta
Znam, ali nisam siguran zasto. Najatmosfericni mi je nekako. I efekti su bili strava za to vreme, iako je ceo film po mraku.
 
Nazad
Vrh Dno