Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Kurica treba da bude reper za film sa ocenom 1, klasici koji se pominju na poslednjih nekoliko strana sa ocenom 10. Time receno danasnja kinematografija sa izuzetcima neka 5ica mozda tanka 6ica.

Čekaj bre Kure jel ti dodje nešto ovaj Kurica 🤣
 

Nisam baš siguran šta je ovo, ili šta je trebalo da bude.
Možda da sam pročitao šta su otac i sin King napisali možda bih i shvatio šta su hteli sa ovim filmom/pričom.

Ovako čisto gubljenje vremena

Jedino što vredi pomena je Willie Buie Jr.
Odlično odradio ulogu
 

Jako volim da repriziram ovaj film. Jedan od filmova koji se ponajbolje oslanja na sve draži neo-vesterna, baš dobro pokazuje koliko je dojmljiva ta prožestost pastelne tekstaške scenografije, opskurnosti kojom odiše atmosfera filma, još kad je kao u ovom slučaju podupiran kvalitetnom pričom i likovima, koji odišu tom nekom melanholijom, tegobom kojom se nose kroz izazov priče, sve to bude utoliko efektnije.
Baš sjajan tandem ovde, zapravo sjajan par tandema na obe strane zakona, možda jedan od bolje izabranih i suprostavljenih kastinga inače, teško da može bolje za ovu svrhu.
Sama priča mi je fantastična koliko uopšte nije ništa pompezno, ništa pretenciozno a opet je delotvorna za sam film.

Nije mana, daleko od toga, ali jedino ostavi neki smor osećaj film na kraju, valjda tako i treba.
 
Family plan idiotski naziv filma a film je dobar ili što bi rekao rumunski pesnik Čak Štaviše vrlo dobar.

Kurica Nevski plače što nije castovan za ulogu Dan-a (Marki Mark) u ovom filmu.

Da se razumemo film je no brain fun akcioni ala švarcika 90ih. Patetike tona ipo.
 
Odgledao ovaj poslednji Mission Imposible, po mom mišljenju najdosadniji nastavak, isforsiran, predugačak, a muzika tek, u nekim momentima sam očekivao Batmana da se pojavi..... Tomica Kosica se još drži zahvaljujući uznapredovaloj estetskoj hirurgiji, dokle će, videćemo
 
The kitchen

Retko kad mi se događa da neki film ma koliko bio loš ne pogledam do kraja, u fazonu ajd baš da vidim šta će biti do kraja. Ovo nisam mogao da pogledam više od 15 minuta. Tako da u stvari ovaj film i ne spada u odgledane filmove. Ako ne postoji možda treba otvoriti temu: Poslednji film koji nisi odgledao do kraja :).
 
Nedelja

Pošto je gledanje samo 5 eur, neću da kažem da ne vredi. Ali ako se poredi sa nekim dobrim filmovima, ovo je na momente neubedljivo kao da se mali Perica igrao filma.

Ne mogu da preporučim. Ni pouke, ni neke lepote, ni smeha a ni ljubavi. Previše 'slučajnosti'. Zbrzan uspon karijere a rastegljeno i dosadno prvih sat vremena.
Pogledao... bas tako od svega po malo, a cini mi se da film ne poseduje ono karakteristicno za Dzeja, a to je emocija. Mozda eto da se pogleda samo iz razloga sto je nov naslov, pa ajd... al za 2-3 godine niko se nece preterano secati ovog filma. Previse sve nekako sporo, mekano... Dzej je ipak bio mangup i zvrk
 
Isto kao sto su radili Tomu, veze nema sa tim kakav je on zapravo bio. Ispade zesci pacenik koji je samo pravio sranja i jurio suknje.
Ni b od boema, kafana i svega.
A cujem da ni serija nije bolja.

 
Slažem se @pinocio. Jedino su drugarstvo malo dočarali.
NEDELJA_gr5.jpg

Naučio sam iz filma da je šibicario u novac celog života samo zato što ga je uvek neko primoravao na to i stajao pored njega da bude siguran, jer on verovatno nikada to ne bi radio :rolleyes:
 

Malo čudan film... Kao da je ovaj film imao više ideja šta treba da bude i nije se odrekao nijedne.
U suštini dobar, barem meni, jeste jedna manje ili više haotična klackalica sa pravcem, zapletima, ali opet na čudan način uspeva da posluži. Lepa scenografija, dobra gluma, možda najveći kvalitet je taj što se lako srodiš sa likovima i utoliko si privrženiji da ispratiš priču do kraja...

Zanimljiv film sve u svemu, preporučio bih ga pre nego osporio.
 
Dobro, pitanje je sasvim na mestu, al meni (bar likom) Husa vise priblizio Dzeja nego Maric i Lausevica i Tomu zajedno
Likom možda, ali spominjao si da ti je falilo emocija.
E pa druže, to teško prenesu i ozbiljni glumci.😉
 
Likom možda, ali spominjao si da ti je falilo emocija.
E pa druže, to teško prenesu i ozbiljni glumci.😉
Mislio sam na film kao celinu, a ne na Husu. Al to je sad i nebitno. Nego zanimljivo je ovo sto Dzej prica od 2:00 :unsure:



Nije valjda film po tome snimljen!?
 
Odgledao danas na superstar Mali svet. Naš film iz 2003god. Čoveče koliko dobrih glumaca, stvarno pregršt. Preporuka!
 
Najjaca scena kada ih Miki propušta a istovremeno ih šlepa. Inače to je navodno istinita priča koju su iskoristili za film. Bilo je krajem 90ih priča da je neki lik odlemio tako. Inače bio na premijeri i redovno ga ponavljam. Tvoja majka je budala! Citam filma.
 

Zamoran film baš ali tako treba mislim... Baziran na istinitom događaju, sa reklo bi se realnim osvrtom na to kako izgleda jedan undercover slučaj, prvenstvo kako deluje sa psihološke strane, i kolike domete može imati u svojoj kompleksnosti. Film ima i tu nazovi edukativnu stranu jer pokazuje princip takozvane Mr. Big operacije koja se primenjuje u navođenju u klopku osumnjičenih za najteža krivična dela.
Nije dinamičan, nije čak ni zabavan film, spor je, traje dva sata ali stoji iza njega autentičnost...
 
Upravo gledao:

Film je bas dobra drama, nije samo fokusiran na muziku
a ako neko bas voli da ga poredi sa tomom, bolji je jedno bar 3x

Nisam apsolutno nikakav ljubitelj narodne muzike niti narodnjaka,
niti znam lik i delo kafanskih pevaca poput Tome i dzeja,
niti volim domace filmove, ali ovaj film je za svaku preporuku.

Dok se Toma sastoji uglavnom od njegove muzike na svakih 5 minuta ovaj film ima mnogo dublju pricu, ovde je njegova muzika tek da zacini pricu.

jedina mana je sam kraj filma koji se desava odjednom i to na pocetku karijere,
gde je sasvim sigurno ostavljen materijal za jos jedan deo, a bolje da su odmah napravili film od 3 sata, posto tesko da drugi deo moze imati ovakvu energiju.
 
Nazad
Vrh Dno