Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trazio sam homicide,na torentu ima 1,2,4,5 ali 3 sezona nema tako da necu ni da skidam pa da gledam bez sredine:)
 
Ima ali je za fon (432x320).:D Malo bolje su verzije na IPT, Freshon, BTN ...
 
Poslednja izmena:
Svi u Homicide-u su bili preterano dobri, pocev od Frank Pembleton-a (Andre Brauger) pa do ostalih koji su vazda bili epizodisti negde drugde, a u Homicide-u pokazali da zapravo glume za sve pare. Ja sam obozavao Kellerman-a iako je bio kratko u seriji. a zaista je kraj bio epic, u smislu da je omaz celoj seriji i svim sezonama.

Ne znam zasto me ovo podsetilo na Sablju i zvezdane serife, cak mislim da se jos kasnije davalo ... au te stvari iz detinjstva, najjace :)


elem, Simpsonove izbegavati u sirokom luku. takav pad kvaliteta od rcimo 8-9-10 sezone, pa danas u ovoj 24toj valjda je meni nejasan. kao da su autori serije sada apsolutno drugaciji ljudi. a kad se setim koliko sam se valjao na Simsponove od pre 10 godina, i SP do 9te sezone ...
 
Homicide je vrhunska serija. Ali nekako je trebalo gledati takav tip serija onda kad su se i davale, na TV-u, zato i ne skidam Wire, ako je slicna a po prici vidim da jeste.
 
Apsolutno se ne slazem za wire. Serija ima mnogo vise smisla danas nego npr. breaking bad, opisuje i prikazuje stanje u drustvu koje se ne menja.

Homicide i wire imaju zajednicku atmosferu, ali su drugacije serije.
 
Poslednja izmena:
Holy Motors - odlican, za sada se svi ovde slazemo :p
Samo, sta simbolizuje scena sa muzicarima u crkvi ?
 
Zasto je ne moguce ?
Vecina sajtova i ljudi su ocenili wire kao nesto najbolje napravljeno za tv ekrane.
Ne moguce da niko od njih nije gledao homocide.

Problem je sto je The Wire izvikan zbog internet ekspanzije zadnjih 10 godina.
Homicide je zrtva svog vremena. Emitovana od 93' do 99 kad je bilo moguce gledati samo preko tv-a i nikako drugacije. Po mom misljenju ta serija je skoro savrsena. Ko je gledao zna o cemu pricam.
 
Slazem se, jedna od najboljih..
 
Ne slažem se, The Wire je bolja i potpuno drugačije koncipirana serija.
 
Homicide je vrhunska serija. Ali nekako je trebalo gledati takav tip serija onda kad su se i davale, na TV-u, zato i ne skidam Wire, ako je slicna a po prici vidim da jeste.

Gresis Borise. Dosta ces propustiti ako ne odgledas seriju.
Ja sam The Wire uvek dozivljavao kao nastavak Homicide-a.
 
Rurouni Kenshin
zanimljiva adaptacija mange.Ko voli samuraje,neka ne propusti.
8/10
 
Odgledao sam je ima tome, i imam nameru uskoro ponovo što je za mene retkost, ustvari još nijednu seriju nisam odgledao dvaput. The wire i Homicide osim igre panduri-gangsteri imaju malo zajedničkog. Dok u Homicide gledamo kako se likovi razvijaju kroz gomilu slučajeva u The wire to pratimo kroz jedan slučaj tokom čitavog serijala i povremene upade nekih drugih likova kako bi se razvila kompleksnost same priče (recimo, ali samo recimo kao u Sopranovima, možda to i nije najsrećniji izbor ali ...).
Od mene serija ima 9/10, ova ocena samo iz jednog razloga, da ostavim prostora ukoliko se u nekom budućem vremenu pojavi nešto bolje. Prosto serija je reper za sve one koji misle da stvore nešto za pamćenje
The wire se prosto mora odgledati.

:wave:
 
Jedini problem sa The Wire je što posle toga skoro sve izgleda plitko, izveštačeno i nedorađeno.
 
Шта сви дижу ту Жицу као да је не знам шта? мени је мука од те патетичне америчке приче о борби њихове полиције против дилера и трговине дрогом, тема је излизана и одавно прежвакана различитим серијама сличне тематике.
 
spremam se da gledam Six Feet Under, posto je nahvaljena, a i vidim da se visoko kotira.
Odlicna serija. Prilicno crna i morbidna i otvara oci po pitanju filozofije zivota. Jedina negativna strana serije je ta sto mi je ogadila Halla (lik koji glumi Dextera) u tolikoj meri da evo i do dana danasnjeg NE ZELIM da gledam istoimenog Dextera iako svi hvalite tu seriju.

Od mini serija obavezno Firefly, Band of Brothers, Pacific, Generation Kill, Dollhouse (2 sezone).
Ovom spisku bih dodao i ROME koji mi je obavezan za gledanje. Ne znam da li sam ja jedini koji misli tako ali vidim da se nesto ne spominje preterano ovde. Poceo sam da gledam GOT i malko sam se razocarao sa serijom u poredjenju koliko su mi je drugi pompezno najavljivali. Osim HC golotinje - nista specijalno. ROME mi je mnogo bolji po tom pitanju.
 
Odlicna serija. Prilicno crna i morbidna i otvara oci po pitanju filozofije zivota. Jedina negativna strana serije je ta sto mi je ogadila Halla (lik koji glumi Dextera) u tolikoj meri da evo i do dana danasnjeg NE ZELIM da gledam istoimenog Dextera iako svi hvalite tu seriju.

Poceo sam da gledam SFU i zaista je vrlo dobra, gluma je na visokom nivou. A sto se tice M.C.Halla zaista mi je cudno da ga gledam u ovoj ulozi, posto je u Dexteru totalno drugaciji. Moram da priznam da treba imati mu*a da glumis onakvog lika u SFU, sto on ocito ima :D.
Naravno preporuke za Dextera jos jednom :D zaista vredi odgledati.
 
Poslednja izmena:
Meni je Wire bio odlican do kraja druge sezone. posle toga kada su zavrsili sa Avon-om i Stringer-om, i kada su krenula ona deca, tu sam zapravo i stao jer mi je postalo previse pateticno, dakle BB je prema tim naknadnim sezonama Wire-a bio fast-pace serija ..
 
^ Pa gde si ti danas video da rade na ulici matori dileri ? Ko ce ako ne deca ? Sto kaze moj ortak, deca deci najbolje uteraju :D
 
Juce izasla prva epizoda ove mini serije ili dokumentarca, bice zanimljivo videti Britance do koje mere su ludi :D Link
 
Juce izasla prva epizoda ove mini serije ili dokumentarca, bice zanimljivo videti Britance do koje mere su ludi :D Link

O kakvom ti ludilu pricas?!
To je samo lijecenje kompleksa.
Tipicni Britanci tj anglosaksonci. I ovde (u Australiji) su isti, ma gdje god da odes oni su isti, ne mjenjaju se.
Pod dejstvom gudre/alkohola su najjaci, najglasnili i vole da provociraju i kenjaju, sto vrlo lako predje u rasisticka cimanja i tucu.
Stoka pijana!
Taj dokumentarac ti je moderni Dzeri Springer show za pijane tinejdzere.
 
Pod dejstvom gudre/alkohola su najjaci, najglasnili i vole da provociraju i kenjaju, sto vrlo lako predje u rasisticka cimanja i tucu.
Stoka pijana!

Prodji pored prosecnog bg splava u 02h sa devojkom koja lepo izgleda. A i ne mora. Tu ce biti maloumni i umobolni klinci ili panjevi od 30+ leta, obuceni kao knele i bata trlaja (a takvih je 80%), pod dejstvom alkohola i brzih gudrica su glasni, nadrkani, vole da kenjaju i maltretiraju u coporu a pod naletom pravoslavlja i srpstva tvoja lepsa polovina ce popiti seljacke prozivke i komentare a ti ako samo pogledas u njihovom pravcu kao brat srbin i pravoslavac imas privilegiju na najgore vredjanje pred devojkom, batine, noz ili cak odredjeni kalibar u nogu. Mozda ces ih izgaziti ako si u stanju i ako nekome nesto polomis mocni tata ce preko veze da ti se naj..e keve, interventna ce da te samelje ako dodje a jos ces mozda da popijes sacekusu.

Ajmo da prvo skeniramo nase dvoriste pa i da ga malo oribamo, ocistimo ;) Mada odavno se to kao radi ali ne ide.. jer nismo nista gori od tih amera, engleza, svaba itd.
O kakvom ti ludilu pricas?!
To je samo lijecenje kompleksa.

Slazem se ali..

Sto se stranaca tice, jesu uglavnom sa lanca pustena stoka koja je jaka u coporu ali nismo ni mi bolji tj vecina koja je ovde odavno nadvladala. Stvar je samo kako koja strana ispoljava svoj primitivizam, kulovluk i maloumnost, znaci razlika u geografskom smislu.
 
Poslednja izmena:
Vala bas, a na moru nikad nisam nijedan jedini incident imao sa pijanim englezima, i bio sam bas i na Kavosu, jesu odvaljeni, da baljezgaju po ulici, ali to je bezopasno, bacaju kosku, nasmejani su..
 
Poslednja izmena:
Ma nisu oni cvecke, daleko od toga, uglavnom su cave i nemaju bas neka 00, odvaljeni su jer su dosli u nepoznate predele bez nadzora roditelja ali ima drkosa, u Bugarskoj recimo 80% takvih se ponasa benigno u smislu da ne napadaju ali se zato raspadaju i dave u svojim peglama, idu kao zombiji. Ostalih 20% stranaca (Zapadna Evropa) su pravi drkosi, copori i spremni su na razne gluposti ali do sada sam video samo da ih Srbi prevaspitavaju :D a i sam sam imao tu cast :d
 
Poslednja izmena:
Ma, Englezi su luda rulja koja se ne srami nicega niti ih zabole tuki sta ostatak sveta, a tek mi mislimo o njima. Svake godine mozes na exit-u da procitas i vidis gomilu slika kakve ispade imaju, licno bio par puta i uverio se. Sve ono sto je izaslo na netu sex na javnom mestu, urokavanje najtezim drogama pred gomilom ljudi itd je samo 10% onoga sto se dogodi.

A ovo sto kaze HSV gore za splavove koje vazi i za okolna mesta po selima u Srbiji je skroz tacno, kada bi stranci znali sta se kod nas radi bezali bi glavom bez obzira :D
 
Stranci kod nas dodju da ozene ove seljancice (koje bas dobro izgledaju i nisu urkosi) koje se loze na bolji zivot na zapadu i pale. Ne zanimaju njih ni splavovi, ni "najbolji nocni provod na svetu" (aka Belgrade Nightlife), nit ih zanima bilo sta osim da privedu nesto i odvedu u svoju domovinu gde su ribe u proseku 2 puta teze nego nase i gde ne mozes da naletis na devojku bez pirsinga na vugli i pega po celom telu.
 
Elem Rome je sjajan, ja kad sam ga gledao pogledao sam ga u dahu, moram priznati zaintrigirali ste me sa Six feet under, pogledao sam Holy Motors i dobar film pomalo chudan, gluma odlicna nema sta
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno