Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
palo mi na pamet da je greska. cudno mi da je kod nas 10. a za amere 11, sto ce kod nas biti vec pocetak 12.

Nzm kod nas se prikazuje vec dva dana video sam da ga jos od desetog pustaju u Domu i Tuckwoodu...a verovatno i ostalim bioskopima..
 
Da sad sam video, u sustini ako smo na spisku, imdb izbaci datum premijere kod nas a ako nismo izgleda da izbaci prvu zemlju koja je na listi.

Intouchables sam odgledao jutros, retki su danas takvi filmovi. Simpaticno,pitko, zivotno , poucno, cak sam i suzu na kraju pustio dok su me slobodni prevodi imena i pojedine scene od srca nasmejali. Vec vidim amercki remake sa (ocigledno) Dustin Hoffmanom i recimo Chriss Tuckerom.
Ne volim da ocenjujem ovakve filmove iz prostog razloga sto imaju vrednost, tako da ih jednostavno preporucujem.

Kome se dopao ovaj film takodje preporucujem i Everybody's Fine koji kao americki film sadrzi iznenadjujucu dozu evropskog senzibiliteta a ujedno i retko dobru De Nirovu ulogu.
 
Poslednja izmena:
Jel gleda neko seriju Luther?
Ide sada na Fox Crime valjda, zainteresovalo me što je Idris Elba glavni glumac (Stringer Bell iz The Wire). Nisam imao pojma da je lik brit.
Pogledao sam 2 sezone do sada objavljene, 10 epizoda ukupno. Svekupno mi se dopala, radnja je taman dovoljno zgusnuta, ne razvlače ništa bespotrebno, likovi su solidno izgrađeni, a bude tu i tamo i poneki twist u radnji.

Gledao sam ja sezonu ipo i onda batalio. Na papiru serija deluje odlično, ali ovako nešto fali i polako sam gubio interesovanje.
 
Tinker, tailor, soldier, spy.

Odličan špijunski film. Baš onakav kakav i treba da bude ovaj tip filmova. Sve je suptilno urađeno, potpuno neočekivan pristup.
Ko očekuje James-a Bond-a, stay away.
 
Poslednja izmena:
Bedevilled je taaaako dobar film ljudi, jak i brutalan pa je za one sa jacim srcem ali ne da je filmcina, glavna glumica bi ladno uzela sve moguce nagrade za glumu, kosooki stvarno znaju posao, odlican 10!!
 
Intouchables sam odgledao jutros, retki su danas takvi filmovi. Simpaticno,pitko, zivotno , poucno, cak sam i suzu na kraju pustio dok su me slobodni prevodi imena i pojedine scene od srca nasmejali. Vec vidim amercki remake sa (ocigledno) Dustin Hoffmanom i recimo Chriss Tuckerom.
Ne volim da ocenjujem ovakve filmove iz prostog razloga sto imaju vrednost, tako da ih jednostavno preporucujem.

I ja sam ga odgledao juce, stvarno dobar film, ne znam ni kako bih ga ocenio, dao bih 11/10. Takodje ko nije pogledao, nek ga pogleda...
 
God Bless America - 5-6/10 poor man`s Super, prepun klisea, jednostranih stavova i cele ideje ideje koja je u startu filma obecavala a zatim se ubrzo i urusila, previse povrsno i do samog kraja na istom koloseku.
 
^^Pa pise lepo na imdb 10. may Serbia. Ne znam da li primecujete da veliki broj filmova ima premijeru kod nas....

x man first class sam gledao u areni 5-6 dana pre svetske premijere. doduše ja mislim na onu svetsku premijeru kad krene u svim bioskopima a ne onu ograničenu gde budu glumci i saradnici na filmu. uglavnom posle te premijere sa glumcima bude prvo kod nas i u još par evropskih zemalja. noviji film battleship (koji nisam gledao i ne želim da gledam) ima premijeru 18. maja a kod nas je bila 18. aprila. već je izbačen iz bioskopa pošto ga niko nije ni gledao :D. avengeri su prvo pušteni u aziji i rusiji, ali to je bilo više da vide kakve su reakcije i naravno malo da se hvale kako je zaradio puno love. inače film nije ništa posebno, tj ne kontam zašto svi svršavaju. nabacali su par junaka, napravili većim delom dosadan film jer su morali sve da ih predstavljaju iako su imali četiri-pet pojedinačnih filmova o svakom od njih gde smo ih upoznali.
 
Pa u pravu si, to što su ih predstavljali jeste minus, glupo je odvojiti jedno 40min filma zbog ljudi koji nisu upoznati sa likovima na bilo koji način(stripom ili filmom), no to je producentska odluka, sigurno ne režiserska.

Ali od takvog tipa filma jednostavno ne možeš dobiti više nego što je ponuđeno. Univerzum Avengersa nije isti kao na pr. Batman univerzum gde glavni junak ima svoja ograničenja - ne poseduje neke specijalne moći već veštine, tako da mogućnost dramatizacije likova, priče i seta pravila u tom slučaju nije ograničavajuć faktor. Kod Avengersa moći likova ograničavaju pravila univerzuma ali ih se film dostojanstveno drži : svi likovi su fino uklopljen, stripski ispoštovani, ni jedan nije zanemaren, postoji fina doza humora, glumci su odlično odradili svoj deo posla, priča mada prosečna meni nije nikako manjkala akcijom.... fino sam se zabavio.

First class primera radi, tj kad si ga već spomenuo, jeste po meni najbolji u serijalu x-mana ali opet daleko od toga da me je nešto oduševio, tako da što se tiče filmova po stripu sve ima prilično individualan, tj subjektivni utisak.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za Avengerse. Gledao malopre, u nekim situacijama 3d efekat nije ubedljiv ali sve ukupno je film dobar
 
Pa u pravu si, to što su ih predstavljali jeste minus, glupo je odvojiti jedno 40min filma zbog ljudi koji nisu upoznati sa likovima na bilo koji način(stripom ili filmom), no to je producentska odluka, sigurno ne režiserska.

Ali od takvog tipa filma jednostavno ne možeš dobiti više nego što je ponuđeno. Univerzum Avengersa nije isti kao na pr. Batman univerzum gde glavni junak ima svoja ograničenja - ne poseduje neke specijalne moći već veštine, tako da mogućnost dramatizacije likova, priče i seta pravila u tom slučaju nije ograničavajuć faktor. Kod Avengersa moći likova ograničavaju pravila univerzuma ali ih se film dostojanstveno drži : svi likovi su fino uklopljen, stripski ispoštovani, ni jedan nije zanemaren, postoji fina doza humora, glumci su odlično odradili svoj deo posla, priča mada prosečna meni nije nikako manjkala akcijom.... fino sam se zabavio.

A i režiser Avengersa je jedno vreme pisao Marvel stripove.
 
Gledao Chronicles, koliko je ovo moglo bolje... krs.
 
Bas me zanima, po cemu ti je ovaj film krs?
 
Zato sto su modovi zabranili da se bilo sta obrazlaze, posto je kornisnije i logicnije da se napise svoje skromno i objektivno misljenje u 3 reci i ode :p.
 
Zato sto neki ne znaju da citaju.
Zabranili su da se diskutuje ... a da se obrazlaze mozete slobodno.
 
bilo mi dosadno od ove kiše pa reko da pogledam:

718.jpg


definitivno najgori Baronov film - 2/10. bila bi nula da nije bilo par dobrih fora ;)
 
Poslednja izmena:
Navukoh se na Ancient Aliens dokumentarac :d pa slabo gledam filmove.

Ali..

The Intouchables

http://www.imdb.com/title/tt1675434/

Malopre odgledah.. odlican film, apsolutna preporuka :) Zanimljiva, melanholicna istinita prica sa solidnim humorom [iskreno taj humor u prvih par scena deluje bas isforsirano i neubedljivo ali je kasnije ok] a sve to je zacinio lik koji je radio prevod sa raznim tripovima :D
Muzika mi se bas svidja, Ludovico Einaudi :)

Mozda cu malo da preteram ali ovo je ipak moja ocena- 8,5-9/10.

Pre par nedelja odgledah S.W.A.T. [2003]

http://www.imdb.com/title/tt0257076/

Ok, ubio sam kisno vece ali nesto se ne bih usudio da ocenim :d Bez preporuke ili veoma ogranicena preporuka za malo opustanja mozga :)

I za kraj, takodje pre par nedelja odgledah :

Jacob's Ladder

http://www.imdb.com/title/tt0099871/

Ovaj film sam poceo da gledam jedared pre 3 godine ali totalno haj pa sam zaspao i ne secam se nicega, sada kada sam ponovo gledao ukapirah da je zbog nekih scena i bolje sto sam zaspao inace bi tesko izbegao malo paranojice :d

Solidan film, meni predvidiv jer odavno pratim slicne tematike i sam naziv mi je rekao skoro sve ali vredelo je pogledati, nikad necu zaboraviti onih par scena..

8/10.
 
Poslednja izmena:
Aj posle toliko preporuka da i ja skinem taj Intouchables :)
 
Ja cu jos 2x da gledam taj film :)
Jednom sa zenom i jos jedared, sa zelenikom :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno