Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Jerome K. Jerom-Tri čoveka u čamcu

Nekih ~300 strana otprilike ali efektivno i urnebesno napisanih, dobro sam se ismejao na neke priče i događaje.

Videh posle da se radi o jednoj od najpopularnijih knjiga 20tog veka a eto meni nekako ostala ispod radara svih ovih godina.
 

Ildefonso Falcones-Cathedral of the Sea

Nisam fan istorijskih romana medjutim ovaj me je uvukao od prve strane iako nisam očekivao bog zna šta a i sama premisa mi se nije svidela preterano kada sam pročitao o čemu je roman.

VIdim da ima serija radjena po romanu ali ne bih baš odmah da je gledam da kvarim utisak.
 
Privodim kraju knjigu -Novi Svet ili u Americi godinu dana, Jelena J. Dimitrijevic, putopis je u pitanju, pa me zanima da li je ko citao i da li bi imao ko sta da mi preporuci slicno. Nedavno sam trazio za preporuku na forumu mada nisam dobio odgovora
Video sam da Laguna ima jos jedno izdanje od iste knjizevnice, Sedam mora i tri okeana, verujem da je iste paznje kao Novi svet.
 
Robinson Kruso,Danijel Defo

Meni fascinantna knjiga,pisana pre 300 godina...
 
i 1 k. w. t. f. Zašto :D
 
i 1 k. w. t. f. Zašto :D
Poskupeo papir i boja 🤣 elem digresija na stranu je li neko čitao Pekića i Besnilo, meni je ta knjiga jedna od onih koje čitam do pola i eto omete me šta god pa ću je valjda završiti do penzije xD
 
Citao sam ja, meni je to fenomenalna knjiga, samo treba da se pripremis na to da Pekic ume da bude vrlo detaljan i opsiran u opisivanju nekih relativno nebitnih stvari u knjizi
 
Ja sam još 2005 godine pisao mentolima iz ministarstva da se ukine PDV na knige i osnovne računare, da opismeni narod. Nisu se udostijili ni da mi odgovore.
 
Citao sam ja, meni je to fenomenalna knjiga, samo treba da se pripremis na to da Pekic ume da bude vrlo detaljan i opsiran u opisivanju nekih relativno nebitnih stvari u knjizi
To je ta ruska škola, na dve strane pričam o cveću u livadi. Ja nemam problem sa opisivanjem stvari, ali opisivanje zarad istog me ubija u pojam. Ali dobro ne može svaka knjiga da mi legne, ali moram da je završim :)
 
Poskupeo papir i boja 🤣 elem digresija na stranu je li neko čitao Pekića i Besnilo, meni je ta knjiga jedna od onih koje čitam do pola i eto omete me šta god pa ću je valjda završiti do penzije xD
Procitao vise puta super knjiga, ali nije pravi reprezent Pekicevog opusa. Meni odlicna knjiga, ali ako Vas zanima Pekic nije pravi primer
 
Inače, jeste poskupeo papir i štampa generalno, kao i sve ostalo između ostalog.
 
Procitao vise puta super knjiga, ali nije pravi reprezent Pekicevog opusa. Meni odlicna knjiga, ali ako Vas zanima Pekic nije pravi primer
Samo nemoj da mu preporucis zlatno runo, twk tu ce se ubiti u pojam. Meni su za kezual citanje od pekica najbolje 'Besnilo' i 'kako upokojiti vampira' po meni su te dve knjige bas top za kezual citaoce
 
Samo nemoj da mu preporucis zlatno runo, twk tu ce se ubiti u pojam. Meni su za kezual citanje od pekica najbolje 'Besnilo' i 'kako upokojiti vampira' po meni su te dve knjige bas top za kezual citaoce
Kako upokojiti vampira je sve sem casual... odlicna knjiga ali ni najmanje casual, cak daje preporuke za veoma ozbiljno citanje da bi se potpuno dobio kontekst pisca.... a Zlatno runo je posebno, meni je to jedna od najboljih knjiha koje sam citao, ali nije za upoznavanje Pekica, mnogo kasnije 😀
 
Kako upokojiti vampira je sve sem casual... odlicna knjiga ali ni najmanje casual, cak daje preporuke za veoma ozbiljno citanje da bi se potpuno dobio kontekst pisca.... a Zlatno runo je posebno, meni je to jedna od najboljih knjiha koje sam citao, ali nije za upoznavanje Pekica, mnogo kasnije 😀
Ljudi doći će na red i te knjige, možda mi jednostavno besnilo nije skroz leglo ali pre će biti da radije odmorim kad uspavam klinca a da to nije čitanje knjige 😁
 
Ja sam se zaludio Pekicevim delima:
Sentimentalna povijest Britanskog carstva
Pisma iz tudjine
i varijacije domacih pisaca na to
Caj od sljiva od Lazara Dzamica
Putevi oko znakova (u kojoj deo knjige ima nastavak Caj od sljiva 2 ).
Ako ima neko slicne knjige da preporuci gde se poredi nas i neki drugi narod, od geografije/kulture... ali da je zacinjena nekim laganim humorom neka napise.
 
Од Пекића препорука за Време чуда, мени одлична. Сјајан микс хумора и сатире.
 
Plniram da krenem trilogiju Prvi Zakon od Aberkrombija, ali me zanima da li je neko ovde čitao na srpskom i da li je prevod dobar? Čitao sam Pesmu leda i vatre na srpskom i na engleskom, i razlika je ogromna, zbog čega imam dvoumice trenutno oko Prvog Zakona, dal' da naručujem sa BookDepo i čekam mesec dva, ili odma na srpskom preko Delfi knjižare.
 
Nazad
Vrh Dno