Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Ima li ko informaciju da li je ijedna knjiga Majkl Murkoka ekranizovana? Čitao sam da je počinjala ELRIC SAGA da se snima iz 3 dela u slično vreme kad i LOTR ali se stalo.
 
Poslednja izmena:
Koliko vas ovde uzima knjige sa BookDepository? Da li daju neki popust za Božić sada? Počastio bih se nekim knjigama. :p
 
Uzimam ja povremeno.Pa pogledaj odredjeni naslov..izacice ti koliki je popust, ako ima na tu knjigu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja uzimam relativno često, mnogo volim od njih da poručim, profesionalni su i brzi, za popust ubaciš pa vidiš :)
 
Uzimao sam od njih, nego planiram da uzmem The Book of Basketball, međutim sad je 22€ pa se pitam dal će biti nešto jeftinije.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pročitao Deception Point...ništa posebno mada ne vidim što toliko hejt za ovu knjigu na ovoj temi.
Mene je knjiga podestila na neka dela Ladlama i sl.

Ostao mi još Inferno da pročitam od njega mada sada se bacam na čitanje 22/11/63 :D
 
Pozdrav kolege, imam jedno pitanjce.

Da li možete da mi preporučite neku knjigu o kosmosu (Marsu) ali da više naginje naučnoj strani nego fikciji. Drugaru je rođendan pa nam je predložio da mu uzmemo knjigu na tu temu...Pa sam sad u nebranom grožđu. :) Jedino za šta znam je Crveni Mars ali to je nemoguće naći...
 
Možda MARSOVAC - Endi Vir? Lagana knjiga, popularna, NASA je pomagala u pisanju... Ima i film [emoji4]
 
To je pročitao a i odgledao film...zaboravih da kažem. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nisam čitao ali sam puno puta čuo za Marsovske hronike, Rej Bredberi... Čini mi se da se radi o kolonizaciji.
 
Hvala na predlozima, pokušaću nešto od toga da pronađem polovno (pošto nije gadljiv :D).

Zovem sutra Stylos, nadam se da im je sajt ažuran. :)

Pool, poslao sam ti pp.

Hvala još jednom.
 
ovaj stylos ima svasta :) bas podeli i sa nama dal je sajt azuran... cene su cudno niske
 
Nemaju... Pitao za još par knjiga koje sam našao a da su interesantne i naravno ni njih nemaju.
Kada sam pitao za Crveni Mars, kao da sam ih pitao da li imaju knjigu "Kako napraviti atomsku bombu - for dummies". :D
 
Izvini, ja odgovorio "u sebi" i zatvorio browser. Tek sad primetih da nisam ništa napisao. :D

Zvao sam onaj broj što im stoji na sajtu i niko se nije javio... Pokušaću posle praznika. Poslao sam im usput i mail, pa to još uvek čekam. :)
 
Moby-Dick; or, The Whale
Herman Melville

Klasicno delo americke literature, pisano sredinom 19. veka (1851.), tesko za citanje i razumevanje zbog arhaicnog jezika. Kroz naraciju Ismaela, koji se ukrcava na brod ludog kapetana Ahaba, pocinje epska avantura po okeanima i morima u potrazi za mitskim bicem, belim kitom Mobi Dikom; tj. tako sam ja zamisljao radnju.
Nisam ocekivao da se 95% sadrzaja odnosi na enciklopedijski opis kitolovaca i kitova, da bi tek u poslednjih 5% doslo do kulminacije, koja donekle opravdava ulozeno vreme u citanje preko 700 strana.
Knjiga nije bas za preporuku, ukoliko niste entuzijasta koga zanima detaljna slika kitova i kitolovaca iz 19. veka.
 
The Martian, Andy Weir

Odlična knjiga, bolja od filma, veoma zanimljiva, ima par delova gde baš se smorim zbog detaljnih opisa ali nema veze, knjiga mi je baš prijala. Pisac je baš zaludjenik za Mars, zna dosta stvari, baš je lepo opisao. Humor je odličan, zabavio sam se dobro, 9/10 od mene.

Uzeo sam Relentless od Tima S. Grovera i How To Win Friends and Influence People, uzeo bih još neku knjigu, jel imate neku preporuku za odličan fiction? :)
 
Sinoc sam počeo Metro 2035. Posle prvih 150 strana, obećava.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja i posle 2034 sam i dalje skeptican...

The dead have highways

Posle 2034 nisam ocekivao da ce biti nastavaka, tj da ce ih iko prevesti kod nas. Smatrao sam je zavsetkom sage.

Mozda malo ishitren komentar s moje strane, posto sam bio iznenadjen cinjenicom da je moja lepsa polovina videla knjigu u knjizari i samoiniciajtivno mi je kupila (posto joj prethodne 2 smetaju na polici) ;)
 
Poslednja izmena:
"Galaktički iscelitelj keramike" - Filip K Dick
Masterpiece!!!!
Vrhunski SF a u njemu brdo filozofije, iskrena preporuka.
 
Stavljeno na listu [emoji106] Davno su se čitale ovce i Ubik a skoro sam se pitao šta sledeće pročitati od njega.
 
Stavljeno na listu [emoji106] Davno su se čitale ovce i Ubik a skoro sam se pitao šta sledeće pročitati od njega.

Sakupio sam dela pomenutog pisca pa ću pogledati i Ubik.

O nasilju - Slavoj Žižek
Jeste pomenuti gospodin filozofski superstar ali knjiga valja, stvarno. Neke ozbiljne forme nasilja previđamo a ne bi trebalo.
 
Pročitao The girl on the train, sasvim korektna drama. Videću ovih dana da proverim i film mada koliko sam čuo nije ništa posebno.
 
1q84 - Murakami, na kraju za moj ukus previse razvlacenja, svakoj knjizi bih dao po ocenu manje u odnosu na prethodnu, 8/10, 7/10 6/10.
 
Ričard Morgan - Slomljenim Anđeli ( Richard (K) Morgan - Broken Angels) odlična sf knjiga. Dinamična, stil pisanja sličan Aberkrombijevom koji meni baš leži. Dovoljno misterije i akcije da vas natera da je pročitate u dva dana :)
Doduše kako mi ju je dao ujak nisam ni znao da je ovo druga knjiga trilogije. To mi je rekao tek kada sam mu je vraćao mada iako knjige dele glavnog junaka svaka je svet za sebe.
 
Nazad
Vrh Dno