Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Završio TLoU. Meni je serija odlična, ALI - to nije zombi serija. "Zombiji" su u stvari samo inficirani, prave zombije imate u prvim sezonama TWD
jer moraš prvo da umreš da bi bio zombi
....itd...
Sve u svemu - preporuka. Glumci savršeno uklopljeni, realno samo 1 filler u ep7 (ep 3 je super :) ), smislena priča, ne smrdi na jeftino... čekamo s02.
 
Nacekacemo se za S02, ali me bas zanima kako ce sve da uklope... morace dobrano da dignu lestvicu ako misle da prikazu sve kako treba. A da pritom ne bude dosta vise filler epizoda.
 
Krenuo da gledam seriju Freiser ponovo, posle 15tak godina pauze. Kakav humor. Definitivno u top 5 humorističkih serija ikada. U par epizoda sam bukvalno krenuo da plačem od smeha.
 
Završio TLoU. Meni je serija odlična, ALI - to nije zombi serija. "Zombiji" su u stvari samo inficirani, prave zombije imate u prvim sezonama TWD
jer moraš prvo da umreš da bi bio zombi
....itd...
Sve u svemu - preporuka. Glumci savršeno uklopljeni, realno samo 1 filler u ep7 (ep 3 je super :) ), smislena priča, ne smrdi na jeftino... čekamo s02.
Jesi li igrao igru?
Koliko sam pročitao blizu su odluke da se priča iz drugog dela igre podeli na više od jedne sezone, što može biti i pozitivno i negativno...
 
Ne, ja sam poslednju igru igrao 2003. :)
 
Ne, ja sam poslednju igru igrao 2003. :)
Oke, sad je malo jasnije oduševljenje serijom...

Ne osuđujem, ali fakat serije bazirane na igrama nose to breme konstantnog poređenja između igre i serije, gde gledaoci-igrači uvek nađu ili zamerke ili neopravdane hvalospeve.

Tako je prošla TLOU serija, Halo...

Tako je i sa serijama baziranim na knjigama, ali u manjoj meri...
 
Ja krenuo sa serijom "You" i jako mi se sviđa za sada. Na polovini sam prve sezone za samo pola dana. 😆 Podseća me na Dextera.
 
Završio TLoU.
Pristrasno ću reći 9/10 jer sam fan igre ali i što već napisa neko fali akcije sa clickerima i bloaterima.

I svidelo mi se, pogotovo u poslednjoj epizodi, što nema poštede, morala i sl, svi su dobili po metak, kao i oni u 8 epizodi. To mi neopisivo u filmovima i serijama ide na petla kad ih tako "poštedi". Ovde je to odlično odrađeno:pucaj, ubi govedo
 
Meni je najjace u filmovima kad negativac uhvati "pozitivca" i onda mu 3 dana objasnjava kakav mu je bio plan i kako je namestio pozitivca, sta mu je radio, sta ce mu raditi, sta ce se desiti kad rokne pozitivca i tako neiscrpno drzi pozitivca dok mu ne isprica i najmanji detalj svog plana i razloge zasto to radi dok se na kraju ne desi neki preokret i pozitivac se jelte oslobodi.
 
Madnalorian e.3 Pocetak ok, kraj takodje, sredina nista mi nije jasno :unsure:
 
Zavrsila se druga sezona Your Honor .Početak malo mlak ali posle ulazi u ritam ,kvalitet na nivou prve sezone . 7.5/10
Počela treća sezona Ted Lasso ,nadam se boljem kvalitetu od druge sezone .
Mando 3ca sezona rastura ....
 
Poslednja izmena:
Kako vam se cini serija Carnival Row?
Cini mi se da produkcija nije toliko losa.
Prica ne lici ali me pomalo tu i tamo podseca na Arcane.
 
Jeb*m ti koronu. I izolaciju. Odgledah i Halo kompletnu prvu sezonu. Nije loše. 6/10.
 
Počeo sam Station Eleven, seriju koja se bavi svetom posle pandemije koja je pobila većinu stanovništva. Odgledao sam 3 epizode i zanimljivo mi je. Za sada nema neke napetosti, roštiljanja, a opet je radnja ok. Videćemo kako će se razvijati u kasnijim epizodama. Mada ima samo jedna sezona. Valjda ih prekinula korona. Heehehehe.
 
Bolja knjiga od serije :)
Sad valjda planiraju i ekranizacije druge dve knjige (The Glass Hotel, Sea of Tranquility)
iste autorke...
 
Poslednja izmena:
Počeo sam Station Eleven, seriju koja se bavi svetom posle pandemije koja je pobila većinu stanovništva. Odgledao sam 3 epizode i zanimljivo mi je. Za sada nema neke napetosti, roštiljanja, a opet je radnja ok. Videćemo kako će se razvijati u kasnijim epizodama. Mada ima samo jedna sezona. Valjda ih prekinula korona. Heehehehe.
Cimi mi se da je bas ta treca epizoda trenutak kada vibromasazeru crkava baterija...
 
Poslednja izmena:
Vera (2023) mini-serija
serija nije baš biografska, odnosno inspirisana je životnom pričom glavne junakinje, prema kojoj se i zove serija (i istoimeni film koji je prethodio). fale detalji iz onih biografija koje su napisane u novinama.
kostimografija i scenografija dobri, u skladu sa budžetom. pojedini glumci su fenomenalni, pre svega mislim na glavnu glumicu Jovanu Stojiljković. pojedine epizode su dosadne iako je trebalo da budu strašne ali nisu uspeli da prenesu strahote situacije.

Law & Order 21. sezona
10 godine je prošlo, u stvari više od prvog završetka serije. ukratko, bolje da je nisu oživljavali pošto je sezona tanka. jesu obrađeni zanimljivi slučajevi u pojedinim epizodama ali šta to vredi kad je dosta toga urađeno površno i zbrzano. zanimljivi slučajevi se zasnivaju na Britni Spirs i sestre Vilijams, influensere, i Theranos.

Supernatural poslednja (15.) sezona
ubedljivo je bolja od 14., u kojoj su mnoge epizode precenjene. ova (15.) sezona se dosta oslanja na sve prethodne, tj. predstavlja rekapitulaciju cele serije. dopada mi se što su uspeli da predstave i dva nova bića, baba Jagu i šumsku nimfu. najbolja epizoda je 14., sa spomenutom nimfom, kao i pretposlednja. u stvari, pretposlednja predstavlja kraj sezone pa i serije. poslednja epizoda je potcenjena, tj. izgleda da su izneverena očekivanja mnogih. naime, ta poslednja epizoda predstavlja definitivnu potvrdu da je serija završena.
inače, moram da pohvalim celu seriju. kad se sve sabere i oduzme, serija je (više no) dobra. bila bi kultna da je završena kako je prvobitno zamišljeno, sa 5. sezonom.
 
Shadow and bone, izuzetni vizualni i audio efekti, sto se toga tice, cista desetka, a sto se radnje serije tice, onako, gledljivo ali nije neki nivo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno