Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao ovih 8 epizoda
Night Sky (2022)
i baš šteta što Amazon nije nastavio sa drugom sezonom, toliko potencijala ima za nastavak.
Preporuke ko voli slow burn dramu/SF sa odličnom glumom Sissy Spacek i J.K. Simmons.
Iako nema druge sezone, ova prva može da se odgleda kao neka mini serija sa zaokruženim delom priče.
 
Tlou svirači .... Jeste sve super ali dosta nedostaje, a tu generalno scene sukoba sa klikerima i bloaterima. Skoro svaku su preskocili iz igre, skup CGI. Hebali ih zmajevi bolje da su se ovde isprsili.
Da generalno smor epizoda, a bukvalno u čitavoj sezoni izbacuju scene iz igre za koje su procenili da su skupe za ekranizaciju, bez obzira na njihov uticaj na radnju i protagoniste...

U ovoj poslednjoj epizodi mi je bilo zanimljivo da vidim i saznam kako je Eli postala imuna na virus...

U suštini, kad malo razmislim, najbolji deo serije su mi te dodate scene koje objašnjavaju pojedine pojave, radnje, odnos između protagonista i sl, naravno tu ne računam dešavanja iz treće epizode koja se u potpunosti ne drže dešavanja iz igre i suštinski su nepotrebna...
 
tlou nit smrdi nit mirise sto bi se reklo,jedna limunadica bez mnogo desavanja...igru nisam igrao(cekam za pc),ali vidim sta kazu da je sve sto valja izbaceno
a valjda bi i poenta trebala da bude u tom svetu sa zarazenima i sl...ne znam mozda gresim.
cak i ova poslednja epizoda spora,penzionerska....
ona scena u bolnici kada sporo ide i roka sve zive uzas uradjeno bez imalo dinamike.

u svakom slucaju propustena sansa da se uradi nesto bas kvalitetno.
 
Poslednja izmena od urednika:
^ Brate, spoiler....

Poslednja epizoda mi je bila ok, mozda cak najkraca u celoj sezoni.

Sve ukupan utisak je da je ovo moglo dosta bolje. Bas su dobro krenuli, ali onda na momente dobro, na momente onako, a na momente jagode.

Svakako cu gledati i narednu sezonu, a mozda se upustim i u igru u neko relativno skorije vreme, samo prvo da mi malo ispare neki detalji iz serije.
 
^ Brate, spoiler....

Poslednja epizoda mi je bila ok, mozda cak najkraca u celoj sezoni.

Sve ukupan utisak je da je ovo moglo dosta bolje. Bas su dobro krenuli, ali onda na momente dobro, na momente onako, a na momente jagode.

Svakako cu gledati i narednu sezonu, a mozda se upustim i u igru u neko relativno skorije vreme, samo prvo da mi malo ispare neki detalji iz serije.
Potpisujem ovo boldovano kao generalni zaključak, stim što je meni prethodna epizoda bila dosta bolja od ove poslednje.
 
Sa vecinom bih se slozio, kao sto sam i vec sam rekao, najvise fali te dinamicnosti, akcije i napetih scena.

Eto da uzmemo pre svega tu trecu epizodu, za koju sam i ocekivao da ce biti puna akcije, jer bese tu se ide do one skole i susrece sa bloaterom u podrumu/sportskoj sali... Na kraju je ispala kako je ispala, tj nista drugo nego obicna filler epizoda.
 
Moderne serije sve cesce imaju tu neku novu formu kada hoce da ostave "hard kor" utisak kada se kao nesto tesko/duboko desava.
Kao da je to krenulo od GoT-a sa scenom kada Sersej ide gola niz ulicu, a smrtnici okolo vicu "Shame, Shame!!" i gadjaju je g#$nima i trulim povrcem
Ne mogu sada se setim gde sam jos to sve video, ali mi pada napamet scena iz Andora, kada ide posmrtna povorka ulicom i sada isto slican shmek mi ima TLOU sa scenom kada ide i roka sve po bolnici.
Moguce da sam uobrazio, ali mi deluje kao da je takav neki "novi" trend zavladao.
 
Poslednja izmena:
Nije losa ova poslednja? TLOU epizoda


Opet sabijena epizoda koja je mogla da ode u 3ep, da se neke stvari razjasne malo bolje itd itd
Bar sam saznao kako je stekla imunitet Eli
Napravise od Dzoela Ramba
Mane su jer nema uopste onih "zombija" samo u par epizoda vise od npr. "jednog", a ima ih u igri verovarno na kile
Bas me iteresuje tematika u sledecem serijalu (ako ga bude)
 
@pinocio Napisaše da je kraj serije, a nekako mi je kraj otvoren za još jednu sezonu?
 
@pinocio Napisaše da je kraj serije, a nekako mi je kraj otvoren za još jednu sezonu?
I ja sam se to zapitao,mozda nisu sigurni da l ce finansijski (ili zbog nekog drugog razloga) izgurati nastavak,pa su odlucili da se ograde :) Ova druga sezona ima bas upecatljivih momenata,ono kad se voz pojavio na staroj stanici,a i lik Nikole Tesle me odusevio... bukvalno kao da su oziveli neke stare fotografije.. i ako posetim Rtanj defivnitivno mi nece biti prijatno :ROFLMAO:
 
Ja sam završio tri serije u ova dva dana - TLOU, The English i Star Trek Brave New World.

TLOU - ok serija. Igru nisam igrao, tako da ne mogu reći koliko se drži igre. Ali je prva sezona u rangu prve sezone The Walking Dead. Ovu potonju sam prestao da gledam posle sezone u kojoj se pojavljuje Negan, jer je baš smorila. Kontam da bi za TLOU najbolje bilo da bude još sezona i to je to.
The English - fenomenalna serija. Sviđa mi se što je zaokružena celina. Priča se o drugoj sezoni ali prepostavljam da će biti na foru True Detective - drugi likovi, drugi glumci. Odlična glumačka ekipa, priča dobra, malo sirova što je i više u skladu sa istinom o divljem zapadu u odnosu na mnoštvo romantizovanih filmova. Za ljubitelje vesterna top.
Star Trek Brave New World - kao fan Star Trek univerzuma, krajnje sam subjektivan, pa mi je serija odlična. Generalno sam fan celog Star Trek univerzuma, tako da zanemarujem sve njegove mane a ima ih dosta.
 
Ja sam završio tri serije u ova dva dana - TLOU, The English i Star Trek Brave New World.

TLOU - ok serija. Igru nisam igrao, tako da ne mogu reći koliko se drži igre. Ali je prva sezona u rangu prve sezone The Walking Dead. Ovu potonju sam prestao da gledam posle sezone u kojoj se pojavljuje Negan, jer je baš smorila. Kontam da bi za TLOU najbolje bilo da bude još sezona i to je to.
The English - fenomenalna serija. Sviđa mi se što je zaokružena celina. Priča se o drugoj sezoni ali prepostavljam da će biti na foru True Detective - drugi likovi, drugi glumci. Odlična glumačka ekipa, priča dobra, malo sirova što je i više u skladu sa istinom o divljem zapadu u odnosu na mnoštvo romantizovanih filmova. Za ljubitelje vesterna top.
Star Trek Brave New World - kao fan Star Trek univerzuma, krajnje sam subjektivan, pa mi je serija odlična. Generalno sam fan celog Star Trek univerzuma, tako da zanemarujem sve njegove mane a ima ih dosta.
E što volim kad neko ovako lepo napiše.

Gledao sam to i to, to i to mi se sviđa zbog toga i toga, to i to mi se ne sviđa zbog toga i toga...

Ubačen The English u spisak za gledanje.
 
Actually ja kad se prisetim svog doživljaja igranja prve TLOU igre, nisam ni tu ostao oduševljen. Jes' da nisam odigrao odmah pri izlasku, okasnio nekoliko godina, i u međuvremenu je dosta igara iskopiralo slične fore pa mi nije bilo sveže.
MEĐUTIM - iz čiste znatiželje sam uzeo dvojku, delimično zbog velikih kontroverzi koje su je pratile, i mogu reći da mi je dvojka savršeno legla, da mi se priča i dinamika likova mnogo više sviđa.
I da je manje predvidiva u odnosu na kec koji je poprilično linearan.

Ono što mi smeta u samoj priči prve igre, pa i serije, koja prati verno igru, jesu epizodični likovi. Dvojka taj problem rešava gde imate čitavu lepezu junaka koje pratite od početka do kraja.
Tako da se nadam da će i serija u nastavku biti podjednako kvalitetna.
 
Mali off u vezi sa serijom Juzni Vetar:

Ko je ekipa matoraca ciji su nazivi po bojama (crveni, beli, plavi). Pretpostavljam da su to neki bivsi sefovi DB-a? I zbog cega je onaj jedan glavni?
 
Wow, a mi smo baš očekivali da naša serija bude spektakularna 🤡 😀
Pa po mojim kriterijumima nije tesko biti spektakularan :) Nismo svi isti. Meni su recimo Zigosani u reketu i Ubice mog oca spektakularni,i da ima 10 000 epizoda svaku bih pogledao.Nisam filmski kriticar da olako potcenjujem bilo ciji trud. Kao sto rekoh,ima i Beleznica svojih cari,al nije nesto sto me bas drzi prikovanim uz epizode. Al isto tako ne zalim utroseno vreme na tu seriju. I Kalkanski krugovi su mi top i jedva cekam novu sezonu
 
Mali off u vezi sa serijom Juzni Vetar:

Ko je ekipa matoraca ciji su nazivi po bojama (crveni, beli, plavi). Pretpostavljam da su to neki bivsi sefovi DB-a? I zbog cega je onaj jedan glavni?
Stara garda iz vremena SFRJ i Slobe
 
TLoU - posle ep7 ide ep8. Za sve koji su u paklu ep7....
 
From sezona 2 stiže 23.4., ja jesenas odgledah prvi deo, dobro je, nema ogromnog i praznog hoda između toga i ovoga što sledi krajem aprila.

Ko nije odgledao prvu sezonu neka se obavezno lati štiva i posle samo nastavi ovo uzbudljivo putovanje.
 
From sezona 2 stiže 23.4., ja jesenas odgledah prvi deo, dobro je, nema ogromnog i praznog hoda između toga i ovoga što sledi krajem aprila.

Ko nije odgledao prvu sezonu neka se obavezno lati štiva i posle samo nastavi ovo uzbudljivo putovanje.
From je top!

Jedva čekam nastavak.
 
TLoU - posle ep7 ide ep8. Za sve koji su u paklu ep7....
Realno serija je odlicna ,po meni 8/10. Utisak bi bio znanto bolji da nisu potpuno bespotrebno namlatili u one dve epizode. Pedro i mala su odlicni, u poslednjoj epizodi bas gledam i ne verujem kako im je legla uloga, posebno njemu. I posle me pitaju sto ne gledas domace serije :LOL:
 
Ono sto meni smeta TLoU je tacno suprotno od onog sto mi je smetalo u The Walking Dead. Tamo su zombiji uvek tu. Ako su u nekoj vuko*ebini od sume i krsa, zombiji su uvek within earshot. Ima ih u svkaoj kuci, u svakoj situaciji. Svet je ogroman, ali njih uvek ima svuda i barem u paru. Kao da ih ima 300 mlrd.

A u TLoU ih nema sem u par epizoda. Jos su navodno koristili prakticne efekte i proteze na pravim glumcima, pa mi nije jasno zasto ih nije bilo vise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno