Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam seriju Travelers.

Trenutno sam na drugoj sezoni, epizoda pod nazivom U235.

Epizoda je emitovana 2017 godine ali zašto je zanimljiva i zašto je pominjem?


Zato što se u njoj prikazuje misteriozni respiratorni virus, koji se naglo širi po svetu i od koga se umire a koji je poslat iz budućnosti kako bi se smanjila populacija za 30%, bolnice pune, svi nose maske, rukavice, ostaju u kućama, socijalna distanca i sl



Zvuči poznato? :ROFLMAO:
 
Last of US... dokle vise?
Ovo je Walking Dead, ali jadnije i nekako (nema veze sa gay epizodom, koja je ok) , plus mlada glumica koja je iritantna ....
Recept: sprcaj sve u pilot i ocena 8+ ne zaostaje...

Resenje:
Promeniti ocenu posle pilota, na imdb, na koliko mislite da treba

Po meni licno 6/10, serija je tesko sra... i nikada nece biti bolja, moze biti samo gore...
no spoilers included, jer zna se...
 
Poslednja izmena:
Uf ja se bas ne slazem za Last of us, skroz korektna serija, jedna od boljih koja obradjuje takvu tematiku, 7.5/10
Snowfall, zanimljiva, dinamicna, 7/10
 
Last of US... dokle vise?
Ovo je Walking Dead, ali jadnije i nekako (nema veze sa gay epizodom, koja je ok) , plus mlada glumica koja je iritantna ....
Zato ti i ne valja jer od iste ocekujes da bude Walking Dead, a zapravo je nesto sasvim drugo. Serija najvise podseca na film "The Road" iz 2009. Meni jedan od najboljih postapokalipticnih filmova inace.
 
White Lotus prva sezona ludilo ,prvu epizodu pogurao na mišiće ali posle počinje shit show 😂.Menadžer hotela iz poznate TLoU 3 epizode se izgleda navikao na sličan stil glume 😀. Na momente premotavao scene sa muzikom fazon meditacije ili šta je god reditelj hteo da prikaže mene je smorilo . Serija vuče na bindz. Počeo drugu sezonu ,vidim drugi likovi i drugo more ..nadam se cirkusu kao i u prvoj sezoni .
ocena na imdb realna .
 
Zato ti i ne valja jer od iste ocekujes da bude Walking Dead, a zapravo je nesto sasvim drugo. Serija najvise podseca na film "The Road" iz 2009. Meni jedan od najboljih postapokalipticnih filmova inace.
Slazem se sa tobom da je Road verovatno najbolji postapokalipticni film ikada snimljen, ali nazalost TLoU uopste nije ni nalik na Road.
Po meni ova serija uopste nije uspela da prenese atmosferu nekog postapokalipticnog sveta, i to mi je jedna od najvecih zamerki ovoj seriji.
 
Sta znam, meni bas vuce i na film i na knjigu i generalno sam zadovoljan serijom.
Kad sam u proslom postu pisao kako mi je drago da nema vise akcije je bas zbog toga sto je stalno prisutna ta neka tenzija. Vise volim taj osecaj oskudice, nedostatka resursa, osecaj da opasnost uvek vreba, nego da gledam besomucno napucavanje.
Plus sto je scenografija otvorenih prostora prelepa sama po sebi.
Edit: naravno i dramski momenti i likovi su mi skroz ok. Ima tih nekih mana i gluposti koje su mogli da izbegnu da su se malo vise potrudili (pominjano u spojlerima), ali sta da se radi. Sto neko rece, serija nije remek delo, ali nije ni losa. Zapravo mi je skroz ok.
 
Poslednja izmena:
Zato ti i ne valja jer od iste ocekujes da bude Walking Dead, a zapravo je nesto sasvim drugo. Serija najvise podseca na film "The Road" iz 2009. Meni jedan od najboljih postapokalipticnih filmova inace.

Ja bih rekao da serija najviše podseća na igricu The Last of Us.
A to što ne liči na The Walking Dead je sa moje strane samo za pohvalu.
 
Ja bih rekao da serija najviše podseća na igricu The Last of Us.
A to što ne liči na The Walking Dead je sa moje strane samo za pohvalu.
Slozio bih se 100%.
Iako igra razvija detalje i dinamiku bolje od serije, serija je sama po sebi odlicna. Ljudi koji pitaju gde su zombiji, koji ni u igri nisu centralni deo price, ocekuju da ce se svako napucavanje i svaki set piece prikazati i u seriji. A ako cemo iskreno, ako se oduzme vecina gameplay-a, prica se solidno uklapa i u tih 9 epizoda.
 
Slozio bih se 100%.
Iako igra razvija detalje i dinamiku bolje od serije, serija je sama po sebi odlicna. Ljudi koji pitaju gde su zombiji, koji ni u igri nisu centralni deo price, ocekuju da ce se svako napucavanje i svaki set piece prikazati i u seriji. A ako cemo iskreno, ako se oduzme vecina gameplay-a, prica se solidno uklapa i u tih 9 epizoda.
Jedino što je providno da su iz serije izostavili sve "najzahtevnije" (čitaj najskuplje) scene, od kojih su poneke bile prekretnica odnosa protagonista u igri.
 
Jedino što je providno da su iz serije izostavili sve "najzahtevnije" (čitaj najskuplje) scene, od kojih su poneke bile prekretnica odnosa protagonista u igri.
Na primer? Jedino sto bih izdvojio da fali je susret Ellie i Billa koji bi verovatno bio podjednako komican kao i u igri.
"Can't deny the view", scena identicna. Tess, odlicna. Scena iz kamioneta 1/1. Ambush scena, odlicna. Ellie prvi put puca na coveka, bolje nego u igri. Henry i Sam, bolji nego u igri. Joel zeli da preda Ellie Tommy-ju, podjednako dobra. David, iako je gameplay u ovom chapteru predobar, epizoda prikazala sve sto je trebalo.
Iako fale te neke sitne opaske kojih ima tokom gameplay-a, smatram da je serija dala sebi slobodu na drugim poljima i mnoge stvari unapredila kako bi sve bilo skockano u samo 9 epizoda.
 
Na primer? Jedino sto bih izdvojio da fali je susret Ellie i Billa koji bi verovatno bio podjednako komican kao i u igri.
"Can't deny the view", scena identicna. Tess, odlicna. Scena iz kamioneta 1/1. Ambush scena, odlicna. Ellie prvi put puca na coveka, bolje nego u igri. Henry i Sam, bolji nego u igri. Joel zeli da preda Ellie Tommy-ju, podjednako dobra. David, iako je gameplay u ovom chapteru predobar, epizoda prikazala sve sto je trebalo.
Iako fale te neke sitne opaske kojih ima tokom gameplay-a, smatram da je serija dala sebi slobodu na drugim poljima i mnoge stvari unapredila kako bi sve bilo skockano u samo 9 epizoda.
Pa meni je bas ta scena falila, da bude kao u igri sa zirafom tj zirafama.
 

r3ma

"Na primer?" Sve akcione scene i zombi scene su izbacene. To je pola sadrzaja TLOU. Neke od njih su bile i kljucne. Po meni bitnije je susret Ellie i Billa, secna koja je nepostojeca u seriji. Pronalazak Franka u igri je mnogo intrigantniji nego sto je to bila E3. "Who the fuck is Fedra" grafit je iz druge igre koji je neopezeno prosao u ovoj seriji sto znaci nece ni biti potrage za gorivom u S2.
Fali kada se Henry odvoji sa Ellie a Joel sa njegovim bratom, scena koja prikazuje kako su pobunjenici ipak infected. Pa oni djeciji crteži i stvari govore mnogo vise dok to u seriji nije ni prikazano.
Fali kada Ellie ukrade konja, kada je cula razgovor sa Joelom i bratom. Razlog zasto je Joel krenuo s njom a ne Tommy.
Kao vec spomenuto, nema period proteklog verena dok se Joel oporavljao kada se Ellie brunula o njemu jer je taj period kada je Ellie malo sazrela (character development). Scena sa zecom. Joel nije ozdravio za 5minuta kada je uzela ampicilin od Davida vec ga je lijecila duze vrijeme (iz DLC-a lijekovi iz helikoptera).

Fali kada su dosli do prive bolnice, sadrzaj i audio zapisi, sta se zapravo desilo sa majmunima.

U seriji je Ellie totalni m0ron sto u igri nije jer je Ellie u igri odslužila vojsku. Zna koristiti oružje. Scena koja opet fali kada Ellie pokriva Joela nedostaje. U seriji Elli ne zna puške drzati.

Kako fale akcione scene, fali snalazenje Joela i Ellie sa oruzjem. Ne kazem da trebaju prikazati crafting sistem ali je taj dio najbitniji za prezivljavanje u TLOU univerzumu. U seriji je ne postojeci jer u seriji ne postoji prezivljavanje protiv zombija sto se vjerujem gledaoci koji nisu igrali igre pitaju: Cemu ovolika drama, jedva da postoje.

Fale pisma koje je Joel pronalazio i svako pismo je djelimicno opisalo sta se desilo sa porodicom ili osobom koja je tu zivjela.

Fali objasnjenje izmedju zombija. Runners ili clickers. Jedni ne vide ali cuju, drugi vide i drugacije su agresivni. A ne, E5 sa onom hordom je meni bio krinđ.
 
Poslednja izmena:
Pa sam si spomenuo, "Can't deny the view" a to je u sceni sa zirafama koliko se ja secam. A davno sam igrao TLoU1.

Mislio sam na drugu epizodu, kad prelaze preko daske dok je Tess jos uvek ziva. Mada slicnu stvar kaze i kod zirafa. :)
 
Identicna je rečenica u obe scene: "You can't deny the view" ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno