Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
on mi je i u igri delovao kao pedo, a u seriji u zadnjoj sceni s Eli sklanja ruku dok je drzi i stavlja je dole, verovatno otkopcava slic uz osmeh i uzbudjene...provalis ga na keca.
 
Dobra je ova epizoda, ali više za one koji nemaju pojma za igru tj nisu je igrali.

Mislim i ja sam zadovoljan kao neko ko je igrao, ali se slažem da je moglo još bolje i dinamicnije. Pre svega fali akcije, fali zombija, dosta tih nekih napetih scena… i pre svega nasilja. Dakle pun potencijal nije iskorišćen po meni.

A bas me zanima kako će to da pokriju i prikazu u drugoj sezoni tj kada budu pričali priču iz drugog dela… jer tu je stepen nasilja otišao još jednu lestvicu gore.
 
Kada smo kod nasilja, mene zanima kak oce "bolnica" proci. Scena sa Ellie je bila epic na kraju ove zadnje epizode ali kontam, to je samo jednom u 8 epizoda.

P.S. Nije mi jasna scena u restoranu. Sta je sa ljudima iz selak kad je
[poceo goriti restoran? Niko nije skuzio a njih dvoje se odsetali. Ili sam ja nesto propustio.
 
Rupcina u snenariju.
u ovoj ep se bas vidi da Pedro nije za Dzoela. Dzoel je surova teksaska seljacina koji je pobio ko zna kolko ljudi i pre apokalipse. Pedro sa baby face ne moze da odglumi to, iako se trudi ne deluje tako. Heugh Jackman mi je za Dzoela, a on nije ni razmatran. Raspali Harison Ford jeste...
 
Ja ne kontam ljude koji traze vise akcije i vise napucavanjima sa zombijima. Ovo je serija, drama, a ne akcija tipa nindza kornjace.
Ko hoce vise akcije nek jednostavno igra video igru.
Serija ima svojih mana, vecina ih je vec pomenuta, ali sto se mene tice akcije ima sasvim dovoljno.
U sustini serija mi je sasvim dobra ako zaboravim epizode 3 i 7 koje nicemu nisu doprinele osim ispunjavanja zakonom propisane kvote modernog sadrzaja.
 
TLOU 7 i 8 tanko ko filter papir. Sa prvom epizodom kontam da su na limitu sa budjetom. WTF reko HBO. Par finih krajolika poslije, druga epizoda sa odlicnim "clickersima" i onda.. koliko epizoda bez zombija? Nisam zombije nikada volio ali se tacno vidi da nemaju para. TLOU svijet je unakažen zombijima i nemoguce se kretati bilo kroz gradove ili kroz šume jer svuda dominijaju. U seriji su totalno nebitni. U zadnje tri epizode fali 90% sadrzaja. Fali scena borbe oko hidro elektrane, fali borba Ellie sa divljacima u tržnom centru kada se vracalia Joelu.
+1 za ovakav utisak
Serija je postala dosadna i predvidiva. Joel je previše mekan, Ellie je previše know it all i odmah snalažljiva. Ne oseća se dovoljno taj odnos ćerke i oca. Nema postepene izgradnje likova.
"Negativci" poput Ketlin (Kanzas) i Dejvida (kanibali) niti su zanimljivi niti harizmatični. Guverner i Negan iz Walking Deada su pojam za ovo.
Prva epizoda pravi takav hype oko zombija, a posle ih ima sve manje i manje.
Rupcina u snenariju.
u ovoj ep se bas vidi da Pedro nije za Dzoela. Dzoel je surova teksaska seljacina koji je pobio ko zna kolko ljudi i pre apokalipse. Pedro sa baby face ne moze da odglumi to, iako se trudi ne deluje tako. Heugh Jackman mi je za Dzoela, a on nije ni razmatran. Raspali Harison Ford jeste...
Možda nije dobro poređenje jer tamo nosi masku, ali zbog Mandaloriana sam baš očekivao da Pedro Paskal može ovo da iznese. Mislim da je pre problem u scenariju.
Jedan citat koji delom mislim objašnjava problem sa Joelom
 
Black Snow (2022)

Australijska mini krimi serija koja mi je u pojedinim momentima zaista imala vajb Shapr Objects i teksturu britanskih krimi serija. Ne možda, rame uz rame sa The Broadchurch, ali sa tako efektivnim i potresnim ulazom u priču da me je istog momenta kupila, bez obzira što serijama dam i ocenu više samo zbog činjenice da bacaju osvrt na osamdesete i devedesete.

Priča se odvija u ruralnom delu Australije u dve vremenske linije (1994 i 2019), što je postala praksa i nešto nezamislivo u zamršenim pričama, posebno da bi se dočaralo ovo podneblje devedesetih obojeno rasnom mržnjom prema domorodačkim narodima i njihovom eksploatacijom, uz dodatak okultnog i religijskog što daje poseban pečat seriji. Puno značajnih i interesantnih likova u priči, komadića iz prošlosti i sadašnjosti, možda i previše, ali na kraju mi je serija baš sela.

Da li zbog neke vrste iskustva sa ovim žanrom, već na pola mi dolazi do suženja izbora na jednu osobu, ali nikako mi to zapažanje nije umanjilo draž za gledanjem iz prostog razloga što mi se nije nametao motiv i što nisam hteo previše da glumim istražitelja, već da se fokusiram na gledanje.

Travis Fimmel u ulozi detektiva poslatog da istraži "hladan" slučaj, mi je bio zanimljiv i rekao bih mlađa verzija Bila Pulmana kako po izgledu tako i po nekim postupcima, samo bez onog glumačkog natezanja koje je imao Pulman u The Sinneru. Imalo je tu i par debitanata gde mi se izdvojila Talijah Blackman-Corowa kao Isabel Baker.

Još ne bih mogao da je ocenim, ali svako za preporuku ko voli ovaj tip serije.
 
Davida su napravili U seriji da bude pedo kanibal, i solidan glumac za tako nesto igra tu ulogu. Po liku.. Pedro je "tihi serijski ubica" lik
Jeste malo zbrzana ilio jos bolje "sabijena" epizoda koja je mogla komotno da traje 3 epizode jer ima materijala za to
Ali je napredak i opisuje moguc zivot u takvom svetu.

Kako se ni jedan zombi nije pojavio od onoliko pucnjeva
 
^ pa bolje da je E08 trajala kao E03 i obrnuto.
Na celu komunu su dali 50 minuta, ali na dvojac bez kormilara i dva menjača 75 minuta. Pritom u priči sa komunom su glavni likovi konstantno prisutni, a u E03 ih ima jedva na kašičicu.

E08 je generalno ok, ali mi ima i tu nekih gluposti, koje su već spomenute, pa da se ne ponavljam.
 

Odlicna serija, pogotovo prve dve sezone. Malo je holivudski u narednim, posebno u poslednjoj, ali je odrzala kvalitet.
Ovo sto Alex kaze. Serija je dry.

"pa brate ne mogu celu igru copy-paste u seriju"

Zašto? Sve serije tipicne ovom kalupu imaju 5-8 sezona. TLOU ce imati samo dvije. Zasto ne vise? Zato sto nemaju para. Stukli su prvu igru i izgubili gomilu potencijala. Drugo. Sama sezona je mogla imati 12-15 epizoda a ne 10. Onda izbaci suvišnu E3 jer Frank u igri ne postoji osim na komadu papira, eto ti prostor za sav sadrzaj iz igre. Ne samo to, mogli su da pricu prošire. Prva igra ima materijala za 3 sezone.

Ko ne zna, prva igra traje samo 10 sati i ima dublju pricu od serije koja nema gameplay a traje jednako. Epic fail.

Ali se vracma na prvu konstataciju, nedaju pare$. HBO fata krivine. Ima jedna scena gdje prikazuju krv. Mislim da je E5 ili E6. Krv je CGI. Come one man.

P.S. David nije
pedo vec kanibal. Zato je ostavio zivu.
Prva sezona ima 9 epizoda.
Nigde nisu naglasili da ce drugu igru odraditi u jednoj. Cak mislim da je Craig i rekao da ce trebati bar dve. TLOU Part 3 nece izaci dugo posle te druge(trece) sezone serije.
 
Poslednja izmena:
Hvala članovima koji ne koriste spojlere. ;)

Što se tiče TLOU evidentno je da su neke scene iz igre (pre svih masovne borbe) izbačene u seriji jer su bile preskupe scena napada horde zombija na lovačku brvnaru je legendarna, a ovde nije ni prikazana

Kakvih sve gluposti od serija ima sa minimum 12 epizoda po sezoni, ne bih se bunio da i TLOU ima bar 12 epizoda u prvoj sezoni, jer su evidentno mnoge stvari zbrzane (odnos između likova npr.) i ne vidim kako će da zguraju najdinamičniji 1/3 igre (koja ima direktan uticaj i posledice na radnju drugog dela) u jednu ovu poslednju epizodu...
 
Ne znam da li je istina ali su tražili 12 epizoda, i odobreno im je samo 9. Iz DLC-a su ubacili samo flashbacks.

Part 2 je mnogo bogatiji, duplo duze traje. Realno S2 treba imati minimalno 20 epizoda ali znamo da nece biti nista od toga. Na znam zašto škrtare kada HBO ima para ko blata.
 
8 epizoda je primer kako bi trebale biti sve epizode, po mišljenju stručnog žirija sa bencha. Realno, ova ep je odlična.
Nisam igrao igru pa nemam ta očekivanja kao pojedini. Jedino mi smeta previše toplo-hladno iz epizode u epizodu.
 
Gledao sa zenom sex/life (druga sezona), da nije zene bilo odustao bih posle prve epizode.
Sad vise i ne znam sta bih gledao watchlist-a puna ko brod,a kad uzmem da gledam nemam nesto vremena da gledam jer su sve "teske" serije.
Ima li neko predlog neke serije u fazonu -pali seriju iskljuci mozak ???
 
Izaso nastavak The Nevers (drugih 6 ep)..
@Shomi22..hoce li biti prevoda za ove nove epizode?

Može da bidne, ne mora da znači. 😛
Nemam pojma… ne sećam se da sam uopšte gledao prvu sezonu🤔 (možda i jesam, al me nije impresionirala, pa sam zaboravio), pa se ne bih hvatao druge.
U poslu sam preko glave, a uhvatio sam se “Liasion-a”, sreća što izbacuju epizodu petkom, pa je opletem preko vikenda, tako da ne verujem da ću je ja raditi.🙂
Siguran sam da će se već neko upecati ako je serija zaista dobra,
logično bi bilo da prevede onaj ko je i započeo.😉
 
A niko nije primetio cameo u TLoU 8 epizodi ? Znao sam da ce se desiti ali nisam znao kad i na koji način .
 
Da i kako je promenio boju glasa da ga ne provale 😀...mada Ashley nisam video ,verovatno ce se pojaviti u sledećoj ?
 
Ne znam da li je istina ali su tražili 12 epizoda, i odobreno im je samo 9. Iz DLC-a su ubacili samo flashbacks.

Part 2 je mnogo bogatiji, duplo duze traje. Realno S2 treba imati minimalno 20 epizoda ali znamo da nece biti nista od toga. Na znam zašto škrtare kada HBO ima para ko blata.
Sprovedi anketu koliko forumaša plaća ionako bednu pretplatu za to što HBO nudi a koliko skida sa torenta :) Ja se iskreno čudim što mi dobijamo išta gde glumi jedan Pedro Pascal koji je jedan od najtraženijih glumaca današnjice... meni bi cela ekipa bila iz amaterskog pozorišta iz Pirota :)
Da i kako je promenio boju glasa da ga ne provale 😀...mada Ashley nisam video ,verovatno ce se pojaviti u sledećoj ?
Pogledaj trejler :)
Bench be like: nema nasilja i akcije u TLOU:

U epizodi 8. Džoel kolje čoveka u krupnom kadru, drugog premlaćuje i ubada u srce, trećeg offscreen ubija metalnom šipkom. Eli satarom u vrat ubija jednog, drugog ubada u stomak i zatim satarom pravi kašu od glave. Kao bonus Joel skonta da ovi u fridžideru drže tri obezglavljena ljudska tela

Znam da smo oguglali na nasilje al jbt stvarno
 
Poslednja izmena:
Jel se tu racunamo i mi koji placamo HBO nasem operateru kroz cenu paketa a ne samo oni sto placaju posebno pretplatu na HBO Max, posto bih u tom slucaju rekao da placa dosta vise ljudi nego sto se pomisli u prvi mah.
 
Ne gledam nikakve trejlere i ne čitam ništa o ovoj seriji iako sam igru obrnuo X puta ali volim da me iznenadi svaka epizoda .
 
TLOU 8. epizoda odlicna

David jako harizmatican tip,pop,kanibal, child molester,jos da mu je na kraju ona mala odsekla glavu bio bi ekstra finish ali i satara u vrat nije lose..
izbor sporednih likova i dalje odlican posto mi je taj glumac(zaboravio sam mu ime) odvratan za sve pare i sve mu je ovo "leglo sjajno"
najveci horor u seriji i dalje ostaje 3. epizoda :)
 
Jedva cekam da vidim ko ce da glumi Abby u S2, mozda i lik bude ali sam siguran da ce biti omega fail...
 
Bas su ispalili za tih par scena napucavanja spoiler o igri 😊 kad Joel krece po nju i scena u brvnari kad nagrnu zombiji Inace prezadovoljan scenografijom koja je kao preslikana iz igre.
 
Može da bidne, ne mora da znači. 😛
Nemam pojma… ne sećam se da sam uopšte gledao prvu sezonu🤔 (možda i jesam, al me nije impresionirala, pa sam zaboravio), pa se ne bih hvatao druge.
U poslu sam preko glave, a uhvatio sam se “Liasion-a”, sreća što izbacuju epizodu petkom, pa je opletem preko vikenda, tako da ne verujem da ću je ja raditi.🙂
Siguran sam da će se već neko upecati ako je serija zaista dobra,
logično bi bilo da prevede onaj ko je i započeo.😉
Pitam jer koliko vidim ti si prevodio prve 6. epizode, pa rekoh mozda nastavis..A serija jeste interesantna.
sshot-2023-03-07-[1].png
 
@terzazak
Nisam ja prevodio, to su ripovani titlovi sa HBO-a. Samo sam ih postavio.🙂
Kad je moj autorski prevod, onda stoji žuta medalja iznad imena i zvezdica.
023FA2CA-C813-45B7-82A0-BACC1092BE04.jpeg
Pošto je HBO-ova serija, onda će biti srpskih titlova. Njihove serije niko ne prevodi već duže vreme, samo se kače oficijelni titlovi, kao i za sad aktuelnu “The Last of Us”.
Neko će ih već postaviti (recimo lord22), čim krene druga sezona.😉 Opusti se i uživaj.🙂
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno