Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledao neko prvu epizodu Tulsa King sa Slyjem?Kakav je utisak ?
 
Odličan. Zayebani Stalone u stvarnom svetu. Za sada Taylor Sheridan ne maši.

Sutra je druga, pa će da se vidi na dalje, ali potencijala ne manjka.
I meni je ok epizoda. Nisam navikao na Stalonea u seriji. :)
 
1899 zapoceo da gledam ali je pod znakom pitanja da li cu nastaviti gledanje.
 
Слају легла ова улога као будали шамар, одличан је. Тек су две епизоде изашле видећемо како ће се развити серија до краја сезоне..
За сада нека буде 8/10
 
Tulsa King...
Sta znam, meni je ovo "not great not terrible", moze da se odgleda a moze i da se preskoci...
Odgledao sam trejler i neki mini intervju sa Staloneom - Sly uporedjuje sa The Sopranos, cak je i spominjao kako je ispusio kao staticar za Kuma, ja sam ocekivao dosta ozbiljniji ton serije (ili makar Goodfellas vibe) medjutim ovo je vise Sly u Robert De Niro "daj sta das pred kraj karijere" i "Mafijas pod strestom" vajb...

Prve dve epizode postavljaju zaplet i ton za ostatak serije, pa kome odgovara zna sta moze da ocekuje.
Meni ovo deluje da bi islo ispod radara da Stalone nije u glavnoj ulozi...
 
Tulsa King...
Sta znam, meni je ovo "not great not terrible", moze da se odgleda a moze i da se preskoci...
Odgledao sam trejler i neki mini intervju sa Staloneom - Sly uporedjuje sa The Sopranos, cak je i spominjao kako je ispusio kao staticar za Kuma, ja sam ocekivao dosta ozbiljniji ton serije (ili makar Goodfellas vibe) medjutim ovo je vise Sly u Robert De Niro "daj sta das pred kraj karijere" i "Mafijas pod strestom" vajb...

Prve dve epizode postavljaju zaplet i ton za ostatak serije, pa kome odgovara zna sta moze da ocekuje.
Meni ovo deluje da bi islo ispod radara da Stalone nije u glavnoj ulozi...
To je i moj utisak. Napisao sam pre neki dan, naivno ali simpaticno. Potpisujem i ovo tvoje, da nije Stalone, ne bih joj ni dao sansu verovatno.
 
1899 - muzika na kraju epizoda odlična. Nema načina da vratim 8h života nazad pa ću tu i da stanem.
 
Ja sam počeo sa avanturom zvanom Leftovers…
Posle prve epizode nemam šta da mislim, ali sam vrlo zaintrigiran kako će da se odvija sve ovo. :) Deluje zanimljivo, samo se nadam da neće biti neka glupost na kraju. 😅
 
Ja sam počeo sa avanturom zvanom Leftovers…
Posle prve epizode nemam šta da mislim, ali sam vrlo zaintrigiran kako će da se odvija sve ovo. :) Deluje zanimljivo, samo se nadam da neće biti neka glupost na kraju. 😅
Ако се добро сећам, прве 2-3 епизоде и нису баш нешто, међутим касније... можда и најбоља серија коју сам икада гледао. Дакле, немој се предавати... али, ако си љубитељ "кинематографије" добрих каубоја и злих индијанаца, онда одмах одустани.
 
Ja sam počeo sa avanturom zvanom Leftovers…
Posle prve epizode nemam šta da mislim, ali sam vrlo zaintrigiran kako će da se odvija sve ovo. :) Deluje zanimljivo, samo se nadam da neće biti neka glupost na kraju. 😅
Pa džabe se nadaš.
Po meni, od polovine teće sezone kreće najveći pad kvaliteta celokupne izvedbe ikad viđen u bilo kojoj seriji...
 
Ja gledam Orange is the new Black na Netflixu. Taman mi leži serija, nisam ni znao koliko ima sezona, a mislio sam i da je teza za gledanje...
 
Pa džabe se nadaš.
Po meni, od polovine teće sezone kreće najveći pad kvaliteta celokupne izvedbe ikad viđen u bilo kojoj seriji...
Uf... znaci pred sam kraj. 😅

Nista izguracu, posle prve dve epizode nemam utisak, jer ni ne znam sta gledam... ali ima potencijala.

A sto se gluposti tice, jedina serija koju sam gledao i prestao posle prve sezone je Legion! Eto nadam se da nece ici u istom pravcu sa Leftovers.
 
Uf... znaci pred sam kraj. 😅

Nista izguracu, posle prve dve epizode nemam utisak, jer ni ne znam sta gledam... ali ima potencijala.

A sto se gluposti tice, jedina serija koju sam gledao i prestao posle prve sezone je Legion! Eto nadam se da nece ici u istom pravcu sa Leftovers.
Možda i malo ranije, da su završili posle druge, bilo bi ok... Početna premisa je dobra, ali je jako traljavo to odrađeno nakon prvih desetak epizoda...
Moje je da te upozorim kakav je moj utisak o seriji, možda neko od kolega ima bolje mišljenje o seriji.
 
Odgledao 1899. i bas mi je tanka serija. Mnogo losija od Darka, mada ni za Dark nemam neko preterano dobro misljenje (Dark je ok, ali nije ni blizu hajpa koji se stvorio oko nje). Razlog je to sto mislim da su sve price koje udju u domen paradoksa jeftin trik. Cim se udje u taj domen onda sve mozes namestiti i da ima i da nema smisla. Ocigledno je da autor ovih serija to eksploatise do krajnjih granica.

On sad u drugoj sezoni moze da uradi sta hoce. Npr. da su dete i muz samo usadjeno secanje ili da svemiriski brod nije prava stvarnost, nego samo jos jedna simulacija (isto na brodu, ali ovog puta na svemirskom :D). Mogu da rade sta god zele i da idu tako u nedogled, ali to je po mom misljenju jeftina fora i zato su mi takve price besmislene, osim ako ne pravis neku zezanciju tipa Povratak u buducnost.
 
Five Days at Memorial

Ubeđen da je peta epizoda ujedno i poslednja (otkud meni ta ideja, ne znam) i nakon završetka iste konstatujem, e bravo vi ga!
Taman naoštrio olovčicu da pljucnem malo, kad vidim da imam još tri cele epizode do konačnog zaključka.
I nakon njih, ipak mislim da je ocena na imdbu previsoka.

U početku sam mislio da je serija bazirana na fiktivnosti materijala iz knjige.
Međutim, iskopam vrloz zanimljiv članak o seriji i shvatim da su događaji bazirani u seriji stvarno i dogodili što me je zaprepastilo.

Nisam od onih pametnjakovića koji će pametovati tipa: jao pa mogli su ovo, mogli su ono, kako su glupi, ali neshvatiljivo je bez obziro na veličinu grada (malo veći od Niša) i
brojnost ljudi u Memorialu da je bilo potrebno toliko vremena (par dana - tako malo, a tako puno) gde je na kraju došlo do ovakvih posledica.

Serija ko serija mi više vukla na verziju ER-a na steroidima gde sam i dalje začuđen bizarnostima tipa kome je bio potreban nebitni
lik majke Susan Mulderick, gde je Susan vizuelno i bukvalno starija od svoje mame?

Priča jeste bolna i teška sa tim upitnim da li je tako moralo i da li se smelo, bez obzira na okolnosti, ali meni je ovo za osudu.
Sticajem okolnosti
Imao sam problem sa psom (16 godina) pre mesec dana, našao neke koske, povredio neki deo u usnoj duplji, nije moga da jede i odemo kod veterinara i on nam kaže moramo da ga uspavamo da vidimo šta je, ali postoji rizik da se ne probudi i ja to prihvatim tako "zdravo za gotovo" jer sam bio ubeđen da će podneti anesteziju i na žalost nije se probudio. I danas nosim u sebi tu krivicu što nismo sačekali možda još jedan, dva dana, pa ako se stanje drastično pogorša da onda odradimo nužnu anestiziju da bi utvrdili stanje Ovako se osećam kao da smo požurili da ga se što pre rešimo.. I mnogo mi krivo i teško zbog toga. Tako i ovo u seriji. Kolike god bile nečije muke mislim da nije u redu bez njihovog znanja i znanja najmilijih na takav način nekome ugasiti život.
Serija mi nakon ovog članka dobila na nekoj težini i krajnja ocena mi je 7/10
 
The Devil's Hour

Zanimljivo je i drzi paznju, i sve vise iz epizode u epizodu bilduje atmosferu, do samog klimaxa koji je vise nego zadovoljavajuci.
Svakako vredi pogledati, ko voli misterije!
7.5/10
 
u vezi Netflix-ove serije 1899

 
@momsab
Dobro me podseti,..
Asocira na Black Science strip od Rick Remendera, koji je odličan...
Fear Agent (isto Remender) je vrhunski sci-fi i lično jedan od omiljenih.
 
@momsab
Dobro me podseti,..
Asocira na Black Science strip od Rick Remendera, koji je odličan...
Fear Agent (isto Remender) je vrhunski sci-fi i lično jedan od omiljenih.
Baš je simpatična na ovoj fotografiji...

Moraću da pročitam i njene stripove, ako negde nađem...

Želim joj da odere ove i.iote za kršenje autorskih prava.
 
Upravo procitah ovaj strip. Bukvalno nema nikakve veze sa serijom.

Ako izuzmemo graficki motiv piramide/trougla nikakve veze nema

Vise strip ima veze sa Klarkovom knjigom "Susret s Ramom", nego sa serijom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno