Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juče odgledao prve dve epizode House of the Dragon, i šta znam, gledljivo je, gluma je solidna, radnja mi nije dosadna, vidi se neka nit, veza i smisao i u radnji i u odnosu među likovima, nisu samo nasumično nabacane scene da se popuni vreme.

Milly Alcock i Paddy Considine mi se likom totalno ne uklapaju u uloge.
Mala sa tom oštrom špicastom bradom koja se nastavlja na vilicu Švarcenegera me posebno vizuelno iritira, ali ne mogu reći da glumi loše.

Paddy kao kralj Viseris sa onom hobbo zapuštenom tri dana sedom bradom je vizuelno preloš, bar da su mu nabacili neku dužu kraljevskiju bradu pa da prođe, iako sam ja sa mog stanovištva čitajući knjige izgradio ubeđenje da su muški Targerijani ćosavi:
viserys-hotd.jpg


Ostali su mi vizuelno ok i uklapaju se vizulno u ulogu, osim onog rege Targerijana čija kosa izgleda prejadno i neprirodno.
hero-image.fill.size_1248x702.v1661969917.jpg


Slažem se sa kolegama da je u pojedinim scenama CGI i izgled pozadinskih objekata scene jadan, ali, ništa nepodnošljivo za sada...
Rege Targarjen i nije Targarjen, vec Velarion.

Sto se tice CGI, definitivno je mnogo losiji nego u GoT.

I ono gde zaostaje za GoT je "plot twist", koga gotovo i da nema u ove prve tri epizode, a GoT je kidao po tom pitanju iz epizode u epizodu. A o glumackoj postavi i glumi da ne pricam. Ipak je GoT miljama ispred HotD za sada! (Posebno mislim na prvih 5 sezona)
 
Poslednja izmena:
Odgledao Echoes i Devil in Ohio, solidne, drze paznju. Ovom ko je napisao ovu Echoes, svaka cast, ovoliki zapleti, raspleti auuu. Ova druga je vezana za sektasko delovanje i nekima se nece svideti, ali dosta mistike ima.
 
Upravo odgledah prve 2 epizode Rings of Power!!! Uhhhh kakav osecaj!!!
Toliko sam i sam citao lose recenzije, da sam zbog toga odlagao gledanje. Koliko sam bio u zabludi!

Kao neko ko je procitao sva Tolkinova dela i pre pojave P.Dzeksonove trilogije, kao neko ko je uzivao, a i dalje uziva u LOTR trilogiji u extended izdanju (odgledao svaki deo verovatno 7-8 puta do sad), slobodno mogu da kazem da je ovo bilo vredno cekanja!!! Ima takav "vibe" LOTR trilogije da sam se najezio od milošte par puta :D:D:D. Kadrovi, kamera, CGI, MUZIKA, integracija mape u radnju serije... ma i glumci su mi legli, gluma njihova!!! Serija KIDA!!! Zbog one muzike u oficijelnom trejleru sam pomislio da ce ovo biti totalna propast, bar sto se soundtracka-a tice, ali sam se prevario. Muzika koja prati radnju je fenomenalna i dostojna LOTR trilogije!

Ne volim da poredim GoT i LOTR. Treba ih posmatrati odvojeno, ali prosto moram da prokomentarišem HoD i RoP, s obzirom na neviđeni hajp oko HoD i na pljuvačinu svega što ima veze sa RoP! I kod nas i u svetu.

RoP ima sve u odnosu na izvorni LOTR, što HoD nema u odnosu na izvorni GoT!

RoP je dostojan "prequel" LOTR trilogije i po kadrovima i po atmosferi (prica se tek razvija), a CGI je nadmašio LOTR. Gluma solidna i vrlo ubedljiva. Super mi je cak i Galadrijel, koju ovde mnogi napljuvaše (
Zaboga, zamera se kako je ona preplivala veliko more.
Ljudi, majku mu, pa u pitanju je epska fantastika. Sve je moguće i ništa ne podleže kritici realnosti. Hoćemo da vidimo koje sve moći imaju vilenjaci ili vilovnjaci (kako su preveli u knjigama LOTR koje sam prvo čitao)??? I ja sam bio jedan od onih koji su zamerali ubacivanje raznih rasa, kada Tolkin o tome nije pisao, ali ova integracija rasa u Tolkinov svet je tako dobro odradjena, da mi se cak i svidja.

HoD je prazan za sada, glumci neubedljivi (osim Renire, Dejmona, mozda Hajtauera), nema plot twistova (sve je predvidljivo), CGI je bedan u odnosu na GoT (B produkcija u najbolju ruku), a da ne pričam o RoP. Po meni, u svemu zaostaje za GoT i uz svaku epizodu sam cak i zadremao, sto je bilo nemoguce gledajuci GoT!

Na kraju, za sada mi je RoP 9/10, mozda i 10/10, a HoD 6/10!

I da dodam, vezano za imdb. Rekoh da se u 85% slazem sa ocenama. U ovom slucaju je potpuno obrnuta situacija. Samo da zamenimo ocene za RoP i HoD i bice sve ok :)
 
Iskreno i mene.
 
Ko kaze da je to normalno? :)
Uporedite samo 2.5h filma, recimo prvi deo LotR trilogije sa ovih 3h ovde u seriji. Jos serija pokriva razdoblje od nekoliko hiljada godina koje su dodatno kompresovali i dodali gomilu stvari i likova koje ne postoje u Lore-u. Jednostavno, radnja ne ide nigde, i kao sto smo videli sa Sauronovim "znakom" payoff je smejurija koja vec obesmisljava bitnu scenu iz prve epizode. I tako ce nastaviti sa svakim do sada vidjenim mistery box-om, payoff ce biti ili meh ili besmislica.
Ovo radi druzina koja ne zna za bolje, njihovi dometi su takvi i to je sto je.
 
Sami smo krivi, kada su se ljudi okrenuli više seriji nego filmu, iako većina serija ima svoj prazan hod "mamuzanje" radi izvlacenja gledanosti. Tako i za ovu seriju najave odmah 5 sezona, moze snimati i babu pola sata kako plete priglavke, mamuzanje mu dozvoljava.
 
Vilenjaci iz RoP vrište za Math Smithom (Daemonom) iz HoD a kako gledam obje serije uporedo, kad se pojavi, nekad istripujem da sam u Rings of Power epizodi. Lik em ima vilenjačke crte lica, em bi mu uši mogle proći bez neke specijalne dorade... :D Fantastičan Elf! :D
 
Krzljavi Elrond iz RoP, je glumio mladog Neda Starka u gejmotronu. Prepoznah odma tu majmunsko-lemursku facu.
 
Ja bih razumeo da debilni scenaristi ROP sami pišu scenario, a ne umeju, pa da je razlog što je radnja ovako bezvezna, da ne ide nigde i ne vodi nikuda, likovi nezanimljivi i plitki. Međutim, oni na raspolaganju imaju orkupljena prava na Tolkinova dela, dakle hiljade stranica kvalitetnog teksta, zanimljivih događaja i likova...sve opisano u najsitnije detalje.
Takođe razumeo bih ovako jadan kasting, CGI, kostime da je reč o seriji snimljenoj za 1000 baksa, u kojoj glume prijatelji i komšije, a rekviziti su štap i kanap, ali ovi su bukvalno imali pola milijarde baksa na raspolaganju (57 miliona po epizodi) a na znaju to da iskoriste (ili su, khm, khm, pokrali pare...). Ja drugo objašnjenje za ovaj brisoguz od serije nemam.
 
Mislim da nisu dobili prava na sav materijal, Silmarilion definitivno ne.
Hobbit, LoR I pretpostavljam sve ostale priče.
 
Zapravo, nemaju. Imaju prava samo na tzv adendum koji se nalazi na kraju povratka kralja i tu je ceo problem. Adendum je lista likova, dogadjaja i godina kada se nesto desilo a to mogu da interpretiraju kako zele. Ne smeju da spomenu nijednu detaljno opisanu radnju ili glavu iz silmariliona jer na to nemaju prava. I otud zakrzljala radnja u RoP jer da, zaista su nesposobni.
 
Ko kaze da je to normalno? :)
Uporedite samo 2.5h filma, recimo prvi deo LotR trilogije sa ovih 3h ovde u seriji. Jos serija pokriva razdoblje od nekoliko hiljada godina koje su dodatno kompresovali i dodali gomilu stvari i likova koje ne postoje u Lore-u. Jednostavno, radnja ne ide nigde, i kao sto smo videli sa Sauronovim "znakom" payoff je smejurija koja vec obesmisljava bitnu scenu iz prve epizode. I tako ce nastaviti sa svakim do sada vidjenim mistery box-om, payoff ce biti ili meh ili besmislica.
Ovo radi druzina koja ne zna za bolje, njihovi dometi su takvi i to je sto je.
Brate, ti si nahvalio prvu epizodu HoD, a zapravo ono nema veze s vezom. U svemu zaostaje za GoT. Napljuvao si RoP, a realno je za dva koplja iznad HoD u svemu.

O kojoj priči i mistery boxu mozes da pricas o HoD?
Isprazno, predvidivo, cgi na nivou Sulejman Veličanstveni (turska serija). U svemu zaostaje (produkcijski, scenografski, glumacki) za GoT, iako je 11 godina novija serija. Bruka!

Definitivno, ovo je cist dokaz da se o ukusima ne raspravlja!
 
HoD ti isprazan ? Oces sad da zovem debelog ?
 
Brate, ti si nahvalio prvu epizodu HoD, a zapravo ono nema veze s vezom. U svemu zaostaje za GoT. Napljuvao si RoP, a realno je za dva koplja iznad HoD u svemu.

O kojoj priči i mistery boxu mozes da pricas o HoD?
Isprazno, predvidivo, cgi na nivou Sulejman Veličanstveni (turska serija). U svemu zaostaje (produkcijski, scenografski, glumacki) za GoT, iako je 11 godina novija serija. Bruka!

Definitivno, ovo je cist dokaz da se o ukusima ne raspravlja!

Pa? Kakve veze ima sto sam ja nahvalio HoD? To je moje misljenje.
Niti sam ista rekao o tebi ili nesto na racun onoga sto si ti napisao za RoP.
HoD je miljama iznad, karaktere smo sve upoznali za tri epizode a jos ih ima vise nego u RoP. Znamo sta koji hoce, znamo koje intrige i konflikti postoje i radnja gura napred. Svaki dijalog ima vise slojeva i znacenja. Epizode se ne zavrsavaju cliffhangerima niti je sve nafilovano mystery boxovima (link) kako bi drzali gledanost. Poslednji takav smo videli u bluru na samom kraju 3. epizode. Fantasticno.
Ovo je samo skin presvucen preko Star Trek: Discovery, Lost, Fringe, Picard, Star Warsova novih, noz mcguffin je "mapa" i ovde imamo isti mcguffin, sve na isti fazon, ali kida sa CGI...

CGI me ne interesuje ni najmanje, sve sam video. Dovoljno je samo da je "tu" kao ispomoc i da si u tom svetu. Wallpaperi me vise "ne rade" ako je sve suplje, ako su karakteri ljusture a dijalozi ovo:

1662807436686.png1662807348136.png1662807324990.png
 
Poslednja izmena:
Pa? Kakve veze ima sto sam ja nahvalio HoD? To je moje misljenje.
Niti sam ista rekao o tebi ili nesto na racun onoga sto si ti napisao za RoP.
HoD je miljama iznad, karaktere smo sve upoznali za tri epizode a jos ih ima vise nego u RoP. Znamo sta koji hoce, znamo koje intrige i konflikti postoje i radnja gura napred. Svaki dijalog ima vise slojeva i znacenja. Epizode se ne zavrsavaju cliffhangerima niti je sve nafilovano mystery boxovima (link) kako bi drzali gledanost. Poslednji takav smo videli u bluru na samom kraju 3. epizode. Fantasticno.

CGI me ne interesuje ni najmanje, sve sam video. Dovoljno je samo da je "tu" kao ispomoc i da si u tom svetu. Wallpaperi me vise "ne rade" ako je sve suplje, ako su karakteri ljusture a dijalozi ovo:

Pogledajte prilog 355125Pogledajte prilog 355124Pogledajte prilog 355123
Postujem tvoje mišljenje, ali sam ovo napisao kako bih istakao koliko se misljenja razlikuju i koliko se subjektivno gledaju stvari. Niti je HoD toliko dobar kako ga ti opisujes (losiji u svemu od GoT, po mom mišljenju), niti je RoP toliko los.
Naravno, nije toliko ni dobar, kako sam ga ja opisao, ali sam isprovociran preterivanjem i ovde i na stranim forumima.
 
Sta ocekivati od ljudi koji se sa tolikim budzetima kace na radnju najgledanijih serija/filmova. Totalno je odsustvo po tom pitanju kreativnosti i price kako u filmskoj tako i u gaming industriji.
 
Mislim da nisam preterao kako inace moze da se vidi na internetu, ja sam obrazlozio sta mi se ne svidja i zasto mi je eto HoD bolji, iako nije "najbolja stvar ikad", a i vodi u onu havariju od GoT-a (posle sezone 5).
Prema RoP sam ostar i kriticniji jer taj lore i svet ima posebnu tezinu i gurati u njega sve i svasta i dati ga nesposobnim likovima da vode show je jeres - eto ovo bi bilo "skoro" preterivanje :)
 
Ako se sećate, prva sezona GoT nije čak prikazala niti jednu pravu bitku. Očigledno da im je budžet tada bio ograničen, a kako su sezone odmicale, budžet je bio veći pa smo tako imali sve bolju scenografiju, CGI itd. Moje mišljenje da su sa prvom sezonom HoD samo ispipavali kako će da prođe što se tiče gledanosti, a s obzirom da nije u toj meri razočarala i da su je već obnovili za drugu sezonu, u nastavku će serija biti sve bolja i bolja po pitanju ovih tehničkih stvari koje joj se sada zameraju. Sad, da li će i priča da opravda očekivanja fanova GoT, pitanje je.
 
RoP je kao neka CW teen serija u poređenju sa HoD koja je dosta ozbiljnija i kvalitetnija
 
Evo ja nisam toliko ekspert za filmsku umetnost kao pojedine kolege forumaši, a da nije njih, na neke stvari nikad ne bi ni obratio pažnju.
Sa uživanjem gledam obe serije, i trenutno zapažanje mi je sledeće.
RoP
Vilenjaci, baš sam razočaran izgledom istih, valjda me je LotR razmazio, pa na osnovu toga, ovi u seriji mi izgledaju kao da su pobegli grobaru sa lopate. Jedini koji im vadi prosek je ovaj tamnoputi vilenjak. On bi trebao da im bude reper kako trebaju izgledati u najgorem slučaju. Ostali tipa Orci, razne nakaze, patuljci, su u nivou LotR.
Ono što mi je uživanje gledati su kadrovi, scenografija, pejzaži i detalji, kostimi, kakva god tehnika da je korišćena, svaka im čast, pravi odmor za oči i dočarano je u rangu LotR. Eto i borba u poslednjoj epizodi je ono što i očekujem od ovakve serije. Ako gledamo LotR, tamošnje bitke su bile na vrhunskom nivou urađene.

HoD
Moram priznati da me sama priča malo više drži nego u RoP. Jednostavno ne dave previše. Izbor glumaca je odličan. Sve ono što sam naveo kod RoP u vezi efekata,kostima, scenografije itd je ovde dosta mršavije. Razočaran sam, kao i u GoT, kako su odradili bitku za Stepenice, mnogo mi to mršavo, godinama traje bitka i sad kad je došla na red da se prikaže, ono plaža od pola ara, a slično je bilo i u nekim borbama u GoT, kao da nemaju dovoljno statista ili pokušavaju da zamaskiraju silnom izmaglicom i kadrovima iz niže perspektive sve mi to nekako nejasno, zbrzano i jeftino deluje.

Kad bi uzeli glumce i radnju iz HoD a sve ostalo iz RoP, e to bi bila serija epskih razmera.
 
Eto kako mišljenja i ocene mogu da se razlikuju - ono što si ti naveo kao odličnu stvar u HoD (izbor glumaca) meni od samog početka bode oči i uopšte mi se ne dopada počevši od Padi Konsidina kao kralja pa sve do mlade Renire. Sama gluma je još i OK ali ja definitivno ne mogu da ih poistovetim sa likovima o kojima sam čitao, kako ih je debeli opisao i kako sam zamišljao Targarijene i jedno meh je još i kompliment po tom pitanju.
A opet, šta onda tek reći za kasting i glumce iz RoP za koje su ovi iz HoD čitav stepenik iznad...
 
The resort nije loša, a 35 minuta trajanje je odlično. Prolazi ispod radara, ali nezasluženo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno