Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja to ni ne gledam. Meni je skroz ok serija. Inace 90% tih dobrih ocena su meni njesra filmovi tako da se ne obazirem na to..
 
Ovo je sramota. Na "Rotten Tomatoes" se drži sa neverovatnih 39% što se publike tiče. Uz to ide i ona posuda za kokice koja je prevrnuta, pa izgleda kao da povraća.

Pogledajte prilog 354712
Možda serija nije opravdala očekivanja gledalaca ali budimo realni nije baš ni blizu toliki krš koliko ova ocena sugeriše.

To što su neki pre početka njenog emitovanja podigli lestvicu izuzetno visoko pa pošto nisu dobili baš ono što su očekivali dele jedinice po meni manje govori o samoj seriji...
 
Taman sam hteo da se skinem sa svih serija i pocnem Severance. Sinoc odgledah finale 1 sezone.

Pogledajte prilog 354610

Lost je mala beba za ovo, kud sam pocinjao koji djavo. Odlicna serija, Stiller bolje da rezira nego da glumi. Muzika, gluma likova neverovatno pogotovo kad su odvijeni i neodvojeni totalni shift.
Vidim da hvalite, ali ne mogu da pohvatam o kojoj seriji pišete?
 
Ne citas Kure, procitaj prvu recenicu.
Ma pročitao sam, ali nisam razumeo šta je pisac hteo da kaže, pogotovo što na IMDB nisam odmah na prvoj strani našao da je Stiller režiser Severance (vidim sad da to piše tek u podrubrici kad se otvori "All cast & crew"), pa sam mislio da pišeš o nekoj drugoj seriji.

Hvala na preporuku moram pogledati posle BCS, da ose psihički pripremim za Rings of power BS
 
Severance


Nego, poceo sam da gledam Faudu


Jel ima neko da preporuci nesto slicno? Homeland sam gledao.
Mozda
 
Nisam znao da ima ovoliko Pitera Dzeksona po svetu, svi se kao nesto razumeju u produkciju itd, pa su sad razocarani i zgrozeni Lotr serijom. Srecom nije imao taj Imdb i drustvene mreze 2001. ko zna sta bi se pisalo za trilogiju i kako bi bila prihvacena.
 
Serija nije film da isprica pricu i da se na tome zavrsi, nego da muze publiku sezonama. A ja za to razvlacenje nemam zivaca, mada ko zna ako ishvale seriju mozda bacim oko. Pozdravi mi Pitera kad ga vidis.
Kog tacno? 😂 Ma naravno da nije isto. Kao prvo drugacije je vreme kada se ovo snima, nije isto pre 20 godina i sada. Kao drugo u filmu odmah krece akcija nema sta da se ceka, dok serija dozvoljava laksi ritam.
 
Cek da javimo Rotten Tomatoes i Metacritic da izbace onaj "user reviews" deo sa sajta, jer sta znaju gledaoci da ocene kad nisu Piter Dzeksoni ;)

Salu na stranu, slozio bih se da se malo ide u preterivanje sa nekim stvarima po pitanju recenzija (1.8/10 na metacritic), ali mislim da je poprilicno jadno da imdb brise sve ocene od 1-5 jer su kao fake i sta ti ja znam.

Pogledao sam te prve dve epizode i jedino sto mogu da pohvalim je kako vizuelno izgleda, a sto se likova tice, sve mi je to nesto srednje zalosno. Da ih sve porokaju u sledecoj epizodi, ne bih trepnuo, toliko su mi dobri. Prica i desavanja u njoj, ima tu po nesto i ok, ali generalno mi ne drzi nesto previse paznju. Svakako cu gledati i dalje, tj zavrsicu sezonu da eto vidim sta tu sve ima, a i da dam jos sanse, a za potencijalne kasnije sezone cemo videti, mada ako ovako mlako bude, preskocicu.

Sa druge strane, mislim da ne moze da se ne napravi paralela sa House of the Dragon koji mi je neuporedivo bolji po pitanju svega.
Casting mlade Rejnire i Oto-a su sabili kako im dobro lezi uloga, a npr Daemon iako mi facom malo ne lezi za Targerijana, gluma ga potpuno izvlaci.
 
Odlično je što su u isto vreme krenule obe serije, taman dve epizode nedeljno. Kritičarima prepuštam traženje dlaka u jajetu a nama ostalima koji se ne razumemo u CGI i stiropor zidove da uživamo i spremimo dosta kokica, pa ko koliko izdrži ;)
 
Celu prvu epizodu sam pokušavao da provalim šta mi je neobično u vezi Daemona, kad ono... :)
 

Prilozi

  • Untitled_2.0.jpg
    Untitled_2.0.jpg
    127 KB · Pregleda: 125
Taman sam hteo da se skinem sa svih serija i pocnem Severance. Sinoc odgledah finale 1 sezone.

Pogledajte prilog 354610

Lost je mala beba za ovo, kud sam pocinjao koji djavo. Odlicna serija, Stiller bolje da rezira nego da glumi. Muzika, gluma likova neverovatno pogotovo kad su odvijeni i neodvojeni totalni shift.
Један од мени најбољих филмова које је Стилер режирао је Цревна напаст са Џим Керијем.

Него почео гледати The boys, интересантан преокрет на суперхероје у односу на ДЦ, Марвел...
 
Poslednja izmena:
Inace ovo je prikaz zmaja u najnovijem House of Dragon serijalu. Bravo!!! Serija me sve vise odusevljava.

instagram picture grabber

instagram picture grabber
😁😁😁😁 Zverogušter
Nisam znao da ima ovoliko Pitera Dzeksona po svetu, svi se kao nesto razumeju u produkciju itd, pa su sad razocarani i zgrozeni Lotr serijom. Srecom nije imao taj Imdb i drustvene mreze 2001. ko zna sta bi se pisalo za trilogiju i kako bi bila prihvacena.
Ko kaže da nije postojao imdb 2001.? Postoji od 1993!!! Bogu hvala. Meni ocene sa imdba odgovaraju u bar 85%
 
Poslednja izmena:
isto meni ok u vise od pola slucajeva, secam se oko 2000 kad se pojavio Terminator 3 na IMDB al je bilo wow snimaju 3 deo....eeeee da smo samo znali
 
Matt Smith sa plavom kosom iz HoD je savrsen lik za nekog vilenjaka iz Rings of Power. Casting koji je Amazon odabrao je, blago receno, uzasan.
 
Dobro ide HoD, pocece Dance pre kraja sezone, bice krljanja.
 
Celu prvu epizodu sam pokušavao da provalim šta mi je neobično u vezi Daemona, kad ono... :)
Ma to sam odmah primetio vidi ti lika koji je u "Doktor Ko" koji je zamenio Davida Teneta...
Primeticu samo da jako ruzno stari... nesto slicno kao Voja Brajovic u odnosu na pokojnog Dragana Nikolica.
Matt Smith sa plavom kosom iz HoD je savrsen lik za nekog vilenjaka iz Rings of Power. Casting koji je Amazon odabrao je, blago receno, uzasan.
Pogotovu onaj Robert Aramajo koji je meni licno blago antipatican nekako je nedorecen.
Inace ovo je prikaz zmaja u najnovijem House of Dragon serijalu. Bravo!!! Serija me sve vise odusevljava.

instagram picture grabber

instagram picture grabber
Kazu ljudi da zmajevi imaju drugaciju gradju i da su im krila odvojena od nogu ALI sta je tu je budzet je takav nisu imali za para za pravog pravcatog zmaja iza sedam mora i sedam gora nego samo za ovaj jeftiniji digitalni model mada ovi sa spojenim krilima i nogama mnogo teatralnije gmizu po zemlji.
 
Poslednja izmena:
Hvala za predloge, mada, zaboravio sam da napišem šta sam od sličnih serija pogledao.
Strike Back sam gledao i odlična je serija (tj do promene glumaca). Americans, CIA Berlin Station, Homeland, Six, Jack Ryan, Condor, to sam pogledao.
 
Shetland vrhunski i u ovoj sezoni... Obnovljena i za 8. sezonu, doduse, bice bas cudno ali nadam se da nece omanuti :)
 
Hvala za predloge, mada, zaboravio sam da napišem šta sam od sličnih serija pogledao.
Strike Back sam gledao i odlična je serija (tj do promene glumaca). Americans, CIA Berlin Station, Homeland, Six, Jack Ryan, Condor, to sam pogledao.
Ovo je isto dobro.

 
Ja sam juče odgledao prve dve epizode House of the Dragon, i šta znam, gledljivo je, gluma je solidna, radnja mi nije dosadna, vidi se neka nit, veza i smisao i u radnji i u odnosu među likovima, nisu samo nasumično nabacane scene da se popuni vreme.

Milly Alcock i Paddy Considine mi se likom totalno ne uklapaju u uloge.
Mala sa tom oštrom špicastom bradom koja se nastavlja na vilicu Švarcenegera me posebno vizuelno iritira, ali ne mogu reći da glumi loše.

Paddy kao kralj Viseris sa onom hobbo zapuštenom tri dana sedom bradom je vizuelno preloš, bar da su mu nabacili neku dužu kraljevskiju bradu pa da prođe, iako sam ja sa mog stanovištva čitajući knjige izgradio ubeđenje da su muški Targerijani ćosavi:
viserys-hotd.jpg


Ostali su mi vizuelno ok i uklapaju se vizulno u ulogu, osim onog rege Targerijana čija kosa izgleda prejadno i neprirodno.
hero-image.fill.size_1248x702.v1661969917.jpg


Slažem se sa kolegama da je u pojedinim scenama CGI i izgled pozadinskih objekata scene jadan, ali, ništa nepodnošljivo za sada...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno