Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde niko ne pominje spijunsku seriju TEHRAN, dobro, mozda nekome ne lezi ovakva tematika (Mosad, Iran itd). Prva sezona je bila sasvim OK, a za drugu sezonu vec duze vremena nema prevoda????
Razocaraces se verovatno, serija je u drugoj sezoni amerikanizovana. Glumci su dobri, ali je zaglupljena radnja. Nema ono vise sve je sivo, nego crno-belo. Ja sam gledao na Apple+.
 
Ogledao 4 sezonu Better call Saul posle dva‐tri meseca pauze od odgledane prve tri sezone.

Serija je zantski sjajno odrađena (gluma, režija, forografija i sl), ali po meni scenario i radnja je tanka i razvučena, jednostavno mi nije zanimljiva.
Breaking Bed je oslikao običnog čoveka u neobičnoj situaciji što je bilo zanimljivo jer zato i gledamo filmove da iskusimo nešto sa čim se ne srećemo u našem životu, a ovde je suprotno, imamo neobičnog i zamimljivog čoveka kojeg non-stop guraju u kalup i u obične svakodnevne situacije... Pa čak i on sam insistira da po svaku cenu vrati licencu i nastavi da se bavi advokaturom u kojoj nije uspešan niti je voli... U 4. sezoni nema onih iskričavih fora i sitnih prevara, trange-frange iz prethodnih sezona koje su uz Čaka vukle seriju (npr. Džimi više-manje čitavu 4. sezonu prodaje mobilne, što u radnji što na ulici, nisam siguran da želim da gledam verni prikaz radnog dana prodavca mobilnih, spore i jednolične dane koje provodi sa Kim i sl.)...

Nastaviću da gledam, ali dozirano, jednostavno se mučim sa ovom serijom i ne uživam...

Molio bih fanbojeve serije da se uzdrže od drvlja i kamenja, valjda imam pravo da izrazim svoj utisak i mišljenje.
 
Odlgedao Sandman, ok mi je, nisam citao stripove.
ep 1-5 i 11 su mi odlicne, a 6-10 nisam mogao da progutam glumce.

bio sam ubedjen da ce ona doktorka u ep11 would-be spisateljica preuzeti vlasnistvo nad muzom
 
Slow Horses

Loša strana loših mini serija je u tome što ih hteo - ne hteo, moraš odgledati do kraja zbog svoje kratkoće, jer da je kojim slučajem ova serija imala deset epizoda, batalio bih je na prvoj.
Po meni jedna neozbiljno bezvezna serija. A ladno se mogla spakovati kao film od dva sata sa brdo odsečenih gluposti., mada i ovako nije me tu privuklo skoro ništa, pa ni taj britanski humor koji je očigledno u krizi. Možda su očekivanja bila previsoka, ali posle niza loših i slabo gledljivih serija ova me je dotukla.
 
Razocaraces se verovatno, serija je u drugoj sezoni amerikanizovana. Glumci su dobri, ali je zaglupljena radnja. Nema ono vise sve je sivo, nego crno-belo. Ja sam gledao na Apple+.
Odgledao je sa nekim bugarskim titlovima, ali sasvim korektna serija, dinamicna, puna obrta, dobro, nije u rangu FAUDE, ali je osvezenje sa spijunskom tematikom, ko je pratio razvoj Pasderana i iranske revolucionarne garde, te kako zivi vrhuska u Iranu, zna to, tako da je to realni zivot u Iranu, tako zive mladi bogatini po zapadnim standardima i stice se utisak da je americki duh itekako prisutan, a gde nije???
 
Sandman..slabo, posle prve ep. koja je i dobra ide sve gore i gore. Nisam mnogo ocekivao i to sam i dobio.
 
Slow Horses

Loša strana loših mini serija je u tome što ih hteo - ne hteo, moraš odgledati do kraja zbog svoje kratkoće, jer da je kojim slučajem ova serija imala deset epizoda, batalio bih je na prvoj.
Po meni jedna neozbiljno bezvezna serija. A ladno se mogla spakovati kao film od dva sata sa brdo odsečenih gluposti., mada i ovako nije me tu privuklo skoro ništa, pa ni taj britanski humor koji je očigledno u krizi. Možda su očekivanja bila previsoka, ali posle niza loših i slabo gledljivih serija ova me je dotukla.
Slow Horses nije mini serija. Imaće i drugu sezonu.
 
The Boys S4 (8/10)

Dobra je sezona, ali realno gledano kada se sagleda samo vrtenje u krug. Peta sezona sve ispočetka očigledno.
Samo su ludji i ludji, priča ko priča je ista.
 
House of Dragons prva ep
Dobro je pocelo, nisu stedeli na kesu, glumci dobri samo da ne dave i rastezu, 2 sezone za dance je sasvim dovoljno. malo su i pecnuli sa GOT na kraju mada ja ne bi pominjao tu katastrofu nikad vise...
 
Euphoria.webp
 
^Verovatno mu se neće promeniti ocena i za ~godinu dana. :D
 
Terminal list
Ne preporučujem, sigurno ima nešto bolje da se gleda...
Chris Prattu ne leži drama, jednostavno n' ume
 
i stice se utisak da je americki duh itekako prisutan, a gde nije???
Nisam mislio amerikanizovano u smislu standarda zivota vrhuske, mada ima i toga, vec na radnju serije, osim mozda poslednje epizode mozes predvideti svaku kako ce teci, da bi i glupli amerikanci mogli pratiti... Moraju izdvojiti likove koji su dobri i one koji su zli, umesto da kao u prvoj sezoni svi rade za svoje interese, svi su i zli i dobri.
 
She Hulk, gowno, na momente i nekako simpaticno, ali i krindz. Od Hulka napravili morona, klasika. Krenuo sam da gledam serije pogledam samo prvu i zadnju ep i to je sasvim dovoljno.
Možda će se videti bolje kakva je serija u drugoj epizodi. Kapiram da će ostale epizide skoro po pravilu biti bez Brusa Banera, pa ćemo tek tad videti kakva je to serija, kako će to izgledati bez njega. Možda će biti manje stvari da nam smeta, a možda će biti i totalno smeće.
The Boys S4 (8/10)

Dobra je sezona, ali realno gledano kada se sagleda samo vrtenje u krug. Peta sezona sve ispočetka očigledno.
Samo su ludji i ludji, priča ko priča je ista.
Ja sam u drugoj sezoni, i super mi je serija. S tim da mi je već tu i utisak da radnja ne vodi nikuda, ali gledam jer mi je zanimljivo.
Sinoć scena s kitom oko vrata...🤣
 
Odgledao sam sandmana, better call Saul. Zadovoljan sam.
Odgledao noćas got, malo je ceđenje franšize, ali dacu I'm šansu :)
 
Odgledao House of the Dragon prvu epizodu, muzika na kreditima me naježila, oseća se GOT šmek.
 

Prilozi

  • got.jpg
    got.jpg
    110.9 KB · Pregleda: 92
Meni je to jedina stvar koja mi se nije svidela :)
Vise bih voleo da su uradili nesto spec za ovu seriju. I da se ona prethodna zaboravi skroz :D
U svakom slucaju, ep 1 mi je za koplje i mac iznad GoT. Viteski turnir je spektakl. Kamera, kaskaderi, kostimi i CGI - sve dobro uklopljeno. Nisam apsolutno nista ocekivao od ovoga posle GoT havarije ali realno vecina nas je uvek rada da baci vreme pa reko ajd. Ovo za sada obecava, likovi su svi lepo objasnjeni, pilot fino postavlja sve figure na mesto, i zanimljivi su mi likovi (tj dovoljno su zanimljivi za sada) - i posto je prica kompletna u knjigama ne ocekujem neke egzibicije scenarista kakve smo videli, pa se nadam da ce ovo da bude solidna serija. Za sada, ok.
 
Al ste popljuvali CGI, mislio sam ko zna šta je, bukvalno ni u jednoj situaciji se nisam "mrštio", skroz dobri efekti. Konkretno gdje vam je CGI bockao oči? Zmajevi su na nivou iz GOT-a recimo...

Skroz ok prva epizoda, GOT vajb gotovo da vrišti. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno