Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste čudna podela. Poslednja 2:30.
FToRr94akAE2G-Y.jpg
 
Да, прве три сезоне, ако ме сећање не вара су биле око 45-50 минута. Ове су прилично дуже.
 
Tako je, bile su tu negde oko 50 minuta. Ovo može da bude i dobra stvar jer očigledno nisu hteli da zbrzaju radnju. Ali s druge strane, možda su je i veštački produžili.
 

Navuče me serija da je odgledam u dva dana ali kraj i zaplet razočaravajući.
 
Jesu li Stranger Things sezone povezane ili se mogu gledati nezavisno?
 
Odgledah prve dve epizode Obi-Wan Kenobi sinoc i utisci su vrlo pomesani.
Sa jedne strane se vidi da je pristup seriji i liku odradjen sa dosta ljubavi i postovanja, a sa druge opet se primecuje kao Dizni mora da pogura svoje i da dolazi do sukoba izmedju zamisljenog i realizovanog..
Ove prve dve epizode deluju da imaju dosta ozbiljniji pristup od recimo Mandaloriana i Book of BF (koja je meni totalno smece), ove dve potonje sada deluju kao da su bili B projekti i da je Tatooine zbog Kenobija pripreman. Obi-Wan za sada odaje utisak pravog filmskog nastavka, ali to sa druge strane kvare neki ocajni dijalozi i cringe scene.

Prevashodno mislim na crnkinju negativca koja je komicna koliko lose glumi, totalni promasaj sto se castinga tice.
Ako su vec morali da poguraju manjine, mogli su da uzmu primer Jedi Fallen Order igre gde su 2-3 zenska sporedna lika mnogo bolje odradile svoj posao, odnosno napisana i glumice su svoj posao odradile na nivou.

Primer dok Flea juri Leju na Alderanu, kao i scena gde Reva (crnkinja) peni i preti Owenu (Lukovom ujaku) iako moze da cita misli (kako se kasnije ispostavlja) - samim tim je tu trebao biti game over.
Ne svidja mi se ni mesanje likova iz animirane serije koja je vazila za "novi kanon", poput Grand Inquisitor i Cad Bane-a koji su recimo bili totalni badass, a u igranim im daju kratak cameo kako bi ih ucmekali sto narusava kontinuitet - valjda kao pocast Filoniju koji je radio na animiranoj seriji. Grand Inquisitor bio ovde bio bolja opcija kao negativac, u kombinaciji sa Revom, mada je i on cini mi se u animiranoj seriji ("kanonski") ucmekan u nekom trenutku pre epizode 4 (odnosno pre nego sto je doslo do formiranja pobunjenika/Rebels frakcije koju znamo iz filmova), tako da njegova pojava stvara generalno clusterf*ck

Izgleda da ce ovo ponovo biti igranje na kartu nostalgije i da ce seriju vuci McGregor i Christiansen.
Problem nisu Filoni i Favreau vec Dizni koji im ocigledno drzi ruke vezane u nekim aspektima i moraju da odigraju/reziraju kako im svira.
Kako god da bude na kraju, Mando i Obi-Wan ce biti negde na nivou Rogue One, ali cemo zato sada prequel trilogiju gledati sa postovanjem u odnosu na ovo sto nam Dizni servira.
Dok potpuno ne uniste SW (i Marvel) kao fransize.
 
Poslednja izmena:
Obi-Wan nisam nesto oduševljen, daleko bolji utisak je ostavio Mando kad je izašao, ali aj da vidimo tek su prve dve epizode.
Ewan vadi prosek, ovi negativci su za sad dosta loši.
Mislim da za ovo Dave i Jon nisu ni scenario pisali?
 
@mr008
Šta da kažem… :unsure:
američk rimejk francuske Dix Pour Cent, po difoltu mora biti sranje. :)
 
Ne, neću sigurno. Prepustiću nekom drugom.😁
Kad završim Better Call Saul i Slow Horses, idem na malo duži odmor, bar što se prevođenja tiče.;)
 
Poslednja izmena:
Star trek Strange New Worlds
Dobra serija,prve 4 epizode drže lepo pažnju.
Od ST TNG nijedna ST serija mi nije držala ovako pažnju i da sam ovako čekao da izađe nova epizoda.
 
Star trek Strange New Worlds
Dobra serija,prve 4 epizode drže lepo pažnju.
Od ST TNG nijedna ST serija mi nije držala ovako pažnju i da sam ovako čekao da izađe nova epizoda.
Vraćen stari koncept jedna epizoda = jedna priča.
Likovi su takođe dobro izabrani. Jedino mi se Erica Ortegas ne uklapa, čak me i nervira. Nepotrebne i neduhovite upadice.
 
"Problem" je i što je ST:SNW prequel za OG ST i što pokušavaju da se oslone na dosta stvari iz iste i sigurno će u nekom trenutku menjati nešto što neće sesti sa auditorijumom.
Ostaje da se vidi da li će serija pratiti kanon ili alternativni timeline, jer je kraj već poznat (donekle i potencijalan broj sezona)
 
Kakva je u odnosu na Discovery iz 2016, nju su isto hvalili ovde po forumu a bila je baljezgarija, kao i ostale nakon Deep Space 9?
 
Kakva je u odnosu na Discovery iz 2016, nju su isto hvalili ovde po forumu a bila je baljezgarija, kao i ostale nakon Deep Space 9?
Bolji je za 2 klase. Vidi se to odmah. Dobar je kasting, pogotovu za Pike. Nema patetike i plakanja kao u Discovery. Nadam se da će tako i ostati.
 
Sto se kvaliteta pisanja tice nije nivo TNG-a, ali svakako daleko bolje nego Picard i Discovery. Bolje i od JJ-ovog ST-a iz poslednjih filmova.
Trenutno mozda najbolja sci-fi serija koja se emituje, a realno nema ih puno. Kada bi samo odrzali format od 45-50min po epizodi jer manji format utice na kvalitet price.

+edit
Discovery je krenuo obecavajuce i onda je krenuo sa (strmoglavim) padom.
Mada u retrospektivi bilo zabrinjavajucih znakova koje smo ignorisali jer su se ljudi uzeleli Star Treka.
Isti slucaj je i sa Star Wars-om ali tu izgleda nema pomoci dok Dizni gura svoje.

+edit2
Izgleda da se radi na nekoj novoj Stargate seriji, jos nema konkretnih informacija hoce li biti (reboot) SG-1 ili SG: Atlantis
 
Poslednja izmena:
"Problem" je i što je ST:SNW prequel za OG ST i što pokušavaju da se oslone na dosta stvari iz iste i sigurno će u nekom trenutku menjati nešto što neće sesti sa auditorijumom.
Ostaje da se vidi da li će serija pratiti kanon ili alternativni timeline, jer je kraj već poznat (donekle i potencijalan broj sezona)
Šta je OG ST?
 
Star Trek, Strange New Worlds- kasting je veoma Diverse i Strong. Što je rečeno iznad, Ortegas baš iritantna.
Ajde, da vidimo kako će se razvijati.
Discovery nisam ni gledao, s obzirom da je bilo dosta loših kritika.
 
Kakva je u odnosu na Discovery iz 2016, nju su isto hvalili ovde po forumu a bila je baljezgarija, kao i ostale nakon Deep Space 9?
Po meni je ST SNW mnogo bolji,drži pažnju i raduješ se svakoj novoj epizodi.
Discovery je za mene bilo mučenje za gledanje.
Nadam se da će ST SNW biti na ovom nivou i u nastavku serijala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno