Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikako, ali nikako nemojte uopste da pocinjete gledanje Pandora....0/10
Odgledao na brzinu 2-3 ep. cisto da vidim kakva je, katasrofa.
 
Dobra produkcija, atmosfera, sladunjava prica ...zena odgledala, nisam mogao da se pridruzim celom bindzu :D
 
Chernobyl - Dajem 15000/3.6
 
4166.66666667 desetki, ako se uzme da je 3.6 desetka.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Zar nije prva ocena x druga ocena pa minus 10?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
"It's not 3.6 Roentgen it's 15000..."
 
LOL, to je radjeno po istinitoj prici...... :D

Imas i knjigu....
Bas sam pogledao na netu i deluje da Snowfall ima manje veze sa stvarnoscu i od Narcosa
https://www.bustle.com/p/is-snowfal...x-series-aims-to-honor-real-experiences-67400
Tamo su bar likovi postojali, ovde su sve izmisljeni koliko vidim, ali mi se svidja serija mozda je tako i bolje da ne izmisljaju novu istoriju, vec se zna da je fikcija u pitanju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bas slaba nova sezona Titans-a. Nebo i zemlja druga i prva sezona.
 
^
pfff a ja baš čekam da se završi cela druga sezona da je obrnem jer mi se prva sezona baš svidela...

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Odgledao Lutera 5 sezonu

Šta znam...solidno ali mi fali nešto
Ne znam tačno da odredim šta ali imam taj neki osećaj nedovršenosti
 
Fali scenario. Seriju vadi isključivo harizma Idrisa Elbe. Način na koji sitni i krupni kriminalci sa njim brišu patos je komičan. Odnos sa Elis je rolerkoster od prve sezone, tako da u petoj me više nije ni bilo briga. Iz sezone u sezonu sve lošije.
 
Gledam Dextera ovih dana... zivo me zanima sta se desilo to na kraju sto svi pljuju jer je za sad fenomenalna serija. 4 sezone sam odgledao, treca jeste nesto sporija, ali prva, druga i cetvrta su maestralne.

Inace, sezona broj dva je trebala da se odigra nesto kasnije, na sredini serijala, mozda cak i na kraju (mada tu ne mogu da sudim dok ne pogledam sve), prerano su ispucali odlican materijal.
 
Dexter je trebao da se završi posle season 2 ili 3 ;) A od recimo season 5 (tad se beše pojavljuje Lumen smaračica?) je već đ*bre.
Finalna epizoda serije je jedno od najjadnijih finala ikad... zbog kojeg vlada taj "hate" i pljuvanje na netu.
 
Ja sam svojevremeno bio veliki fan Dextera i bio sam aktivan na njihovom oficial forumu..Kako koja sezona,neka dobra neka ne,malo cak i razocara,mada i te koje su losije sezone prosto nadoknade u 2-3 zavrsne finalne epizode..Tacno je da su unakazili zavrsetak serije Dexter,ali to je misljenje nas fanova,dok glavne glave,tvorci i sponzori gledaju na drugaciji nacin to..Navodno morali su da preseku jer na ovaj nacin je moglo da traje u nedogled sa sezonama.Mada su se malo i pogubili u zadnje 2 sezone,nisu imali ni nekih novih ideja..Sve u svemu,uzivao sam gledajuci Dextera i prosto je svako navijao i poistovecivao se sa tim "dobricom" serijskim ubicom..
 
Ja takodje i za "Prison break"...Ali ne i za film koji je nastao posle sezona a posebno ne za onaj nastavak posle nekoliko godina gde se Majkl pojavljuje ponovo u nekog zatvoru.Tu su preterali i prosto se video da im g.uzica zinula za dolarima i da nemaju blama..
 
Ja sam freak za serije. I od svega vidjenog izdvojio bih kao najveci kvalitet prve sezone Dextera, Prison Breaka i True Detectivea. Sve 3 su mozda trebale da se zavrse posle te prve sezone. Imale bi daleko snazniji kult nego sto ga sad imaju.

Kad si pomenuo prison break... Majkl Skofild mi je omiljeni televizijski lik ikada :D (mada ovih dana to postaje i Dexter). Prvi put sam gledao seriju u srednjoj skoli, poceo sam da imitiram pokrete Majkla, hod, rad prstiju, usne, stalozenost... ma haos... posle kad me popustilo bilo mi je smesno strasno. Jos sad iz ove perspektive... blam :D
Elem, iako posle druge sezone,a narocito posle tece ima ozbiljan pad u toj finalnoj sezoni (mada tu je i onaj sequel kao peta sezona)... rekao bih da mi je prison break najomiljenija serija koju sam gledao. Iako nije objektivno najkvalitetnija, jer to mi je oduvek The Wire bio, kao sinonim i mera za kvalitet, def mi je PB bila najzanimljivija uz LOST. A iskreno, mnogo su mi draze te zanimljive serije poput Losta ili PB-a, nego li Sopranovi ili Wire, koliko godd bile kvalitetnije ove potonje.
 
Po čemu je prva sezona Prison Break značajno veći kvalitet od npr prve sezone Heroes? Heroes mi je prva pala na pamet i jer su iz iste ere i uglavom su privlačile isti tip publike.

Meni je u sećanju kao nadprosečno dobra (a dosta ređe spominjana od tipičnih 'best of' izbora The Wire, Breaking Bad,...) ostala Damages season 01.

To bih mogao jednog dana ponovo da pogledam :)
 
Stvar ličnih afiniteta. Ja nisam neki fan PB al činjenica je da je sam koncept uz onakav zaplet sa prosečnim glumcima u onom vremenu bilo nešto novo i drugačije, taj neki wow efekat.
Da nije bilo te druge sezone, prvu bih mogao da gledam ponovo i meni je to neki parametar kojim mogu da ocenim seriju kao kvalitetnu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ma da, u pitanju su neki licni ukusi.
Pregrst je dobrih serija, ali su mi te tri sezone ostale kao najupecatljivije u trenutku gledanja. T-Bag mi je ostao do dan danas jedna od vecih zmija u serijama/filmovima. Vrhunska sporedna rola.

Dextera evo posle ko zna koliko godina gledam nakon prikazivanja, a prva sezona me bacila na dupe. Nesto sto mi se nije desilo godinama sa novijim serijama. Za sad mi ostavlja taj utisak da bih najradije izbrisao memoriju i pogledao ponovo.
 
Dexter prve 4 sezone i posle kanal a finale serije tragedija.

Jos cekam da mi se Michael C Hall iskupi tim famoznim (nemoj da mi je neko spojlovao) finalom Six Feet Under. Imam jos 10ak epizoda pa da vidim i to cudo.
 
Dexter finale:
Serijski ubica i ne moze da ima happy end. Nije se moglo ocekivati da ce vecno uspeti da radi svoj posao i da niko nece saznati. Uostalom ne postoji gori kraj od GoT.
Supernatural S14:
Razbijaju, sezona je kvalitetna za cistu desetku.
Castiel je mnoogo razvodnjen i zaglupljen kao lik. Crowley pod hitno da se vrati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kad se setim prison break koji je to hit bio. Ko sada sto je got bio. Do pba onako nesto sam mogao da vidim samo u block baster filmovima. Secam se prolazio sam kroz dnevnu sobu i na rtsu cini mi se, je isla serija mozda treca epizoda, i bukvalno 3 sekunde je bilo dovoljno da mi privuce paznju i da sednem za tv koji sam i tada gledao jednom u 3 meseca. Onda sam na kraju epizode skapirao da je serija u pitanju i skrenuo, bio sam novajlija za torrente i tek sam krenuo filmove da skidam, kada sam skapirao da serija moze da se skine sa torrenta pa jos da ima cela prva sezona, pa kad sam skinuo i krenuo da gledam u svojoj reziji koliko mi se gleda, navuko sam se na svet serija instant.
Posle je usledio lost, pa dexter i tako redom. Prve tri serije koje sam gledao posteno, i sve tri su uspeli da uka*e. Ali bez obzira, da li zbog te prve euforije sveta serija ili neceg drugog, te 3 serije su mi najdraze serije ikad.
 
Kada govorimo o serijama iz tog vremena ja bih dodao jos Spartacus [emoji3]
Pamtim da sam bio opasno navucen.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Yellowstone druga sezona razbija, bas dobro..
 
Ja sam bio na prvoj godini fakulteta kad je krenuo PB i živeo u studentskom domu. Prve tri sezone smo se dokopali u aprilu-maju 2008. godine i to je bilo strašno - otprilike svi ljudi su gledali seriju po ceo dan i upropastili sebi junski rok zbog nje. :D Ako se dobro sećam, prve dve sezone su bile vrhunske, treća već slabija i posle nisam ni gledao, nemam pojma šta se izdešavalo.


Nego, ovih dana završavam The Corner.
https://www.imdb.com/title/tt0224853/

Mini serija Dejvida Sajmona o narkomanima u Baltimoru, izuzetno mučna, jako teška za gledanje, iako ima svega šest epizoda, ali svejedno odlična. Nastala je pre The Wire.
 
Poslednja izmena:
Prva sezona PBa je bila remek delo, druga odlicna, treca dobra, cetvrta uzas (sa jako dobrim momentima), Ova peta sezona od prosle-pretprosle godine mi je onako... secanje na stare dane. Ne bih je ubrajao u nesto preterano ozbiljno.

Mislim da je taj period prosle decenije svima ostavio najjaci utisak na serije, filmove, igre... Tek je pocelo masovno koriscenje racunara, adsl-a, sumnjivi torent sajtovi :D pa samim tim i upoznavanje sa tim legendarnim serijama. PB, BB, Sopranovi, Wire, Oz, Dexter, LOST...

Ove danasnje koliko god neke bile dobre, nemam vise taj uzitak gledajuci ih kao onda sto sam imao.
Zasiti se valjda covek pa trazi dlaku u jajetu dok ne nadje nesto sto bi ga zakovalo za fotelju da sedne i odgleda. Te mi se neretko desi da mesecima nista ne pogledam ili ne odigram... Eto, Dexter mi je ovih dana zakovao zadnicu za fotelju... hvala mu na tome :D

Edt: kad ste kod tih poput Wirea, Homicide: Life on the Street je vrhunska serija.
 
Hajde batalite to sa PB jer PB je i Peaky Blinders. Taman pomislim da nešto ima novo a vi pišete o Prison Break.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno