Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa naši instituti i danas tako izgledaju, a ovaj je u ćumezu posle frke sa kgb-om, nije prikazano gde je živeo pre toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prikazano je u prvoj epizodi. Znate li vi kako je izgledao ERC Zastave osamdesetih godina? Kao svemirski brod. Imao sam praksu tamo kao srednjoskolac.
 
Upoređuješ tadašnju jugu sa sssr,tj ukrajinom.....a nikako da spomeneš da smo imali najbolji standard u komunističkim zemljama

Pogledajte starije filmove iz komunističkih zemalja,pa čete vidit da i nisu nešta puno preterivali ovi sa černobilom
 
Poslednja izmena:
Nisam uporedjivao. Nadovezao sam se na neki od prethodnih postova gde je neko rekao da kod nas nije bilo bolje.
 
@Gileb

Ako nije tajna, koliko imaš godina?
Pošto vidim da samouvereno tvrdiš da nema šanse da je u SSSR komunizmu bilo toliko loše, kao i u onom našem kvazi.
 
Nije tajna,imam 49 godina. Pogresno shvatate,ne tvrdim ja da je u SSSR-u bilo idealno. Kod nas je bilo pristojno kako gde. Recimo u osnovnoj skoli nisam imao salu za fizicko,u srednjoj sam imao kabinet za racunare(kragujevacka gimbazija) koji je bio bolje opremljen nego mnogi danas. Mi smo tad imali proizvodnju racunara. Svaka zeleznicka stanica je imala kompjuter koji je stampao karte,samo one male lokalne su izdavale one kartice koje su se busile. Sto se serije tice dosta verno su prikazali izgled tadasnjih stanova,ruskih proizvoda(snimana je pored NE u autenticnom ukrajinskom gradu koji je zadrzao dosta sovjetskog u sebi). Zasmetao mi je izgled vozila za vezu,za koje se vidi da je pokupljeno sa nekog djubrista,ne otpada. Ljudi,sovjeti su tada kao i mi strasno vodili racuna o stanju i izgledu vojne tehnike. Toliko su se trudili oko detalja da su taj kao slucajno propustili. Pogledajte kako u americkim filmovima izgleda kad se postavi neka baza negde zbog vanrednog dogadjaja. Nisu sovjeti bili toliko sofisticirani,ali im je tehnika kojom su raspolagali bila kao nova. Pitajte vase starije koji su sluzili JNA koliko puta je morala da se cisti oprema,pogotovo vozila. Sve je moralo da blista.
 
Probao vise puta, nikako da mi se svidi :)) A voleo bi da gledam :))
@legion
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Vidi, pričao mi je svojevremeno matori o Rusiji iz 80ih, kada je bio. Pričao mi je i o Rumuniji, isti period. Mi smo za ove prve bili Zapad, Rumuniju neću ni da komentarišem. Pa krajem 80ih ekskurzije u Čehoslovačkoj... klinci trošili njihovu platu za nekoliko dana.
Doduše, kolo sreće se malkice okrenulo :)
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Rumunija je sasvim druga prica. Diktatura prava,doduse zemlja je bila bez dugova,ali zato su prodavnice bile poluprazne.Cehoslovacka pa i Poljska su bile druga prica.Elem proveo sam u Slovackoj par godina. Ovi malo stariji kazu sve je isto kao i sad :), radili bez tenzija,imali kola,letovali u Jugoslaviji(Hrvatskoj). Prodavnice pune robe iz istocne evrope po cenama koje su nama bile smesne. Skoro kao danas Aliexpres:).Doduse malo zastareo dizajn,ali je sluzilo svrsi(mislim na tehniku).Sad rade pod tenzijom,imaju veci izbor za bolja kola koja ih kao i stare Skode voze na 10puta skuplje more u Hrvatskoj. Jedino sto sad imaju ,,vise,, slobode pa mogu da istetoviraju nazzi simbole,konzumiraju lake i teske .....,kupuju po nemackim megamarketima svasta nesto,i sad vise ne rade za komuniste iz Cehoslovacke nego za velike kapitaliste iz Nemacke. A pivo i vodka,to je ostalo isto ,kao i pre 30godina.odlican kvalitet po super ceni. Nego odosmo van teme. Odlicna je serija Cerbobil.Od mene ocena 9.2. Jos jedno remek delo HBO produkcije.
 
bilo bi 0.3 više da nije onog kombija :p

šalim se

Ko je gledao Animal kingdom 2. i ostale sezone,prva mi bila odlična,dal da se uvatim i ostale?

Jer u prvoj maltene je sve ispričano
 
Černibilj odličan. Ne traje dugo, može u dan, dva da se odgleda . Generalno su objasnili problem i približili svakome, nadam se da je sve autentično jer se nisam bavio tematikom ranije . Ekipa za lov koja je pomalo off, dobili su dosta prostora, novi likovi i na kraju ništa.

Malo su preterali sa cigaretama, nema j. scene u seriji da neko ne puši ili ne pali cigaru. Šef rudara je šampion [emoji16] Ocena 9

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Isto zapažanje u vezi ekipe za lov... Šef rudara je apsolutni pobednik za sporednu ulogu :D
 
I ja sam primjetio da dosta puše u seriji, što je ironično ukoliko je tačan podatak sa videa The Most Radioactive Places on Earth gdje je lik obišao Fukušimu i podrum bolnice u Pripjatu gdje su odlagana vatrogasna odijela koja su i danas veoma radioaktivna, i koji kaže da ništa od toga nije najviše radioaktivno mjesto na svijetu, već ta titula pripada plućima prosječnog pušača zbog nekih radioaktivnih elemenata u duhanu.
 
Prikazano je u prvoj epizodi. Znate li vi kako je izgledao ERC Zastave osamdesetih godina? Kao svemirski brod. Imao sam praksu tamo kao srednjoskolac.
Nije. Pogledaj ponovo šta je uradio u tom ćumezu u prvoj epizodi, da ne spojlujem. Verovatno si gledao kroz san kad si takav detalj zaboravio.
 
U sta se tema pretvorila.... izašao Dark druga sezona na netflix-u, prava poslastica.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Euphoria, poprilicno zbrzano, vidi se da idu na golotinju, ali moze imati bas zanimljiv dalji razvoj...
 
Nije. Pogledaj ponovo šta je uradio u tom ćumezu u prvoj epizodi, da ne spojlujem. Verovatno si gledao kroz san kad si takav detalj zaboravio.
Kada ga zovu da je izabran da predvodi tim je u stanu gde je ziveo pre nesrece. Mislim da nije isti stan u kome je purnjao i snimao kasete i ...
 
@akki: Ne gledam serije koje explicitno targetuju tinejdžere :p Pa čak ni kad je HBO serija. A ta serija mi po onome što je bilo poznato pre emitovanja prve epizode deluje da će da bude veći fail od "Here and Now"...
 
Nije. Pogledaj ponovo šta je uradio u tom ćumezu u prvoj epizodi, da ne spojlujem. Verovatno si gledao kroz san kad si takav detalj zaboravio.
Naravno da nisam prespavao. Mislim na detalj 5 minuta pred kraj kafa ga zovu telefonom.
 
@akki: Ne gledam serije koje explicitno targetuju tinejdžere :p Pa čak ni kad je HBO serija. A ta serija mi po onome što je bilo poznato pre emitovanja prve epizode deluje da će da bude veći fail od "Here and Now"...

Izraelski original ima odlicne review-e, HBO je bas retko failovao, a za ovu seriju se prica da moze da redefinise dalju produkciju... Moj utisak je da moze da bude dobra ukoliko ne odu u banalnost i sex ali postoji velika sansa da se tvoje predskazanje obistini... :)
 
Pa ti gledaj taj izraelski :d :d
Pogledaću to moooooožda ako poživi više od 3 sezone :d a pri tom ne bude apsolutno ništa drugo za gledanje. Mada ne bi bila prva serija na relaciji "meh" do "loša" a da je išla preko 2 sezone.

Mada meni to ovako "na neviđeno" izgleda kao da će da bude serija za "Girls" fanove ali sa pojačanom dozom LGBT propagande.
 
Priča o lovcima u Černobilu je priča žrtvama. Nisu pogođeni samo ozračeni, raseljeni i sl. već i potpuno nevine životinje a ljudi koji su ih se morali rešiti.

Ti ljudi su takođe trajno osakaćeni, do kraja života. Priča je potsetnik da se ne mogu žrtve izbrojati samo po grobovima, bolnicama i izbegličkim kampovima.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja sam tih stvari primjetio još i više. A najveća i najopasnija propaganda je dio u kome Rusima podmeću ubijanje J3vr*ja i Poljaka u ratu u kome su Rusi bili direktno napadnuti od istih.
PS.Ljudi, zašto izbacuje mjaukanje na riječ: J3v*3j? To je neka uvreda ili šta?
Pre prvog svetskog rata, u 19 i 20 veku, bilo je nekoliko pogroma Jews u carskoj Rusiji, na to je serija referisala. Poljska nije imala "bilateralni rat" protiv Sovjetskog saveza vec je bila deo sire koalicije medjunarodnih snaga koje su vodile rat protiv Lenjinovih bandi!
Serija je izuzetna, veoma verodostojna sa malim odstupanjima jer radi se o igranoj a ne dokumentarnoj seriji. Srz SSSRa prenet veoma verno kao i sam razlog njegovog raspada, zivot u lazi na svim nivoima, partokratija ispred logike, razuma, smisla...
 
Hteo bih da pitam koje je vase misljenje o Rick And Morty, ako je danas uopste i moguce potegnuti tu temu bez kontroverzi ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno