Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
GOT, ne znam kako da stavim u spoiler

Jedan kolega je ovde napisao da ne vidi svrhu lika Brendona Starka. Ne bih se slozio. Ona scena kad su Semvel Tarli i on otkrili istinu o John-u je bila boom u tom trenutku,potpuni sok. Zatim je on otisao u proslost preko svoje vizije i uverio se cije je on dete zapravo sto je promenilo tok i zelje John-a i Deni kad su saznali ko su i sta su i da John ima pre pravo na Gvozdeni presto od nje sto je nju razljutilo. Da Brendon nije to sto jeste, ne bi bilo ovako

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Černobilj, dobra epizoda.

Ovo treba gledati s velikim pijetetom prema tim ljudima koji su morali to da "ugase" i zaliju ceo reaktor (što će tek doći na red). Likvidatori!

Ne daj Bože da se ovo ponovi, kao što neko reče u onoj temi za najavu filmova i serija, sada ne bi imao ko to da radi. Odavno neka serija ili film nisu ostavljali ovakav utisak na mene. Za sada su uspeli verno da prikažu događaje ali kroz prizmu likova u seriji.

Dooljan je bio izraz lica onog visokog partijskog funkcionera kada mu je u hotelskoj sobi naučnik rekao da su oni mrtvi za plafon 5 godina
 
Poslednja izmena:
Odlican Chernobyl, ali posle prve epizode odlucio sam da sacekam da se zavrsi cela pa da gledam ne mogu da cekam po 7 dana

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@ gadafi
Ma hebo spojler, nek' stavi zarez. ;)
 
Poslednja izmena:
Cernobilj, 2. epizoda odlicna. Mozda cak i bolja od prve. Definitivno preporuka za pogledati. Sto neko vec rece, na trenutke serija "teska" za gledanje kako zbog toga sta su sve ljudi proizvljavali i morali da urade, tako i zbog neverice kako su se drugi ponasali i sta (ni)su uradili.
 
Černobilj, dobra epizoda.

Ovo treba gledati s velikim pijetetom prema tim ljudima koji su morali to da "ugase" i zaliju ceo reaktor (što će tek doći na red). Likvidatori!

Ne daj Bože da se ovo ponovi, kao što neko reče u onoj temi za najavu filmova i serija, sada ne bi imao ko to da radi. Odavno neka serija ili film nisu ostavljali ovakav utisak na mene. Za sada su uspeli verno da prikažu događaje ali kroz prizmu likova u seriji.

Dooljan je bio izraz lica onog visokog partijskog funkcionera kada mu je u hotelskoj sobi naučnik rekao da su oni mrtvi za plafon 5 godina

Bi skoro u Japanu, pa je i tamo bilo dobrovoljaca, mada to je vec poseban mentalitet ...
 
Ima nesebicnih ljudi. Bilo je dobrovoljaca iz celog sveta za fukushimu, cak je bilo i nasih dobrovoljaca doduse intermet portalima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ChernoiLJ odlican! 9/10

GoT odvratna serija, serija koja maze oci 10 godina :) Gledam je jer eto nemam pametnija posla inace serija puna gluposti kao i uvek od cele sezone jedna epizoda gledljiva...

The 100 sta ja znam, nemaju vise sta da snimaju pa se sve vrti u krug. 6/10 za sada...

Ne znam stvarno kad citam pola postova u ovoj temi i kad vidim sta sve ljudi hvale a sta kritikuju dodje mi da popijem gajbu piva da se smirim :) Sta je nekome odlicno u 5 epizodi GoT? Bas bi voleo da cujem...Ajd razumem odvratno vreme napolju pa je svaka serija dobra za ubijanje vremena ali boze moj snimanja 2 godine za ono... SMESNO! Toliko izhajpovana serija da mi se povraca!
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zašto se provlači za Gejmotron "snimana toliko i toliko a s*anje" itd. Dužina snimanja nema ama baš nikakve veze sa radnjom i kvalitetom same radnje. Toliko dugo je snimana zbog efekata, scenografije, statista, lokacije, itd. a ne zbog radnje koja se vama sviđa ili ne. Aman ljudi. Pa šta mislite da je LOTR bitka snimljena za 4 dana?

Čuj snimano 2 godine ONO. Uzmi ti kralju najbolje pisce i glumce, pa snimi za mesec dana kad je to već tako lako.

Šta se dešava u seriji, tok radnje, nema veze s tim da li je snimano X ili Y dana, meseci, godina. Tj ima, ako je bitka, ona diktira šta treba da se uradi i samim tim vreme potrebno za to sve. Ali da li će ovaj ovog ubiti, ovaj pobediti, onaj reći ovo... To nema veze s vremenom utrošenim na snimanje. A vi se konstantno žalite na te stvari. Nisu oni sedeli 2 godine i smišljali scenario već snimali.
 
I od mene bravo za drugu epizodu Černobila. Slažem se da je nedelju dana čekanja puno, realno bi po 2 epizode dnevno gledao.
 
Ne razumem zašto se provlači za Gejmotron "snimana toliko i toliko a s*anje" itd. Dužina snimanja nema ama baš nikakve veze sa radnjom i kvalitetom same radnje. Toliko dugo je snimana zbog efekata, scenografije, statista, lokacije, itd. a ne zbog radnje koja se vama sviđa ili ne. Aman ljudi. Pa šta mislite da je LOTR bitka snimljena za 4 dana?

Čuj snimano 2 godine ONO. Uzmi ti kralju najbolje pisce i glumce, pa snimi za mesec dana kad je to već tako lako.

Šta se dešava u seriji, tok radnje, nema veze s tim da li je snimano X ili Y dana, meseci, godina. Tj ima, ako je bitka, ona diktira šta treba da se uradi i samim tim vreme potrebno za to sve. Ali da li će ovaj ovog ubiti, ovaj pobediti, onaj reći ovo... To nema veze s vremenom utrošenim na snimanje. A vi se konstantno žalite na te stvari. Nisu oni sedeli 2 godine i smišljali scenario već snimali.

Razumes se u materiju ko Marica u kriv ..... ! Niko nema zamerke na snimanje, kostimografija je neprevazidjena i scenografija, VFX takodje, prica (scenario) ne valja pisljiva boba!
Zato se rezija i mucila da bi koliko toliko ispricala pricu koju su pisala ova dva retarda, problem jeste vreme, tacno je da nisu pisali dve godine , ali dok su pisali ove sezone valjda su imali u vidu kako da zavrse??? Ali ne, oni su citali sta ko pise i resili da je zavrse tako da se njihova prica ne poklopi sa pricom nekog tubera. To su sami izjavili! I sta su dobili???
 
Svaka cast za drugu epizodu Cernobilja. Pogledati pod obavezno.
Poslednji kadar je ostavio tako snazan utisak na mene. Kako su ljudi svesno zrtvovali svoje zivote. A o onom zadriglom obucaru od politicara ne treba trositi reci. Na zalost takvih ima i danas a sto je najgore i kod nas.
 
Poslednja izmena:
Na imdb pogledah za zadnju epizodu Got-a i ljudi strasno pljuju,valjda je to sada in ili sta vec.Pola komentara nisam ni gledao al daj da pljunem.Meni je bila ovo odlicna epizoda i videli ste iz prethodnih strana da se
neka prorocanstva ostvarila tako reci tj onaj klip iz druge sezone kada je izgoreo iron trone,scenario jeste losiji ali to je vec neko vreme.Nego svako ima neku svoju viziju pa kuka kao malo dete sto se njegova vizija nije ostvarila.Ljudi opustite se i uzivajte u seriji/filmu sta ga secirate ko zabu na biologiji
.Elem poceo sam da gledam lutera i odgledao 2 sezone u dahu i ako ne volim pandurske serije.Mada ovo mi se svidja sto nije klasicna pandurska serija vec skroz drugacija,moja preporuka ko voli krimi zanr
 
Poslednja izmena:
Druže, šta znaci "hebo" ?

Hebo ti je kad stavljaš viršlu u ljeb,pa od tog ljeba dojde hebo

Leba ti koliko imaš godina?

Černobil,hebote koju smo tad mentalitetu imali,i u pakao samo da ne završe u gulagu

GoT,koliko sam primeto tu po pisanju forumaša,a neko je to već spomenuo,ima dve vrste ljudi,il ti se sviđa ili ne

Arov ste nafalili ko sxtra seriju,pogledao sam na yutub isečak i zaključio,,serija za malu decu,, :p

The 100,mislim da sm odgledao jeno 2-3 sezone,već u drugoj su se vrteli u krug,da bi u trećoj,gle čuda radili to isto :p....serija za malu decu :p

Ona Exiction ili kako se već zvala,borba zemljana sa zemljanima sa marsa,izgubio zanimanje,nije za malu decu :p

GoT odgledao 4 epizode 8. sezone i više nego zadovoljan....serija za malu decu i malko strarije :p

Tako da JA ne PLJUJEM po AROVU niti po THE100,niti išta pišem,pa nemojte ni vi,ti se ne sviđa serija nemoj je gledat,nemoram ja čitat par strana vaše jadikovanje
 
Poslednja izmena:
Ima nesebicnih ljudi. Bilo je dobrovoljaca iz celog sveta za fukushimu, cak je bilo i nasih dobrovoljaca doduse intermet portalima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
S razlikom što većina ljudi (dobrovoljaca) u Ukrajini nije ni bila svesna šta znači biti izložen radijaciji, što zbog sopstvenog neznanja, što zbog komunistiičkig rezona "nije nam ništa" i sprečavanja curenja informacija, jer da se prve (baltičke zemlje) nisu pobunile i alarmirale ostali deo Evrope, qrve bi i dalje ćutale. Dok je Japan i Japanci nešto posebno, počev od svesti naroda pa do požrtvovanosti. Ne mislim da Ukrajinci nisu bili, samo datum i okolnosti su mnogo drugačiji u odnosu na Fukušimu.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zašto se provlači za Gejmotron "snimana toliko i toliko a s*anje" itd. Dužina snimanja nema ama baš nikakve veze sa radnjom i kvalitetom same radnje. Toliko dugo je snimana zbog efekata, scenografije, statista, lokacije, itd. a ne zbog radnje koja se vama sviđa ili ne. Aman ljudi. Pa šta mislite da je LOTR bitka snimljena za 4 dana?

Čuj snimano 2 godine ONO. Uzmi ti kralju najbolje pisce i glumce, pa snimi za mesec dana kad je to već tako lako.

Šta se dešava u seriji, tok radnje, nema veze s tim da li je snimano X ili Y dana, meseci, godina. Tj ima, ako je bitka, ona diktira šta treba da se uradi i samim tim vreme potrebno za to sve. Ali da li će ovaj ovog ubiti, ovaj pobediti, onaj reći ovo... To nema veze s vremenom utrošenim na snimanje. A vi se konstantno žalite na te stvari. Nisu oni sedeli 2 godine i smišljali scenario već snimali.

Kakvo je tvoje misljenje o filmu Ko to tamo peva?
 
S razlikom što većina ljudi (dobrovoljaca) u Ukrajini nije ni bila svesna šta znači biti izložen radijaciji, što zbog sopstvenog neznanja, što zbog komunistiičkig rezona "nije nam ništa" i sprečavanja curenja informacija, jer da se prve (baltičke zemlje) nisu pobunile i alarmirale ostali deo Evrope, qrve bi i dalje ćutale. Dok je Japan i Japanci nešto posebno, počev od svesti naroda pa do požrtvovanosti. Ne mislim da Ukrajinci nisu bili, samo datum i okolnosti su mnogo drugačiji u odnosu na Fukušimu.

Dobrovoljci u Fukušimi su bili penzionisani radnici te nuklearke, smatrali su da je bolje da se oni žrtvuju jer im je ionako ostalo još par godina života, umesto mladih kolega...
 
Sustigo sam vas sa GOT, pogledao sve sezone i epizode do ove poslednje.

Malo sam razocaran ovom poslednjom epizodom
 
Černobile ko ce da te ceka po nedelju dana. Sve bi sada odgledao odjednom. Odlican 2 ep

Sta jos ima od hbo mini da je ovog kvaliteta pitam ja vas?
 
Za ova tri lika u Černobilu, jel to po istinitom događaju?
Postoji nekolioo teorija kako se zapravo dogodilo i šta je bilo sa njima kasnije... još uvek se istorija nije dogovorila šta je istina. Baš kao i za mnoge druge detalke o ovom stravičnom događaju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Svaka cast za drugu epizodu Cernobilja. Pogledati pod obavezno.
Poslednji kadar je ostavio tako snazan utisak na mene. Kako su ljudi svesno zrtvovali svoje zivote. A o onom zadriglom obucaru od politicara ne treba trositi reci. Na zalost takvih ima i danas a sto je najgore i kod nas.

Pa zar ti pocetak prve epizode nije objasnio stanje kod nas i da se nista nije promenilo od onda??????? :d
 
To sam znao samo konstatujem.
 
Zavrsio i Deadly Class s1.
Moze i da se preskoci. Razlog zbog kog sam preskocio strip (iako bas cenim R.Remenderov Fear Agent, Low i Black Science) je sto je mirisalo na Haris Loncar skolu za teenage ubice - i nazalost tako je i ispalo sa serijom (mozda je strip bolji jer je prilicno hvaljen). Iako je setting kasnih 80tih - punk rock, buntovnistvo, teenage odrastanja prakticno se i ne oseti/vidi sem ako se ne spomene (steta jer su mogli vise na kartu nostalgije da igraju), tako da serija izgleda kao da je u sadasnjem vremenu.

6.5/10 - steta jer ima dobrih momenta ali i previse teenage drame.
 
Bas je dobar Cernobil, mislio sam da ce jako da mi smeta sto je na engleskom a opet znam da bi me verovatno nerviralo da slusam ruski sve vreme.. U svakom slucaju uopste ne odvraca paznju i posle 2 minuta zaboravis da to nije njihov jezik..

I Drzavni sluzbenik vise nego gledljiva, sta vise, ozbiljna ekipa glumaca i sem onog malog sina svi drze nivo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno