Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao danas 6 epizoda prve sezone Rick and Morty čisto da vidim čemu sav "hipi" oko crtaća. Onako... Malo me je podsetio na Futuramu, samo što mi je Futurama ne nekoliko lestvica već nekoliko spratova iznad ovoga. :)
Veoma zanimljivo za gledanje, ali nije ostavio neki ogroman utisak. Možda kasnije bude bolje... :)
 
@stevanix

Nemoj zaboraviti i Golden Company i ko putuje sa njima.
Veoma bitan lik plus Golden Company su veoma bitan deo knjige a nigde se u seriji ne pominju kao i vec pomenuta Lady Stonehart

@Jozef

Dondarion i Thoros sto se tice knjiga
Dondarion se zrtvovao da bi iz mrtvih vratio Catelyn Stark sada pod imenom Lady Stoneheart dok je Thoros i dalje ziv ali je marginalizovan u knjigama jer Dondarionovu grupu sada vodi Lady Stoneheart

Beyond Genius Lies Insanity
 
@stevanix sad je već malo kasno za upoređivanje sa knjigama. Već u drugoj sezoni serija je počela da se odvaja a sada ona već ima svoj "život". Meni smetaju situacije koje ne prate unutrašnju logiku, a ja čak ni ne gledam sa nekim posebnim interesovanjem, više iz navike.
 
@stevanix

Nemoj zaboraviti i Golden Company i ko putuje sa njima.
Veoma bitan lik plus Golden Company su veoma bitan deo knjige a nigde se u seriji ne pominju kao i vec pomenuta Lady Stonehart

@Jozef

Dondarion i Thoros sto se tice knjiga
Dondarion se zrtvovao da bi iz mrtvih vratio Catelyn Stark sada pod imenom Lady Stoneheart dok je Thoros i dalje ziv ali je marginalizovan u knjigama jer Dondarionovu grupu sada vodi Lady Stoneheart

Beyond Genius Lies Insanity

Odavno sam se pomirio ja sa tim da necemo videti Grifa i Koningtona, nikad nije ni bilo naznaka da cemo ih videti a i posle prve epizode ove sezone jos manje s obzirom da su sklonili likove koji su bitni za njihovu pricu kasnije. I to je ono sto mi najvise smeta, ok nece ubaciti mnogo sporednih likova ali ne mozes da ne ubacis nekoga ko je glavni konkurent za tron.

Ako se slozimo sa Selmijem koji je rekao Deneris da mora da bira hoce li esos ili westeros i gde izgleda da ona nije spremna da ostavi svoje ljude u esosu upravo Aegon koji se sa golden company iskrcao na Westeros uz podrsku Dorne predstavlja glavnog Targaryen/Blackfyre konkurenta za presto i nemamo ga u seriji.
 
Ako se slozimo sa Selmijem koji je rekao Deneris da mora da bira hoce li esos ili westeros i gde izgleda da ona nije spremna da ostavi svoje ljude u esosu upravo Aegon koji se sa golden company iskrcao na Westeros uz podrsku Dorne predstavlja glavnog Targaryen/Blackfyre konkurenta za presto i nemamo ga u seriji.


Upravo o ovome pričam....Golden Company i on su veoma bitni za celu radnju u knjigama a nema ih u seriji.
Samim tim serija je već osakaćena i nema šanse da se završi kao i knjige...
Tu će definitivno biti velike razlike
 
Može li neki komentar za The Following, sa Kevin Bejkonom?

Vredi li gledati, ili da preskačem?

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Ja gledao, ali kako su napravili ovu skorasnju pauzu dve-tri nedelje, samo me cekaju eno 3-4 epizode... i nemam nekako zelju da nastavim!
(mada sam primetio sta god sam pustio da se nagomila vise epizoda, uopste i ne pocinjem da gledam... Vikings jos uvek S3, Bitten...)

BTW, posto mi Lucifer dodje kao fina limunada (i kao takav bi bolje dosao leti :)), ajde ako neko prati knjige:
Who's Mom????
 
Koliko sam pratio, Lucifer je baziran na stripu Vertigo, ali tu je on valjda sporedan lik. U svakom slučaju, super serija za odmor. ( :
 
Vertigo je imprint, nije strip.U okviru DC Comics.

U Sandman-u je sporedan lik..ali imas i posebno Lucifer serijal koji se odatle posebno razvio, ali serija ovlas prati strip i cesto koristi dijaloge iz stripa.

Predobra sezona, svideo mi se stil koji su odabrali, da bude sapunica bas na foru devedesetih.Praticu je i ubuduce, samo da ne smore sa pauzama od godinu dana.
 
@Psars Psi su nebitna rupa u scenariju kad se pogleda koliko su ojadili seriju u odnosu na knjige. Nesto se desilo u HBO i ne interesuje ih GOT vise tako da imamo jos 2 sezone od po 6 epizoda sto nije dovoljno ni za sta posto su im se sezone do sada svodile na 2 clifhengera jer ocigledno nisu planirali tad da zavrse ovako brzo. Pocelo je sa tim sto su izbacili pojedine glavne likove koji su u knjigama pretendenti ozbiljni za presto do toga da su sad krenuli da ubijaju likove koje su kastovali sa odredjenim planovima ali sada nemaju vremena za to.

Areo Hotah nije kastovan da bi imao 10min screen time i umro od jednog uboda a o Doranu koji u knjigama sprema vojsku da podrzi Deni i Aegona da ne pricam

Da, slažem se sa ovim. Čak je i glumac koji glumi
Areo Hotaha pričao da njegova uloga postaje sve zanimljivija i da ga upoznajemo bolje... sigurno nije milsio pod tim da umire nakon uboda u leđa perorezom od strane devojčeta od 45 kila :D
 
D&D uz ne tako malu pomoć GRRM upropastiše GoT više nego što sam mogao i da pretpostavim svojim *****skim prekrajanjem i odstupanjem od knjiga koje je izgubilo svaki smisao.
Od jedne vrhunske serije sa pregršt materijala dobili smo jednu sapunicu koja za cilj ima samo da šokira bez smisla i logike a vrhunac gluposti je Dorna! Svaka čast momci, vi ste genijalci - pravite gluposti i još ste za to ekstra plaćeni!
 
Samo da GOT ne zavrsi kao Dexter...Prve cetiri sezone vrhunske,a onda strmoglav pad kvaliteta...

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
Ona Lisandra da ne skida vise ogrlicu i da dodje da je otresem ko cigance slinu.
A i one machkice iz Dorne su zrele za snoshaj.
Osim toga serija je sviranje *****.
 
@to3a

Koji ti nick na bureku?

Sent from mTalk
 
Valjda toza. Nisam se logovao tamo bar 15god. Zaboravio sam.
 
Generation kill, odgledao par epizoda 8.5/10

Sent from my Z5
 
Vertigo je imprint, nije strip.U okviru DC Comics.

U Sandman-u je sporedan lik..ali imas i posebno Lucifer serijal koji se odatle posebno razvio, ali serija ovlas prati strip i cesto koristi dijaloge iz stripa.

Predobra sezona, svideo mi se stil koji su odabrali, da bude sapunica bas na foru devedesetih.Praticu je i ubuduce, samo da ne smore sa pauzama od godinu dana.
+1 Tako je i ja gledam!!!!

Ps.Posto sam fan DC comics-a jednostavno moralo je da se gleda

Vikinzi S04 odlična.Mislim da će s05 biti zadnja,ako prate istoriju!!!!!

GOT S06E01 meni se svidela,odavno se serija odvojila od Knjiga,ja je tako i posmatram.Nesmeta mi sta su uradili sa Dornom,više bi voleo da su ubacili Ledy Stonhart!!!!Uživao sam u knjigama,uživam i u seriji jer ih posmatram odvojeno!!!
 
Poslednja izmena:
Vertigo je imprint, nije strip.U okviru DC Comics.
U Sandman-u je sporedan lik..ali imas i posebno Lucifer serijal koji se odatle posebno razvio, ali serija ovlas prati strip i cesto koristi dijaloge iz stripa.
Ma fino, nego ko je keva? :D

Vikinzi S04 odlična.Mislim da će s05 biti zadnja,ako prate istoriju!!!!!
Koju istoriju kada su od pocetka odlucili da je ne prate??? (Vikinzi su odavno znali za Britaniju, pa Rimljani su jos za doba Cezara bili tamo, a Ragnar je iz 7/8 veka valjda :))

Mada naspram Da Vinci Demons i prate :) (DVD nema veze sa istorijom, osim sto koristi poznata poveana imena i to je to)
 
Trecan sezona Brona je svakako najbolja do sada, pre svega po prici koja je ovaj put vrhunski razradjena i bez supljina za razliku od prve dve sezone gde imamo deus ex machina razresenja koja su manje vise ocigledna... Takodje, izvedba Sage je mozda i najbolja zenska uloga u nekoj seriji u poslednje vreme...
Tačno, po kompeksnosti je treća sezona razbila ali kao detektivski par Martin je bio bar meni daleko bolji od Henrika i zato mi je bez njega u celoj sezoni kao nesto falilo. Sve u svemu jedna od najboljih krimi serija koju sam gledao.


Sent from my D6603
 
Mene ne zanima iscekivanje i mistika, ja gledam stvari da bi video put... a cliffhangers i misterije bas mrzim u svemu :)
 
A ti si, Lusi, nisam te prepoznao na ovoj pozadini :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno