Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam zašto svi u preporukama izbegavaju The Diplomat? Doduše nije čistokrvna spy serija, više je politički triler, ne bih je upoređivao jer ne liče, ali vuče na Homeland, a kako i ne bi kada je od iste režiserke. ali itekako ima špijunskih momenata bez akcija, naravno.

A Homeland ima oscilacija kroz sezone, najbolje gledati po dve pa praviti pauze od par meseci. Zna da zasiti pa se samim tim umanji i krajnji utisak, bar je tako kod mene bilo.
Evo posle godinu dana sam se vratio na šestu sezonu i fino ide.

@Ira
Ova White House Plumbers mi deluje primamljivo...
Dobri su Vodoinstalateri, nista spektakularno, ali treba pogledati cisto da se shvati kako je uopste doslo do afere Votergejt.
IMDb: : White House Plumbers
https://www.imdb.com/title/tt11468254/
 
Ne znam zašto svi u preporukama izbegavaju The Diplomat? Doduše nije čistokrvna spy serija, više je politički triler, ne bih je upoređivao jer ne liče, ali vuče na Homeland, a kako i ne bi kada je od iste režiserke. ali itekako ima špijunskih momenata bez akcija, naravno.
Da, Diplomata...nije losa ali mislim da ne moze da se meri sa The Brink sa Tim Robinsom, koja je prava politicka, spijunsko akciona drama - triler, i u kojoj obradjuju najmracnije tajne americke politike, te nije cudo sto su je ukinuli posle jedne sezone. Radnja se odvija u Pakistanu..
 
"Ghosts of Beirut"

Odgledao ovu mini seriju. Sta znam , meni je bilo zanimljivo zbog komplikovanih odnosa dole, sama serija nije losa, moze da se pogleda, moglo je ovo mozda malo da se razvuce bilo je elemenata za to, ovo je neki poludokumentarac koji daje zanimljiv odgovor na pitanje kako je nastao Dzihad i bombasi samoubice i uloga Izraela i SAD u tome. Mislim da je scenario morao biti malo bolje razradjen, dosta je ovo uprosceno po meni, a materijal je dobar za jednu ozbiljnu seriju na ovu temu.
od mene 6/10
 
Foundation S02...au koju su ovo papazjaniju napravili. Ne mogu ni da se setim iz kojih su sve knjiga (filmova) pokupili sve ideje pa zamesali.
Mada gledljivo je, ali veze nema sa orginalom.

Ahsoka...probao da gledam ali ovo je smesno.
 
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Onima kojima se svidja Doctor Who, leci ce im i ovo.
Imaju taj slicni britanski shmek neobavezne, uvrnute i sharmantne fantastike u kombinaciji sa blazom i jeftinijom verzijom Spilbergove patetike.
Generalno je ok, otvoreno glupava, uvrnuta i dopadljiva serija.
Kvalitet je npr. 6.5/10, ali zbog originalnosti dodje na 7.5/10.
 
Ko je čitao knjige, bolje da preskoči seriju, jer je previše toga upropašteno i izvrnuto, a sam Dirk nema veze sa ovim iz knjige.
Ili prosto gledati kao nešto totalno nevezano za knjige, mada je meni iritantna kako god ju gledao. 😅
 
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Onima kojima se svidja Doctor Who, leci ce im i ovo.
Imaju taj slicni britanski shmek neobavezne, uvrnute i sharmantne fantastike u kombinaciji sa blazom i jeftinijom verzijom Spilbergove patetike.
Generalno je ok, otvoreno glupava, uvrnuta i dopadljiva serija.
Kvalitet je npr. 6.5/10, ali zbog originalnosti dodje na 7.5/10.
Mislim da je ovo jedina serija do sada koju sam prekinuo, a da nisam ni prvu epizodu zavrsio.

Toliko mi nije leglo, da rečima ne može da se opiše. Rekoh, necu da trošim vreme na ovo jer će mi mozda leci kasnije, ugasio i prešao na nesto drugo.
 
"Ghosts of Beirut"

Odgledao ovu mini seriju. Sta znam , meni je bilo zanimljivo zbog komplikovanih odnosa dole, sama serija nije losa, moze da se pogleda, moglo je ovo mozda malo da se razvuce bilo je elemenata za to, ovo je neki poludokumentarac koji daje zanimljiv odgovor na pitanje kako je nastao Dzihad i bombasi samoubice i uloga Izraela i SAD u tome. Mislim da je scenario morao biti malo bolje razradjen, dosta je ovo uprosceno po meni, a materijal je dobar za jednu ozbiljnu seriju na ovu temu.
od mene 6/10
Toliko je uprošćeno da je smešno. Jako puno važnih činjenica je izostavljeno a dosta je izmišljeno. Čak i prosečan gledalac, koji ne zna mnogo o tematici, osetiće da je sve to suviše površno i neke stvari mu neće biti jasne.
Zaista šteta, zato što je tema extra zanimljiva i moglo se od nje napraviti čitav serijal
 
Slučajno naletim na ovo, anfakinbilivibl ko se sve pojavljivao u Miami Vice, sećam se Zape, Kolinsa i... to bi bilo to. zrelo za reprizu, samo da se navata negde.
 

Težak krš. Za dve lestvice ispod i od Midnight Mass-a
Najgore što sam ja ovaj krš odgledao u dva dana jer me vuklo da vidim da li će se nešto desi.
Ništa se nije desilo.
Planirali drugu sezonu i na kraju otkazali seriju.

Nadam se samo da Flanagan ne zezne The Fall Of Usher House koju trenutno radi.
To mi je jedno od omiljenih dela Edgar Alan Poa
 
Završio drugu sezonu Foundation. Kakav krš majko mila 🤣🤣🤣
Ovo nije SciFi serija, ovo je fantasy u svemiru (kao što je to i Star Wars). Pored dela priče oko Foundation / Terminus-a koji je bio loš i dosadan i u prvoj sezoni u ovoj sezoni su i Empire tj Dawn, Day & Dusk priču uspeli da srozaju na nivo serija tipičnih za The CW kanal.

Odavno nisam gledao nešto ovako loše napisano, sa toliko tupavih "neočekivanih" twist-ova.
Jedina svetla tačka je Laure Birn u ulozi Demerzel.
 
Završio drugu sezonu Foundation. Kakav krš majko mila 🤣🤣🤣
Ovo nije SciFi serija, ovo je fantasy u svemiru (kao što je to i Star Wars). Pored dela priče oko Foundation / Terminus-a koji je bio loš i dosadan i u prvoj sezoni u ovoj sezoni su i Empire tj Dawn, Day & Dusk priču uspeli da srozaju na nivo serija tipičnih za The CW kanal.

Odavno nisam gledao nešto ovako loše napisano, sa toliko tupavih "neočekivanih" twist-ova.
Jedina svetla tačka je Laure Birn u ulozi Demerzel.
zhd7d7lutjhb1.gif
 
Woman of the Dead.
Odlicna austrijska krimi serija. Vlasnica mrtvacnice istrazuje smrt muza policajca.
 
Konacno nasao vremena da na miru i polako odgledam Silo i jako mi se svidela, pogotovo poslednja epizoda koja je za mene 10... Ima praznog hoda poprilicno, ima nelogicnosti, neke stvari su ocigledne od prve epizode ali me je bas uvukla u pricu i imam sad zelju da procitam sve knjige...

Fantasticna je glavna glumica, bas sam odusevljen, kao i scenografija i celokupna atmosfera...

Nisam otkrio toplu vodu ali pridruzujem se preporukama i jedva cekam novu sezonu :)
 
Branim sam sebi jer tako unistim seriju, volim obrnuto :)
 
Line of Duty krenuo na preporuku s foruma. Prva sezona onako nije lose. Druga izuva do poslednje epizode tu se klupko ne raspetljava elegantno nego brzo i makazama. Šteta moglo je bolje. Koliko sam procitao 3 sezona bi trebala da je najbolja.
 
Završio drugu sezonu Foundation. Kakav krš majko mila 🤣🤣🤣
Ovo nije SciFi serija, ovo je fantasy u svemiru (kao što je to i Star Wars). Pored dela priče oko Foundation / Terminus-a koji je bio loš i dosadan i u prvoj sezoni u ovoj sezoni su i Empire tj Dawn, Day & Dusk priču uspeli da srozaju na nivo serija tipičnih za The CW kanal.

Odavno nisam gledao nešto ovako loše napisano, sa toliko tupavih "neočekivanih" twist-ova.
Jedina svetla tačka je Laure Birn u ulozi Demerzel.

Foundation je kao i sve drugo što Apple napravi - pretenciozno. Sve neki twist-ovi da to deluje jako pametno, a u stvari ništa nema nikakve zdrave logike. Nema ovo nikakve veze sa Asimovom Zadužbinom, ni po radnji, ni po duhu.

Ali da je ne popljujem sasvim, gluma je uglavnom dobra i često uspeva nešto da izvuče iz raspalog scenarija, tako da sveukupno ovo može da se gleda. Druga sezona je i malo bolja od prve.
 
Kad smo kod knjiga Silo, ako se ne varam ovde nije izašla treća knjiga?
Pročitao sam nedavno dve koje sam uspio nabaviti.
 
Kad smo kod knjiga Silo, ako se ne varam ovde nije izašla treća knjiga?
Pročitao sam nedavno dve koje sam uspio nabaviti.
Prve dve imaju na hrvatskom jeziku. Zašto treća nije prevedena to mi je misterija.
Mislio sam da će Laguna da izbaci knjige pošto obično isprate aktuelne serije i filmove ali očigledno Silo nije dovoljno popularan.
 
Foundation je kao i sve drugo što Apple napravi - pretenciozno.
Pa nije bas sve sve, Slow Horses je dobra.

Nema ovo nikakve veze sa Asimovom Zadužbinom, ni po radnji, ni po duhu.
To i jeste i nije (glavni) problem tj mislim da čak i ko je čitao knjige (ja nisam i ne planiram) bi trebalo da može da se pomiri sa tom činjenicom i da seriju posmatra kao bilo koju drugu seriju i sudi joj tako. Ali problem je što i ko nema to "opterećenje" poznavanja knjiga i potencijala "kako je to moglo biti" ova serija je loša, loše napisana, loše edit-ovana i sa lošom glumom kod ključnih likova.

Ovaj "pomiri se" momenat sad ja testiram u praksi gledajući Wheel of Time seriju... gde sam čitao knjige i gde me nerviraju izmene u odnosu na knjige i gde me standardno nervira diverzitet na silu aspekt. Mnogo toga me iritira ali makar na ovom uzorku od 4 epizode / pola sezone 2 utisak je da je sezona 2 WoT prilično bolja od sezone 1 i bolja tj manje loša i od House of the Dragon.
Mada i WoT sputava loš kasting tj loši glumci u par glavnih uloga. Tako je to kad se bira po izgledu glumca a ne glumačkoj sposobnosti. Izuzetak je Zoe Robins koja i izgleda i solidno glumi tj učinila je lik Nynaeve meni makar daleko manje iritantan nego u knjigama.

Ako serija ima makar nekakve kvalitetne elemente može da se nađe razlog zbog kog je nastavljaš gledati i pored konstantnog "jao bre, pa u knjizi je to 5 puta bolje i logičnije". Spustiš očekivanja na minimum i cepaš. Pomaže i to kad se emituje u periodu kad skoro da nema ništa drugo osim raspalog Foundation 🤣🤣

Samo za Foundation ne može dovoljno da se spuste očekivanja kad je baaaaš skupo a đubre.
 
Poslednja izmena:
To i jeste i nije (glavni) problem tj mislim da čak i ko je čitao knjige (ja nisam i ne planiram) bi trebalo da može da se pomiri sa tom činjenicom i da seriju posmatra kao bilo koju drugu seriju i sudi joj tako. Ali problem je što i ko nema to "opterećenje" poznavanja knjiga i potencijala "kako je to moglo biti" ova serija je loša, loše napisana, loše edit-ovana i sa lošom glumom kod ključnih likova.
.....
Samo za Foundation ne može dovoljno da se spuste očekivanja kad je baaaaš skupo a đubre.

Dobro, ne mora bilo koja serija da bude strogo po knjigama, al opet bi trebalo da deli neku zajedničku ideju. Dakle nije bitno što u knjigama nema tri Kleona i što je Demerzal muško, ali nije ispoštovana ta osnovna ideja psihoistorije, da se stvari u društvu dešavaju zbog ljudske prirode, a ne zbog određenih ljudi koji usmere društvo. U knjigama imaš dešavanja i onda taj "aha" momenat gde je objašnjeno kako se sve to uklapa u predviđanja psihoistorije. Zbog toga su likovi vrlo tanki, oni su tu samo da ispune ulogu. Sad, to je nezgodno za seriju, gde se gledaoci vezuju za likove, pa se u seriji glavni likovi recikliraju, umesto da ih puste da umru. Na kraju dođemo do potpune suprotnosti od knjige, da istoriju vode određeni ljudi, a ne psihologija mase.

I mislim da malo preteruješ, jeste ova produkcija debelo preskupa za to što ima da ponudi, ali je preterano reći da je baš đubre. To otprilike važi za sve što Apple napravi. ;)
 
Dobro, ne mora bilo koja serija da bude strogo po knjigama, al opet bi trebalo da deli neku zajedničku ideju.

To očigledno nije smernica kojom se vode moderne adaptacije knjiga. Već im to što je KAO adaptacija i kao "inspirisano" sa nečim služi otprilike isključivo samo za to da imaju u startu određenu količinu kao garantovanih gledalaca. Da navuku postojeće fanove na ime. A u praksi to malo dodirnih tačaka ima sa tim originalnim materijalom i totalno je paradoksalno što je redovan slučaj da bolje napišu u scenariju i sprovedu stvari koje su totalna fabrikacija nego kako odrađuju ono što preživi u manje-više nepromenjenoj formi iz knjige.

Redovno se menja motivacija likova , pogled na svet i centralna premisa od koje polazi priča koja se ekranizuje. Uglavnom zarad neke "modernizacija", rodne ravnopravnosti, diverziteta...

Samo mi nije jasno zašto onda biraju da adaptiraju "staromodne" knjige sa praktično 0% ženskih likova umesto da tu kvotu SciFi i Fantasy ekranizacija ne ispunjavaju tako što nađu serijal koje već sadži željeni nivo "diverziteta" jer je i pisano da ispoštuju te novije trendove i sa ciljem da budu spremni i privlačni za ekranizaciju?
 
Završio We own the city.
Vodenjavo, 5.5/10..
 
E ima i toga. Ništa mi posle toga ne drži pažnju. Mada i OZ je delimično kriv..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno