Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka serija ima filere nije to nista novo. Samo kada se ulazi u gledanje serije sa prevelikim očekivanjem onda ti takve stvare normalno stvaraju i razočarenje. Isto tako i ganjanje musice pola epizode u BB, nekome je vau i kultno, a nekome najgora scena u istoriji kinematografije.
 
Wheel of Time - prijatno sam iznenadjen pocetkom druge sezone (ili sam bas spustio ocekivanja nakon katastrofalne prve sezone :)).
Produkcija je bolja, dijalozi su poboljsani, par novih likova koji su se pojavili su sasvim na mestu (Sheriam, Selena, Elayne, novi Mat...).
Mana je sto se serija totalno odlazi od pisanog materijala i ubacuju kompletno nova desavanja koja ne postoje u knjizi. S02 je izgleda kombinacija druge i trece knjige, s tim sto pozajmljuju neka desavanja iz kasnijih knjiga (dark council npr)... Sve u svemu, moze lepo da se gleda, posle jako lose prve sezone ove nove epizode idu u dobrom pravcu :)

Ahsoka - OK jegeneralno , pocinje da mi smeta sto su im epizode sve krace i krace, bukvalno odrade jednu scenu i to je to, ako tako nameravaju da rade, bolje da su snimili film ili trilogiju koja bi duze drzala paznju.
 

Na prve dve epizode ovo je meni baš dobro. Ajde da kažem zabavno.

Prvo, za promenu žene kao special ops operatori, fina promena, i to ne čisto kreativna nego bazirana na istinitom CIA programu u kojem su žene osposobljavane za specijalne obaveštajne zadatke na Bliskom istoku. Ovde je naravno to dramatizovano koji nivo više, ali svakako služi solidnoj premisi.
Što se tiče samog vajba serije, vrlo se oseća Sicario momenat, a akciono je na nivou kinematografskih akcionih trilera, recimo podseća me u tim sekvencama na Zero Dark Thirty. Sve u svemu akciono ostavlja u prašini recimo filmove iz ove godine kao što su Kandahar i Convenant.
Gluma i izbor glumaca može se reći A lista... Ne znam šta je sa Nikol Kidman, sva je nekako CGI, negde pročitah da je imala neku povredu pa je malo dorađivana ili šta.

Uglavnom, dinamična, eksplozivna serija, ima dobar akcioni vajb... Opet, na osnovu 2 epizode, mada svakako nije da ima neke konkurencije u žanru trenutno.

Završi serija pa samo da potvrdim prvobitni utisak.
Sve stoji. Što se mene tiče može u top 10 serija ove godine. U žanru jedna od boljih poslednjih godina.

Čitam da je prošla jako dobro kod publike, tj. da je #1 kod Paramounta pa se nadam da će biti objavljena i 2. sezona jer ovo bi se moglo izroditi u jednu od najboljih špijunskih triler serija još od Homelanda.
 
Ja tu seriju ni slučajno ne bi poredio sa Homeland. Priča nije baš razrađena a tolika američka propaganda se nije svidela čak ni njima (nije upitno da li će je biti nego je ima previše).
 
Svaka serija ima filere nije to nista novo. Samo kada se ulazi u gledanje serije sa prevelikim očekivanjem onda ti takve stvare normalno stvaraju i razočarenje.
Ako mislis na mene da sam imao neka ocekivanja od serije..ne, nisam. Pogledao sam je kada je izasla, to jest gledam celu sezonu odjednom, ne gledam epizodu po epizodu. Od samog pocetka, taj odnos Sola i brata je bio nekako vestacki. Da li zbog rezije, scenarija ili pak glume ali nisu bili prirodni, ni malo.

Uopste, @swedja je u svom postu ubo sam centar. I, neka se svi koji su odusevljeni serijom, zapitaju da li bi se isto osecali da serija nema veze sa Making Bread. A tako i treba da se gleda da bi covek bio objektivan.

Dobro, vecina ljudi se veze za neke likove i to autori, producenti...dobro znaju, pa lepe pare zaradjuju od nekakvih spinofa i sl. Eto, Seridan razbi sa silnim nastavcima Yelowstona, a sta tek reci za ovu mas. produkciju Star Vorsa. Ne zna se koja serija je gora i dosadnija pocevsi od Boba Feta pa nadalje. Ali uvek ce biti ljudi koji ce te "nastavke" vezivati za originalne serije i odusevljavati se njima iako su teska glupost.
 
Twisted metal - 1. epizoda. Početnih 15minuta je bukvalno nešto najgluplje što sam video u životu. Onaj glavni lik je toliko iritantan kao i ceo "ovo je sve saaaamo sprdnja" vibe koji pokušava da se progura. Deadpool za sirotinju bukvalno.
Jedina vrednost je da se kao vide likovi iz igre kako su urađeni, a u prvoj epizodi ih ima valjda 4 :/
 
Odgledao sam par serija pa rekoh da podelim sa vama svoje utiske:

"Der Pass"

Ja mislim da je ovo Austrisjko-Nemacka koprodukcija, odgledao sam pre godinu dve prvu sezonu pa videh da je izasla i druga pa rekoh ajde da nastavim...
Druga sezona je otprilike na nivou prve, tu su negde, rekao bih mozda da je druga za nijansu kvalitetnija, pocinje dosta sporo, obe sezone, pa dosta ljudi odustane a ne bi trebalo. Za mene je ovo poprilicno kvalitetna EU produkcija, krimi serija sa dozom mistike. Ono sto mi se posebno svidja, lepo je docaran taj germanski mentalitet, i generalno atmosfera koja vlada u tim zemljama. Ima pomalo bespotrebnog "palamudjenja" valjda u cilju da se stvori ta pomalo mracna atmosfera, a sto je po meni bespotrebno, ali generalno solidann scenario, lepa razrada likova...
Od mene solidna 7-ca

"Cardinal"

Naleteh i na ovu seriju, ne znam ni zasto sam uzeo da je gledam, valjda imala srece da je naletela u pravo vreme, tj u nedostatku boljih resenja :).
Ovde vazi ona narodna, "kako sam se nadao, dobro sam se udao". Gledljiva serija, vuce na skandinavski smek, ta neka hladnoca izmedju likova, sta znam, gledljiva serija za ubijanje vremena. Poprilicno sablonska, gledali smo ovo sve vec dosta puta, ali sta se sve snima ovo je jos i dobro. Malo vise potenciraju tu neku dramu, ali glavni lik mi se cini da to ne moze da iznese pa mi sve deluje nekako izvestaceno, mozda ne umem bas lepo da objasnim , ali mi glavni lik nije nesto bas "legao" tj njegova gluma. Zenski lik u seriji po meni bolji glumac.

Od mene 6.5

"Love & Death"

Serija radjena po istinitom dogadjaju, dugo mi je bila na listi, ali nekako mi je ova Olsenova bila antipaticna pa je nisam zato gledao, verovatno sam je uvek smatrao losom glumicom zbog serija o superherojima gde je glumila. ALi posle ove serije vidim da to nije bas tako, njen lik je poprilicno "nezgodan" za glumu, ima tu dosta jako stresnih stresnih dogadjaja gde glumac mora da iznese sto i da verno prikaze to tv auditorijumu. Ove uloge su najteze za glumu po meni. Bilo je nekoliko scena gde je prikazuju u krupnom kadru i ja kao gledalac savrseno znam kako se oseca lik u tom trenutku. Bas me je iznenadila, smatrao sam je "sminkerkom", ovo je iznela jako dobro. Sto se same serije tice, moze da prodje, nista spektakularno, pomalo atipicna krimi serija, za mene je ovo vise drama.
Od mene 7.

Evo i jedne antipreporuke:
"Jordskott"
Ovo je katastrofa, zaobici u sirokom luku. Pokusali ljudi da iskopiraju "Dosije X", ali ko god da je pisao scenario treba ga odmah prekvalifikovati za nesto drugo, u fazonu "bolje bi ti islo plivanje" :). Odgledao dve epizode i batalio, ogromna kolicina gluposti i pokusaja da se napravi neki zaplet, a sve je zbrda-zdola, bez ikakvog plana i logike, zaobici u sirokom luku...
 
Jel gleda neko One Piece live adaptaciju Netfliksa? Ja pogledah prvu epizodu, i mogu da kažem nije loše.
 
Sreća pa je finale savršeno, u principu je zaokružena kao miniserija taman.

Misterija je prvo kako je završila na Cinemaxu a ne HBO jer serija jeste HBO kalibar, a druga nejasnoća kako je niko nije pokupio od konkurencije. Pretpostavljam da je prošla ispod radara za mnoge, a prošla je tako jer Cinemax.

Ali kad se setim finala, flashback u Vijetnam, kulminacija i ona poslednja scena koja je čista 10-ka.
 
Mene samo zanima šta je pisalo na onoj poslednjoj cedulji što je dobio od Brokera

Sumnjam ili na njegovu ženu ili na Buddyja
 

Prijatno sam iznenađen. Očekivao sam malo ali utisak je utoliko bolji.

Prva asocijacija definitivno The Punisher, i mnogo podseća na film Shooter sa Markom Volbergom, a i može se reći da se oseti malo Džejson Born ili Džek Ričer momenat.
Ništa spektakularno u principu, malo špijunske igre, malo vojska, malo zavere, sve to smućkano u prosečni koktel za ovaj tip žanra, ali mislim da i prosek može da ima svoj kvalitet. Kris Prat dopadljiv, leži mu skroz ova uloga odbeglog ratnika i pravednika, dobre akcione sekvence, volim kad se tu oseti solidna uloženost. Priča opet standardna, već viđena, nimalo neočekivana, ali ide glatko.

Nisam skontao da li seriji sledi 2. sezona ili ne, ali mislim da je zaslužuje.
 

Kakva serija! Odgledah je u jednom danu i u jednom dahu.
Mnogo jak vajb na Fargo, zato me je tako i kupila odmah.

Šteta što je otkazana, sad ću morati da čitam svih 7-8 knjiga koliko ih ima u serijalu da saznam sve što me zanima:ROFLMAO:
Počeo da gledam u nadi da stvarno ima Fargo vajb, ali avaj, niđe veze osim na najpovršnijoj razini da i jedan i drugi obrađuju temu plaćenih ubica (naravno Fargo samo kao sporednu). Ovde humor i sprdnja sa ljudskom glupošću, pogotovo priglupi dijalozi po kojima je Fargo poznat, bukvalno ne postoje (mislim i ovde umeju da budu priglupi ali nenamerno).
Za sad sam odgledao 2 epizode, ne znam da li ću nastaviti...
 
Da li imate da preporucite neku seriju koja je slicna "The Bureau"?
Krenuo sam da gledam Homeland, ali sam odgledao dve sezone i prestao, nije to to.
 
Počeo da gledam u nadi da stvarno ima Fargo vajb, ali avaj, niđe veze osim na najpovršnijoj razini da i jedan i drugi obrađuju temu plaćenih ubica (naravno Fargo samo kao sporednu). Ovde humor i sprdnja sa ljudskom glupošću, pogotovo priglupi dijalozi po kojima je Fargo poznat, bukvalno ne postoje (mislim i ovde umeju da budu priglupi ali nenamerno).
Za sad sam odgledao 2 epizode, ne znam da li ću nastaviti...
Da, bas tako...Neprevazidjeni Fargo...jedna zaista vecita scena
 
Da li imate da preporucite neku seriju koja je slicna "The Bureau"?
Krenuo sam da gledam Homeland, ali sam odgledao dve sezone i prestao, nije to to.
pisali smo ovde o njoj, nije špijunska, ali ima undercover momenata s obzirom na to da su u pitanju korumpirani policajci:
Line of Duty
meni jedna od najboljih serija.
posle nje počeh "the bureau" i nikako ne mogu da se maknem od prve sezone, sve mi je nekako bledo u poređenju sa "line of duty".
 
Hvala na preporukama, pregledacu sve sto ste mi nabrojali, valjda ce se naci nesto da mi se svidja :)
Sto se tice Homelanda, dacu joj onda sansu bar do kraja 4. sezone, ali mi je delovalo kao klasican triler, jurnjava za teroristima i sl.

Biro mi je bila zanimljiva jer je akcenat bio vise na tim spijunskim saradnjama, nacinu infiltriranja i sl. Kasnije su i oni uveli u pricu muslimanske teroriste i tu je vec malo opao kvalitet po meni.

Inace ovo je lista koju mi je dao chat gpt :)

  1. "24": This American series stars Kiefer Sutherland as Jack Bauer, a member of the Counter Terrorist Unit (CTU), who uncovers and thwarts various terrorist plots.
  2. "Homeland": Centered around CIA operations, this show follows a brilliant but troubled CIA officer as she pursues threats to national security.
  3. "The Americans": This drama delves into the Cold War, focusing on Soviet KGB officers posing as an American couple living in the suburbs of Washington D.C.
  4. "Alias": A drama starring Jennifer Garner as a double agent for the CIA. It combines elements of espionage with science fiction and action.
  5. "Covert Affairs": Following a young CIA operative's life as she takes on various missions, blending her spy work with her personal life.
  6. "MI-5" (or "Spooks"): This British series focuses on domestic intelligence, with storylines revolving around counter-terrorism, organized crime, and political intrigue.
  7. "Turn: Washington's Spies": A historical drama based on the Culper Ring, a real-life group of spies who aided George Washington during the American Revolutionary War.
  8. "Jack Ryan": Based on Tom Clancy's character, this series follows Jack Ryan, a former Marine turned CIA analyst, as he uncovers a string of suspicious financial transactions leading to a rising threat against the U.S.
  9. "Quantico": Revolving around recruits at the FBI Quantico Base, this series focuses on a brilliant recruit who becomes a prime suspect in a terrorist attack.
  10. "Deutschland 83": A German-American series set against real events, culture wars, and political realities of Germany in the 1980s, focusing on a 24-year-old East German native who is pulled from the world as he knows it and sent to the West as an undercover spy for the Stasi.
  11. "Counterpart": This sci-fi thriller follows a UN employee who discovers that the agency he works for is hiding a gateway to a parallel dimension.
  12. "Person of Interest": Although not exactly about an intelligence agency, this series involves ex-CIA agents and a mysterious billionaire who prevent violent crimes with the help of an all-seeing machine that can predict events.
 
@zholinho Od te AI liste za te elemente koje si naveo da su ti bili najzanimljivije u Biro samo The Americans i Deutschland 83. Ubacivanje Alias u listu mi je smehotresno.

Counterpart je ok serija.
 

Posle 10sezona TWD Deril smrda se konacno okupao. Vidi se da ce biti tesko smece kao i ostali spinofovi.
 
Da li imate da preporucite neku seriju koja je slicna "The Bureau"?
Krenuo sam da gledam Homeland, ali sam odgledao dve sezone i prestao, nije to to.
Ne znam zašto svi u preporukama izbegavaju The Diplomat? Doduše nije čistokrvna spy serija, više je politički triler, ne bih je upoređivao jer ne liče, ali vuče na Homeland, a kako i ne bi kada je od iste režiserke. ali itekako ima špijunskih momenata bez akcija, naravno.

A Homeland ima oscilacija kroz sezone, najbolje gledati po dve pa praviti pauze od par meseci. Zna da zasiti pa se samim tim umanji i krajnji utisak, bar je tako kod mene bilo.
Evo posle godinu dana sam se vratio na šestu sezonu i fino ide.

@Ira
Ova White House Plumbers mi deluje primamljivo...
 
Poslednja izmena:
Foundation (2021)
Dosad sam gledao na mišiće drugu sezonu ali s02e09 razvalila. Jedva čekam sledeću epizodu.

Dobili smo objašnjenje za Demerzel , kao i za dosta dešavanja oko Cleo dinastije
 
Ragnarok 3. Sezona
Meh, pretvorilo se u dramu, definitivno losije od prve dve sezone. Gotovo da nema akcije, sam kraj je po meni glup
Treca sezona 6/10
Meni se takodje svidela u pocetku,pogledao prve dve sezone u jednom cugu ali treca sezona je haos,dosadna bez ikakvog zanimljivog desavanja
 
Treća sezona je po meni kraj serije, nema tu šta više da se prikaže. Prve 2 sezone su bile mnogo bolje od treće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno