Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To baš htedoh da napišem, ne leže ti Azijati i tu nema dalje priče.
 
Ozark S04, kud ga pogledah.
Nisam znao da su podelili sezonu na dva dela (!?). Ko će sad dočekati finalne epizode...
Jeste naivno (mada kakve se sad serije snimaju ovo je hiperrealizam) ali svaku epizodu završe tako da moram u bindž.
Polufinale S04 (finale prvog dela sezone 😀) je ekstra završeno. Ona mala (redneck), zaslužuje Emija za ulogu.
 
Azbuka našeg života meni sasvim ok serija.
Lepa, nenametljiva, idu brzo dešavanja, neka lagana i neka ne bas tako lagana ...
Ko ima vremena neka odgleda, ja cekam poslednju epizodu.
 
Završio Dopesick. Ok je, malo su na kraju otišli previše u melodramu i patetiku i meni makar pokvarili utisak.
 
UMO 5.sezona - lepo se odmotava priča, meni najzanimljivija sezona do sada.

Naravno, uz tradicionalno kriminalnog Vuka Kostića i neke smešne šablone, tako karakteristične za našu kinematografiju. Plaćeni ubica odlazi kod dva štićena svedoka na gajbu, i oba štićena svedoka u različitim epizodama prave smuti u blenderu u trenutku kad ovaj ulazi u gajbu :rolleyes:.
 
UMO 5.sezona - lepo se odmotava priča, meni najzanimljivija sezona do sada.

Naravno, uz tradicionalno kriminalnog Vuka Kostića i neke smešne šablone, tako karakteristične za našu kinematografiju. Plaćeni ubica odlazi kod dva štićena svedoka na gajbu, i oba štićena svedoka u različitim epizodama prave smuti u blenderu u trenutku kad ovaj ulazi u gajbu :rolleyes:.
Pratim i ja taj trash, posle katastrofalne 4 sezone i ubedljivo najgoreg finala ikada...promenili su uvodnu spicu i ubacili previse facijalnih krupnih kadrova !
Generalno, pratim zbog Vuka Kostica aka Patrolna Sapa, nekako me uveseljava njegova pojava :ROFLMAO:
 
Za preticanje nema nazad! Ili se vraćaš na samom startu ili gas! Ali za ovu definiciju vesterna nisam imao ni snage ni vremena.
 
Ozark S04, kud ga pogledah.
Nisam znao da su podelili sezonu na dva dela (!?). Ko će sad dočekati finalne epizode...
Jeste naivno (mada kakve se sad serije snimaju ovo je hiperrealizam) ali svaku epizodu završe tako da moram u bindž.
Polufinale S04 (finale prvog dela sezone 😀) je ekstra završeno. Ona mala (redneck), zaslužuje Emija za ulogu.
Jesi ti skontao početak S04 i kad dozive saobracajnu nesreću kad se to dešava su to ubacili i posle nista nastavljaju kao da se nije desilo?! Očekivao sam da ce se to desiti na kraju ove polusezone ali nista na tu temu, malo mi je to čudno
 
Pa ta saobraćajka će se očigledno desiti na samom kraju ili pri kraju serije, nešto su nam nagovestili, glup i prevaziđen fazon...tako nešto je bilo i na početku poslednje sezone BB a onda to što prikazano tada dobilo nastavak u valjda ukupno predzadnjoj ili ipak zadnjoj epizodi sezone i serije uopšte.
 

Čudna serija, na dobar način, barem subjektivno. S obzirom da dolazi od kreatora The Haunting of Hill House i Bly Manor dolazi sa preporukom, s tim da mislim da nekako može da ostavi i razočarenje fanovima prethodnog serijala.
Meni lično jedna kvalitetna horor drama, specifičnog tempa. Verovatno će biti pretenciozno poređenje ali dijalozi u seriji u tim nekim filozofskim sekvencama su meni ponajbolje pisani i viđeni još od prve sezone True Detective. Upijao sam te scene, naročito one u kojima prednjači lik sveštetnika, čiji je glumac odradio maestralan posao. Sa druge strane, mogu videti kako baš te sekvence nekima mogu biti spore i dosadne.
Tempo serije mi je nekako jači kvalitet od narativa, drama preovladava do samog kraja kada serija kulminira u horor, i mislim da je to jedan kvalitet koji je čini dovoljno drugačijom od drugih.

U svakom slučaju, mislim da je jedna od onih serija koja će se nekome ili baš dopasti ili neće nikako, ali za ljubitelje žanra mislim da je svakako preporuka.
 
Tek sam sad pogledao The Expanse S6, odlicna kao i prosle sezone.
Steta sto su zbrzali i prepravili dosta toga (pare verovatno), a i sto nece biti nastavka.
Sve u svemu veoma dobra SF serija.
 
Jesi ti skontao početak S04 i kad dozive saobracajnu nesreću kad se to dešava su to ubacili i posle nista nastavljaju kao da se nije desilo?! Očekivao sam da ce se to desiti na kraju ove polusezone ali nista na tu temu, malo mi je to čudno
Definitivno bih se složio sa @Miki Ue :

U principu ovo što sada gledamo je retrospektivno prikazano šta se desilo pre nesreće. Nesreća će doći verovatno na kraju, pretpostavljam u trenutku kada se budu vraćali nazad za Čikago, nakon što se reše kartela
 
Mislim da su knjige Daglasa Adamsa toliko uvrnute(na pozitivan nacin) da ih je nemoguce preneti na filmsko platno.
 
Počela sam da gledam stare Star Trek serije po prvi put i sad tek vidim koliko je žešće sr**nje Discovery, ni sama ne znam kako i zašto sam odgledala tri sezone, ali dalje sigurno neću. Trenutno sam na drugoj sezoni Deep Space Nine i žao mi je što nisu uradili remaster, a sve se čini da nikada ni neće. Serija se odlično drži i za današnje vreme, gluma je slaba kod pojedinih likova, ali to može da se progleda kroz prste jer su priče zanimljive.

3/10

Koje je ovo razočarenje. Jedva sam pogledao prvu sezonu.
Bolja mi je britanska verzija (bila bi još bolja da je budžet bio veći, ali avaj...), a Stephen Mangan je mnogo bolji Dirk, nego Samuel Barnett.
Šlag na tortu je loša gluma Jade Eshete i Hannah Marks u odnosu na ostatak ekipe...
Ocena na mestu. Prva je još bila i gledljiva i uspela sam da je završim, al sam drugu batalila posle prve epizode.
HULU bi trebalo da snima i Autostoperski vodič kroz galaksiju, ali evo već je prošlo godinu dana od najave, možda i više, i nema nikakvi novih vesti iako su je navodno već obnovili za drugu sezonu.
 
Počela sam da gledam stare Star Trek serije po prvi put i sad tek vidim koliko je žešće sr**nje Discovery

Ali dobra je stvar da si došla do dobrih starih Zvezdanih staza.😎

Jedino što mislim da bi bilo bolje da se ne pravi remake, već kao i DS9 što je nastao. Da naprave novu seriju sa novim likovima i novom radnjom. Ima i Star Trek Picard serija, ona je nova, ali baš su u obe te nove serije omanuli sa likovima. Niko nije zanimljiv, ništa ne znaš ni o kome, samo dece za tim pultevima, patetišu, i eto - malo su poluroboti ili ko zna šta. A kod Picarda mi smeta što je sve bazirano na prošlosti, opet nikog novog zanimljivog ne vidimo, osim što nam je drago da vidimo ponovo likove iz starih Zvezdanih staza.

Ali dobro, pogledaću ja ipak šta god naprave o zvezdanim stazama, kad sam fanatik. 😆
 

Čudna serija, na dobar način, barem subjektivno. S obzirom da dolazi od kreatora The Haunting of Hill House i Bly Manor dolazi sa preporukom, s tim da mislim da nekako može da ostavi i razočarenje fanovima prethodnog serijala.
Meni lično jedna kvalitetna horor drama, specifičnog tempa. Verovatno će biti pretenciozno poređenje ali dijalozi u seriji u tim nekim filozofskim sekvencama su meni ponajbolje pisani i viđeni još od prve sezone True Detective. Upijao sam te scene, naročito one u kojima prednjači lik sveštetnika, čiji je glumac odradio maestralan posao. Sa druge strane, mogu videti kako baš te sekvence nekima mogu biti spore i dosadne.
Tempo serije mi je nekako jači kvalitet od narativa, drama preovladava do samog kraja kada serija kulminira u horor, i mislim da je to jedan kvalitet koji je čini dovoljno drugačijom od drugih.

U svakom slučaju, mislim da je jedna od onih serija koja će se nekome ili baš dopasti ili neće nikako, ali za ljubitelje žanra mislim da je svakako preporuka.
Odlična je to serija, jedino je sa poslednjom epizodom kiksnuo, jer je dotadašnji tempo pripovedanja (sporo odvijanje radnje, dosta kvalitetnih dijaloga ispresecanih ekstremno nasilnim i krvavim scenama...) zamenio jako loše izrežiranom akcijom. Koja na sreću ne kvari ništa, jer je do tada već sve bitno rečeno i objašnjeno, uz kulminaciju u predzadnjoj epizodi. Najbolji horor koji sam odgledao prošle godine, sveukupno gledajući i serije i filmove.
 
Jedino što mislim da bi bilo bolje da se ne pravi remake, već kao i DS9 što je nastao. Da naprave novu seriju sa novim likovima i novom radnjom. Ima i Star Trek Picard serija, ona je nova, ali baš su u obe te nove serije omanuli sa likovima. Niko nije zanimljiv, ništa ne znaš ni o kome, samo dece za tim pultevima, patetišu, i eto - malo su poluroboti ili ko zna šta. A kod Picarda mi smeta što je sve bazirano na prošlosti, opet nikog novog zanimljivog ne vidimo, osim što nam je drago da vidimo ponovo likove iz starih Zvezdanih staza.
Slažem se, nema potrebe snimati remake jer se stare serije mogu gledati i danas. Ali remaster DS9 i Voyager bi bio poželjan, kao što su uradili za TNG, da poboljšaju efekte i povećaju rezoluciju. Mislim da su samo te dve serije ostale da se vizuelno unaprede, možda grešim. Ali izgleda da od toga nema ništa. Al dobro, navikla sam se već i na lošiju rezoluciju, nekako se sve to zanemari kad krene radnja.

Znači i u Pikardu samo plaču i patetišu. 😄 Stvarno su preterali sa tim u Diskaveriju, još ona glavna glumica nonstop upola glasa priča, teško da se gleda. Druga sezona je bila najzanimljivija zbog Spoka i Pajka. Trebalo bi u maju valjda da počne serija o njima - Strange New Worlds. Ekipa deluje solidno, samo da ne cmizdre u svakoj epizodi. 😄
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno