Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Dizni snima za Amazon Prime Tomb Raider seriju. Scenarista i glavni producent će biti Phoebe Waller-Bridge. :(

Pogledajte prilog 444000

Ne znam samo hoće li ovo oličenje ženske lepote, šarma i harizme kastovati samu sebe kao Laru Kroft, pošto ima iskustva u glumljenju arheologa u poslednjem Indijani Džonsu.
Bice predator verovatno iz romea I julije
 
Dizni, Amazon i Phoebe koja je umislila da je veliki komičar. Kakvo sveto trojstvo, nema sile da ne pokida serija. Mozda stavi za Laru ovu što glumi Juliju u predstavi sa Tom Hollandom.

EDIT: sad vidim @bata.grk komentar, čovek reče isto što i ja, ali nisam video komentar, ne videh da ima još jedna strana.
 
Zavrsio cetvrtu epizodu trece sezone Farga, za sad mi se uopste ne dopada.. Gledam na silu, nadajuci se da ce postati dobra, ali izgleda su sve ispucali u prve dve sezone.
Gledam onu kratko osisanu pandurku, ko sa Marsa da je pala, sva izgubljena, nema neke radnje. Te ide vamo, te ide tamo, nista se ne desava, bas dosadno..
 
Hahaha, a brate šta ću, baš mi nije legla 😂
 
Vredi Fargo odgledati, svih 5 sezona. Svaka je dobra na svoj način. :)

Zbog 5. sam kupio Hulu gift card od 25 $ i nisam se pokajao; pored Fargo sam odgledao i australijsku Mr.Inbetween.
 
Poslednja izmena:
Zavrsio cetvrtu epizodu trece sezone Farga, za sad mi se uopste ne dopada.. Gledam na silu, nadajuci se da ce postati dobra, ali izgleda su sve ispucali u prve dve sezone.
Gledam onu kratko osisanu pandurku, ko sa Marsa da je pala, sva izgubljena, nema neke radnje. Te ide vamo, te ide tamo, nista se ne desava, bas dosadno..
Polako, ne reci 2x 😁 kosi se malo i sa prvom sezonom.. Doduše, mnogima je treća ispod nivoa prve i druge, meni lično ne..
 
Završio Daryla Diksona. Od mene 6-10, u isti koš sa Dead Cityjem, možda i gori.
Šta je poenta serije? Prebaciti nekog specijalnog klinca od tačke A do tačke B. Da li smo videli po čemu je specijalan? Jokenzi. Deril ubija brata od nekog "opasan lik" vojnika. Opasan lik ga juri po celoj državi da ga ubije, kad ima priliku da ga ubije, ne ubija ga. Zašto? Zbog radi eto. Apsolutno dno serije je kad u Resident Evil stilu gađaju šetače nekim strelicama za ludilo, i ovi postaju brzi, snažni i luče kiselinu kao Xenomorf Alieni. Bar nisu mogli da idu po plafonu i kroz vent otvore. Mogao bih da ulazim u još mnogo gluposti, al me mrzi 😃
 
Ima Manhunt od Apple tv+, kažu dobra serija, samo slovenački prevod ima, postoje li šanse za taj prevod Shomi :)
Manhunt (2024) je odlična. Prilično verno predstavljeno vreme Linkolna u SAD, bar iz ugla produkcije. Istorijske činjenice su tu da se razmatraju, ali dalje od samog ugođaja gledanja, dramaturgije, glume i produkcije nisam išao. Visoka ocena!
 
Dizni snima za Amazon Prime Tomb Raider seriju. Scenarista i glavni producent će biti Phoebe Waller-Bridge. :(

Pogledajte prilog 444000

Ne znam samo hoće li ovo oličenje ženske lepote, šarma i harizme kastovati samu sebe kao Laru Kroft, pošto ima iskustva u glumljenju arheologa u poslednjem Indijani Džonsu.
Ako nisi gledaj njenu Fleabag pa ces promeniti misljenje.
 
To što ima iskustva i dobro se pokazala sa komedijom ne znači da će biti dobra u seriji tipa Tomb Raider.

Uostalom videli smo koliko je bila iritantna u poslednjem Indijani - do te mere da sam imao takvu želju da je neko upuca ili da ispadne iz aviona bez padobrana!
 
Ovaj iznad na snimku isti Slobodan M. iz mladjih dana :D Moram pogledati (y)
 
Čekamo cenjenog Šomija za najavljen prevod :)
Don’t worry.🙂
Seriju sam kompletno preveo (sinoć završio poslednju, sedmu epizodu). Pošto je zaista dobra, hoću da je odgledam još jednom od početka i ispravim eventualne greške na sluh, skratim titlove jer ih ima zaista puno (skoro 500 i više po epizodi), utegnem, dotegnem, jednom rečju tehnički uredim, pa kačim celu sezonu.😉
Očekujte prevod za koji dan.😁
 
Poslednja izmena:
O znaci nisam jedini kome Mad Man nije nista posebno :)
Nikad nisam razumeo taj hype i opcinjenost tom serijom.
Igrom slucaja znam da su se ubijali od posla ti marketing strucnjaci u tom periodu, uglavnom provodeci vreme na terenu i trazeci nove firme peske sto bi se reklo, cak i na menadzerskom nivou. Sigurno nisu po ceo boziji dan sedeli u onim njihovim foteljama, cekali da im na noge dodju zvanicnici Lucky Strike-a, Dior-a, Chrisler-a i ostalih, i ispijali viski po ceo boziji dan i tracarili o kurvetinama znajuci vrlo dobro kakvim su zmijama okruzeni i kako jedna anonimna dojava moze da im okonca brakove.

Don mi je u pocetku bio zanimljiv, kukavica veteran koji je iskoristio identitet svog mrtvog saborca da zapocne potpuno nov zivot, iako mu zapravo taj stari stalno dise za vratom, cak i u visemilionskom manhatnu/njujorku.
I lik je faca stvarno, zenski magnet, i odlican glumac, ali je steta sto mu se ta uloga u potpunosti svela na kurvenisanje i napade depresije, ili emotivno pucanje, jer se ne moze uvek biti on top of things.

Elizabet Moss.... mili boze... na stranu likusu koju igra, koja je najljigavija ljiga u ljigi izuzetnih dzentlmena, od osobe koja ima onakav.. estetski konfikt ne samo na licu, neko bi ocekivao da ce imati zanimljivu personu. Mozda i ima u privatnom zivotu, ali kada vidim da se oni volovi loze na nju na poslu, pod parolom "nova devojka" ili nakon par casa viskija, odmah se hvatam za obliznju ciniju, da ne povratim po tepihu. Ona je talentovan ad artist converted daktilografkinja. Vazi.

Modni fazon malo cupa seriju iz izmeta, jer stvarno deluje kao da je iz tog perioda. Na prvu.
I onda pogledas na nekim starim klipovima iz tog perioda i vidis kako je, iako isti stof, boje, kombinacije i ostalo, ipak ta garderoba bila i malodrugacije i sivena i kako su proporcije bile drugacije. Na primer muske pantalone su se nosile sa dosta podignutijim strukom, ramena na blejzerima su bila uska (rasirili su ih tek 80ih i 90ih), pantalone vrlo siroke u smislu da si kroz jednu nogavicu mogao da provuces bar 3 noge, i zenama bile jako komfornije haljine, cak i gojaznim. A u seriji - kao da je svima isti stilista, svi imaju ukus, novac nikome nije problem cak i kada kukaju da jeste...

Ali kako Don resava komplikovane kampanje/klijente u poslednjem trenutku, tako sto se seti resenja na nekom licnom primeru je stvarno da se coveku prevrne zeludac.

Sve u svemu, serija o kurcevitim muskarcima, njihovom egu i nekim nebitnim kurvetinama, jer sex se prodaje.
 
Morao sam ponovo da pogledam koji je naslov teme.
 
Ja trenutno gledam

The Swarm


Meni odlična serija. Legla mi samo tako. Možda što još od detinjstva i ostvarenja poput DeepStar Six, The Ambyss i sl. filmova obožavam ovaj sub žanr. Ocena 7/10.

Fallout


Kao fan game serijala mogu reći da me je adaptacija oduševila. Dodatno mi se sviđa vid humora u seriji. Baš onako kako volim. Ocena 9/10.
 
Basio sam pogled na Swarm prve dve epizode sam sporadicno gledao i nesto mi nije uvatilo oko seriju.
Onda ove nedelje poceh da gledam epizodu na TVu kao malo me zaintrigirala mzoda cak i odgledam dok se daje na Staru.

Sto se tice Fallouta bilo je price nije legla glavna glumica
meni pada na pamet
Emmy Rossum aka Fiona Galager iz Shamaeless-a
 
Ja sam mislio da će mi smetati što je glavni lik u filmu žensko. Kontao sam još jedna Woke glupost, ali mi se nekako uklopilo. Prve dve Fallout igre (one 3d izometrijske) sam uvek gledao kao game ekvivalent Mad Max filmovima. U seriji jeste glavni karakter žensko, ali nije razbijačica i svesposobna ratnica. Već više nespretna i smešna. I uklapa se u ceo komični filing serije.
U novokomponovanim filmovima/serijama kad vidim da riba od 60tak kila razbija nabildovanog mamlaza od 150kg samo isključim. Odgledao sam doduše Rebel Moon, ali serije tipa Equilezer i sl. samo preskočim.
 
Cek bre pa Zenski Stiven Sigal(Queen Latifah) ima vise od 60 kila ali je serija generalno tesko gledljiva, zena gleda ja probao par puta i nisam mogao da gledam.
 

U suštini nije loša serija, australijska je, tj prva sezona snimana na Novom Zelandu, druga u Australiji.
Ali serija je baš spora, likovi su toliko svi do jednog odbojni da svima želite što tragičniju smrt :ROFLMAO:
Mislim da je ovo prva serija gde ni za jednog lika nisam mogao da se koliko toliko vežem i da "navijam" za njega/nju

Ne znam da li će biti treće sezone, još se natežu oko toga.

6/10
 
Nazad
Vrh Dno