Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Avtar, stvarno losa gluma klinaca, prica kao prati prvu sezonu, nema hemije izmedju glumaca, Glumac koji glumi Ozaia je oke za sada opet to je i najace ime u seriji, ujak Iroh mi isto nije lego glumac. Ocekivao sam da serija bude malo vise veselija da tako kazem, Ang u animiranoj je veseo klinac ovde nije. Sto neko rece iznad kao da su se dvoumuili kakvu seriju da naprave za decu ili stariju publiku.
 
Slučajno videh da nisam dovršio S4E6 True Detective (nešto me omelo na polovini) i da je to u stvari kraj sezone!? Au kakva navlakuša! Od ne znam kakve misterije, SF, horora
ispade na kraju, batler je ubica.
Au kakva tuga i žal za izgubljenim vremenom (pogotovo čekanjem epizoda)...
 
Pa čekaj, bez obzira na to ko je ubica, priča i jeste misterija i horor sa elementima natprirodnog, zar nismo obraćali pažnju iako je samo šest epizoda?!
 
Ja bih rekao da ni ti nisi pogledao poslednjih 20ak minuta :)
Zena smesala Fortitude (ako sam dobro zapamtio seriju), i Djatlov prolaz a na kraju ispade sta ispade
ni misterije, ni horora, ni natprirodnog vec cistacice osvetnice!? Sam zaplet bi mogao da prodje da nije bilo bas tog misticnog, paranormanog pro.eravanja. Cemu ona gomila unakazenih leseva, cemu pecine, kosti kitova, "duhovi", vojak bez pola glave...
 
Preveo sam i postavio prevod i za drugu epizodu serije "Novi Stil". :)
Koliko sam pohvatao, mogu vam reći da serija postaje zanimljiva. Naravno nije za Oskara, ali se polako zahuktava.

The New Look_2.jpg

Čisto da vas zagolicam::p

Serija inače prikazuje Kristijana Diora u Parizu nakon Drugog svetskog rata kada je stvorio svoju modnu liniju koja je neslužbeno nazvana "Novi Stil", kao i njegov profesionalni
i ideološki sukob sa već utemeljenom dizajnerkom Koko Šanel, koja je ostavila neizbrisiv trag na modu - ali je imala prljave tajne.
Njena modna kuća je uspela da se održi uprkos jasnoj povezanosti Koko Šanel s nacističkim režimom, odgovornim za najstrašnije zločine u ljudskoj istoriji.
U ovoj drugoj epizodi, negde između kraja 1943. i početka 1944., kada se plima okrenula protiv Nemačke, Šanel je angažovao general Valter Šelenberg iz SS-a za misiju koja je nazvana "Operation Modellhut" – na srpskom "Operacija Šešir", a zahtevala je da Šanel iskoristi svoju ličnu vezu sa Čerčilom, sada premijerom Engleske i da mu prenese da mnogi visoki oficiri SS-a traže okončanje rata.

Toliko od mene, pa koga interesuje ova tema, ima moje preporuke.
 
Ja bih rekao da ni ti nisi pogledao poslednjih 20ak minuta :)
Zena smesala Fortitude (ako sam dobro zapamtio seriju), i Djatlov prolaz a na kraju ispade sta ispade
ni misterije, ni horora, ni natprirodnog vec cistacice osvetnice!? Sam zaplet bi mogao da prodje da nije bilo bas tog misticnog, paranormanog pro.eravanja. Cemu ona gomila unakazenih leseva, cemu pecine, kosti kitova, "duhovi", vojak bez pola glave...
Opet - taj element je samo dio priče, pogledaj ponovo. Mislim da nisam ja taj koji nije skapirao ne samo posljednjih 20 minuta nego podobar dio serije.
 
Mini u smislu bive samo 10 i kraj ?
На IMDB пише да је мини серија, што јој аутоматски даје још коју оцену више верујем код већине нас. Једина мана што видим да последња епизода излази тек крајем Априла па се мора чекати цела у цугу(бар за мене). Не спојлујте браћо 😀.
 
Zavrsio sinoc novog Avatara.
Delovalo mi je nesto zbrzano ili zbrda-zdola, nisam bio siguran posto crtani/anime nisam gledao sigurno 10-ak godina.

Pustio posle par epizoda starog airbender-a.
Nebo i zemlja.
Ne moze da se poredi. Stari (anime) je remek delo, novi je bleda senka koja moze, ali realno i ne mora da se pogleda.
 


Odlične prve dve epizode, topla preporuka od mene.
Ako ovako nastave, a ima dovoljno mesta i za više akcije odnosno "kompletan paket", pretendent za seriju godine.
Verovatno i za mesto medju najboljim serijama.
Ja sam pri kraju knjige i prvo se bacam na mini seriju iz 80te sa Chamberlainom, čekam da izadje cela sezona pa da je lepo odgledam .Živo me zanima koliko li će se verno držati knjige .
 
Taj elemenat u poslednjih 20 minuta poslednje epizode je bukvalno banalizacija svega što su pokušali da grade kroz pet i po epizoda...
E pa ne znam kako i dalje izmiče ovo što pričam, ajd mrzi me s telefona da kucam spoilere pa ću s računara u nekom momentu. Uglavnom - svi natprirodni i SF elementi na koje su ukazivali od početka su imali payoff, i serija nije Scooby Doo, kako vi prikazujete. Ima milion problema ali to nije jedan od njih.
 
Mini u smislu bive samo 10 i kraj ?
Pa da...
Deluje da neće biti za moderan auditorijum i sa aktuelnim trendovima...
Visok budžet, odličan setting i scenografija, kvalitetna glumačka ekipa, fokusirana priča/scenario bez praznog hoda.
Prilično verodostojan prikaz Japana iz tog perioda i očekujem da neće "povući ručnu" što se brutalnosti tiče...
Sve u svemu čeka nas 10h kvalitetnog programa...
Mož misliti da se neko u današnje vreme usudio da to snimi i izbaci na male ekrane 😂

Inače Tokyo Vice zadnje 2 epizode krenuo malo da "šara" sa tematikom, nadam se samo da je u svrsi priče...
Bice šteta ako i nju upropaste jer je trenutno jedna od boljih koje se emituju a ne verujem da će moći da zaokruže radnju bez još 1-2 sezone..
 
E pa ne znam kako i dalje izmiče ovo što pričam, ajd mrzi me s telefona da kucam spoilere pa ću s računara u nekom momentu. Uglavnom - svi natprirodni i SF elementi na koje su ukazivali od početka su imali payoff, i serija nije Scooby Doo, kako vi prikazujete. Ima milion problema ali to nije jedan od njih.
Možeš da napišeš esej ja ću i dalje da se držim jedne reči - banalizacija i to ona maksimalna gde su gradili priču oko jedne stvari kroz naraciju natprirodnog a onda bukvalno smutili kraj sezone u 20 minuta da isti ne može biti banalniji.
 
Ja sam pri kraju knjige i prvo se bacam na mini seriju iz 80te sa Chamberlainom, čekam da izadje cela sezona pa da je lepo odgledam .Živo me zanima koliko li će se verno držati knjige .
Upravo sam ovim hteo da zapocnem recenziju prve epizode. Serija iz 1980-e se izuzetno verno drzi knjige. Tosiro Mifune i Cemberlen su fenomenalno preneli likove iz knjige, pogotovo Mifune. Za razliku od ove verzije, nova je promenjena ali nikako ne utice na pricu. Na nekim deonicama u drugoj polovini epizode je prilicno zbrzana i to mi najvise smeta, ali kako je potrebno spakovati celu knjigu u 10 epizoda, ne mogu im preterano zameriti. Dat je naglasak na dinamici a delimicno gubi se detaljno sagledavanje japanskog duha i mentaliteta. Gluma je odlicna (pogotovo sam sumnjao na lika koji glumi Blektorna), scenografija i kadrovi su fenomenalni kao i muzika koja prati. Za sad 8.5 od mene.
@fain2daniel: gde si nasao knjigu, tj ako si je kupio.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam ovim hteo da zapocnem recenziju prve epizode. Serija iz 1980-e se izuzetno verno drzi knjige. Tosiro Mifune i Cemberlen su fenomenalno preneli likove iz knjige, pogotovo Mifune. Za razliku od ove verzije, nova je promenjena ali nikako ne utice na pricu. Na nekim deonicama u drugoj polovini epizode je prilicno zbrzana i to mi najvise smeta, ali kako je potrebno spakovati celu knjigu u 10 epizoda, ne mogu im preterano zameriti. Dat je naglasak na dinamici a delimicno gubi se detaljno sagledavanje japanskog duha i mentaliteta. Gluma je odlicna (pogotovo sam sumnjao na lika koji glumi Blektorna), scenografija i kadrovi su fenomenalni kao i muzika koja prati. Za sad 8.5 od mene.
@fain2daniel: gde si nasao knjigu, tj ako si je kupio.
Na samom snimanju prve verzije1979 sa Chamberlainom je radio i legendarni James Clavell ,tvorac Shoguna i Azijske sage od 6 knjiga.Tako da me baš zanima kako je ta serija ispala naspram ove moderne .Inače je fascinantna misao da je Clavell pisao Shogun prema istorijskim činjenicama sa sitnim izmenama kao što su imena glavnih likova i suptilne promene određenih delova priče što knjizi daje poseban kvalitet .

Kontam da je u 10 epizoda jednostavno nemoguće prepričati sve događaje u knjizi od 1200 strana a možda su i uspeli da fino zaokruže najbitnije elemente priče .

Knjigu sam kupio lokalno ali na engleskom i još par komada iz njegove Azijske sage .
 
Ocena me plaši.
 
Nisam siguran ali ako se serija davala nekada kod nas tamo 90ih mozda sam gledao originalnu seriju ko zna.
 
Ide na Staru gledao malo.1 epizode, ideja solidna izvedba FOX TV. Znaci truba
 
Gledam na Staru sinoc bila epizoda sa Eksorcizmom ja u fazonu WTF
 
Nazad
Vrh Dno