Šta je novo?

Periferni uređaji Pomoc oko kupovine UPS-a

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Chernobyl

Cenjen
Učlanjen(a)
07.08.2014
Poruke
450
Poena
135
Zeleo bih da kupim UPS koji bi mi drzao racunar i monitor oko par minuta tokom nestanke struje, koliko da sacuvam ono sto radim i da ga iskljucim. Iskreno, ne znam koji UPS da kupim a kamoli po kojim parametrima da ga odaberem jer se u to ne razumem 😅 tako da je svaka preporuka, sugestija ili savet vise nego dobrodosao.

Uzgred, hvala svima unapred na izdvojenom vremenu 😊
 
Znam, ali ako ti je bitna sigurnost i trajnost, po meni vredi dati za nešto što je provereno u praksi.
Koristim APC Back-UPS ES 550 već dugi niz godina i nemam baš nijednu zamerku.
Trenutno menjam 3. put bateriju, otprilike jedna traje oko 3-4 godine, a košta oko 30-ak EUR i može da se nađe bez problema.
 
Ja imam odlično iskustvo sa APC-om, zato ga i preporučujem, a u tvom slučaju je nebitna snaga i to da li je smart UPS ili ne, najjeftiniji model će da radi posao.
Sa Mustek-om imam izuzetno loše iskustvo, posredno, preko firme u kojoj sam radio, a gde se na veliko kupovao ovaj jefin UPS koji je crkavao i nije radio kako treba kad je trebalo, tako da ga nikad ne bih preporučio. Za ovaj NJOY nisam nikad ni čuo.
 
Koji je problem u pretrazi naći temu o UPS-evima o_O
Elem.. treba mi ups koji će da napaja samo modem i eventualno dobuni neki mob.
I krenem da tražim nešto što će što duže držati modem, a da nije preskupo.. I onda mi kolega skrene pažnju da neće svaki ups, da radi sa malim opterećenjem.. pa da su neki ograničeni vremenski, a ne nivom napunjenosti bat..?? I tu se totalno pogubim.. do tog momenta sam gledao na nađem što veći kapacitet za do 50-60€, a sada nisam pametan.
Ima li neko neki konkretan predlog?
 
Treba ti ups koji radi na 15W.
To može samo (možda) smart ups.

Ako je deklarisan na preko recimo 30w, onda tvoj ruter neće vidjeti kada nestane struje i ugasiće se nakon 20ak sekundi.

Ili zakači TV na njega kao što sam ja uradio 🤣
 
Ima li neko neki konkretan predlog?
Mozda pomaze
 
Nazad
Vrh Dno