Šta je novo?

Pomoc oko konfiguracije

Goran M

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruke
53
Poena
159
Pozdrav svima!

Doslo vreme da se menja masina, ali kao svaki pametan covek koji ulazi u investiciju resih da pitam za savet iskusnije clanove i bolje poznavaoce tematike. Racunar cu koristiti prvenstveno za rad u Photoshopu, Illustratoru i eventualno rendering u nekim 3D programima kao sto je Cinema 4D. Nisam gamer, ponekad sa drustvom odigram PES 2013 (2014 u najavi) i to je to. Da li bi ste mi pomogli da napravim sto bolju kombinaciju komponenti u nekom normalnom cenovnom rangu? Mogu da idem do 600-700 eura ali sam rastegljiv po tom pitanju.

1) Monitor - vec imam

2) Kuciste - imam ponudu da uzmem Cooler Master Storm Trooper plus Cooler Master napajanje od 650w (ne znam model) za 150 eura, mozda bi moglo da kliza dole jos 10-20 eura. Da li da uzmem ili da idem na neku drugu varijantu?

3) Procesor - Mislio sam Intel i5-3570K.

4) Maticna ploca
- Preporucena mi je uz taj procesor Gigabyte Z77-D3H (http://www.gigabyte.rs/products/page/mb/ga-z77-d3hrev_10/). Sta mislite?

5) Grafika - Imam na starom racunaru GeForce GTX 260. Mogao bih je zadrzati ali pretpostavljam da sada ima bolja i ne toliko glomazna i bucna a za malo para?

6) Ram memorija - Koliko i koja?

7) SSD - Vec pazaren Samsung 128GB Samsung 840 Pro


Hvala unapred na savetima i pomoci.
 
Retko kada je gotova konfiguracija bolja nego da sam sklapas. Mozda ti izgleda ok na prvi pogled tipa bolji proceros ili grafika, ali veruj mi uvek te zakinu na napajanju, maticnoj ili necemu drugom. Tako da ti je moj savet da ipak narucis da ti sklope. Nisi napisao da li ti treba sa monitorom ili bez njega? Ako je bez monitora ovo ti je najbolja kupovina za taj novac, sa tim sto ako nadjes drugi Hard disk promeni ga.http://www.emmi.rs/php/configurator...s=1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1
 
A sta mislite o ati 7770? Razmisljao sam i o fx 6300 procesoru, e sad su mi preporucite ostale komponente, dakle neki manji hard disk, ne treba mi veliki. I da naravno 8 gm memorije.


Evo ja sam narucio ovu konfiguraciju, ovih dana mi stize pa ti mogu reci detaljnije kako radi. Ne bi trebao da imam problema :)

CPU AM3+ AMD FX-6300
MB AM3+ Asus MSA97 R2.0
2x DDR3 4GB 1600Mhz Kingston CL9
AMD Radeon 7750 Powercolor
HDD SATA3 1TB Seagate Barracuda
Kuciste Raidmax Super Viper
Napajanje 500w Raidmax 500-AF
Samsung optika

51000 din. :)
 
Da prenesem neka svoja isustva u vezi konfiguracije za graficki dizajn za clana Goran M. Bavim se arhitektonskom vizuelizacijom i sa kolegom imamo svoj studio. Trenutno raspolazemo I7-3930K, I7-2600K, AMD 8350 , a imali smo i I5-2500K nekih 6 meseci.
Racunare koristimo za render u 3DS Maxu, zatim Photoshop,Ilustrator i AfterEfect.

Necu porediti 3930K nasviran na 4500Mhz u ovoj prici jer je on prica za sebe, ali sto se tice 8350vs2600K stvari stoje ovako. 8350 je placen 160 Eur pre 6 meseci, a 2600K je placen preko 250 Eur pre godinu . I sada vidim da je ista cena za Ivy-e i haswell-e, a ne donose vise od 6-7% poboljsanja u odnosu na Sandy.

AMD je klokovan na 4.7GHz sa kulerom Scythe Mugen 2 rev.B, a 2600K na 4Ghz sa CM212+ . U renderu (V-Ray) ,testirali smo pre nekog vremena istu scenu, AMD8350 zavrsava brze. Na nase zaprepascenje tako je bilo i u jos nekim scenama koje smo testirali. U mental ray-u takodje ista prica, s tim da je razlika bila malo manja nego u V-ray-u. To nisu sinteticki testovi nego realno stanje stvari.

Tvrdnja okmijuna da je singlethread 85% radnog vremena, ne bih se slozio. Konkretno, render ti je 100% multi thread , a ja sam uzimao komp zbog te namene, tako da me ne interesuje ovo drugo.

Sto se tice Adobovog paketa, istina je da je tamo intel optimizovaniji i bolji. Mada prilikom rendera u AffterEffect-u ne vidim razliku izmedju 2600K i 8350. Sto se tice Photoshopa i obrade fotografija () Intel jeste brzi, subjektivna procena ne vise od 10%.

Da napomenem da je I5 i te kako sporiji od 8350 na svim poljima kojima se mi bavimo, zato smo ga i prodali. Dakle njega definitivno zaobidji.

Nisam niciji fan boj, ali sto se tice odnosa cene i performansi AMD definitivno pobedjuje. Ako kupujes procesor u tom cenovnom rangu, definitivno ti toplo preporucujem AMD 8350 iz mog licnog iskustva. Zaobidji 3770 i 4770, ne zato sto su losi, naprotiv, vec zato sto su skupi, a ne donose nista vise od 8350. Ako pak zelis ozbiljno time da se bavis i ako resis da povecas cenu za kupovinu komponenti onda ti preporucujem I7-3930K.

Sve zavisi od toga koliko si ozbiljan u svom poslu. Ja sam za to da treba uloziti vise, kako bi se vise vratilo i za sada se to pokazuje tacnim, barem u mom slucaju. U planu nam je i kupovina dual Xeon-a kroz par meseci, ali to vec nije budzet kojim ti raspolazes sada :) Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
Da prenesem neka svoja isustva u vezi konfiguracije za graficki dizajn za clana Goran M. Bavim se arhitektonskom vizuelizacijom i sa kolegom imamo svoj studio. Trenutno raspolazemo I7-3930K, I7-2600K, AMD 8350 , a imali smo i I5-2500K nekih 6 meseci.
Racunare koristimo za render u 3DS Maxu, zatim Photoshop,Ilustrator i AfterEfect.

Necu porediti 3930K nasviran na 4500Mhz u ovoj prici jer je on prica za sebe, ali sto se tice 8350vs2600K stvari stoje ovako. 8350 je placen 160 Eur pre 6 meseci, a 2600K je placen preko 250 Eur pre godinu . I sada vidim da je ista cena za Ivy-e i haswell-e, a ne donose vise od 6-7% poboljsanja u odnosu na Sandy.

AMD je klokovan na 4.7GHz sa kulerom Scythe Mugen 2 rev.B, a 2600K na 4Ghz sa CM212+ . U renderu (V-Ray) ,testirali smo pre nekog vremena istu scenu, AMD8350 zavrsava brze. Na nase zaprepascenje tako je bilo i u jos nekim scenama koje smo testirali. U mental ray-u takodje ista prica, s tim da je razlika bila malo manja nego u V-ray-u. To nisu sinteticki testovi nego realno stanje stvari.

Tvrdnja okmijuna da je singlethread 85% radnog vremena, ne bih se slozio. Konkretno, render ti je 100% multi thread , a ja sam uzimao komp zbog te namene, tako da me ne interesuje ovo drugo.

Sto se tice Adobovog paketa, istina je da je tamo intel optimizovaniji i bolji. Mada prilikom rendera u AffterEffect-u ne vidim razliku izmedju 2600K i 8350. Sto se tice Photoshopa i obrade fotografija () Intel jeste brzi, subjektivna procena ne vise od 10%.

Da napomenem da je I5 i te kako sporiji od 8350 na svim poljima kojima se mi bavimo, zato smo ga i prodali. Dakle njega definitivno zaobidji.

Nisam niciji fan boj, ali sto se tice odnosa cene i performansi AMD definitivno pobedjuje. Ako kupujes procesor u tom cenovnom rangu, definitivno ti toplo preporucujem AMD 8350 iz mog licnog iskustva. Zaobidji 3770 i 4770, ne zato sto su losi, naprotiv, vec zato sto su skupi, a ne donose nista vise od 8350. Ako pak zelis ozbiljno time da se bavis i ako resis da povecas cenu za kupovinu komponenti onda ti preporucujem I7-3930K.

Sve zavisi od toga koliko si ozbiljan u svom poslu. Ja sam za to da treba uloziti vise, kako bi se vise vratilo i za sada se to pokazuje tacnim, barem u mom slucaju. U planu nam je i kupovina dual Xeon-a kroz par meseci, ali to vec nije budzet kojim ti raspolazes sada :) Nadam se da sam bar malo pomogao.
Respect za tebe ovim postom si sve rekao!Bravo!
 
samo da znate da smo i ja i daqe87 na platnom spisku AMD-a . okmijune , izvini . :p


ps- nikad ne uzimajte nijednu gotovu konfiguraciju, jer po pravilu isfušare na napajanju i ploči , a fušarenje na ostalim komponentama je gratis .
 
Poslednja izmena:
Da prenesem neka svoja isustva u vezi konfiguracije za graficki dizajn za clana Goran M. Bavim se arhitektonskom vizuelizacijom i sa kolegom imamo svoj studio. Trenutno raspolazemo I7-3930K, I7-2600K, AMD 8350 , a imali smo i I5-2500K nekih 6 meseci.
Racunare koristimo za render u 3DS Maxu, zatim Photoshop,Ilustrator i AfterEfect.

Necu porediti 3930K nasviran na 4500Mhz u ovoj prici jer je on prica za sebe, ali sto se tice 8350vs2600K stvari stoje ovako. 8350 je placen 160 Eur pre 6 meseci, a 2600K je placen preko 250 Eur pre godinu . I sada vidim da je ista cena za Ivy-e i haswell-e, a ne donose vise od 6-7% poboljsanja u odnosu na Sandy.

AMD je klokovan na 4.7GHz sa kulerom Scythe Mugen 2 rev.B, a 2600K na 4Ghz sa CM212+ . U renderu (V-Ray) ,testirali smo pre nekog vremena istu scenu, AMD8350 zavrsava brze. Na nase zaprepascenje tako je bilo i u jos nekim scenama koje smo testirali. U mental ray-u takodje ista prica, s tim da je razlika bila malo manja nego u V-ray-u. To nisu sinteticki testovi nego realno stanje stvari.

Tvrdnja okmijuna da je singlethread 85% radnog vremena, ne bih se slozio. Konkretno, render ti je 100% multi thread , a ja sam uzimao komp zbog te namene, tako da me ne interesuje ovo drugo.

Sto se tice Adobovog paketa, istina je da je tamo intel optimizovaniji i bolji. Mada prilikom rendera u AffterEffect-u ne vidim razliku izmedju 2600K i 8350. Sto se tice Photoshopa i obrade fotografija () Intel jeste brzi, subjektivna procena ne vise od 10%.

Da napomenem da je I5 i te kako sporiji od 8350 na svim poljima kojima se mi bavimo, zato smo ga i prodali. Dakle njega definitivno zaobidji.

Nisam niciji fan boj, ali sto se tice odnosa cene i performansi AMD definitivno pobedjuje. Ako kupujes procesor u tom cenovnom rangu, definitivno ti toplo preporucujem AMD 8350 iz mog licnog iskustva. Zaobidji 3770 i 4770, ne zato sto su losi, naprotiv, vec zato sto su skupi, a ne donose nista vise od 8350. Ako pak zelis ozbiljno time da se bavis i ako resis da povecas cenu za kupovinu komponenti onda ti preporucujem I7-3930K.

Sve zavisi od toga koliko si ozbiljan u svom poslu. Ja sam za to da treba uloziti vise, kako bi se vise vratilo i za sada se to pokazuje tacnim, barem u mom slucaju. U planu nam je i kupovina dual Xeon-a kroz par meseci, ali to vec nije budzet kojim ti raspolazes sada :) Nadam se da sam bar malo pomogao.

Radnog, dakle dok TI radis, posle kad renderuje, ti spavas valjda, ili pijes kafu negde...

OC>>> to je besmisleno porediti, FX na 4.7Ghz nije radna frekvcenca za 24/7, gledaj stok

DUAL XEON>>>. aj molim te izvedi mi matematiku za ovo, oces? koji xeoni? na 1.6 ili 3.2GHz?
zaista, ja jos uvek nisam skonto da je to isplativo, al ni najmanje, voleo bi da cujem od tebe da jeste, ne msm na fensi trensu firme po EU/US nego na nas male pilice iz istocnog bloka.
....
Dakle, na celu masinu AMD je jeftiniji 100e, ako se to isplati...a govorimo o WS masinama, ne nodovima! a masina nije vise 550e vec 600-650e.
i single trid sporiji uz to jos samo tako, nije mi jasno sta vi to radite, kad je CEO MAX single trid OSIM rendera, ajd objasni mi molim te?
znaci, vjuport, modifajeri, bilo sta sto radis je jedan jedini trid, apsolutno, mozda je neki plugin multu al to na prste da nabrojis, ja evo ne znam nijedan.
i da vjuport ti je opsano povezan sa CPU dakle daleko od toga da je samo grafa, kolko tesko je proceniti, al 20-40-50% sigurno, dakle osetno, ne znam kolko al osetno.

samo da znate da smo i ja i daqe87 na platnom spisku AMD-a . okmijune , izvini . :p


ps- nikad ne uzimajte nijednu gotovu konfiguraciju, jer po pravilu isfušare na napajanju i ploči , a fušarenje na ostalim komponentama je gratis .

Da si sam pa ajde, nego ima vas citava armija....
Svejedno, jako mi je drago sto se tema ponovo zahuktava, evo vec 2 dana sam ko besan bez nje!
....
E, pokretac teme nek sad izvlaci izmedju redova ili nek ode ovde pa nek pita
http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=23
 
okmijune, oprosti na digresiji,

da li ti govoriš "trid" jer misliš da tako treba, ili da bi nas namerno nervirao ? hvala . :)
 
Oko čega se vi raspravljate... ima ostalih kojima ne smeta da li neko izgovara thread sa tred ili trid
 
ja imam jedno pitanje, posto sastavljam konfiguraciju i hocu da uzmem jednu msi 760 graficku a za koju god cu najverovatnije uzeti jos jednu, koje bi napajanje bilo dobro za tu konfiguraciju?
 
Nazad
Vrh Dno