Šta je novo?

Laptop Polovan laptop do 300eu

Koji laptop kupiti?

GhostFace

Čuven
Učlanjen(a)
24.09.2002
Poruke
327
Poena
645
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i5 750 @ 2.67GHz + CM Hyper 212+
Matična ploča
Gigabyte Technology Co. Ltd. P55A-UD4 (Socket 1156)
RAM
12 Gb DDR3
GPU
ATI AMD Radeon HD 5850
Storage
Silicon Power 500GB + Seagate Barracuda 3TB
Zvuk
Tascam external
PSU
Chiftec CFT 600
Kućište
CM 690 II Advanced
Monitor
Samsung
Miš & tastatura
Logitech K740 + Logitech MX Revolution
Pozdrav svima, u potrazi sam za dobrim polovnim laptopom do 300eu.
Generalno laptop bi se koristio iskljucivo za internet i multimediju eventualno retko za office paket. Nikakve napredne programske pakete nebi koristio jer je laptop potreban starijoj osobi.
Ono to sam gledo su Thinkpadovi ili Probukovi , vidim da moze da se uzme solidan za taj novac ali ispao sam iz toga oko tipova procesora i sl.
 
Budući da je za skroz laganu upotrebu procesor u suštini i nije toliko bitan, neka je laptop biznis kategorije što novije generacije i traži od prodavca mesec dana ili barem dve nedelje radne garancije.
Na primer Hp ProBook 430 G4 sa i5 - 7200U, 8gb rama, 240gb ssd, IPS displej
 
Hvala na predlogu @poolmaker , da li možeš da predložiš neki Lenovo (Thinkpad) ili možda Dell - vredi li?
 
Dok god je iz biznis kategorije može se reći da svaki vredi, sve su to ok mašine to jest kvalitetnije od proseka. Izabereš što bolje očuvan primerak i to je to, sve ostalo je viša sila, kvare se i novi laptopovi.

Ako želiš sigurnost, pazari novo, za 300 evra se može pazariti sa legalnom garancijom neki sa N4020 procesorom, ssd diskom i 4gb rama. Takva mašina je spora sa windowsom ali zato leti kad se instalira ChromeOS na nju.
 
@GhostFace od Dell-a mogu da ti preporučim npr 5480 (Latitude) ili generaciju starije verzije E7470/E5470. Pa sad gledaj u kakvom su stanju, koje su konfiguracije, cene pa šta ti najviše odgovara.
Naravno, imaš varijacije od 13" i 15" (samo u oznaci na poziciju dva umesto broja 4 staviš 3 odnosno 5). Neki savet da gledaš npr da bude IPS panel, 8gb ram, ssd..
 
Nazad
Vrh Dno