Šta je novo?

Poco F5

Možda i hoće, neki izvori već navode specifikacije Redmi K70 serije i navodno se pominju verzije za kinesko i globalno tržište. Ta global verzija bi standardno bila Poco F6/X6, e sad kako će da je krste videćemo.

The leaker Kartikey Singh tried to clarify, specifying that Redmi K70E it should debut on the Global market in the form of POCO F6, while Redmi K70 it would be the Asian version of ours POCO F6 Pro. If this were the case, Redmi K70 Pro would be left out, which does not appear to have a Western counterpart and thus remains a Chinese exclusive.

Inače, oduševljen sam kako radi Poco X5 Pro (Redmi Note 12 Pro Speed), stvarno je šteta što masa naroda kod nas ni ne zna da postoji.
 
Poslednja izmena:
Možda i hoće, neki izvori već navode specifikacije Redmi K70 serije i navodno se pominju verzije za kinesko i globalno tržište. Ta global verzija bi standardno bila Poco F6/X6, e sad kako će da je krste videćemo.



Inače, oduševljen sam kako radi Poco X5 Pro (Redmi Note 12 Pro Speed), stvarno je šteta što masa naroda kod nas ni ne zna da postoji.
Gde si kupio telefon ?
Vidim ima ga u našim radnjama (X5 pro) oko 43.000 RSD cena..
 
Gledam X5 Pro i F4, baš se dvoumim šta raditi..
 
Gledam X5 Pro i F4, baš se dvoumim šta raditi..
Odličan je X5 Pro, ali mu cena na pada gotovo uopšte. Možda je F4 bolji izbor, X5 Pro ima bolju autonomiju, ostalo je na strani F4.
Gde si kupio telefon ?
Vidim ima ga u našim radnjama (X5 pro) oko 43.000 RSD cena..
Ja sam X5 Pro nakon recenzije prodao za 26000 din još u avgustu. Plaćen je 34500 a prodao sam ga za 26000 din jer mi je tada stigao Infinix iz Libana.
 
Ovaj X5 pro u našim radnjama je za naše tržište, nije u pitanju neka Indija, Kina i sl. ?
Dvoumim se samo zbog toga što je X5 noviji tel od F4 ali mi se F4 baš sviđa i deluje mi skroz ok..
Mada je i razlika u ceni za nekih 8.000 RSD..
 
F4 je bolji u većini stvari, mislim samo da je kamera lošija. Ima OIS, ali lošija bar po recenzijama koje se mogu naći. Taj F4 je nekako prošao totalno nezapaženo.
 
F4 je bolji u većini stvari, mislim samo da je kamera lošija. Ima OIS, ali lošija bar po recenzijama koje se mogu naći. Taj F4 je nekako prošao totalno nezapaženo.
Nije lošija kamera. Isti senzor je i u F4 i u F5. Poco X5 Pro je sasvim ok telefon, ali je F4 u svemu bolji. Poco X5 Pro ima Samsungov 108MP senzor bez optičke stabilizacije, i ima nešto topliji prikaz boja, F4 ima realniji prikaz boja, optičku stabilizaciju, može snimati 4K 60fps...
 
Meni je oštrina fotografina na F5 i F4 baš onako ispod nivoa. Posebno kada se pogleda drveće.
 
Tresne mi Realme 7 Pro danas i završi karijeru. Dobro, jeste telefon bio za zamenu, planirao sam da posle nove godine polako njuškam naslednika, taman dok izađu novi Realme modeli, zavoleo sam brend kako se ovaj fon bio pokazao. Na žalost, nije se dalo, prebacio sam kartice u jadni prastari RN4 i sad gledam šta ću. Kad god ovako moram da neplanski menjam iz nužde, obično završim sa nečim što me posle žulja. I to baš sad da me strefi, odmah nakon Crnog Petka. :confused:

Od svega što sam ošacovao, Poco F5 mi deluje najprimamljivije. Jeste malo skuplji nego što obično kupujem, ali neće mi biti ništa ako se malo otvorim. Smetucka mi čitač otiska sa strane, ali nije kraj sveta. Više me brine da li telefon dolazi sa napadnim aplikacijama, koliko je stabilan i kvalitetan softver, koliko je duga podrška, a bogami i koliko drži baterija, Realme me je u svemu tome dobro razmazio. Ako neko ko ima F5 može da podeli utiske.

I takođe šta bih još mogao da pogledam? Poco X5 Pro kao neka jeftinija alternativa, dosta ga hvale. Ima neka firma koja nudi OnePlus Nord 3 za samo 335 evra, al moraš da čekaš 2-3 nedelje dok ga poruče.
 
Taj otisak sa strane je odlična stvar ako mene pitaš.

F1 i dalje radi kod oca, moj stari, meni to odličan telefon. Ne znam šta bi moglo da fali F5.
 
Taj otisak sa strane je odlična stvar ako mene pitaš.

F1 i dalje radi kod oca, moj stari, meni to odličan telefon. Ne znam šta bi moglo da fali F5.

Najviše me brine softver, to je u Realme/Oppo taboru bila milina, retko kad da nešto štucne, nema reklama. Apdejti možda malo kasne, ali ništa strašno. Nord 3 ima obećane tri verzije Androida i četiri godine sigurnosnih apdejta, fino. Ne znam kakve je situacija u Poco/Xiaomi taboru.
 
Poco X5 Pro sa SD778 ubija kako radi, to ti pričam iz prve ruke. Nisam imao stabiliniji fon do sada. Softver je MIUI 14.0.6.0 XEU ROM. Izašli su i neki apdejtovi, nije najnoviji, ali ne menjam dok ne štucne. Za sada 133 dana up time.
 
I bez gašenja/restartovanja telefona. Duže šljaka u kontinuitetu nego server na poslu :)
 
Odličan je X5 Pro, ali mu cena na pada gotovo uopšte. Možda je F4 bolji izbor, X5 Pro ima bolju autonomiju, ostalo je na strani F4.

Ja sam X5 Pro nakon recenzije prodao za 26000 din još u avgustu. Plaćen je 34500 a prodao sam ga za 26000 din jer mi je tada stigao Infinix iz Libana.

x5 pro je odličan fon, ali ima dva problema:

1. ne pada mu cena skoro nikako
2. dolazi sa androidom 12, što znači da bi po nekoj poco/xiaomi logici android 14 mogao biti zadnji, a fon izašao 2023.
 
Poco X5 Pro sa SD778 ubija kako radi, to ti pričam iz prve ruke. Nisam imao stabiliniji fon do sada. Softver je MIUI 14.0.6.0 XEU ROM. Izašli su i neki apdejtovi, nije najnoviji, ali ne menjam dok ne štucne. Za sada 133 dana up time.
Ja ga imam od marta, zaista odlican telefon, ekran, baterija, punjenje, fluidan u radu, maltene bez ijednog baga sa fabrickim romom. Prezadovoljan sam telefonom.
 
Našao kod Pakistanca u kraju F5 za 350 evra osnovni model i 365 evra sa 12 GB memorije. Rekoh mu da mi spremi skuplji, al sad kad malo razmislim, vidim da nije bilo razloga za tu doplatu, koliko god bila mala. "Future proof" problem na ovom telefonu će biti zbog brzog kraja softverske podrške, ne zbog manjka memorije. Al nije sad bitno, preuzeću ga sutra kad se vratim s posla, frka mi je, jer nemam kršten telefon. Nešto loša situacija sa dostupnošću kineskih telefona u poslednje vreme, cene s brda s dola. Da mi stari telefon nije crkao tako iznenada, sad bih lepo gledao nove modele i merkao. Evo Realme GT5 Pro izašao danas, izgleda ko avion.
 
taj 778 kod x5 pro... supruga ima a52s 5g sa tim istim 778... ni po čemu posebno ne oduševljava, barem kod tog samsunga. zna često da se primeti lag.
 
x5 pro je odličan fon, ali ima dva problema:

1. ne pada mu cena skoro nikako
2. dolazi sa androidom 12, što znači da bi po nekoj poco/xiaomi logici android 14 mogao biti zadnji, a fon izašao 2023.
Nema veze kad je izašao telefon , taj čipset je star 3 godine , iako ruku na srce verovatno i najbolji Mid range cip tada , išao je u gomilu telefona , i dan danas ga pakuju da potroše zalihe. 3 godine dominira , za čipove to je kao kad bi rekli da auto iz 2000 i dalje dominira.
 
Razmišljam o ovom Poco f5 12/256...
Ima li nešto bolje za 400 evra?
Bitno mi je da je brz, da mogu Xeu rom da mu flešnem, da je autonomija odlična. Solidna kamera.
 
Razmišljam o ovom Poco f5 12/256...
Ima li nešto bolje za 400 evra?
Bitno mi je da je brz, da mogu Xeu rom da mu flešnem, da je autonomija odlična. Solidna kamera.
Rekao bih da nema.
Ako ti nije problem, dobaci još 50€ i uzmi 13T. Drastično bolja kamera.
Opet ponavljam, Poco F5 je izuzetan telefon.
 
taj 778 kod x5 pro... supruga ima a52s 5g sa tim istim 778... ni po čemu posebno ne oduševljava, barem kod tog samsunga. zna često da se primeti lag.

Kod mene još uvek ne postoji nikakav lag. Doduše fon je kupljen u aprilu tako da je relativno svež. Ima i 12GB memorije pa je prilično rasterećen.
 
Razmišljam o ovom Poco f5 12/256...
Ima li nešto bolje za 400 evra?
Bitno mi je da je brz, da mogu Xeu rom da mu flešnem, da je autonomija odlična. Solidna kamera.
Na KP kod Smiljane Xiaomi 13 - 435€, ako nije greška tu se završava priča za kupuvinu bilo kog drugog telefona. :)
 
Da li koristi neko F5 ko je osetljiv na amoled PWM? Ja sam osetljiv i već nakon pola sata - sat gledanja u takve ekrane krene bol u očima i glavi. Probao Mi 9T, Mi 11 Lite 5G, A52s 5G ali oni svi imaju nižu PWM frekvenciju nego što (na papiru) ima ovaj telefon. Sve mi odgovara na telefonu osim (potencijalno) ekrana. Bezveze mi je da poručim od švercera samo da bih ga otpakovao, koristio sat vremena i stavio takvog polovnog na oglase..
 
Nazad
Vrh Dno