Šta je novo?

Poco F5

Gledao, al nisam našao video na kome f5 ima neuporedivo bolje kamere.
 
Poco serije bacaju fokus pre svega na performanse, kamera je nekako sekundarna.
 
Pitanje je da li je uopste bolji f5, a kamoli neuporedivo. Ovo je otprilike najrealniji prikaz
 
Telefon sa vrhunskim hardverom ali sa 2 godine Android supporta… Sta se desava nakon te 2 godine? Jel vredi uzimati ovaj telefon nekome ko menja telefon na minimum 3, ili bolje ici na a54 ili Nord 3 (malo jaci sa cenom, ali doplaticu ako vredi)?
Ne previse zahtevan i napredan korisnik je u pitanju, bez namere da se igra custom romovima.
Odgledao sam Sarpijeve i mnoge druge recenzije i dalje nisam pametan
Pošto sam "odbanovan" evo da ti odgovorim. Neuporedivo više znači dobar hardware bez podrške nakon dve godine nego loš hardware i večita podrška. Šta vredi nesrećnim modelima sa Dimensity 1080 u 2027. godini? Potvrđeno da SVI proizvođači usporavaju telefone vremenom, a da to i ne rade, veličina tih aplikacija se povećava, pa nije isto imati neku aplikaciju onda kada zauzima 15mb i onda kada zauzima 150mb. Pre 4 godine kupio sam bio Honor View 20 8/256 8/256, tada je to još uvek bio Huawei. Izašao sa Android 9 i MIUI 8.2, i dobio Android 10 i MagicUI 4.0. Od 2020. ne dobija nikakvu podršku i dalje radi perfektno, i to kao primarni telefon. Zato dok još može da se nađe nov Poco F5 kupiti ga i radiće on i za 5 godina fluidno.
 
I moj F1 radi odlično,nikakav problem nemam sa njim.Kupio bih nov ali ovaj nikako da se penzioniše.
 
Meni se čini da bolji telefon za 340-370 evra (8/12gb) ni blizu ne postoji.
 
Može savet gledam Realme gt2 pro skoro su isti o svemu osim kamere gde je verovatno bolji gt2 .a imam ponudu po istoj ceni..šta je bolje kupiti?
Bolje kamere na GT2 pro, čipset je manje više tu negde, ekran bolji kod Realme GT2 pro. Lično ga često preporučujem kao najbolji izbor. Mada ja ne bih dao svoj Poco F5 za njega, što ne znači da GT2 pro nije bolji.
 
Ja imam Realme GT2 pro 8/128gb i zaista je dobar telefon. Kupio sam ga starog 15 dana i koristim ga zadnjih oko 2 meseca i zadovoljan sam. Ekran i kamere odlicni, punjac fenomenalan, a uzeo sam boju Paper White, pa je i prelep :)
 
presporo pada cena za obični poco f5, po meni je i dalje za fon koji ima omnivision kameru i sd7 preskup.
 
360€ na KP za 12/256
 
presporo pada cena za obični poco f5, po meni je i dalje za fon koji ima omnivision kameru i sd7 preskup.
Taj SD7+ Gen 2 je bolji od SD8 Gen 1, u svemu jači od SD888. Što se senzora tiče, nije vrh mobilne industrije ali je daleko od lošeg. Sinoć je na Sarpi TV prikazan duel kamera Poco F5 i Xiaomi 13T Pro, pa pogledaj kako se Poco F5 drži u odnosu na 13T Pro kod koga su kamere u fokusu.
Juce sam bas zapratio kanal i gledao za Xiaomi 12.. usrecio mi se rodjak, doduse ajde on bas i ne dere zahtevne igrice ali eto 😅

Po procesoru, Poco F5 ce svakako biti jaci od ovog RN13 Pro+?
Izgleda i generalno, oko ove neke cene 350-400e kod nas.. nema jacih performansi od Poco F5 (Je l' te, minus kamera.. jer ne moze bas-bas sve)

Ovaj Infinix Note 30, kako mu cudno sto ima one dve kamere dodatne po 2 MP, koji vrag hahah
Nego, jeste da su bili bas siroki po pitanju dodatne opreme uz telefon, ali cini mi se da sam telefon nije da je bas u tom rangu.. kao da je cena tu i zbog te dodatne opreme?
Svakako cini mi se kao fin izbor za kupce koji nisu preterano zahtevni
Infinix Note 30 VIP koji koristim kao primarni (Poco F5 kao drugi telefon) je mnogo bolji nego što možeš zamisliti. Tačno je da ima samo jedan senzor nazad od 108mp i to bez optičke stabilizacije, a ima i 32mp kamera senzor napred i on može snimati 1440p u 30fps. Ali, izrada telefona, zatim 12GB + 256GB UFS 3.1 memorije, 2 SIM kartice + micro SD do 1TB, 3,5mm uz FM radio, stereo zvuk u saradnji sa JBL, Dimensity 8050 čipset (jači od SD870, jači od Dimensity 8020 u Motorola Egde 40, znatno jači od SD7 Gen 1 u Honor 90, znatno jači od Exynos 1380 u A54), IC blaster, punjač 68w u pakovanju, bežični punjač 15w u pakovanju (podržava 50w), slušalice u pakovanju, plastična maska u pakovanju, folija na ekranu, GG5 zaštita stakla i kaljeno staklo u pakovanju. Infinix Note 30 VIP je poprilično napredan model, dosta stvari mi se više dopadaju kod njega nego kod Poco F5. Mada mi oba apsolutno odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
Ima tog Infinixa na KP... Baš ću da gledam klipove o njemu. Zanima me kakav je softver.
 
Ima tog Infinixa na KP... Baš ću da gledam klipove o njemu. Zanima me kakav je softver.
Da, na dva mesta postoji ovaj model, jedan ga prodaje 360e a drugi 383e. Nije to utegnuto kao recimo ColorOS kod Oppo telefona, nije ni kao OneUI. Ima sličnosti sa MIUI zbog čega mi i odgovara i ima toliko toga u opcijama za podešavanje da nakon 2 meseca i dalje upoznajem neke sitnice. Ima i bloutvera i treba ukucati privatni DNS da ne bi bilo reklama. Ali u globalu je jako zanimljiv i jako kvalitetan telefon. Dosta napredan po pitanju AI, recimo u kamera meniju ima AI koji radi po difoltu i dodatni koji pojačava boje kao što je kod 13T Pro Leica vibrant i Leica authentic. Pozadi 4 led diode su nestvarno jake a i bez njih noćni mod od noći pravi dan. Poput Huawei P60 pro. Naravno nisu fotografije tog kvaliteta i to što izvuče svetlost i u totalnom mraku rezultira sa dosta šuma. Meni je baš legao taj model, samo treba paziti da se ne pomeša sa Infinix Note 30 Pro, izgledaju isto ali on ima neuporedivo slabiji čipset (Helio G99) i još neke kompromise. A treba obratiti pažnju na Infinix Zero 30, košta malo više, izgleda savršeno po mom ukusu i snima 4K 60fps i glavnom i selfi kamerom.
 
Jel stigao ovaj telefon kod nas zvanično u prodavnice i zašto nije do sada?
 
Nije. Nema uvoznika.
 
Koliko znam, pošto više nisam u Xiaomi zaposlen, bivši kolega mi je rekao da prestaju Poco i Xiaomi saradnju oko prodaje Poco telefona u Mi Store. To je bilo letos još, sad dal uvoze i dalje ne znam ali definitivno se razdvajaju Poco i Xiaomi što se tiče prodaje u istoj prodavnici.
 
Jel se bar pretpostavlja razlog?
 
Razdvajaju brendove verovatno, nemam pojma. To je jedino racionalno objašnjenje po meni.
Edit: Ovo je za Slovačku pošto sam ja tamo, ali mislim da to dolazi globalno u sve države tako i u Srbiju.
 
Je l na kraju F5 bolja kupovina od Edge 40?

Malo me od F5 odvraća veličina ekrana koja kao kod moga Note 9S koji je glomazan telefon .
Sa druge strane - baterija i problemi sa pregrejavanjem prisutni kod Motorole.
 
Jel stigao ovaj telefon kod nas zvanično u prodavnice i zašto nije do sada?
Poco brend se povukao iz Srbije, ni u Mi Store nema ovogodišnjih Poco modela, posebno je šteta za Poco X5 pro i Poco F5. I kako stoje stvari, Poco F6 uopšte neće ni izaći kao model iako se za Redmi K70 pretpostavlja da će biti F5
 
Nazad
Vrh Dno