Šta je novo?

Poco F5

Telefon sa vrhunskim hardverom ali sa 2 godine Android supporta… Sta se desava nakon te 2 godine? Jel vredi uzimati ovaj telefon nekome ko menja telefon na minimum 3, ili bolje ici na a54 ili Nord 3 (malo jaci sa cenom, ali doplaticu ako vredi)?
Ne previse zahtevan i napredan korisnik je u pitanju, bez namere da se igra custom romovima.
Odgledao sam Sarpijeve i mnoge druge recenzije i dalje nisam pametan
Nord 3 jeste glavni konkurent. Po meni je Poco F5 ipak malo bolji izbor a i jeftiniji je. Ostali nemaju taj kapacitet da stanu na crtu SD7+ Gen 2 ili Dimensity 9000.
 
Da napišem neke glavne utiske posle 2+ nedelje korišćenja. Možda će nekom koristiti, a mene zanima da li se vama javljaju navedene "mane"...

U principu sam zadovoljan. Brz/fluidan svakako, baterija dobra (ne bih rekao i odlična, ali svakako dobra - npr. 1,5+ dan poluintezivne upotrebe sa dosta video konzumacije), kamere(a) dobre - glavni senzor je skroz upotrebljiv, što je meni lično dovoljno. Ekran nemam primedbe, kućište i dizajn su mi od starta skroz kul, poseban + za ujednačene ivice oko ekrana.

Stvari koje bih voleo da su bolje:
  • Stereo zvuk malo razočaravajući. Nisam audiofil pa ne bih komentarisao taj deo, ali voleo bih svakako glasnije zvučnike.
  • Telefon je topliji malo više nego što sam navikao u situacijama kada se npr. duže reprodukuje YT (nisam neki gejmer, pa mi je ovo reper). Ništa dramatično, ali za mene pomalo čudno, nisam siguran šta je uzrok (dal zato što je plastika na poleđini, što ga držim u maski, ili što su i prethodni dani bili pakleno vrući - nznm).

U svakom slučaju, mislim da ko god ga uzme neće zažaliti, samo treba biti realan sa očekivanjima za dati novac. Pojedini rezovi su svakako napravljeni, pitanje je samo kome je šta bitno i šta se uopšte primeti... 😁
 
Egde 40 pre nego Fusion. Koristio sam Egde 40, odličan je. Poco F5 meni odgovara i zbog intefejsa i zbog nekih drugih stvari. Ali sa Egde 40 nećeš pogrešiti.
Zbog čega daješ prednost edge 40 u odnosu na fusion 30? Na papiru su skoro isti telefoni ali fusion ima jači procesor.
Cene su im tu negde u "poznatim" prodavnicama...
 
Da napišem neke glavne utiske posle 2+ nedelje korišćenja. Možda će nekom koristiti, a mene zanima da li se vama javljaju navedene "mane"...

U principu sam zadovoljan. Brz/fluidan svakako, baterija dobra (ne bih rekao i odlična, ali svakako dobra - npr. 1,5+ dan poluintezivne upotrebe sa dosta video konzumacije), kamere(a) dobre - glavni senzor je skroz upotrebljiv, što je meni lično dovoljno. Ekran nemam primedbe, kućište i dizajn su mi od starta skroz kul, poseban + za ujednačene ivice oko ekrana.

Stvari koje bih voleo da su bolje:
  • Stereo zvuk malo razočaravajući. Nisam audiofil pa ne bih komentarisao taj deo, ali voleo bih svakako glasnije zvučnike.
  • Telefon je topliji malo više nego što sam navikao u situacijama kada se npr. duže reprodukuje YT (nisam neki gejmer, pa mi je ovo reper). Ništa dramatično, ali za mene pomalo čudno, nisam siguran šta je uzrok (dal zato što je plastika na poleđini, što ga držim u maski, ili što su i prethodni dani bili pakleno vrući - nznm).

U svakom slučaju, mislim da ko god ga uzme neće zažaliti, samo treba biti realan sa očekivanjima za dati novac. Pojedini rezovi su svakako napravljeni, pitanje je samo kome je šta bitno i šta se uopšte primeti... 😁
Biti realan sa očekivanjima za dati novac... Aman ljudi, telefon košta oko 400 eur i za više od 3 meseca koliko je u prodaji cena stoji u mestu. Došli smo do toga da treba da korigijemo očekivanja od telefona koji košta skoro 50.000 dinara !!! Nisu sposobni da naprave iole normalne zvučnike za taj budžet, treba ih zapaliti.
 
Zbog čega daješ prednost edge 40 u odnosu na fusion 30? Na papiru su skoro isti telefoni ali fusion ima jači procesor.
Cene su im tu negde u "poznatim" prodavnicama...
Zbog IP68 sertifikata, zbog toga što je čipset slabiji ali hladniji, meni deluje kao bolji izbor. Odlični su oba.
 
  • Telefon je topliji malo više nego što sam navikao u situacijama kada se npr. duže reprodukuje YT (nisam neki gejmer, pa mi je ovo reper). Ništa dramatično, ali za mene pomalo čudno, nisam siguran šta je uzrok (dal zato što je plastika na poleđini, što ga držim u maski, ili što su i prethodni dani bili pakleno vrući - nznm).

Možda i što je bio avgust, temperature napolju išle i do 40 stepeni, sve gori i greje se.
 
Biti realan sa očekivanjima za dati novac... Aman ljudi, telefon košta oko 400 eur i za više od 3 meseca koliko je u prodaji cena stoji u mestu. Došli smo do toga da treba da korigijemo očekivanja od telefona koji košta skoro 50.000 dinara !!! Nisu sposobni da naprave iole normalne zvučnike za taj budžet, treba ih zapaliti.
Zvuk na Poco F5 ne zaostaje za konkurencijom. Lično sam ove godine koristio ili recenzirao popriličan broj telefona - Poco F3, Poco F5, Poco X5 pro, Xiaomi 12T, Mi 11 Lite 5G, Motorola Egde 40, Samsung A34, Honor Magic 5 Lite... Od tih modela samo se za nijansu čuje glasnije X5 pro, koji ima i najglasniji zvuk uopšte na svim telefonima koje sam koristio. Ljudi kupuju Honor 90 za 600+ evra a ima mono zvuk, Realme 11 pro plus za 500+ evra... Ako postoji neko kome Poco F5 8/256GB za 370e skup i nađe mu manu, taj debelo nije isprobao puno telefona.
 
Zvuk na Poco F5 ne zaostaje za konkurencijom. Lično sam ove godine koristio ili recenzirao popriličan broj telefona - Poco F3, Poco F5, Poco X5 pro, Xiaomi 12T, Mi 11 Lite 5G, Motorola Egde 40, Samsung A34, Honor Magic 5 Lite... Od tih modela samo se za nijansu čuje glasnije X5 pro, koji ima i najglasniji zvuk uopšte na svim telefonima koje sam koristio. Ljudi kupuju Honor 90 za 600+ evra a ima mono zvuk, Realme 11 pro plus za 500+ evra... Ako postoji neko kome Poco F5 8/256GB za 370e skup i nađe mu manu, taj debelo nije isprobao puno telefona.
Na žalost Poco modelima kod provajdera slabo ima ...
 
Zdravo svima,

Ima li ko da ukratko pojasni ili potvrdi razliku izmedju Xiaomi 12 i Poco F5.
Koliko sam nesto gledao, generalno je da je Xiaomi za bolje slike ali malko slabije performanse, dok je Poco za performanse ali slabije slike? Jedino sto jos mi se svidja sto je Xiaomi 12 manji od F5
Takodje, zna li ko reci.. kako ide reklamiranje kod ovih sto prodaju telefone iz madjarske - sta, dam im telefon na lepe oci da ga nose u servis.. ili daju pare nazad, pa kad se telefon vrati sa servisa opet ide razmena?
 
Zdravo svima,

Ima li ko da ukratko pojasni ili potvrdi razliku izmedju Xiaomi 12 i Poco F5.
Koliko sam nesto gledao, generalno je da je Xiaomi za bolje slike ali malko slabije performanse, dok je Poco za performanse ali slabije slike? Jedino sto jos mi se svidja sto je Xiaomi 12 manji od F5
Takodje, zna li ko reci.. kako ide reklamiranje kod ovih sto prodaju telefone iz madjarske - sta, dam im telefon na lepe oci da ga nose u servis.. ili daju pare nazad, pa kad se telefon vrati sa servisa opet ide razmena?
Xiaomi 12 je premium izrađen. Ako tako nešto tražiš sačekaj RN13 pro plus, dobićeš sve. Xiaomi 12 se pregreva u iole intenzivnoj upotrebi. Poco F5 je 'ladan kao špricer. Nije F5 glomazan uopšte, naprotiv. Ja sam znao šta tražim i da Poco F5 sam sve to dobio.
 
Xiaomi 12 je premium izrađen. Ako tako nešto tražiš sačekaj RN13 pro plus, dobićeš sve. Xiaomi 12 se pregreva u iole intenzivnoj upotrebi. Poco F5 je 'ladan kao špricer. Nije F5 glomazan uopšte, naprotiv. Ja sam znao šta tražim i da Poco F5 sam sve to dobio.
Cek, ja koliko vidim taj telefon je tek danas pusten u kini, taj RN13 pro+? Nece li to biti skupo ko vrag :D
Edit: I koja bi mu bila prednost u odnosu na Poco F5? (Sem verujem, kamere koja.. koliko vidim je na 200 otisla haha)
 
Cek, ja koliko vidim taj telefon je tek danas pusten u kini, taj RN13 pro+? Nece li to biti skupo ko vrag :D
Edit: I koja bi mu bila prednost u odnosu na Poco F5? (Sem verujem, kamere koja.. koliko vidim je na 200 otisla haha)
Pa da, mnogo toga zavisi od cene. Taj RN13 pro plus ima novi Dimensity 7200, koji ima jako savremenu arhitekturu (iako je 2 + 6 raspored), ima aluminijumski okvir, IP68 sertifikat, taj 200mp senzor ali uz OiS, ima 120w punjač, odličan ekran, stereo zvuk... Meni to ovako na papiru deluje kao odličan telefon, samo je pitanje koliko će koštati. Poco F5 će za mene svakako ostati bolji, ali za mnoge će ovaj RN13 biti sve što mu je potrebno. Pogledaj unboxing Infinix Note 30 VIP koji sam pre par dana odradio na YouTube -u, pa ćeš videti šta se sve može dobiti za 325 dolara.
 
Pa da, mnogo toga zavisi od cene. Taj RN13 pro plus ima novi Dimensity 7200, koji ima jako savremenu arhitekturu (iako je 2 + 6 raspored), ima aluminijumski okvir, IP68 sertifikat, taj 200mp senzor ali uz OiS, ima 120w punjač, odličan ekran, stereo zvuk... Meni to ovako na papiru deluje kao odličan telefon, samo je pitanje koliko će koštati. Poco F5 će za mene svakako ostati bolji, ali za mnoge će ovaj RN13 biti sve što mu je potrebno. Pogledaj unboxing Infinix Note 30 VIP koji sam pre par dana odradio na YouTube -u, pa ćeš videti šta se sve može dobiti za 325 dolara.
Juce sam bas zapratio kanal i gledao za Xiaomi 12.. usrecio mi se rodjak, doduse ajde on bas i ne dere zahtevne igrice ali eto 😅

Po procesoru, Poco F5 ce svakako biti jaci od ovog RN13 Pro+?
Izgleda i generalno, oko ove neke cene 350-400e kod nas.. nema jacih performansi od Poco F5 (Je l' te, minus kamera.. jer ne moze bas-bas sve)

Ovaj Infinix Note 30, kako mu cudno sto ima one dve kamere dodatne po 2 MP, koji vrag hahah
Nego, jeste da su bili bas siroki po pitanju dodatne opreme uz telefon, ali cini mi se da sam telefon nije da je bas u tom rangu.. kao da je cena tu i zbog te dodatne opreme?
Svakako cini mi se kao fin izbor za kupce koji nisu preterano zahtevni
 
I
Juce sam bas zapratio kanal i gledao za Xiaomi 12.. usrecio mi se rodjak, doduse ajde on bas i ne dere zahtevne igrice ali eto 😅

Po procesoru, Poco F5 ce svakako biti jaci od ovog RN13 Pro+?
Izgleda i generalno, oko ove neke cene 350-400e kod nas.. nema jacih performansi od Poco F5 (Je l' te, minus kamera.. jer ne moze bas-bas sve)

Ovaj Infinix Note 30, kako mu cudno sto ima one dve kamere dodatne po 2 MP, koji vrag hahah
Nego, jeste da su bili bas siroki po pitanju dodatne opreme uz telefon, ali cini mi se da sam telefon nije da je bas u tom rangu.. kao da je cena tu i zbog te dodatne opreme?
Svakako cini mi se kao fin izbor za kupce koji nisu preterano zahtev

Juce sam bas zapratio kanal i gledao za Xiaomi 12.. usrecio mi se rodjak, doduse ajde on bas i ne dere zahtevne igrice ali eto 😅

Po procesoru, Poco F5 ce svakako biti jaci od ovog RN13 Pro+?
Izgleda i generalno, oko ove neke cene 350-400e kod nas.. nema jacih performansi od Poco F5 (Je l' te, minus kamera.. jer ne moze bas-bas sve)

Ovaj Infinix Note 30, kako mu cudno sto ima one dve kamere dodatne po 2 MP, koji vrag hahah
Nego, jeste da su bili bas siroki po pitanju dodatne opreme uz telefon, ali cini mi se da sam telefon nije da je bas u tom rangu.. kao da je cena tu i zbog te dodatne opreme?
Svakako cini mi se kao fin izbor za kupce koji nisu preterano zahtevni
Jedini po performansama koji je pandan Poco F5 modelu je OnePlus Nord 3. Ima Dimensity 9000 koji je u nečemu jači, u nečemu malo slabiji od SD7+ Gen 2, ima bolji glavni senzor Sony IMX890, nešto bolji ekran... Odličan je. Infinix je za mene jako prijatno iznenađenje. Njegov Dimensity 8050 je recimo u 3D wild life extreme stres testu pokazao 1317 poena u najjačem od 20 krugova, a 1308 u najlošijem, uz stabilnost od 99,3 posto, što je fantastično, iako je podigao temperaturu na čak 46 stepeni. SD870 u tom testu ide od 1300 u najjačem do 1150 u najslabije. Osim čipseta, glavni senzor HM6 108mp radi odličan posao, kao i selfi kamera. Biće detaljna recenzija, videćeš sve. I meni je pogotovo legao jer ima sve ono što mi je bitno i kod MIUI, tako da sam ga do najsitnijih detalja prilagodio sebi. Odličan je zaista, nadam se da će doći i kod nas zvanično i time dokazati koliko nas pljačkaju ovi što dolaze klot, bez ičega od opreme, pa čak i bez punjača i folije na ekranu.
 
Vuki1305@, na koji si teleon mislo da se nadas da ce zvanicno doci kod nas?
 
Garant oko 500 evra možda i više ...Zdravlje od Boga za godinu dana koristi ću ga 😀
I ja mislim da će zvanična (legalna) cena biti oko 500 evra.
Ostaje da se vidi kolika će biti kroz sivo-crne kanale. Ako bude dovoljno niža, biće verovatno best buy krajem ove i u prvoj polovini naredne godine, slično kao što je F5 (po meni) u ovom trenutku.
 
Ja tek skontah da su F5 i ovaj Nord 3 za cenat veci od Xiaomi 12, uh sto ne volim velike telefone.. ali ajde, moze se preci i preko toga
A ovaj Nord 3 se cini tu, na povuci-potegni sa F5 ali.. cena je izgleda dosta vise?
 
Mene samo malo nervira što većina kritikuje Poco F5 kameru.
Ispada da ima krš kameru i bruka čipset.
Da, kamera je možda malo loša u odnosu na A54 i Redmi Note 12 Pro Plus (koji su mu konkurenti). Naravno da F5 ima i više nego okej kameru za društvene mreže i tome slično. Da ima mesta za sd karticu bio bi perfektan telefon za 95% korisnika, realno.
 
Kupio sam zeni ovaj telefon i ima yettel karticu, nikako da se nakaci na 4G LTE, telefon signal ima pun ali internet nece nikako.

Jel se nekom dogadja slicno?
 
Proveri da li je kartica stavljena na 4G, da nije slučajno na prefer 3G.
 
Stavio sam Prefer LTE, dzaba.
Pokusao sam manuelno da izaberem 4G jer je pronadje i kaze ne moze trenutno.

Imala je pre toga Galaxy Note10 i ista kartica tamo je radilo.
 
Poslednja izmena:
Cisto ako neko jos prati, izvadim karticu iz mog telefona i stavim i poco nece, vratim u moj samsung i sada ni meni ne radi.

Zovem yettel, kazu nema interneta u celom gradu. Koja verovatnoca bas u momentu dok podesavan novi telefon prvi put :D

P.s. neka admin brise poruke ako misli da smetaju u temi.
 
Vrh Dno