Šta je novo?

Poco F5

F5 je smešten u prvu grupu Xiaomi telefona koji dobijaju HyperOS, nema tačnog datuma, samo kaže prvo tromesečje ove godine.

Ni meni se posebno ne žuri, sadašnji OS radi relativno ok. Nervira me jedino koliko je glupo osakaćen AoD da bi se tu napravila razlika između F5 i F5 Pro, pretpostavljam da će se ta glupost ukloniti, pogotovo zato što ipak neće biti posebne verzije HyperOS za Poco i Redmi uređaje, jedan HyperOS je za sve Xiaomi telefone.
 
Dobio sam ja Hyper OS pre 10-12 dana. Ništa spektakularno.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-04-15-35-22-090_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-01-04-15-35-22-090_com.android.settings.jpg
    56 KB · Pregleda: 45
Danas je izašao za globalnu veruju roma. Tako da će početi da stiže. Ja za sada ne nameravam da ga instaliram, lepo sam uredio ovaj MIUI. Možda čak pređem da probam CrDroid ili EvoX u dogledno vreme.
 
@morbius
Srbija. Za AOD nemam pojma ni kakva su bila. Mislim da se ugasi posle nekog vremena. Tako je bilo i ranije.
Sada sam pogledao. Stoji 10 sekundi nakon dodira, pa se ugasi. Nema drugog podešavanja.

@despot77
Snima kao i ranije. Uključiš snimanje, on obavesti da se poziv snima i to je to. Pravo snimanje samo sa Xeu romom. Ja ću ga danas otključati i flešovati Xeu, iako još za njega nema Hyper, već samo MIUI 14 stable. Navikao sam, skoro 5 godina sam ga koristio na Mi 9t Pro.

@MaxPower85
Koji Rom koristiš trenutno?
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, tačno tako. Ko kad staviš neku novu temu, pa ti maaalo drugačije u početku deluje telefon 😄🤷
Meni je veoma bitno snimanje upravo zbog posla. Neki ljudi ti ne pošalju poruku, već ispričaju neke podatke, a ja skoro nikada preko dana nemam mogućnost zapisivanja. On kaže, jel pišeš, ja kažem - pišem, pričaj i to je to 😄
 
Nemam pojma. Kupio sam telefon preko kp. Dok sam čekao za otključavanje bootloadera, dobijem obaveštenje. Ne znam jel se vidi negde tačno vreme, bilo je između 23. i 25.12. otprilike.
 
Posle prelaska na HyperOS,otkljucavanje bootloadera nece moci.Ko ne zeli da robuje i koristi Xiaomi,kao iPhone,neka otkljuca bootloader dok je na Miui.
 
Poslednja izmena:
Posle prelaska na HyperOS,otkljucavanje bootloadera nece moci.Ko ne zeli da robuje i koristi Xiaomi,kao iPhone,neka otkljuca bootloader dok je na Miui.
Jel to samo na F5 tj Poco modelima ili na svim Xiaomijevima? Nisam to znao, a instalirao sam HyperOS
 
Jel to samo na F5 tj Poco modelima ili na svim Xiaomijevima? Nisam to znao, a instalirao sam HyperOS
Za svaki Xiaomi."Xiaomi has confirmed that bootloader unlocking is disabled by default on HyperOS phones, and it also restricts updates. Xiaomi has confirmed that it is blocking bootloader unlocking by default on HyperOS phones. The company says you'll need to apply for permission to unlock your HyperOS device via its forum."
 
Ja nikako da nađem vremena da probam. Ja sam podneo zahtev i verovatno je prošlo onih 100 i koliko sati pre no što sam instalirao Hyper. Sutra ću verovatno pokušati.
 
Za svaki Xiaomi."Xiaomi has confirmed that bootloader unlocking is disabled by default on HyperOS phones, and it also restricts updates. Xiaomi has confirmed that it is blocking bootloader unlocking by default on HyperOS phones. The company says you'll need to apply for permission to unlock your HyperOS device via its forum."
Pa dobro, ja ovo razumem da cemo i dalje moci da ga otkljucamo samo na drugi nacin.

Mada realno, posto kopiraju Apple u fulu, mozemo svasta da ocekujemo.
 
Ako su stvarno resili da polako zabrane potpuno otkljucavanje bootloadera,tesko da ce biti sporednog puta.Zato sto uvek mogu kroz novi apdejt da dodaju sta hoce,da jos zakomplikuju.Tako je uradio Huawei.Koliko njih znas koji su otkljucali bootloader,kad je Huawei skroz zabranio?😉
 
Evo da javim. Otključao sam bootloader iako sam bio na HyperOS. Sve je prošlo glatko. Međutim, zahtev sam podneo dok sam bio na MIUI 14. Eto, ako nekom znači info.
 
Ima li nacina ograniciti tj. povecati donji limit auto brightnessa?
Sve mi previse mracno kad je na auto, cak i kada slajdujem rucno, posle sleepa vrati na mracno...
 
Da li je neko dobio HyperOS update kroz OTA, ima li neki info?
Probao sam sa menjanjem regije (sa Srbije na Češku, klip ispod), i dobio MIUI 14.0.8 (na Srbiji je bio samo 14.0.8).

Sad sam vratio i nije neka žurba, nego čisto me zanima, znam da su najavljivali oko nove da će biti za par modela - između ostalog i F5.
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=AWSc2u-ndyk&list=LL
Verovatno ti je do sada stigao HyperOS. I meni je prvo došao taj update 14.0.8.0 pa HyperOS. I čini mi se da je malo pogoršana kamera, pogotovo noćni mod i meni lično smeta to što više nije moguća reprodukcija YouTube sadržaja sa isključenim ekranom.
 
Meni još nije stigao HyperOS global rom, MIUI mi je još na 14.0.7.0 mada nisam ništa eksperimentisao, čekam zvanično nadogradnju. Imaju čudnu selekciju ažuriranja.
 
Baš čudno. Ja sam dobio HyperOS još tamo negde oko 24-25.12. Kakvim redosledom stiže ko zna.

Svejedno, ja sam se vratio na A13 MIUI 14 zbog Xeu roma. Za Poco F5 još uvek nema kineskog HyperOS, samo global. A ja sam navikao na Xeu, tako da...
Svejedno, HyperOS ništa specijalno, samo malo drugačija šminka.
 
Meni još nije stigao HyperOS global rom, MIUI mi je još na 14.0.7.0 mada nisam ništa eksperimentisao, čekam zvanično nadogradnju. Imaju čudnu selekciju ažuriranja.
Ni meni nije stigao, a 14.0.8. sam dobio tek kada sam prebacio regiju na Češku (u nadi da ću dobiti HyperOS).
Svakako nije žurba, ali imam svoje razloge zašto čekam HyperOS. Imam problem sa telefonom i gledam da li će HyperOS u kombinaciji sa factory resetom možda rešiti stvar (mada se plašim da neće). Verovatno je hardverski problem i ide na reklamaciju, ali čekam još malo...
 
Viber me nervira opasno, kad stigne poziv, nemam interfejs da ga prihvatim ili odbijem. Moram da otvorim Viber, skrolujem to vrha gde me obaveštava o dolazećem pozivu, tapnem tu i tek onda dobijem UI da mogu da prihvatim poziv. Čačkao sam po permissions, menjao sve i svašta i nikako ne mogu da sredim ovo.
 
Probaj ovo Settings > Privacy protection > Special permissions > Display over other apps > Viber, I uključi tu opciju.
 
Ni meni nije stigao, a 14.0.8. sam dobio tek kada sam prebacio regiju na Češku (u nadi da ću dobiti HyperOS).
Svakako nije žurba, ali imam svoje razloge zašto čekam HyperOS. Imam problem sa telefonom i gledam da li će HyperOS u kombinaciji sa factory resetom možda rešiti stvar (mada se plašim da neće). Verovatno je hardverski problem i ide na reklamaciju, ali čekam još malo...
Koji problem imas?
 
Probaj ovo Settings > Privacy protection > Special permissions > Display over other apps > Viber, I uključi tu opciju.

Već uključeno. Dao sam mu sad i dozvolu da menja postavke sistema, aj da vidim da nije možda to. Da sam mu sad dozvolu i da stavlja stvari na home screen, ne verujem da to igra neku ulogu, al ajde kad je već traži, da mu dam i to. Ne znam šta će kog đavola jednoj aplikaciji tolike dozvole.

I opet pored svega toga, neće i dalje da radi kako treba, ne prikazuje ekran za prihvatanje poziva.
 
Onda ti još ostaje "najpopularnija" mera, a to je vraćanje na fabrička podešavanja.
 
Onda ti još ostaje "najpopularnija" mera, a to je vraćanje na fabrička podešavanja.

Obrisao ceo storage Viber-a, ponovo pokrenuo aplikaciju, ponovo registrovao nalog, problem ostao, al sad mi nestale i sve poruke. :oops: Ova aplikacija je propala načisto.
 
I meni je često bagovao viber na poco x3 nfc, ne stižu obaveštenja, ne zvoni uvek, nedostupan... očigledno xiaomi i dalje dosta agresivno gasi aplikacije iz memorije na pojedinim modelima. Sada na a54 se ne sećam kada nisam dobio neko obaveštenje na vreme...
 
Koji problem imas?
Pri uključivanju/restartu telefona, ne pojavljuje mi se uopšte POCO logo, već ekran odmah prelazi u nešto slično "static screen" problemu.
Uglavnom, telefon se boot-uje (čuje se npr. zvučna animacija), čak mogu na slepo da uđem u power meni i restartujem/isključim telefon (dakle, ekran reaguje), ali se problem menifestuje iznova i iznova nakon novog uključivanja/restarta. Tek posle nekoliko restarta ili češće nekoliko desetina restarta (zavisi i nema pravila koje sam ja primetio) ekran "proradi" u smislu da se pojavi POCO logo i dalje radi sve normalno.
Takođe, problem je samo pri boot-u, što će reći da sve dok ne isključim/restartujem telefon radi skorz OK i normalno. U tom smislu i mogu da istrpim, odnosno normalno funkcionišem sve dok redovno punim bateriju i ne dozvolim da se isprazni.
Problem mi se prvi put pojavio još pre nekih mesec i po dana, kada sam telefon koji je bio ugašen skinuo sa punjača. Ono što sam malo gledao po netu, deluje da je hardverski problem i da je vrv do matične ploče. I ja verujem da je hardverski, ali eto, nisam stigao zbog praznika i obaveza da ga reklamiram. Telefon je inače kupljen u Logic-u, u Balkanskoj Bg.
 
Nazad
Vrh Dno