Šta je novo?

Pocetnicki problem: pokretanje web projekta u VS.NET 2003

Cosmic Sailor

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poruke
8
Poena
301
Dakle, pocetnicki problem.
Kada pokusam da kreiram novi web projekat, ili pokrenem postojeci (VS.NET 2003, Win XP SP2, IIS 5.1) dobijam onu famoznu poruku o gresci: "Visual Studio .NET has detected that the specified Web server is not running ASP.NET version 1.1. You will be unable to run ASP.NET Web applications"
Pokusao sam sve na sto sam naisao na netu i nikako nece da mi proradi. Instalirao sam IIS kao i FrontPage Server Extensions prije instalacije VS-a. Po tvrdnjama vecine foruma na netu ovo bi trebalo da radi ali kod mene nece nece. Zatim sam i reinstalirao i aspnet user account (aspnet_regiis.exe -i) i opet nista.
Izgubio sam strpljenje. Potrebna pomoc.
 
Pogledaj u IIS-u da li je u ASP.NET tabu postavljen ASP.NET version na 1.1. Takodje, reinstaliraj .net framework.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, u IIS-u uopste nisam naisao na tab u kojem se moze vidjeti verzija ASP.NET-a. Ako bi mogao malo detaljnije objasniti o kojem dialog boxu govoris. A sto se tice .NET Frameworka, instalirao sam patch koji rjesava problem ali ni sa tim patchem nece da radi. Kladim se da je rjesenje problema veoma banalno ali ja nikako da dodjem do njega.
 
Desni taster misa na Web Sites pa na Properties...
 
da bi postavio ASP.NET moras uraditi sledecu komandu:
aspnet_regiis -i. program se nalazi u WINDIR\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322
izvrsis je odatle i IIS dobije mogucnost da radi sa .net 1.1

PS: ne mora se reinstalirati .net framework, dovoljno je ovo odraditi, jer to je isto sto i pri instalaciji se desava

javi ako bude problema
 
Poslednja izmena:
da bi postavio ASP.NET moras uraditi sledecu komandu:
aspnet_regiis -i. program se nalazi u WINDIR\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322
izvrsis je odatle i IIS dobije mogucnost da radi sa .net 1.1

PS: ne mora se reinstalirati .net framework, dovoljno je ovo odraditi, jer to je isto sto i pri instalaciji se desava

javi ako bude problema

naravno, odradio sam ovo i prije. nebrojeno puta sam reinstalirao ASP.NET ali nedavno mi se iz csta mira, umjesto one gorepomenute poruke pojavila nova greska: The Web server reported the following error when attempting to create or open the Web project at the following URL: 'http://localhost/ImeProjekta'. 'HTTP/1.1 500 Internal Server Error'.


WTF je sad?
 
Pogledaj u IIS manager-u da li je postavljen taj projekat kao aplikacija.
Properties->Virtual Directory tab. Pogledaj da li je kreirana aplikacija.
Takodje proveri sta ti je rekao NikName rekao opet.
Inace, greska 500 je serverska greska. Pogledaj u EventViewer zasto se to dogadja.
 
Vrh Dno