Šta je novo?

ploca posle malog kvasenja otkazala

hajro86

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2008
Poruke
81
Poena
310
posedujem (ili posedovao sam ) sledecu konf

CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
Motherboard Name Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3
System Memory 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Display
Video Adapter ATI Radeon HD 5870 (1024 MB)
Storage
Disk Drive WDC WD6400AAKS-00A7B2 ATA Device (596 GB, IDE)
KUCISTE THERMALTAKE v9
NAPAJANJE 630W AXP SIMPLE POWER 12cm/silent fan

prosuo sam neku vodu na kuciste i posto je kod ovog kucista cooler odozgo
pokvasio sam komponente
servis je utvrdio da je ploca otkazala
sad se pitam koju plocu bi mogo da pazarim
otvoren sam za svakakve predloge :)
moze i predlog za novo napajanje jer nisam sasvim zadovoljan postojecim :)
hvala unapred
 
trenutno best buy napajanje je thermaltake toughpower tx 775 za 9000.
A ploca recimo Asus M5A97. Ovo je jedna od boljih ploca i podrzavace i novije amd procesore ako pozelis da predjes.
 
Idi na gigabajtovu verziju sa 970 cipsetom,ima jacu naponsku od asusa,sto se izgleda pokazalo kao presudno za overklok buldozera,sto se napajanja tice,TT je extra ali ne razumem zasto bi menjao napajanje koje te dobro sluzi?
 
TT je extra ali ne razumem zasto bi menjao napajanje koje te dobro sluzi?
ma sluzi dobro ali mi se desavalo da pri maximalnom opterecenju 1920 1080 najnovije igre na miximalnim detaljima da se posle odredjenog vreme (pola sata , sat ) restartuje komp odnosno samo ugasi
pa moram opet da ga palim
primetio sam da pri max opter +12v ima odstupanja pri min i max rezultatima npr min 5.2 max 12
 
GIGABYTE
GA-890FXA-UD7 sta mislite o ovoj maticnoj?
da li je ona dobra kupovina?
da li bi mi moja memorija hyperx kingston 2 x 2 gb radila na 1600,jer je sa starom radila 1333?
 
Fenomenalna i trenutno po super ceni, ud7 ploca ja vrh gigabytove ponude.
 
GIGABYTE
GA-990FXA-UD5 ova izgleda isto dobro a i radi na 1600
 
ja posedujem ovu GIGABYTE GA-990FXA-UD3 i mogu ti reci da nemam nikakve zamerke osim sto moras imati sata 3 hdd i sata 3 optiku...
 
mora sata3?? Kompatabilni su unazad. Ne vidim zasto bi morao.

@hajro, ako vec imas i zelis da das dosta para za maticnu onda uzmi am3+ obavezno. Kad vec uzimas tako dobru plocu onda bi trebalo da je koristis par godina, a sa am3 plocom to neces moci.
 
ne znam gde sam citao, ali procitao sam da ta 990fxa-ud3 ima velike oscilacije u naponu, samim tim se i greje....
 
Pisano je o tome, ispalo je da je malo prenaduvano to, evo tema o ploči.
 
Mnogo para za AM3 ploču, ako već hoćeš da platiš više, neka od ovih (AM3+):

ASUS Sabertooth 990FX

ASROCK 990FX EXTREME4

GIGABYTE GA-990FXA-UD3

Mada će ti odlično raditi posao i ASUS M5A97 EVO za manje novca (digitalna naponska 6+2, UEFI).

Nesto od ovoga sto ti je Accuphase naveo, ili onu GA-990FXA-UD5, ili Asus M5A97-PRO. Da suzimo izbor, dao bih prednost Asus-ovim plocama, narocito bih razmatrao Sabertooth. Prednost zbog UEFI-ja pre svega. No, sta god da uzmes, gledaj da chipset bude iz serije 9. Dakle, 990FX i sl. Nemoj se vracati na serije 7 ili 8. Sledece godine ce izaci vec noviji, 10, pa ce ti biti krivo, ako nista drugo...
 
ASUS ima:
1. Digitalnu naponsku jedinicu, Gigabajtova najveća boljka kod AMD ploča (za kolegu iznad čak i model M5A97 pro ima bolju naponsku od UD7 modela)
2. ASUS ima UEFI BIOS, tj. asus je jedini koji ga i ima za AMD platformu
3. ASUS AI SUITE II SW u kombinaciji sa novim senzorima na ploči donosi i više manipulacije
4. Auto tunig više donosi kod ASUS-a
5. Quad-GPU SLI and Quad-GPU CrossFireX

Da ne davim Emmi ima po specialnoj ceni još kratak period M5A99X EVO za 10999 RSD (o njoj sam i pričao iznad) i to bi bio best of the best izbora u ovom trenutku.
Drugi cenovno najbolji izbor je M5A97 PRO za 9000 RSD ( i on ima sve gore navedeno)...
 
Poslednja izmena:
Ja posedujem m5a97 pro bez procesora :) citajuci testove po netu gigabajt ne zaostaje za asusovim plocama toliko,imali smo ovde fenomenalni test i asus i gigabajt ploce od clana demios.Sto se tice AM3+ ploce sigurno neces pogresiti sta god da uzmes bilo asus bilo gigabajt,jedino na sta bi bilo dobro da obratis paznju je da ne kupis plocu sa 4+1 naponskom,sve ostalo je stvar nijansi!
 
Niko to ne spori, ali GA manje nudi, manje dobiješ, a priča se o skoro istim parama. Pročitaj šta sam napisao gore, ako se samo fokusiraš na digitalnu, UEFI BIOS koji donosi podršku za HDD-ove preko 2.2TB-a, koji donosi grafički dizajn i menjenje opcija mišem, sve to zajendo ostavlja GA malo pozadi, reći da je sve to slično je ok, ali nije isto i onda se postavlja pitanje da li bi uzeo nešto bolje ili nešto lošije, polazeći logikom zdravog razuma uvek bi išao na bolje. GA se uspavao počev od 1155 izbacivanja, a sa AMD-om kao da je u zimskom snu. Ponoviću nisu epohalne razlike, ali su prisutne i ne koštaju više.

:wave:
 
evo recimo da sam odlucio za ovu M5A99X EVO
kako bi mi se uklopila sa sledecim komponentama ?
CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)

System Memory 4096 MB kingston hiperx(DDR3-1600
Display
Video Adapter ATI Radeon HD 5870 (1024 MB)
Storage
Disk Drive WDC WD6400AAKS-00A7B2 ATA Device (596 GB, IDE)
KUCISTE THERMALTAKE v9
NAPAJANJE 630W AXP SIMPLE POWER 12cm/silent fan

da li bi mi memorija radila na 1600 bez nekih drugih podesavanja i prckanja po biosu?
 
Poslednja izmena:
Memorija mora verovatno da se podesi ručno, bilo je modela Kingstona sa def SPD-om od 1600MHz, ali nisam siguran da je i tvoja mem takva.
 
a sta mislis o ovoj maticnoj GIGABYTE
GA-990FXA-UD3
kakva je ona naspram owe
M5A99X EVO

malo je i skuplja...
 
odlicno je sve to, uzimaj.... uzimaj tu plocu dok je po toj ceni......

edit: mislio sam na M5A99x EVO, mada mislim da su razlike minimalne, ne znam koja je naponska kod UD3. ali ovde imas ok naponsku, koja je digitalna, manje oscilira.... samim tim se i manje greje, mada i ta UD3 se na pocetku (prve serije) grejala, dok nisu ispeglali bios, ali ako je ista naponska (6+2) uzmi 99X EVO, makar zbog uefi biosa, lepsi je...
 
Poslednja izmena:
hajro86 i ostali, malo guglanja što bi reko naš narod i naćićete dosta toga, UD3 ima drastično lošiju naponsku (velike oscilacije i padovi) bilo je priče na i na benchu, nema uefi i iz UD3 serije, koja je najniza klasa, EVO je klasa iznad PRO i Vanile znači ovaj M5A99x EVO je za klasu više, te zbog malih količina treba iskoristiti emmi popust ...
 
Poslednja izmena:
Buduci da sam zrtva laznog marketinga :d, ima da skrenem paznju na tu digitalnu naponsku.
OVO ispod je digitalna naponska:
big_evga790idigi_mobo11.jpg

neka EVGA 790i SLi FTW ploca
Gde su zavojnice, gde su tranzistori, gde je gomila kondenzatora? Nema ih jer je ovo prava digitalna naponska, a ovo sto ASUS prezentuje kao digitalnu naponsku... nemam reci koliko je to daleko od onoga na sta bi trebalo da lici.
Inace, koje(a) su ono bese razlike izmedju EVO i PRO M5A97 ploce? Front USB3? :d
 
Dobro, failovao sam za kondenzatore :D, ali shvacena je poenta. E sad pogledaj ovu ASUSovu famoznu 6+2 "digitalnu" naponsku:
vrm_phases.jpg

Problem?
troll_face.png
 
Poslednja izmena:
zuhhhhh

sad sam bas u problemu koju maticnu da odaberem :-(((


pooooomooooooooccc
veec 7 dana sam bez kompaa :)
pocinjem da loodim :))))
 
Kao prvo bih hteo da pitam gospodina iz ASUS PR-a da mi objasni razliku izmedju analogne i "digitalne" naponske. Zadnjih 15-ak godina su sve naponske "digitalne" samo je pitanje u radnoj frekvenciji koju ista moze da podnese, sto je veca frekvencija, to je efikasnost veca i grejanje manje. ono sto je kolega domcale pokaza je naponska koja radi na jako visokoj frekvenciji, zaro su i kondezatori jako mali po dimenzijama. Ono sto je na vecini ploca koje ti reklamiras nije ni blizu toga, cisto da se razjasni...
 
Nazad
Vrh Dno