Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Necu da delim ugru na nosilac, gost nego da kupim full igru samo za sebe, da je predjem i da onda drug uzme da igra, ili obrnuto, kakva je procedura?
 
Pa logično, ista je procedura. Pravite nalog i kupite igru. Samo, zašto biste čekali jedan drugog? Ovako možete istovremeno da je igrate (osim ako obojica želite prednost Nosilac naloga, pa biste onda čekali jedan drugog).
 
A da bih koristio svoj main nalog, morao bih njega da dam drugu, da bi mogao da igra? Kako ide aktiviranje konzola tu?
 
U kom slučaju da koristiš svoj glavni nalog? Ako misliš za ovu igru koju biste zajedno kupili, svoju konzolu aktiviraš kao primarnu za taj nalog.

Ukoliko hoćeš drugaru da daš da igra tvoje igre sa naloga, njemu daješ nalog da on svoju konzolu aktivira kao primarnu. Tako on igra sa njegovog glavnog, a ti ih pokrećeš sa svog.
 
Da li se gde polemisalo Now VS Plus VS digitalne kopije VS diskovi?
 
Ne baš, ali uglavnom se znaju prednosti i mane jednih i drugih načina. S tim da ti je Now jedina opcija za naslove iz prethodnih generacija.
 
Necu da delim ugru na nosilac, gost nego da kupim full igru samo za sebe, da je predjem i da onda drug uzme da igra, ili obrnuto, kakva je procedura?
Procitaj ti temu ovu ispocetka jos jednom
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=335914

kad kupis igru koju dijelis kupio si je Full, nisi kupio pola igre
Znaci napravis racun ili koristis vec koji imas, dopunis ga dolarima ili funtama i kupis igru i to je to

Sad hoce li tebe jaran bespotrebno cekati ili ne to je do tebe, jer ako hoces ti da igras sa tog naloga gdje je igra samo nek ga on doda na ps4 aktivira kao primarni, stavi Dowbload igre i to je to, on igra sa svog a ti sa svog gdje je igra i kupljena

Kupujes Full igre naravno sa ps storea, kao sto sa steama za pc kupujes, sad da li ces samo ti igrati ili ce dvije osobe igrati tu igru je do tebe ali razlike nema
 
Ne baš, ali uglavnom se znaju prednosti i mane jednih i drugih načina. S tim da ti je Now jedina opcija za naslove iz prethodnih generacija.

Jel moze ukratko za nas laike koji tek ulazimo u PS svet :)
Ja licno ne razumem danas da neko kupuje igre na diskovima (osim ako nije kolekcionar), ima li to bilo kakvih prednosti u odnosu na digitalne verzije ?
 
Ima, prednost je što možeš da prodaš igru ako ti u nekom momentu više ne treba. :)
 
OK, ja sam mislio da je slicno kao i na PC-ju.
Da i kada kupis igru na disku, ti je registrujes na svoj nalog (kao Steam, Origin, Battle.net itd.), i tu nema dalje prodaje, jer ne moze neko da je registruje opet na novom nalogu.
Ocigledno da ovde to funkcionise drugacije (igra se u offline rezimu ili sta vec..)
 
Jedino što disk mora da bude u konzoli, što je za današnje pojmove mučenje...
 
OK, ja sam mislio da je slicno kao i na PC-ju.
Da i kada kupis igru na disku, ti je registrujes na svoj nalog (kao Steam, Origin, Battle.net itd.), i tu nema dalje prodaje, jer ne moze neko da je registruje opet na novom nalogu.
Ocigledno da ovde to funkcionise drugacije (igra se u offline rezimu ili sta vec..)

Polovne igre na disku možeš igrati i online MP. Nije to kao na PC. Disk se ne vezuje ni za konzolu ni za nalog.
 
OK, ja sam mislio da je slicno kao i na PC-ju.
Da i kada kupis igru na disku, ti je registrujes na svoj nalog (kao Steam, Origin, Battle.net itd.), i tu nema dalje prodaje, jer ne moze neko da je registruje opet na novom nalogu.
Ocigledno da ovde to funkcionise drugacije (igra se u offline rezimu ili sta vec..)
Ma disk ko disk kod koga je u ps4 njegova je igra i igra sa bilo kojeg naloga na ps4

Digitalne igre se vezu za nalog kao za steam nalog, origin i sl., samo sto je prednost sto igru sa jednog naloga mogu igrati dva covjeka na dvije ps4
Opet ti i digitalnu igru mozes prodati tj. Prodas nalog
 
cini se da na ovom forumu koju god temu otvoris svuda ista prica - nosilac, guest, guest, nosilac..
zar ne moze da postoji jedna tema u kojoj se prica samo o tome?
 
cini se da na ovom forumu koju god temu otvoris svuda ista prica - nosilac, guest, guest, nosilac..
zar ne moze da postoji jedna tema u kojoj se prica samo o tome?
Pa već postoji :) Eno je u sticky :) Prvi post sve pokriva... i opet ista priča :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zamolio sam moderaciju da okaci u sticky onu lock temu sa podelom na nove "dedicated" teme, ali ne vredi kada ljudi opet pitaju u najaktivnijoj jer ih jednostavno mrzi da odvoje par minuta i procesljaju forum...
 
Opet ti i digitalnu igru mozes prodati tj. Prodas nalog

Problem je u tome što to eksplicitno nigde nije navedeno, makar se ja ne sećam da sam to pročitao. Ljudi to ne kapiraju i neko treba da napiše da ako hoćete da prodajete igru kasnije, da sa njom prodajete i nalog, a sa njim ide i email.

Dakle, 10 igara 10 email naloga, 100 igara 100 email naloga. Meni je to cimanje. :)
 
Problem je u tome što to eksplicitno nigde nije navedeno, makar se ja ne sećam da sam to pročitao. Ljudi to ne kapiraju i neko treba da napiše da ako hoćete da prodajete igru kasnije, da sa njom prodajete i nalog, a sa njim ide i email.

Dakle, 10 igara 10 email naloga, 100 igara 100 email naloga. Meni je to cimanje. :)

Pa, nećeš kupiti 100 igara odjednom i napraviti 100 naloga. Neka to bude 12 godišnje, plus da imaš jedan lični nalog gde uzimaš ono što je dovoljno jeftino za tebe i što ne želiš da prodaš.
 
Krenuo sam da citam temu "PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju" od pocetka, stigoh do strane 28 od 82 :)
Generalno sam ukapirao kako i odakle nabavljate igre, kako ih sherujete, prodajete itd...

Dolazeci iz komfora PC sveta, gde je izbor mnogo veci (steam rasprodaje, sajtovi za kupovinu kljuceva kao sto su amazon, g2a, cdkeys itd...), steam giftovi, ruski preprodavci, vidim koliko je PS zatvore sistem i nema bas toliko puno opcija.

Otprilike izbor za kupovinu igara je :
-odes u radnju i kupis igru na disku, ili narucis disk sa nekog sajta na kucnu adresu
-kupovina sa https://store.playstation.com i ovo je po meni najjednostavnije i najudobnije resenje. Igre su vezane za tvoj nalog. Mogu se naci apsolutno sve igre jer je to zvanici shop, a vidim da ima i nekih popusta.
-vrlo slaba ponuda kljuceva koji se reedem-uju na PS nalogu (sajtovi kao sto su cdkeys, g2a itd...). Ovo za Steam, Origin itd.. funkcionise odlicno, ali vidim da je izbor PS4 igara na ovakvim sajtovima neverovatno slab, a i cene nisu povoljne kao za PC.

Za kupovinu sa PS-store morate da se snalazite sa dopunama koje kupujete sa raznih sajtova (jer na PS store ne prolaze nase kartice).

Moje pitanje je vise vezano za strategiju kupovine :D
Da li i koliko cesto bude nekih rasprodaja (kao Steam sale itd..).
Da li par puta godisnje igre budu na nekim vecim popustima 50%, 75%, kada se moze fino popuniti biblioteka ?

Gledam sad na PS store, danas istice snizenje na Until Dawn i Last of US remastered.
Obe igre us 20$, a trentno snizene na 15$.

Plan mi je da na svom nalogu imam neku malu kolekciju (RDR2, Spiderman, God of War, Uncharted, Until Dawn, Last of US, itd... znaci uglavnom AAA naslovi koje ne mogu da igram na PC-ju).
Pa cisto da isplaniram strategiju kupovine :)

PS. vidim sad da su i Uncharted - The Nathan Drake Collection i Uncharted 4: A Thief’s End isto snizeni sa 20$ na 15$.
To je vec 60$ za ta 4 naslova sto sam nabrojao.
Isplati li se pazariti to ili ume da bude i vecih popusta ?

ps2. UNCHARTED: The Lost Legacy - trenutno 10$ sa 20$
Ovako kad krene covek, vrlo brzo ode 100-200e na igre. Srecom pa spisak naslova za PS4 nije toliko ogroman :)
 
Poslednja izmena:
U suštini, dobro si sumirao sve.

Da li i koliko cesto bude nekih rasprodaja (kao Steam sale itd..).

Da, sniženja ima skoro svake nedelje. Trajanje i "kvalitet" igara na sniženju varira.

Da li par puta godisnje igre budu na nekim vecim popustima 50%, 75%, kada se moze fino popuniti biblioteka ?

Da, veće rasprodaje koje pamtim su Black Friday, End Of Year Sale i End Of Summer Sale. Mada ih ima još. Mada svake nedelje postoji šansa za neku dobru akciju, nema pravila. Nekada budu po izdavaču, nekad po žanru, nekad po tome što su PS Only, itd.

Obrati pažnju na psprices sajt, tamo možeš da vidiš kada je koja igra na akciji ili je bila na akciji, po kojoj ceni i da vidiš grafik kretanja cene.
 
@DBraveZ ja sam isto veoma skoro ušao u PS vode i za sad mi se psprices sajt pokazao kao najkorisniji za pomoć pri kupovini. Moj savet je da se registruješ i dodaš sve igre za koje si zainteresovan u notification list, tako da će ti stizati mailovi kad god je ta igra na nekom sniženju.

Jedino što je po meni mana sajta je što ćeš dobijati obaveštenja za bilo kakvo sniženje i ne možeš da definišeš maksimalnu cenu ispod koje hoćeš da primaš obaveštenja (npr. obavesti me kada je igra ispod 10$), kao što može da se uradi na IsThereAnyDeal za PC igre.
 
Odlicno, hvala vam obojci.
Definitivno cu da koristim taj sajt pri kupovini.

Po dijagramima zakljucujem da je korisno uplatiti i PS+ (recimo 50$ na godisnjem nivou), jer PS+ ima bolje popuste tokom godine, a dobijaju se i besplatne igre.
 
Po dijagramima zakljucujem da je korisno uplatiti i PS+ (recimo 50$ na godisnjem nivou), jer PS+ ima bolje popuste tokom godine, a dobijaju se i besplatne igre.

Zavisi.

Ja sam uplatio 10$ za novembar, a uhvatio sam i decembarske igre (sve ukupno Yakuza Kiwami, Bulletstorm: Full Clip Edition, Onrush i SOMA). Nijednom nism oduševljen, probao sam sve, a najviše Onrush.

http://www.pushsquare.com/news/2018/12/guide_all_free_ps_plus_games_in_2018

S druge strane kupio sam Horizon Zero Dawn: Complete Edition za 12$. Fenomenalna igra. Kupio sam i GoW Deluxe, kao disk Spajdermen (polovan), za ove dve se sin "zalepio". Sve to ukupno za 60$ +/- 5$.

Za januar 2019 nisam hteo da uplaćujem PS+ jer su davali neke, po meni "tupave" igre. :)

Ja ću da "kalkulišem", pošto ne igram multiplayer games. Sin igra Paladine koji su besplatni.
 
Odlicno, hvala vam obojci.
Definitivno cu da koristim taj sajt pri kupovini.

Po dijagramima zakljucujem da je korisno uplatiti i PS+ (recimo 50$ na godisnjem nivou), jer PS+ ima bolje popuste tokom godine, a dobijaju se i besplatne igre.

moje misljenje je da je (kao sto si gore i sam naveo) najkomfornije kupovati sa ps store-a, plus uzeti i godisnju pretplatu kada je na snizenju (a cesto jeste). Posto zvanican store manje vise stalno ima snizenja, pre ili kasnije ces kupiti sve AAA igre po vise nego dobroj ceni. Ja sam prethodnih godinu dana sve kupio tamo i sve sam platio malo. Pitanje je samo koliko ti se ceka, ali uvek ima sta da se igra. Prva igra koju sam uzeo je bila Witcher GOTY i dok sam to presao (trebalo mi je 3 meseca) vec sam nakupio bio nekoliko igara koje su u medjuvremenu bile snizene a neki jaki naslovi su bili i kroz PS+ pretplatu (nju sam recimo uzeo za nekih 30 i kusur funti za godinu dana). Sto se ps+ tice, ako 35 funti (ili koliko je vec bila godisnja pretplata) nije dobar deal za dobiti 24 dzabe igre (od kojih ce min. 2-3 biti top igre, onda ja ne znam)
 
The Last of Us Remastered je bio 6$ u novembru. Sad mu dodje i preskup :)
 
E da bas tako, 6 dolara je bio i u decembru kad sam ja uzeo.

Nego zna li neko da li negde kod nas ima da se kupe prazne kutije za igre? Moze i bez "slicica", napravio bih malu kolekciju kutija iako kupujem digitalne igre :D
 
E da bas tako, 6 dolara je bio i u decembru kad sam ja uzeo.

Nego zna li neko da li negde kod nas ima da se kupe prazne kutije za igre? Moze i bez "slicica", napravio bih malu kolekciju kutija iako kupujem digitalne igre :D
Nije losa ideja, kutije i umjesto cda ime akaunta i password unutra :D
Haj ja Cu bas vidjeti na ebayu pa postavim link ako nadjem a cover je lahko isprintati
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno