Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

spekulise se vec godinama, nema od toga nista, mozda ce biti kao launch title za ps6, do tada jedino preko emulatora :D
 
Ali mi cudan osecaj sad ja odem, platim 20e - i dobijem fizicku kopiju diska .. I to za PS4 :alien: Dodjem kuci, stavim u kutiju i cepam...Hm, razlikuje se PC iskustva :p Poprilicno... Konzolitis me hvata :D
 
Poslednja izmena:
Igram Astrobot. Fino uradjeno. Nije bas kao wow efekat kao pre 3 i po god kad sam nabavio PS5, ali solidno.
 
A zasto nije? Navikao si se?
Da li su isto iskoristli maksimalno potencijal gamepada?
 
Ja se spremam da ga pregazim u narednih 10 dana, imam neki stari odmor koj treba da spucam svakako pa bi ovakav platformer legao kao kec na deset, taman za ove kišne dane.
 
Hit što na sajtu PS ima i Concord gamepad nisu ga skinuli. Doduše lepo izgleda.
 
Krenuo Wukong, nisam fan ovakvih igara ali kako sa kumom imam šerovan nalog i vidjeh u library da je uzeo ajde reko da probam. Ostao sam 4h prikucan uz ekran, odlična je. Jesam li ja lud ili igra izgleda najbolje u performance modu, em je framerate smooth, zakucan u 60fps em je prikaz mekši, ljepša je nekako slika. U Balanced i Quality modu kao da je sharpness odvrnut do daske, ne dopada mi se kako izgleda. Inače igram na C1 OLED-u.
 
I ja sam je presao u Perfomance modu, kao i sve ostale igre. GOTY definitivno. Pravio pauzu par dana, pa cemo da krenemo NG+, i Astro Bot da uzmem platinu. :D
 
Kako bi je ocijenio što se tiče težine? Ja ovakav tip igara nešto ne igram (Elden Ring se nisam usudio ni da probam) ali pofino sam ovdje zapinjao sa bosovima ;D Tj. nije problem boss koliko checkpoint koji kod nekih bude baš daleko
 
Kako mi je ovo prva soulslike igra, koja to nije u potpunosti, legla mi je odlicno. Doduse zapoceo sam Deamon Souls, sa namerom da udjem u te vode, pa onda Elden Ring da probam, i DS je bio ok kao prva soulslike igra i iskustvo. Planiram da je zavrsim svakako a Elden Ring videcemo kako ce leci, to je vec ozbiljnija prica.

Wukong nije tezak, bilo je slucajeva da sam se mucio, ali odmoris jedan dan, i sutra dan je vec lakse. :D I ne treba da se bude greedy, i kad ukapiras poteze protivnika, sve je daleko lakse.
Ali iskustvo mi je super i zadovoljstvo koje dobijes nakon pobede za koju si se mucio, je stvarno ono sto se trazi od ovog tipa igara. Veoma glasno psovanje i izazov da se polomi dzojstik je sastavni deo inace. :D
 
Veoma glasno psovanje i izazov da se polomi dzojstik je sastavni deo inace. :D

To me i plaši, zato je još nisam ni startovao nego čekam Astro Bot. Igre mi prvenstveno služe da se iskuliram maksimalno. Svet je dovoljno surov da bih se dodatno mučio i u nepostojećem :)
 
Zato je kod mene posle skoro 2 ipo decenije instalacija PES nepostojeća. Mirne glave igrao i slagao me 3 puta bilo je samo storage delete select efootball bye bye.
 
Ali iskustvo mi je super i zadovoljstvo koje dobijes nakon pobede za koju si se mucio, je stvarno ono sto se trazi od ovog tipa igara. Veoma glasno psovanje i izazov da se polomi dzojstik je sastavni deo inace. :D
Toeto...
Danasnji gejmerski narastaji su previse mekani... :)
Niste imali privilegije da iskusite vikend turnire, odnosno celonocno drljanje MK-a, ISS-a pa kasnije i PES-a, kod ortaka...
Kada se skupe nas 4-6, svi igramo na istom nivou (i znamo fore drugoga) i nijanse odlucuju... A da ne pricamo o medjusobnom prozivanju i trpanju kada svi uhvate u semu jednog igraca do tacke pucanja, odnosno lomljenja dzojstika... Ili situacija gde 2 brata jednom drugom psuju majku a ona pozadini kuhinji sprema nam klopu i gleda da ih resetuje na fabricka podesavanja...
Takodje to druzenje i zezanje, odnosno socijalna interakcija je bio veoma bitan faktor kojeg su danasnji igraci liseni.

Kakvi crni Solsi,Blodborni i Elden Ringovi - to je za danasnji gejmerski plebs koji se tripuje da je hardkor...
Da se isti sa nama skupe za vikend i odigraju par sesija mislim da od trauma nikada vise djojstik ne bi pipnuli u zivotu. :)
 
Psychonauti 2 jedna od najboljih igara koje sam igrao, pogotovo u poslednjih 5 god. Dubina priče, likovi, mehanika 10/10. Jedino su mi sitni neprijateljj koji se povremeno pojavljuju previše jednostavni i malo varijacija je istih. Kad sam pogledao listu igara koji je radio isti lik, valjda Tim Šafer se zove sve mi je jasno.

Ovo su igre a ne koja igra ima gazilion piksela, "bolje"/više DSLS, PSTS, MMS, FNJRova i ostalih grafičko-marketinških baljezgarija i kako pada svetlost na buvina .....
 
Psychonauti 2 jedna od najboljih igara koje sam igrao, pogotovo u poslednjih 5 god. Dubina priče, likovi, mehanika 10/10.
Ništa manje dobar nije ni prvi deo.
A da ne pricamo o medjusobnom prozivanju i trpanju kada svi uhvate u semu jednog igraca do tacke pucanja, odnosno lomljenja dzojstika... Ili situacija gde 2 brata jednom drugom psuju majku a ona pozadini kuhinji sprema nam klopu i gleda da ih resetuje na fabricka podesavanja...
Suze mi pođoše 🤣. Doživeo oba slučaja. Neprocenjivo.
 
Psychonauti 2 jedna od najboljih igara koje sam igrao, pogotovo u poslednjih 5 god. Dubina priče, likovi, mehanika 10/10.

Igra je ludilo, toliko originalna i zanimljiva da je to neverovatno, dizajn levela i šta svaki predstavlja ne bih ni da komentarišem koliko su dobro sve to odradili.

Prvi deo podjednako zanimljiv ali ga je malo pregazilo vreme, mada vredi ga odigrati bar zbog "Milkman Conspiracy" levela koji je genijalno odrađen :D
 
Čuo sam za taj nivo da je remek delo. Mozda i uzmem pa ostavim za neke buduće dane.
 
Toeto...
Danasnji gejmerski narastaji su previse mekani... :)
Niste imali privilegije da iskusite vikend turnire, odnosno celonocno drljanje MK-a, ISS-a pa kasnije i PES-a, kod ortaka...
Kada se skupe nas 4-6, svi igramo na istom nivou (i znamo fore drugoga) i nijanse odlucuju... A da ne pricamo o medjusobnom prozivanju i trpanju kada svi uhvate u semu jednog igraca do tacke pucanja, odnosno lomljenja dzojstika... Ili situacija gde 2 brata jednom drugom psuju majku a ona pozadini kuhinji sprema nam klopu i gleda da ih resetuje na fabricka podesavanja...
Takodje to druzenje i zezanje, odnosno socijalna interakcija je bio veoma bitan faktor kojeg su danasnji igraci liseni.

Kakvi crni Solsi,Blodborni i Elden Ringovi - to je za danasnji gejmerski plebs koji se tripuje da je hardkor...
Da se isti sa nama skupe za vikend i odigraju par sesija mislim da od trauma nikada vise djojstik ne bi pipnuli u zivotu. :)
Pazi, to stoji, PES se igrao nekad, FIFA do skoro u tom fazonu, ali prestalo se, nazalost.
 
Где се на Spiderman 2 искључује наратор? Толико иритира.
 
Cekaj dok dodjes do simbol levela... :p Uzivanje postaje gnev!
 
Na KP se pojavio Baldur's Gate 3 na disku. Jel pikao neko na PS5, valja li ili mora PC? Pošto vidim da se su neki na reditu žalili na kontrole.
 
Na KP se pojavio Baldur's Gate 3 na disku. Jel pikao neko na PS5, valja li ili mora PC? Pošto vidim da se su neki na reditu žalili na kontrole.
Odlično je urađeno za PS5, sve glatko ide, kao i kontrole.
Ako ti je to bila jedina sumnja i hoces disk, uzimaj. Čak mislim da nije ni skupa varijanta od 5.5k za fizičko izdanje. Mislim da je na eBay-u bila oko 50usd kada sam merkao da uzmem.
 
Da, kad se prebaci u $ toliko otprilike ispadne i ova na KP.
Ludilo. Nisam igrao nikada d&d igre, ne znam kako će da mi legne to "na potez", ali vidim da se svi oduševljavaju pa sam u fazonu da okušam sreću.
 
Nazad
Vrh Dno