Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Slazem se da je kvalitet u 2021 opao u odnosu na 2020 ali pogledajte sta radi M$ sa Live pretplatom i igrama koje dolaze uz nju. To je (bar za mene) pravi tres i zbog toga sam pre nekoliko meseci odustao i nemam nameru da im se vracam.
Ljudi ne shvataju da je primarna uloga pretplate mp igranje i čuvanje sejvova. Igre su samo bonus i ne bi trebalo da se uzima pretplata zbog njih.

Mada se uvek nađe par kvalitetnih naslova.

Što se tiče MS-a, za pretplatu na igre služi game pass i on je odličan. Ne uzima se live zbog igara...
 
Ma ne, daj da platim pretplatu 30$ preko nekih sivih sajtova, pa još i da se žalim što mi ne daju igre koje ja hoću ili što nisu svaki put neke AAA igre.
 
Ma ne, daj da platim pretplatu 30$ preko nekih sivih sajtova, pa još i da se žalim što mi ne daju igre koje ja hoću ili što nisu svaki put neke AAA igre.

Da li su sajtovi sivi ili beli nije toliko bitno. Sony je taj koji generise kodove i pusta u prodaju,za svaki kod deo para ide sony-ju u dzep dosao on sa sivih ili belih sajtova.

Inace ja sam 100% siguran da sony moze preko jedne noci da stopira sve sive sajtove vrlo lako.Ali trenutno isti rade vrlo dobro u Sony-jevu korist.Tako da je nebitan argument odakle je ko pazario kod.

Ljudi ne shvataju da je primarna uloga pretplate mp igranje i čuvanje sejvova. Igre su samo bonus i ne bi trebalo da se uzima pretplata zbog njih.

To sto mora da se placa pretplata da bi se igrala MP je da se covek udara u glavu,da ne pricam o naplacivanju cuvanja sejvova. Kada bi izbacili ove "bonus igre" proj pretplatnika bi opao za 80% tako da to govori zasto ljudi uzimaju pretplatu i sta je glavni produkt pretplate,ne bih se slozio da je to MP ili cuvanje sejvova.

Neko je tamo spomenuo da je 30$ jedna vecera.

Jel vi kad idete u prodavnicu svaki put uzmete kutiju sibica racunajuci pa to je samo 20-30din sta me briga.
Pa ako mi nesto ne treba onda ne treba necu da je pazarim samo zato sto je jeftino.

Trenutno sa ovim igrama ps+ meni licno ne treba, to je moje misljenje... ako vama odgovara taj servis,drago mi je ali ja imam pravo na svoj stav i misljenje.A ova tema i jeste da podelimo misljnja o igrama,servisima itd...

Vidim da vecina brani ps+ pa eto,drago mi je da znam da su ljudi zadovoljni i da sam ja medju retkima.

Peace.
 
PS+ mi treba za online igre, sve sto dodje uz to je extra.....
 
To što si ti siguran ne mora, a i verovatno nema veze sa realnošću. I naravno da Sony ne dobija deo para od prodaje preko sivih sajtova, pobogu.
Apsolutno je bitno odakle je uzet kod, jer sony sigurno svoje brojke i izveštaje bazira na legalnim kanalima prodaje.
A to što je neki Žika uzeo neke kradene kartice, nakupovao se deset kodova i preprodao ih za neke manje pare da ih izvuče, stvarno ne vidim kako koristi Soniju.

Niko ne spori tvoje mišljenje, ali zaključke na osnovu istog (koje je jedno) bogami možemo.

Ok je da su igre loše, nekome ne leže ili očekuje više, ali to je iznevereno očekivanje, a ne realan promašaj. Što reče rama, to je samo bonus na ono što je zamišljeno. I meni se ne dopada da moram da plaćam da se igram online, ali sam sam izabrao da mi ps4/5 bude primarna gaming platforma. Niko me nije terao da to ne bude PC, gde je besplatan mp, a piraterija cveta.
 
To što si ti siguran ne mora, a i verovatno nema veze sa realnošću. I naravno da Sony ne dobija deo para od prodaje preko sivih sajtova, pobogu.
Apsolutno je bitno odakle je uzet kod, jer sony sigurno svoje brojke i izveštaje bazira na legalnim kanalima prodaje.
A to što je neki Žika uzeo neke kradene kartice, nakupovao se deset kodova i preprodao ih za neke manje pare da ih izvuče, stvarno ne vidim kako koristi Soniju.

Niko ne spori tvoje mišljenje, ali zaključke na osnovu istog (koje je jedno) bogami možemo.

Ok je da su igre loše, nekome ne leže ili očekuje više, ali to je iznevereno očekivanje, a ne realan promašaj. Što reče rama, to je samo bonus na ono što je zamišljeno. I meni se ne dopada da moram da plaćam da se igram online, ali sam sam izabrao da mi ps4/5 bude primarna gaming platforma. Niko me nije terao da to ne bude PC, gde je besplatan mp, a piraterija cveta.
Da li ja kao ps korisnik mogu da kupim ps+ pretplatu na godinu dana, isprobam taj servis sa svim svojim bonusima koje daju te posle odredjenog vremena dam svoju procenu da li se taj servis meni licno isplati-odgovara sa svim svojim bonusima koje nude ili procenim da su to bacene pare.
Da li ja imam pravo na tu procenu ili moram kao zombi da podignem obe ruke ka PS Storu i vicem brainzzz???
 
...

Niko ne spori tvoje mišljenje, ali zaključke na osnovu istog (koje je jedno) bogami možemo.

...
Šta je jedno? Mišljenje?
I ja mislim kao @MisliM_StvaRnO a to je da su upropastili PS+ u pogledu kvaliteta igara koje dele, ove godine pogotovo...
Osladila im se korona prošle godine, mislil ajd' da šišamo ovce ne mogu iz kuća, a sad kuknjava, nikad manje pretplatnika.
Moraju sad, dva dobra meseca da vežu...
 
Mislio sam na deo “ako ukinu igre, izgubiće 80% pretplatnika” i slicne biznis guru forumaš izjave.
Što se tiče mišljenja oko igara, sve stoji - ne ulazim u ukuse. Meni je primarno da su mi sejvovi na cloudu i da mogu da igram online, igre su mi bonus.
Ono što mi smeta je što sam zombi, jer tobože se ne uklapam u nečiji svet i kako on zamišlja da ps+ izgleda.
 
saberite broj pretplatnika * 30e neka bude pa vidite koja je to cifra mesecno za sta cloud sejvove???
sta mislite koliko sony-ja kosta svi ti serveri za sve to sejvove da ih cuvaju kada uzmem u obzir tezinu sejv fajla?

Uzimaju oni mnogo veliku kintu na te pretplate i sve sto ja trazim da se otvore ponekad,ne mora svaki mesec al ono svaki treci barem da iskesiraju deo tog novca izdavackoj kuci da im obajve neku igru a ne da nam poturaju indie igre za koje verujem dobijaju pride novac od tih izdavaca da im objave igru pa makar besplatno kao neku vrstu reklame.

Sto se tice ZIka (popularno ime ovde), pustite me tih prica zike pokrale kreditne kartice bla bla,sivi sajt i slicno...
Koliko samo cd keys,g2a, off gemers prodaju mesecno kljuceva na 100 000 hiljada i sve to pokrale zike jel. Onda ili ima puno zika sa kradenim karticama a Sony je izgleda toliko blentav da na to sve zmuri.
Evo ja kao novopeceni programer mogu nabrojati 5 nacina kako Sony da zastiti sebe od kradje...

Ja bih pre rekao da Sony namerno zmuri na te Zike, ustvari verujem da Sony i kontrolise koliko ce kljuceva otici Zikama onako iz senke, jer nisu svi spremni da prate cene sa stora a opet ti ljudi trebaju Sony-ju pa makar da se pohvale aktivnim brojem igraca.

Svako ima svoje misljenje, postujem kada neko kaze da je uzeo ps+ zbog MP i drago mi je sto je zadovoljan produktom,ali ja samo uzeo iz drugog razloga i imam pravo biti nezadovoljan barem u ovom trenutku.
 
Godišnja pretplata se najviše uzima zbog igara a za mp se uzimaju pretplate koje kraće traju kad se neko uželi igranja neke mp igre a I za one koji uzimaju godišnju pretplatu zbog mp igre su tu da sweeten the deal kod onih koji se premišljaju.

Kodovi koje sajtovi prodaju su kodovi koje Sony daje firmama koji su njihovi poslovni partneri da nagrade svoje zaposlene I promo kodovi pri raznim promotivnim akcijama i sajtovi otkupljuju te kodove jeftino jer su ih ljudi I onako dobili za dzabe tako da su u plusu za koliko god da prodaju i Sony tu ništa ne gubi jer su ih i dali dzabe uz proračune koliko dobijaju a koliko gube tim potezom.
 
Koju bi ste preporučili igru za auto trke a da može na PS5?
Staze da budu po raznim predelima nešto kao što sam video na snimcima poput Forza horizon, da nije ultra teška, da nervira.
 
Crew serijal je nesto poput Forze na prvi pogled ali je nebo i zemlja izmedju ovih igara po kvalitetu,ja bih to zaobisao i narocito NFS payback koji je totalni promasaj.

Preporuka za NFS Heat, bas igram isti, nije los, pomalo podseca na cuveni underground 2.
Tu je i Gran Turismo, preporuka za nesto od toga.
 
Zar nije taj Gran Turismo više kao simulacija, za hardcore ljubitelje auto trka? Želeo bih nešto između simulacije i arkade.
 
Kao što je kolega napisao, Crew 2 je najsličniji Forzi, ali nikako po sveukupnom kvalitetu. Ima pejzaža, raznovrsnih vozila, nimalo teška, ali opet posle nekog vremena postaje monotona, repetitivna i zahteva zamorno grindovanje radi napredovanja.

Od svih vožnji koje sam igrao na PS, nekako mi je najzabavnija bila Wreckfest, kako u single tako i u multiplayer-u. Tako da moj glas ide za nju.
 
Koju bi ste preporučili igru za auto trke a da može na PS5?
Staze da budu po raznim predelima nešto kao što sam video na snimcima poput Forza horizon, da nije ultra teška, da nervira.

Driveclub je jako dobar. Ali veliki problem je što je skinuta sa PSN Store-a, a DLC su bili mnogo dobri. Ima dosta staza u baš lepim predelima. Sad ne znam kako bi izgledala vanila na disku, bez dodatnog sadržaja.

Grid (2018) i Project Cars 3 su solidni, ali su ograničeni na trkačke staze i gradove. Doduše meni se nije svidela nijedna od ove dve, ali ne mora da znači da tebi neće.

Gravel je zabavan, ali dosta kratka igra, tipa 5h. Tu ima svega, kružnih trka, trka po pustinji, snegu, plaži...

Ako si za reli, Dirt 4 je arkadna verzija Dirt serijala. Ima staza po drumu, snegu, šumama. Dirt 5 nisam igrao pa ne znam valja li.

Nije Gran Turismo Sport zahtevan. Danas skoro svaka simcade vožnja postane arkadna kad se uključi traction control i stability control :) Ali single player aspekt je poprilično dosadan.

Kao što je već rečeno, Wreckfest je definitivno vredan igranja.

Novije F1 igre su super, pogotovo ako te zanima career mode. Lako se vozi, a ima i dosta asistencija ionako. Mada verovatno ovo nije ono što tražiš.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj review i gameplay za NFS Heat na youtube.
Arkadna je voznja, ima grada, brda, poljana, postoji noc i dan, ima dosta vozlila, postoji modifikacija itd...
 
Hvala svima na preporukama. Mišljenja su podeljena pa sam baš mislio malo da pogledam gameplay na YouTube u :)
 
Zanimljivo. Mada kontam da se to sve pečuje kad počnu da pišu o tome.

EDIT: Tako je godinama bila aktuelna fora i moguće kreiranja naloga za potrebe besplatnog PS Now pristupa, pa su to pečovali posle desetina neuspešnih pokušaja kad se previše omasovilo.
I dan danas imam nekoliko takvih finskih naloga koji i dalje rade gde ta opcija aktivirannja PS Now free trial nije iskorišćena i čuvam ih ako se pojavi neki zanimljiv naslov na PS Now.
 
Do sad je bila praksa zadnja sreda u mesecu.
Ne znam da su menjali nesto po tom pitanju.

Prvi utorak u mesecu je bio rezervisan za pocetak download igara.
 
@almoust evil665 lepo je čovek napisao, prvi utorak u mesecu igre budu dostupne za download, najava koje igre će biti u mesečnom paketu bude ranije...
 
Biće zvanična najava sutra ili prekosutra, videćeš...
 
Nazad
Vrh Dno