Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Nisam ulazio neko vreme, pa sam danas video da mi je istekla pretplata na PS+ Extra paket (US).
Trenutno mi nudi popust od 30% na kupovinu nove pretplate (94.5$ za 12m) do 18.12., pa me ako neko moze da mi kaze da li se mogu ocekivati neki dodatni popusti krajem godine, za njihov Bozic ili NG, ili je to to, da pazarim odmah po ovoj ceni?
A ja mislim da ne treba ni da produžavaš kad već ne nisi ulazio neko vreme i nisi ni znao da ti je istekla pretplata...
Za te novce kupi nešto drugo, par gara i bićeš miran.
 
A dobro, ne mora da znači, i meni se dešavalo da po mesec dana ne odigram ništa kad stisnu obaveze, ali svakako mi se isplatio Extra.

Realno za 95 usd imaš max 2 AAA igre i to kad ih uhvatiš na popustu. Ko nije izgustirao katalog, i dalje se isplati.
 
Isplativije je ako imas backlog PS4 igara koje nisi odigrao niti kupio...
Plus ima sasvim dobru biblioteku Ubisoft naslova za koje ti bukvalno treba godinu dana da ih obrnes.

@Django92
Ja bih mozda sacekao i Bozicnu akciju, navodno bi trebali da daju veci popust na pretplatu.
Ako bude -50% odradi 2za1 i miran si na duze...

Ja ocekujem da ce dati -50% na pretplate, cisto da malo smire korisnike uzeci u obzir koliko su podigli cene ove godine na sve.
 
A dobro, ne mora da znači, i meni se dešavalo da po mesec dana ne odigram ništa kad stisnu obaveze, ali svakako mi se isplatio Extra.

Realno za 95 usd imaš max 2 AAA igre i to kad ih uhvatiš na popustu. Ko nije izgustirao katalog, i dalje se isplati.
Bas tako, zbog vise obaveza u poslednjih mesec, dva, malo manje sam se igrao. I kad jesam, to je uglavnom bilo eFutbool sa drustvom, koji je besplatan.
Pretplatu bih svakako produzio jer imam vec veliku biblioteku zbog visegodisnjeg PS+ naloga jos od PS4, a jos uz ove kataloge besplatnih igara imam veci spisak starijih naslova koje trebam i zelim da odigram.

Isplativije je ako imas backlog PS4 igara koje nisi odigrao niti kupio...
Plus ima sasvim dobru biblioteku Ubisoft naslova za koje ti bukvalno treba godinu dana da ih obrnes.

@Django92
Ja bih mozda sacekao i Bozicnu akciju, navodno bi trebali da daju veci popust na pretplatu.
Ako bude -50% odradi 2za1 i miran si na duze...

Ja ocekujem da ce dati -50% na pretplate, cisto da malo smire korisnike uzeci u obzir koliko su podigli cene ove godine na sve.
Verovatno si u pravu, sigurno ce biti neki popust i za Bozic, u najmanju ruku 25-30% kao i ovaj sada, pa se mozda isplati sacekati jos 10ak da dana za eventualno veci popust.
 
Sada mi rece drugar, nisam ni znao, Sony je ukinuo ono stack-ovanje PS+ pretplate od prosle godine.
Pre je moglo da se kupi, kada je na snizenju, vise dopuna od jednom kada su na popustu i time stack-uje za nekoliko godine...
Vise nije moguce.
 
Ja sam pre par meseci produzio do leta 2025, preko prodavnice 🤷‍♂️
 
Sada mi rece drugar, nisam ni znao, Sony je ukinuo ono stack-ovanje PS+ pretplate od prosle godine.
Pre je moglo da se kupi, kada je na snizenju, vise dopuna od jednom kada su na popustu i time stack-uje za nekoliko godine...
Vise nije moguce.
Sta tacno podrazumevas pod stackovanje?
Ako imam aktivnu pretplatu i mogu da produzim za godinu dana, jel to stackovanje ili je stackovanje tek ako se naroka preko toga?

Pitam jer sam pre par dana mogao da dokupim preko postojeće pretplate, ali naravno nisam mogao preko toga da probam.
 
Nesto tu ne stima, meni je trajala pretplata do 15og decembra ja mislim, a uredno je produzio kad je bio onaj popust za crni petak, ali datum se nije menjao, samo godina.
 
Da bolje preformulisem...
Ne moze da se stack-uje kao pre pretplata, na vise godina odjednom putem onih vaucera jer ih je Soni ukinuo.
Sada moze da se produzi preko storea ali prva godina ide sa popustom dok za sledece ide puna cena - ako hocu da kupim-produzim vise godina odjednom.

To je ono sto sam spomenuo ranije, misleci da moze... U principu sada mora da se produzi povoljno kada Soni ponudi na snizenju za aktivne pretplatinike - odnosno da se lovi na akcijima/sale-ovima.
 
Sada moze da se produzi preko storea ali prva godina ide sa popustom dok za sledece ide puna cena
Meni je sad za BF nudilo opciju da nakon što sam kupio godinu dana ps extra na sniženoj ceni kupim još godinu dana po sniženoj ceni, dakle do 2025 godine.
 
To je ono sto sam ja pitao sta ce se desiti nakon prve kupljene godine po snizenoj ceni. Ajde videcemo bas sad ako padne neki dobar popust za Bozic, mozda cak i probam da kupim prvu godinu, pa da vidim hocu li dobiti popust i za narednu.
 
Meni je sad za BF nudilo opciju da nakon što sam kupio godinu dana ps extra na sniženoj ceni kupim još godinu dana po sniženoj ceni, dakle do 2025 godine.
Kod mene je 88e, stoji da posle toga ide 126e/12m. Istekla mi je stara pretplata.
Uzeo skoro 100e vaucer (za 82e) preko enebe i u planu je da uzmem 2g, posto i onako ne stizem da igram d1 igre, tako da su mi naslovi iz backloga+ps+extra dovoljni
 
Napominjem da je to bio slučaj samo za Black Friday, sad mi ne nudi nikakav popust, regularna cena 135$ za extra.
 
Kod mene je 88e, stoji da posle toga ide 126e/12m. Istekla mi je stara pretplata.
Uzeo skoro 100e vaucer (za 82e) preko enebe i u planu je da uzmem 2g, posto i onako ne stizem da igram d1 igre, tako da su mi naslovi iz backloga+ps+extra dovoljni
Onda ces taman da javis da li si posle prve kupovine dobio popust i za produzenje.
 
Istekao mi PS+ premium pre možda mesec/dva.
Nude mi sad 30%. Nisam obratio pažnju do kad traje ponuda, ne verujem da će biti više od 30% ni zbog dolazećih praznika. Sad se lomim šta da uzmem, jer bukvalno nisam ništa igrao poslednjih 4 meseca zbog rodjenja deteta. :)20231217_234306.jpg
 
Za BF, extra je bio na 25% snizenja. Cenim da ispod toga nece ni pred Bozic, samo kontam da postoji mogucnot da ce biti bolji popust od trenutnog, ali i za to mislim da su male sanse.

Na osnovu takvog razmisljanja, ja bih sacekao ipak, ali bolje nemoj da me slusas, pa posle drvlje i kamenje. Ako odlucis, na tebi je odluka ;)
 
Nije mi bas najjasnije, istice mi pretplata u aprilu 2024, ako hocu da produzim do aprila 2025 sa popustom, jel moze to da se izvede ili ne?
Ili mora cancel trenutne pretplate pa onda da se uzme nova koja bi trajala do decembra 2024 ?
 
Istekao Premium juče drugaru i da mu produžim danas vidim popust od 30% .Dok sam kupio kod da uplatim kad ovo kad je sony valjda video da se dopunio wallet poništio je popust i sad nudi premium po punoj ceni wtf? ...koji je ovo cirkus .Ne mogu da verujem . Da li se ovo nekome desilo ?Da sačekam do sutra možda će vratiti popust ?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-17-23-20-43-144_com.scee.psxandroid-edit.jpg
    Screenshot_2023-12-17-23-20-43-144_com.scee.psxandroid-edit.jpg
    68 KB · Pregleda: 33
Da bolje preformulisem...
Ne moze da se stack-uje kao pre pretplata, na vise godina odjednom putem onih vaucera jer ih je Soni ukinuo.
Sada moze da se produzi preko storea ali prva godina ide sa popustom dok za sledece ide puna cena - ako hocu da kupim-produzim vise godina odjednom.

To je ono sto sam spomenuo ranije, misleci da moze... U principu sada mora da se produzi povoljno kada Soni ponudi na snizenju za aktivne pretplatinike - odnosno da se lovi na akcijima/sale-ovima.

Iz mog iskustva, zadnja 3-4 meseca. Sony sad daje samo ako ti je skroz istekla pretplata. Ja sam morao da pustim da mi istekne pretplata i onda da uzmemo novu sa 30%.
Imoa sam extra 3 meseca i za BF su mi samo nudili popust za prelazak na veci paket ili za produzenje istog. Za novi premijum nisu tad dali nista. Moralo je da mi sve istekne.
 
Istekao Premium juče drugaru i da mu produžim danas vidim popust od 30% .Dok sam kupio kod da uplatim kad ovo kad je sony valjda video da se dopunio wallet poništio je popust i sad nudi premium po punoj ceni wtf? ...koji je ovo cirkus .Ne mogu da verujem . Da li se ovo nekome desilo ?Da sačekam do sutra možda će vratiti popust ?
Da se vratim na moje pitanje ,ponuda za Extra i Premium nove pretplate je bila 30% do 18 decembra.Ja sam bio takve sreće da sam krenuo da uplaćujem 10tak minuta pre ponoći ,dok sam uzeo kod tačno sam ušao u 18ti i ponuda je istekla 🤦
Sačekaću božić ,možda bude ponovo nešto za nove korisnike .
 
^
Taman sam hteo da ti napisem - meni je isto nudilo sinoc produzetak pretplate sa 30% popusta (na sveku od opcija), evo sada vise ne nudi.

Ja sam odlucio da ne produzim, trebaju za koji dan da izbace Bozicni i NG sale, tako da vredi to sacekati.
Ako ne bude nekog konkretnijeg popusta mislim da cu preskociti. Gledajuci to snizenje oni prakticno vracaju na "default" staru cenu pre ovih povisenja od septembra/oktobra.

Btw. pre je bilo i veceg dodatnog popusta na igre za clanove sa aktivnom pretplatom - u poslednjih godinu dana koliko mi je isla ps+extra, nije bilo ni jedna ponuda za igru sa "dodatnim popustom" za pretplatnike, da vredi kupiti. Cak i TLOUII nisu spustali ispod 20e
 
Iz mog iskustva, zadnja 3-4 meseca. Sony sad daje samo ako ti je skroz istekla pretplata. Ja sam morao da pustim da mi istekne pretplata i onda da uzmemo novu sa 30%.
Imoa sam extra 3 meseca i za BF su mi samo nudili popust za prelazak na veci paket ili za produzenje istog. Za novi premijum nisu tad dali nista. Moralo je da mi sve istekne.
Ovako je bilo za Black Friday (slika ispod), ponudu za obnovu sa popustom su dobijali članovi kojima je isticala pretplata uskoro:

1702901011761.png

Meni ističe u julu 2024., nisam dobio popust za produženje za BF pa sam kontaktirao support preko chata. Verovatno će za katolički Božić biti isto, popust samo ako ističe u narednih ~30-45 dana.
Verovatno su uveli da bi sprečili stack-ovanje pretplata.
 
Cisto da budemo precizniji, nisu time sprečili stackovanje u globalu, vec stackovanje sa popustom. Doduse, reče neko da je bese za BF mogao da dokupi jos jednu godinu sa popustom.
 
Do sada nikada nisam uzimao pretplatu. Vidim da je bio popust od 30%. Zanima me za ubuduće. Kako mogu da kupim pretplatu? Imam UK i Hrvatski nalog. Znam da naša kartica ne prolazi.
 
Da li je to ovo ?
Screenshot_20231218-221212.png
 
To je to. Ne obaziri se na poruku da se ne može aktivirati u Srbiji, pretpostavljaju da koristiš RS nalog na PSN (što ne postoji) a gledaš dopunu za UK nalog.
 
Nazad
Vrh Dno