Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Izvinjavam se...nisam sasvim shvatio?
Ne može da uđe na tuđi nalog (dok ga prijatelj ne koristi), uradi download a onda da se izloguje.. uđe na svoj nalog i igra?
Ako je tako...możda bi pomoglo da isključi internet i igra offline?
Mozes se ulogovati na neciji nalog, skinuti igru i konzolu prebaciti offline i igrati. Ali na tom istom profilu.

Sve dok si offline sa tim nalogom, imat ces igru. Tako se prodaju offline profili za male pare. Ali cim konektujes internet, zakljuca se.
 
Ne znam šta i dalje mozgate, bukvalno sam najjednostavnije napisao kako funkcioniše deljenje naloga, veoma je jednostavno. Ako Vam nije jasno pročitajte više puta :)
 
Postavljaš isto pitanje na koje si dobio odgovor.
 
Ne znam šta i dalje mozgate, bukvalno sam najjednostavnije napisao kako funkcioniše deljenje naloga, veoma je jednostavno. Ako Vam nije jasno pročitajte više puta :)
Onaj ko ne zna kako ide šerovanje isto tako ne zna sta je nosilac ili primary i secondary.
 
Izvini ali nije jasan odgovor. Kapiram da mi kažete da ne radi nešto što uredno koristim.
Da ponovim..drugar se uloguje na moj nslog, skine igru i igra preko svog na svojoj konzoli. Nikakav problem.
Pa dobro, nalog je podešen kao primary(nosilac) na njegovoj konzoli. Skida igre sa deljenog naloga, pokreće i igra igre sa svog naloga. To je to.
 
Pa dobro, nalog je podešen kao primary(nosilac) na njegovoj konzoli. Skida igre sa deljenog naloga, pokreće i igra igre sa svog naloga. To je to.
Tako je. Ali ĉak nije morao da stavi moj nalog kao Primary i da uradi restore license , što je savet gde god sam čitao.
Dovoljno je bilo sto sam ukinuo Primary za sebe.
 
Ako si ti na PS5, a on na PS4 nisi morao išta da ukidaš jer nalog dozvoljava dve primary/nosilac konzole, jednu PS5 i jednu PS4. Ako ste obojica na PS5 ili obojica na PS4 onda ne može tako da se deli nalog.
 
Ako si ti na PS5, a on na PS4 nisi morao išta da ukidaš jer nalog dozvoljava dve primary/nosilac konzole, jednu PS5 i jednu PS4. Ako ste obojica na PS5 ili obojica na PS4 onda ne može tako da se deli nalog.
Pa...PS5 sam kupio baš negde u trenutku kad sam ukinuo Primary na PS4. I dalje koristim PS4 ali ređe jer mi stoji u kući.
 
Pa...PS5 sam kupio baš negde u trenutku kad sam ukinuo Primary na PS4. I dalje koristim PS4 ali ređe jer mi stoji u kući.
Dakle, došli smo do zaključka da se sadržaju naloga X koji se deli može pristupiti sa TRI (3) različite konzole bez ikakvih problema:

  • PS5 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X, dok pokreće i igra igre sa svojih naloga A, B, C itd (user je podešen kao nosilac ili primary)
  • PS4 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X, dok pokreće i igra igre sa svojih naloga A, B, C itd (user je podešen kao nosilac ili primary)
  • PS4 ili PS5 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X i takođe pokreće i igra igre sa deljenog naloga X (user je podešen kao gost ili secondary)
 
Ali zar ovo gore nije samo ukoliko igra ima 3 verzije, tj. ps4 i ps5 - ako nema ps4, onda su samo dve konzole, i to ps5.
 
Pa da, to i piše brt :)
 
Ako sam dobro shvatio 2 nosioca (PS4 i PS5) i 1 gost ukoliko igra ima PS4 i PS5 verziju. Ako ima samo PS5 verziju igre onda jedan nosilac i jedan gost.
 
Ok, ja pričam o deljenju naloga između korisnika. Naravno da PS5 verziju igre PS4 korisnik ne može da skine/pokrene.
 
Dakle, došli smo do zaključka da se sadržaju naloga X koji se deli može pristupiti sa TRI (3) različite konzole bez ikakvih problema:

  • PS5 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X, dok pokreće i igra igre sa svojih naloga A, B, C itd (user je podešen kao nosilac ili primary)
  • PS4 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X, dok pokreće i igra igre sa svojih naloga A, B, C itd (user je podešen kao nosilac ili primary)
  • PS4 ili PS5 user skida igre/sadržaj sa deljenog naloga X i takođe pokreće i igra igre sa deljenog naloga X (user je podešen kao gost ili secondary)

Да, да...сад ми је јасније што се нисмо ид полетка разумели. Имам мало другачију терминологију .
Хвала!

П.С. А управо ми стиже реклама на Вајбер за канал који продаје игре са дељених налога 😅
Ајде да видим Сајберпанк пошто је 😁
 
Zbunjujete coveka, primary/secondary ili nosilac/gost (kako mi kazemo, rusi ga zovi P2 i P3 npr), vestacka je konstrukcija u smislu da je u pitanju jedan te isti nalog, nego ga mi “u glavama” delimo na dva, ili cak tri dela. Da se drzimo primary/secodnary odnosno nosioca/gosta.

Kupis nalog. Dobijes username i password. Uneses na PS5 (nikako kao guest/gost igrac, nego kao new player; ne mesati sa izrazom gost koji smo gore izmislili).

Dakle uneses username i password.

Ako si platio gost/secondary, tu instaliras igru i nastavljas da igras s tog naloga.
Ako si platio primary/nosioca, moras u opcijama tog naloga odmah da se ukljucis enable console share, instaliras igru, izlogujes se i onda se ulogujes sa svog naloga i igras. Prednost - imas sve trofeje na svom nalogu.

I to je sva filozofija. Kad dalje preprodas nalog, ako je nosilac, moras ono console share da disablujes da bi neko novi mogao da enabluje.

Kad jednom uzmes nalog sa igrom, bice ti daleko daleko jasnije.
 
@NjegovaWisost Šta više nije jasno kod mog posta #12852 :)
Od ovoga jednostavnije ne mere.
 
Zbunjujete coveka, primary/secondary ili nosilac/gost (kako mi kazemo, rusi ga zovi P2 i P3 npr), vestacka je konstrukcija u smislu da je u pitanju jedan te isti nalog, nego ga mi “u glavama” delimo na dva, ili cak tri dela. Da se drzimo primary/secodnary odnosno nosioca/gosta.

Kupis nalog. Dobijes username i password. Uneses na PS5 (nikako kao guest/gost igrac, nego kao new player; ne mesati sa izrazom gost koji smo gore izmislili).

Dakle uneses username i password.

Ako si platio gost/secondary, tu instaliras igru i nastavljas da igras s tog naloga.
Ako si platio primary/nosioca, moras u opcijama tog naloga odmah da se ukljucis enable console share, instaliras igru, izlogujes se i onda se ulogujes sa svog naloga i igras. Prednost - imas sve trofeje na svom nalogu.

I to je sva filozofija. Kad dalje preprodas nalog, ako je nosilac, moras ono console share da disablujes da bi neko novi mogao da enabluje.

Kad jednom uzmes nalog sa igrom, bice ti daleko daleko jasnije.

Da ali, kako ga ja kapiram, covek imalo drugaciji problem.
Ne radi se o igricama sa kupljenih/share-vanih naloga (mada je princip verovatno isti) .
On ima svoj nalog i drugar ima svoj nalog.
A on hoce da koristi igre od drugara koje je ovaj kupio legalno na PS store, neka me ispravi ako gresim? Ali drugar vec share-uju igre svom sinu koji ima neki svoj nalog.
Je li i za ovu situaciju princip isti kao ovo sto si napisao?
 
Sve je to isto samo se zbunjujemo dodatno. Covek je shvatio poentu da on i sin moraju da se djiraju kako bi igrali tatine igrice.

Kada je share upaljen na tatinom nalogu na konzoli otac/sin tada sin moze da igra a nas kolega da štrika džemper.

Kada je share upaljen kod naseg kolege na njegovoj konzoli na tatinom nalogu onda sinče može da radi domaći.
 
Koja su podešavanja na konzoli da u online igrama imam nick koji sam odabrao za tu igru a ne nick sa PSN profila ? U nekim igrama mi to ne smeta ali za neke koje su tematski specifične želim da imam nick koji više odgovara toj igri.
 
Ako je to bas neophodno mozes da napravis novi nalog i njega nazoves tako kako si hteo za tu igru.
 
Odigrao sam Tlou2 deo sa Eli i stao kada je krenulo sa Abi ostavim za kasnije. Palim posle 3 meseca igric kao prvi put da je palim l, nudi setovanja za brightness, hdr inslicno i naravno nema i save-a. Ovo mi se prvi put desava. Da li se nekome desavalo. Siguran sam da sam igrao na mom nalogu sa kog sam i sad pokrenuo. Tacnije tu je kupljena i igra i ps5 update.

P.S. usao sam u console storage gde moze da se uploaduje save na cloud storage i tu stoji od 24 februara save file 46.40mb koji mogu da uploadujem. E sad ja vec pola gofine i vise ne placam ps+, da li je moguce da lihvari ovako zahebavaju sa saveovima zato sto vise ne koristim ps+?

Da li postoji neki drugi nacin da ga nateram da povuce save.


P.S.2. krelac palio sam ps4 verziju a ne ps5 remastered 🤣🤣🤣.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno