Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Amin, doci ce trenutak kad ce glavni igraci imati gaming aplikacije na play store. A ostalo po sistemu pretplate...prakticno sve isto samo ne peko konzole nego preko app a pc useri preko browsera. Mozda jos jedna generacija konzola i bye bye

P.S. mozda zato i malimekani kupuju sve vise studija, bice glavni content owner...
Doci ce i dan kada ce auta leteti, samo kad?

Prvo neka oni rese lag sa cloud gamingom, da omoguce 4k min 60fps pa da pricamo.

Stim sto mi svi gledamo na sledecu generaciju konzola i 8k na OLED-u.

Ako ovo moze da ponudi cloud gaming, super u suprotnom zivece jos konzole barem grneraciju-dve
 
Pa ako se pola igara igra na ekranima od 6.5 incha i generacije koje dolaze sve vise pocinju svoj gaming na telefonima mala kolicina igraca ce se nadati 8K gamingu. Svakako nece skoro a mozda i nikada ali meni deluje 10ak 15 god da bude uveliko aktuelna prica l.
 
Više me oko konzolaškoh igara zaboli glava citajuci stanje o performansama i kako rade
Mogu da se kladim da >90% ljudi koji se igra na konzolama ne čita “stanje o performansama”, ne prati Digital Foundry analize itd. Jednostavno ih baš briga za to i samo hoće da igraju igru/e. Sada i sam spadam u tu grupu, kad sam bio mladji i imao dosta vremena pratio sam sve to, sad kad imam vrlo malo slobodnog vremena za igranje hoću samo da igra radi kad upalim konzolu i to je to, iskreno ne interesuje me više da li je native 4K ili 1800p, 55 ili 60 fps itd. Itd. , nemam vremena da se bakćem sa tim tricama.
 
Nikada se nije mogao porediti PC sa konzolama kada se radi o isplativosti jer je PC multifunkcionalni alat. Obzirom da se u modernom dobu sve radi preko racunara, PC kao gaming platforma, za dosta korisnika kosta 0$. Igrao ili ne igre, opet bi imao taj PC (u mom slucaju iste specifikacije). Ako dodamo tome isplativost igara (legalnim putem) gdje nekada PC igre kostaju 3x jeftinije, onda preostaje sta je benifit konzole; ekskluzive. Cak bih dodao da je PC gaming jeftinij radi refundiranja dok to kod Sonya ne postoji. Ako spomenem pirate neko ce reci "nije fer" dok, budimo iskreni, nema osobe na forumu da legalno placa PSN i ne fata krivine preko tirske i gift kartice preko sumnjivih sajtova. A gdje je periferija koja na PC-u kosta smijesne pare dok nam Sony prodaje gamepad koji kosta ko pola konzole.

Kao vlasnik PS5, da propagiram kako je PC gaming god given cini paradoks. Obzirom da sam sretnik pa imam mogucnost igranja na nesto jacem PC-u i na konzoli, prica da je jedno od to dvoje; must have, je cisti bull$hit.

Neko gore spominje da se sa konzolom zaborave problemi oko perfiormansi je cista neistina. Više me oko konzolaškoh igara zaboli glava citajuci stanje o performansama i kako rade nego sto je to na PC-u jer su, budimo realni, trenutne konzole hibridi a ne pravi nasljednik PS4/One generacije. I onda vrtimo igre tehnički zaostale u 2013-toj dok jaci hardver u konzoli gleda gdje se vedri.

Diskusija je stara koliko PS1. Nece imati nikad logike. A ono protiv cega se treba boriti je: Fanboisam.
Amin, ne bih imao sta da dodam.
 
Ubacili su kreiranje game listi u biblioteci i jos nekoliko stvarcica. Mozda je vec i bilo ali nisam pre naleteo na to.
 
Ne znam samo zašto se onda patite na konzolama uopšte? Upucate 1000-2000€ u PC i dođete ovde da bi se žalili kako konzole ne vrede i nemaju više poentu? Razumeo bih da ste dali 600€ i dobili duplo bolje performanse na PC-u i predlažete ljudima koji prate temu kako je tamo isplativije pa da se ne zeznu u kupovini, ali ovako... čist off.

PC gaming zahteva mnogo vise vremena u svakom smislu od konzole, no ova diskusija ce postati absolete, buducnost gaminga je cloud gaming, konzole i pc ce za gaming postati nerelevantni, bice ti potreban dobar kontroler, monitor, kao i internet konekcija. Hardver nece biti faktor.

Daleko smo od toga, pa smatram da će pre bliža budućnost biti u hibridima poput Nintendo Switch-a. Mnogo ljudi zadnjih godina prelaze na što ugodnije igranje, Switch je bio najprodavaniji hardver i da kojim slučajem Sony ili MS izbace takav model koji je 2u1, brojke prodaje bi im se utrostručile.
 
Jeste da je tema za PS5, ali kada ce vec ovde provlacila prica o cloud gaming-u... taman ide sledeca vest:

 
Tema je PS5, držite se teme.
Nek koristi ko šta hoće, dosta ubeđivanja šta je bolje.
 
Ima li neko resenje za prenos zvuka na voice chatu preko zvucnika tv? Mislio sam ce druga prica biti kada integrisu discord ali i dalje ne. Ako neko nije razumeo u startu o cemu se radi, koristim zvucnike sa tv, ne koristim slusalice. Problem je kad pokusam da razgovaram sa nekim preko voice chata, bili sonijev party ili discord, zvuk sagovornika se cuje preko onog malog sranja od zvucnika sa dzojstika dok se sve ostalo cuje na tv, i onda je prosto nemoguce da se razgovor cuje. Jel postoji neka fora da se to resi jer nisam uspeo da nadjem resenje? Ozbiljan propust sa sonijeve strane, jer je taj zvucnik sa dzojstika prakticno neupotrebljiv.
 
Jesi probao sa sluskama sa 3.5 mm konektorom u gamepad pa samo ubodes u jedno uvo ili oba kako voliš?
 
Jesi probao sa sluskama sa 3.5 mm konektorom u gamepad pa samo ubodes u jedno uvo ili oba kako voliš?
Pa moguce je ali trosi bateriju dzojstika a opet forsiram zvuk preko slusalica sto ne zelim. Cak i dok sam igrao na PC uvek sam koristio zvucnike sem u nekim pucacinama gde mi je trebalo da cujem odakle se neko sunja. Preko dzojstika ne umem da igram pucacine tako da ih i ne igram na soniju, vec uglavnom neke casual igre za sta mi slusalice ne trebaju, dosta mi je komfornije da igram da zvukom preko zvucnika ali eto bas je smor sto mi zvuk sa voice chata ne ide isto preko zvucnika pa trazim neko resenje za to. E da zaboravih da napomenem, kad se mutuje mikrofon sa dzojstika onda zvuk voice chata ide preko zvucnika na tv. Mozda jedino neko resenje da se napravi neka opcija eksternog mikrofona, tipa usb ako je uopste moguce?
 
Da, mislim da je bilo kada drzis duze PS dugme pa izadje onaj meni pa valjda u device settings ili slicno, gde imas podesavanja za kontroler. Pa tu moze da se podesi, koji izlaz da se koristi za zvuk sa dzojstika.
Nemam PS4 a ni PS5 da potvrdim, ali to je po secanju. :)

Valjda ce ovo da pomogne...

 
To što je rekao čovek u klipu je definitivno jedini način, što je apsolutno nebulozno.
 
Cudna su Sonyeva rjesenja kada je zvuk u pitanju. Konzola recimo nema ni jedan audio output port niti dozvoljava BT slusalice osim njihovih 3D. Isto je problem sa Hell let Loose, komunikacija mora ici preko kontrolera.

Takodjer, mozda je do igara ali imam katastrofalan 5.1 output na Z906 zvucnicima da nemam nikavu orjentaciju odakle dolazi zvuk. Kao da je mono. Znaci zvučnici su spojeni na TV optikom. Sta god podesavao, jedino stereo valja.

Da li je neko probao USB zvučnu kartu spojiti pa probao rjesiti ove probleme? Znam da konzola uredno prima SUB slusalice, ali ne znam kako bi se ponasala sa recim ovakvim adapterom:

image.png
 
Ja koristim sličan adapter za slušalice, pošto je port na kontroleru užasan, a moj model slušalica ima jaču osetljivost pa je potrebno malo više snage. Spojio sam takav gore uređaj (mogu naći tačan naziv/model ako zatreba) sa mojim FiiO K5 Pro pojačivačem, preko kojeg su mi povezane sluške. Doduše, ovaj moj model nema USB port nego idem preko HDMI kabla, pa jedan kabl ide od konzole do njega, a drugi kabl iz uređaja ka monitoru. Možda je USB port bolje rešenje. S njim se može i koristiti 3d audio (iako je nepotreban ako imaš dobre slušalice recimo), i konzola registruje šta si ubacio.
 
Ako ti ne bude problem da vidis koji je model pa da i ja nesto probam. Mozda uzmem isti. Hvala.
 
Meni AVR 7.1 savrseno prenosi zvuk, u Returnalu kada lete projektili tacno znam odakle dolaze.
 
Ako ti ne bude problem da vidis koji je model pa da i ja nesto probam. Mozda uzmem isti. Hvala.
Proverih sada, neki no-name brand, 4k Audio extractor, ako ukucaš to na KP naći ćeš brda sličnih modela. Samo, ako hoćeš u 4k 60fps (ili više) rezoluciji, mislim da su ti modeli skuplji, ali za svaki ti piše koliko podržava.
 
Preuzeo danas PS5! Mojoj sreći nema kraja… :)

Ali uz tu srecu dolaze i slatke muke. :D Šta prvo krenuti da se igra? Probacu svakako Astrobot-a, da se upoznam sa novim funkcijama džojstika.

Iznenadilo me da je GoW na disku, mislio sam da iako je disk verzija konzole da će ići download code.

Verovatno ću i sa GoW krenuti, a posle onda moguće nešto sto je pravljeno samo za PS5.

Rado bih Forbidden West ali za to moram prvo prvi deo da odigram.

Tako da videću, Returnal ili možda Deathloop… a i Ghost of Tsushima je visoko kotiran. :)
 

Prilozi

  • 1434707E-61E2-4BB1-8845-49310E7FC9B2.jpeg
    1434707E-61E2-4BB1-8845-49310E7FC9B2.jpeg
    130.4 KB · Pregleda: 51
Obavezno dodaj sve igre iz PS Collection jer za mesec-dva odlaze.

Ako hoćeš nešto kratko pre nego što se upustiš u igre od 30, 40+ sati, moj predlog ti je Miles Morales. Launch igra za PS5, prelepa baš i traje baš koliko treba. Možeš da opušteno da igraš čak i ako nisi igrao Spajdermena.
 
Nek je sa srećom, Returnal ti garantuje zabavu i glavobolju jedna od jačih igara. Vidis ja Moralesa jos nisam a Spiderman sam prinkraju mogao bih bas to da odigram komplet.
 
Pozdrav ljudi! Da li neko ko iznajmljuje PS5 moze da mi se javi u PP. Imam nekoliko pitanja, pa ako moze da mi pomogne. Hvala unapred. Svako dobro.
 
Instalirao i skinuo sto šta… ima još mesta za koju igru.

E sad, jel imao ko problem za internet konekcijom? Povezao na WiFi i već mi se 2-3 puta danas desilo da izgubi konekciju i neće da se poveze dok na drugim uredjajima radi bez problema.

Onda odem na restart ali ni ne restartuje već se ugasi… kad pokusam preko džojstika da upalim, ne reaguje. Pritisnem dugme na konzoli, zapisti ali ništa, tek kod drugog puta se upali. I onda prilikom startovanja izbaci “repairing console storage”.
I bude prikacena na net bez problema.

Ne sećam se da sam citao slične probleme ove na temi.
 
Ja sam imao problem sa lan povezivanjem. I sad se desava ali retko, isto izgubi konekciju.

Ali ovo sto nece da se pali konzola pa repairing ne deluje bas kao dobar znak.
Ako se to nastavi, bolje vidi da zamenis konzolu dok je jos sveze.
 
Meni se taj repair desio par puta kada mi je nestala struja a konzola nije bila iskljucena nego u rest mode-u.
 
Upravo hteo da napišem, repair se dešava kad se konzola u rest modu skine sa napajanja.
 
Jedino sto je kod mene bilo je da se izgubi WLAN i ja rekoh da restarujem… jednom restartovao, drugi put komplet ugasio.

Kod restarta se odmah pojavio taj repair, a kod komplet gašenja isto s tim da nije konzola htela da se upali preko dzojstika već sam morao na dugme.

I to na dugme, dva puta… prvi put pisti i ništa, tek kod drugog puta kreću plava svetla i da se pali.

Posmatraću ovih dana, a i istrazicu po netu dal je neko imao slična iskustva.

I da, sto se LANa tiče tu ima isto problem da se nakači ali to ću morati da proverim da to nije nešto do same uticnice ili rutera.
 
Pozdrav svima, trebala bi mi mala.pomoc i bio bih jako zahvalan ako neko.moze da mi odgonetne ovo, ja sam pre mesec i po dana rwkkamirao ps5 za lag i da skratim pricu uspeo am d dobijem novu konzolu ali imam pitanje u tsushimi tokom igre, ona radi kao sat, al desi se na nekim retkim mestima gde ae valjda mapa ucitava ili sta gde bas bas ima stutter tokom pokeranja kamere, ako nastavim 2 metra od tog mesta seckanje nestaje, jel to normalno ili ce i ova konzola ico na reklamaciju

Hvala vam unapred svima
 
Nazad
Vrh Dno