Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Verujem da ti sve sto kupis na psn ne prodajes nego saljes gladnoj deci u Africi 🤡
 
Primetio sam coil whine u nekim igrama. Recimo u Control se čuje tokom igranja, no čim pauziram stane. U GT7 skoro obrnuto, čuje se ponekad kad šaltam po meniju, ali ne tokom trkanja.
Čulo se ponekad i u PS5 verziji od Vice City, al reko taj ceo remaster je teški raspad pa možda je do igre.
U drugim PS5 naslovima koje sam skoro igrao nisam čuo (Deathloop, Hot Wheels, Tony Hawk).

Trebam li biti zbrinut? Konzoli ima godinu ipo.

Na grafičkim karticama sam to čuo jedino kad prvi put pokrenem igru i FPS bude tipa 800, pa nisam imao iskustva sa ovim.
 
Elem... Odmah da razjasnim da pišem samo svoje iskustvo, da ne znam najbolje rešenje ili zašto nekome radi, nekome ne i slično.

Napravio sam nalog po uzoru na uputstvo koje je ovde bilo na temi, međutim uvek me je bacalo na Srbiju.
Na kraju, skoro kada sam odustao sam rešio da probam da uradim to uz aktiviran VPN na Hrvatsku.

Koristio sam HMA vpn, imaju samo jedan server u Hrvatskoj (zapravo je virtuelni, ali radio je posao). Konektovao sam se na PCu, otvorio nalog i onda poslao dokumenta koja su mi tražili.
Nakon toga, tražili su mi i dodatnu verifikaciju - to je trajalo 3-4 dana i nakon toga sam dobio mejl da mi je nalog verifikovan. U nalogu sam video da stoji zemlja Hrvatska i imao sam mogućnost da napravim virtuelnu karticu.
Još uvek nisam probao da obavim kupovinu.

Od dokumenata sam poslao ličnu kartu, vozačku dozvolu i neki stari mt:s račun.
 
Ja sam bio na Hrvatskoj dok im nisam poslao dokumenta za naprednu verfikaciju. Napredna verifikacija podrazumeva da neka osoba pregleda dokumenta a na svakom računu i na dozvoli piše Srbija. Tu onda VPN ne bi trebao da ima ulogu. Što bi rekli nisam pametan.
 
Flegovali su me opet za verifikaciju kad sam pokušao da uplatim pare na karticu - tako da sam se možda radovao malo rano.
 
Vi koji uzivate u Ragnarok-u, moze li koji vas utisak ovde bez spojlera... izbegavam da bacim pogled na samu temu da ne bih video nesto sto ne zelim da vidim. 😅
 
Nema spoilera u temi. Slobodno svrati :)
 
Imao sam problem sa lan konekcijom na konzoli.
Stalno je prijavljivao da je konektovan i diskonektovan na mrezu. Poprilicno je iritantno.
Prvo sam posumnjao u kabl, menjao sa drugim, onda u sam ruter. Medjutim nisam primetio da drugi uredjaji koji su povezani kablom imaju problem. Pomislih da je hardverski problem sa konzolom i da cu morati da reklamiram.
Onda sam na netu nasao uputstvo za ovaj slucaj.

Usao sam u safe mode konzole

Dok je konzola ugasena pritisne se dugme za paljenje i drzi dok se ne cuje da dva puta zapisti (prvi put kad se pritisne i drugi posle nekoliko sekundi)
Poveze se gamepad sa kablom na konzoli i u safe modu se odabere opcija pod 3: udate system software
Zatim update from internet (normalno je krenuo da skida file).

Posle azuriranja i restarta nisam imao problem (za sada).

Eto, ako se nekom desi da moze da proba ovu varijantu.
 
Jel i WiFi pati od ovog problema?
 
Drugar mi se požalio da ne može online da igra Mortal Kombat, da mu jako koči. Preko Wifi je povezan, 5ghz. Izmerena brzina je oko 280 mega.
Jel se neko susretao s ovakvim problemom? Navodno Fifa malo bolje radi, ali i to nije kako treba.
 
Isto sam povezan na 5ghz.
MW2 multi-player, US nalog, pre nedelju dana je malo seckalo pa sam upisao cloudflare Dns i od tada radi sasvim normalno
 
promeni wifi kanal na 1 / 6 / 11, u podesavanjima za ruter , moguce da je do toga i testiraj sa google dns serverom
 
PES na wifi u kljucnim momentima zabada, preko lana klizi kao baba po poledici na sv.Nikolu.
 
Znači wifi nije najsrećnije uradjen.
 
To najviše zavisi od samog rutera. Kod mene je na WiFi sve kako treba.
 
Supernovin tehnikolor, standardno djubre sto dele :D
 
Imao sam problem sa lan konekcijom na konzoli.
Stalno je prijavljivao da je konektovan i diskonektovan na mrezu. Poprilicno je iritantno.
Prvo sam posumnjao u kabl, menjao sa drugim, onda u sam ruter. Medjutim nisam primetio da drugi uredjaji koji su povezani kablom imaju problem. Pomislih da je hardverski problem sa konzolom i da cu morati da reklamiram.
Onda sam na netu nasao uputstvo za ovaj slucaj.

Usao sam u safe mode konzole

Dok je konzola ugasena pritisne se dugme za paljenje i drzi dok se ne cuje da dva puta zapisti (prvi put kad se pritisne i drugi posle nekoliko sekundi)
Poveze se gamepad sa kablom na konzoli i u safe modu se odabere opcija pod 3: udate system software
Zatim update from internet (normalno je krenuo da skida file).

Posle azuriranja i restarta nisam imao problem (za sada).

Eto, ako se nekom desi da moze da proba ovu varijantu.
Ovo je meni krenulo da se desava od pretposlednjeg peca u ranim jutarnjim casovima kad upalim soni pre dece i posla :D mada ne svaki dan ali posto sam imao i problema sa netom pripisivao sam tome. Sony mi je podesen da automatski sve skida i uvek kaze da je up2date, medjutim kad sam uradio sta si ovde rekao nasao je update od oko 1GB :S bas cu da ispratim sledecih par dana dal ce se ponavo desavati. Svakako hvala za hint :)
 
Da, i ja sam mislio mozda net zeza ali kad radim od kuce i non stop imam konekciju, tu nema prekida.
Javi kako je proslo, sada me vise ne zeza 🙂
 
bas to gledam... istice mi za 8 dana moj essentials... da li trenutno ima neka bolja opcija od 75$? seca se da je ps+ bio 30-40% na popustu prosle godine...
 
Da, i ja sam mislio mozda net zeza ali kad radim od kuce i non stop imam konekciju, tu nema prekida.
Javi kako je proslo, sada me vise ne zeza 🙂
Ovako , par dana je sve bilo ok i sad zeza vise nego pre , sad vise def nije samo do neta vec je stanje i gore, opet sam otisao da pogledam ima li neki update, ispada da svaki put kad udjes on skida jedan te isti update od 1.086GB.... Pored toga ocistio sam kes i rebildovao DB, ali sumnjam da ce ista od toga pomoci po onome sto sam citao po netu. Imam cat8 kabal koji ima veci dzek tako da ni to nije problem. Ocigledno su nesto dobrano zeznuli nekim updatom ili sta li vec , tako da mi se sve vise cini da cu da se vratim na WiFi
 
Ne znam da li je u pitanju hardverski problem sa ovim, vredi li reklamirati?

Meni je za sada ok, ali cu isto wifi ukljuciti.
 
Tri pitanja

Prvo - držim PC/Sony igraonicu. Do sada sam menjao Sonije na godinu-godinu i po dana. Taman kad preostane malo garancije (tipa 6 meseci) ja ih prodam. Uzmem, napunim igrama, i prodam tako uz napomenu da se ne ide na net. Uradim tkz ghostovanje naloga. Pored kupljenih, tu je bilo i dosta igara sa PSN Plus. Kakva je situacija sa PSN Plus Extra. Da li bi te igre mogle da se instaliraju i uradi ghosting. Kontam da ne bi trebalo da bude problema?

Drugo - Meni radi Amazon. Uzeo sad 50 dolara za dopunu kako bih odradio produžetak preplate. Od odgovora ne predhodno pitanje, zavisi samo da li ću uzeti Essential ili Extra.

Tri - imam opciju d aza preostala 44 dana platim 5.5 dolara i uzmem Extra. Da li mogu posle toga /recimo za 5 dana) uplatiti za essential jos godinu dana ili moram da produžavam na extra.
 
Poslednja izmena:
Dva pitanja

Prvo - držim PC/Sony igraonicu. Do sada sam menjao Sonije na godinu-godinu i po dana. Taman kad preostane malo garancije (tipa 6 meseci) ja ih prodam. Uzmem, napunim igrama, i prodam tako uz napomenu da se ne ide na net. Uradim tkz ghostovanje naloga. Pored kupljenih, tu je bilo i dosta igara sa PSN Plus. Kakva je situacija sa PSN Plus Extra. Da li bi te igre mogle da se instaliraju i uradi ghosting. Kontam da ne bi trebalo da bude problema?

Drugo - Meni radi Amazon. Uzeo sad 50 dolara za dopunu kako bih odradio produžetak preplate. Od odgovora ne predhodno pitanje, zavisi samo da li ću uzeti Essential ili Extra.
Ako sam razumeo, ti nemaš čipovane već konzole sa regularnim FW, ali na kojima su instalirani tzv. fantomski nalozi sa igrama i koje ne smeju na net?
Nisam ni znao da na takvim konzolama uopšte mogu da rade PSPlus igre jer one zahtevaju internet konekciju (neke non-stop, neke samo kad se skida igra), a to malo izlaska na net je već dovoljno da fantomski nalozi postanu neupotrebljivi (ili se ubaciš nosiocu ili gostu u peterac, što je verovatnije da se dešava ako ti se do sada niko nije žalio).
 
Svima dam konzole sa upozorenjem. Objasnim ja sve lepo. Onda oni izigraju igrice i posle par meseci pređu uključe net i izgube sve igre - koje su do tada izgustirali. To je mahom zbog ekskluziva. Većina klinaca danas pita samo za Fortnite i Youtube. Tako da im ovo bude zanimljivo mesec-dva, pa posle odu na net. Doduše, skoro mi je čovek doneo konzolu uzetu od mene pre 3 godine, da mu ubacim ponovo igre na tu foru. Igra PES, FIFA, NBA, UFC, MK i Tekken. Da mu ubacim sve nova izdanja istih igara.

Nisam siguran, ali mislim da PSN Plus igre i mogu da igraju samo dok važi preplata. Npr. ako meni 04. januara ističe preplta, konzola bez obzira da li je online ili ne, onemogući igranje te igre posle tog datuma. A inače PSN igre rade bez problema na ghostovanim konzolama, samo kažem - do isteka datuma preplate. Mada ja imam po godinu i jače preplatu.

Ja sam inače i host i guest. Imam dva sonija u igraonici. Ali oni i kad se konektuju nazad na net, nalog je već deaktiviran sa njihovih konzola. Ne mogu da ugroze guest nalog.

Inače, i nisam pratio PS4 što se čipovanaj konzole tiče. Može li "čipovana" konzola na net?

Inače, PSN Plus imam od 2011. godine mislim. Od tad sam skupio preko 450 igara što za PS3, Vitu, PSP, PS4 i od skora PS4. U anjbolje vreme se dobijalo 6 igara mesečno. 2 za PS Vita, 2 za PS3 i 2 za PS4. Doduše, od tih 450, oko 100 je kupljeno - svaki PES, FIFA, NBA ili Mortal Kombat.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno