Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Sad vise plus nije fora, zanima nas kako ce izgledati prelazak na extra, hoce li biti dopuna, kada i po kojoj ceni.
 
Top su odradili pricu majke mi, nikog zivog nije zanimalo da uplati Now, a sada ce svi pojuriti da doplate 40-50e za visi paket koji je bukvalno Plus+Now.
 
Top su odradili pricu majke mi, nikog zivog nije zanimalo da uplati Now, a sada ce svi pojuriti da doplate 40-50e za visi paket koji je bukvalno Plus+Now.
Napravili su dobar start paket, odlicne igre u startu za razliku od Now koji je imao 99% 2D Indie ili stare igre i tek ponekad neku AAA igru na ogranicen period.
 
Toliko se ništa nije prikazalo na State of Play da niko čak i ne komentariše ništa. Nisam za survival horore tako da za mene otpada Resident Evil i Callisto (koji uzgred izgleda dobro). Nema nekog Uncharted-a, Tombraider-a, Killzone-a, neke dobre sci-fi priče. Jedino što u zadnje vreme čekam je Starfield..koji ni ne izlazi na PS5.
 
Ovo je bio čak i bolji State of Play kakvi znaju da budu.
Imam neki osećaj da će da pomere GoW Ragnarok u 2023.
Mislim da do 2024. nećemo videti neki baš AAA "heavy hitter" od Sony-a.
 
Cekaj da iscede remastere, pa naplate ps5 patch koji. Generalno do ps5 pro i nema sta da se igra tj 2024 te zato sam prodao moj primerak , odigras Ghost of tsushima, Last of us 2, ratchet, poneku iz kolekcije ps+,returnal, i divis se ps5 patchevima. Sony more money.
 
Jos nisam uzeo PS5 iz ovih razloga i vidim da se i dalje ne kajem, bolja odluka nego sto sam se nadao.
Mislim da sa ovogodisnjim GOW-om, sledece godine nemaju sta da ponude, a one tamo osim ako se nesto u tajnosti ne radi pa samo iskoci, ali opet to ce biti jedan naslov i pitanje koliko ce dici prasine da ljudi masovno krenu da kupuju. Ocekivao sam vise za ovih par godina kako je PS5 izasao.
 
Nije se jos omasovila konzola tako da i Razmena igara ako planiras da koristis ne funkcionise bas najbolje tako da treba sacekati igre i realne cene konzola.
 
Kako čudno zvuči nije se omasovila a za 6 meseci biće pune 2 godine od izlaska.
Seća li se neko kakva je situacija bila sa PS4? Čini mi se da je neko pominjao da je dosta slično bilo i sa konzolom i sa igrama.
 
Cekaj da iscede remastere, pa naplate ps5 patch koji. Generalno do ps5 pro i nema sta da se igra tj 2024 te zato sam prodao moj primerak , odigras Ghost of tsushima, Last of us 2, ratchet, poneku iz kolekcije ps+,returnal, i divis se ps5 patchevima. Sony more money.
Mislim krastavac sad, ko igra po ceo dan, naravno da nece imati sta da igra veoma brzo. Ja posle 6 meseci posedovanja PS5 nisam stigao da pipnem ni jednu od tih sto si pomenuo, tako da sam fazon miran pa makar nista vise ne izbacivali do PS6 :)
 
Cekaj da iscede remastere, pa naplate ps5 patch koji. Generalno do ps5 pro i nema sta da se igra tj 2024 te zato sam prodao moj primerak , odigras Ghost of tsushima, Last of us 2, ratchet, poneku iz kolekcije ps+,returnal, i divis se ps5 patchevima. Sony more money.
Ja kad sam ovo pisao napali su mi pre par meseci. Prodali smo PS5 sa dva pada i punjačem sa godinu dana preostale garancije za 82.000.

Sada imam priliku da uzmemo za 560e iz Njemačke i dodatnim padom ali nema svrhe. Interesantno je da i ma benchu i po oglasima ima dosta polovnih ps5ica.
 
Ja sam skoro prodao za 650, kupljen 28. Decembra stajao je 10 ak dana na oglasima. Nije potraznja velika.
Burazer uzeo box gamepass i svaki mesec nesto igra a ja spucao jos 15000 na igre pored sonija koji je pretplacen i dosadjujem se.
Trenutna situacija gamepass 12 meseci sa novim igrama svaki mesec 2650 din a ps now sa starim bar duplo i vise videcemo.
Hype je zato na strani Sonija bas.
 
Poslednja izmena:
Seća li se neko kakva je situacija bila sa PS4? Čini mi se da je neko pominjao da je dosta slično bilo i sa konzolom i sa igrama.

Nije bila ni približno slična situacija, konzole su mogle da se nađu bez problema nakon prvih 5-6 meseci, što danas ni posle 18 meseci nije slučaj. A i stanje sa igrama je generalno bilo dosta bolje, što 3rd party naslovi, što ekskluzive.

Evo recimo samo 2014. godina, znači prva godina konzole od 3rd naslova su tada izašli Far Cry 4, Alien, CoD Advanced Warfare, Watch Dogs, Wolfenstein, The Evil Within, AC Unity, Destiny, Dragon Age Inquisition...

A do 2015. od ekskluziva je recimo bilo: Bloodborne, Until Dawn, nekoliko remastera, DriveClub, Infamous: Second son, The Playroom, LitlleBigPlanet 3..
 
Ja sam skoro prodao za 650, kupljen 28. Decembra stajao je 10 ak dana na oglasima. Nije potraznja velika.
Burazer uzeo box gamepass i svaki mesec nesto igra a ja spucao jos 15000 na igre pored sonija koji je pretplacen i dosadjujem se.
Trenutna situacija gamepass 12 meseci sa novim igrama svaki mesec 2650 din a ps now sa starim bar duplo i vise videcemo.
Hype je zato na strani Sonija bas.
Zasto placas GPU 2650 din mesecno,kad moze da imas za oko 300 dinara mesecno legalan GPU.
 
Za 12 meseci 2650 din.
 
Mislim krastavac sad, ko igra po ceo dan, naravno da nece imati sta da igra veoma brzo. Ja posle 6 meseci posedovanja PS5 nisam stigao da pipnem ni jednu od tih sto si pomenuo, tako da sam fazon miran pa makar nista vise ne izbacivali do PS6 :)
potpuno ista situacije i kod mene :)
nisam imao ps4 tako da je za mene ps5 bio pravi izbor... Imam da odigram jos gomilu igara, a oivm tempom od sat vremena dnevno... :D
 
Isto prva konzola posle 25 godina. Ja kvartalno predjem po jedan jači naslov sa tih sat vremena u dva dana tempom, ali onda par meseci ne igram nista. Tako sam presao GoW, Uncharted, CP2077, sad krenuo HZD ali leto ce da odlozi pikanje. U medjuvremeni sa ekipom PES 2vs2. Najbolja investicija ikad.
 
Iskreno i bolje sto je ovako nego da postoji hiperprodukcija kao na Netflixu gde na jedan novi 100 novih release-ova izadju 2 koja valjaju.
Sto se tice poredjenja PS5 vs PS4 pro, upgrade vredi svaki dinar sto se mene tice. Kao sto sam vec bio pisao, dovoljno mi je sto mi se konzola upali za 20sec i nastavljam tamo gde sam sto, 60fps, sto se ne cuje kao ventilator itd...

Edit: npr GoW mi je bio mnooooogo bolji dozivljaj na PS5 nego na PS4 pro, sportske igre su nebo i zemlja, i tako
 
Kako čudno zvuči nije se omasovila a za 6 meseci biće pune 2 godine od izlaska.
Seća li se neko kakva je situacija bila sa PS4? Čini mi se da je neko pominjao da je dosta slično bilo i sa konzolom i sa igrama.
Bilo je bolje.
Sad na razmeni četiri lika vrte 5-6 istih igara...

EDIT: Da ne bude da kudim, ja sam šta god sam oglašavao do igara i naloga koji mi više ne trebaju prodavao isti dan, naravno po nekoj razumnoj ceni i za mene i za kupca...
 
Meni je pretplata na SEA (Singapur, dve - tri godine, rekao bih) istekla pre neki dan i nemam nameru da je obnavljam. Ono što me zanima obično i kupim, a ovo što dolazi sa PS+ je uglavnom loše ili tu igru već odavno imam kupljenu. Konkretno, GoW je čini mi se mogao da se kupi za ispod 10$, tako da ko je hteo da ga odigra verovatno ga je već i kupio, plus što je isti na PS 5 kolekciji igara. Potpuno besmisleno je bilo da isti stave sada za "Dž".
Da li je ok kupiti singapurski PS+ ili neki jeftiniji da li da li ima neke razlike u slucaju da igras multiplayer da li ces igrati svejedno sa evropljanima ili sa ljudima iz azije
 
Ja ne igram MP, sin je igrao Fortnite i Paladins ali za to i ne treba PS+.

Bio jeftiniji Singapurski od US kada sam ga prvi put kupovao, a onda sam i ostao na njemu. Kasnije su mogla oba da se nađu za 30-ak US$.

Što se tiče MP, mislim da samo PES ima ograničenje da mora PS+ da bude na nalogu sa koga se igra. Ostale igre, makar onaj mali deo MP radi bez problema. CoD sam probao ali meni je on bio i ostao za M&K, nije mi se svideo na kontroleru.

Elden Ring npr. poslednje što sam igrao radi MP. Sve što je sadržalo bilo kakav online sadržaj na svim igrama što sam igrao radi.

Moj primarni nalog je UK, sin koristi US, međutim sem za PES (koji ne igram ali se pisalo o tome) mislim da svako igra sa reginom na kome mu je nalog. Ja sa Evropljanima, sin sa Amerima (nisam siguran, misli da je tako).

Ako uzimaš ove nove pretplate uzmi US, više ni Singapur nije toliko jeftiniji od US.

Inače, igre kupujem na sva tri naloga, tamo gde je najjeftinije (zavisi od akcije i regiona).
 
Što se tiče MP, mislim da samo PES ima ograničenje da mora PS+ da bude na nalogu sa koga se igra. Ostale igre, makar onaj mali deo MP radi bez problema. CoD sam probao ali meni je on bio i ostao za M&K, nije mi se svideo na kontroleru.
Ne znam koji konkretno Call of Duty igraš ali CoD Vanguard, Cold War i Modern Warfare ja inače igram na M&K, samo ih utaknem u USB portove na konzoli.
 
Kako čudno zvuči nije se omasovila a za 6 meseci biće pune 2 godine od izlaska.
Seća li se neko kakva je situacija bila sa PS4? Čini mi se da je neko pominjao da je dosta slično bilo i sa konzolom i sa igrama.
Veće igre, kompleksniji svetovi, više vremena treba da se sve odradi kako treba. Očekuju ljudi mnogo a remek dela poput God of War i slično zahtevaju development of barem 3-4 godine, kako šta. Kovid je svakako poremetio komplet priču još dodatno.
 
Nazad
Vrh Dno