Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Koji heatskink za SN850 a da ima lokalno da se uzme i da lepo legne u PS5?
 
Ja sam uzeo ovaj sa linka ispod, stao bez problema. Samo obrati pažnju da hladnjak pomeriš malo dalje od šrafa, zbog dubine i ugla pod kojim ulazi u slot. Termalni pad koji se dobija nije lepljiv pa možeš da pomeriš ako se zezneš, svakako ga gumice drže na mestu. Još nešto, na slici na kutiji su pljosnate gumice, a sa hladnjakom stižu gumice okruglog preseka koje su ujedno i izdržljivije a i mnogo lakše se nameste na krajnju poziciju.

 
Ja imam dva ovakva. Sklapa se na klik. Metalni komplet. Meni su se dobro pokazali. Staje u PS5 bez problema.
2019123161394.jpg
 
Ali meni je ovo ponasanje donekle logicno. Ako imas plus uplacen za 5 godina unapred, prebacujes se na plus essentials za taj vremenski period i ako hoces da uradis instant upgrade moras za ceo taj period a ne za godinu ili dve
 
Ali meni je ovo ponasanje donekle logicno. Ako imas plus uplacen za 5 godina unapred, prebacujes se na plus essentials za taj vremenski period i ako hoces da uradis instant upgrade moras za ceo taj period a ne za godinu ili dve
A sta ako bih samo da isprobam Extra/Premium na odredjeni period, tipa 6 meseci ili godinu dana... zasto bi me neko primoravao da ga uplatim za ceo period Essentials-a koji imam zato sto mi je npr bitan online MP.
 
Ti preko stora ne mozes da kupis za duze od godinu dana pretplatu vec se obnavlja. To sto su se ljudi snalazili pa kupovali kodove i stackovali je drugo, to nikada nije ni bio zvanican scenario
 
Samo to sam dobio u mejlu:

“Nakon upisa softvera i testiranja,navedeni nedostatak nije uočen,test OK. DOA NOT OK.”

Videću baš sad kad odem, a ako se ponavlja, onda ću već sa napalmom da krenem opet.
Čisto kao krajnji update - u zvaničnom servisu sam naišao na vrlo ljubaznog momka koji me je saslušao i verovatno kompletno preneo informacije servisu - uočili su kvar i dobio sam novu konzolu.

Konzolu sam predao u subotu sada, juče sam dobio poziv da mogu da je preuzmem.
 
Ali meni je ovo ponasanje donekle logicno. Ako imas plus uplacen za 5 godina unapred, prebacujes se na plus essentials za taj vremenski period i ako hoces da uradis instant upgrade moras za ceo taj period a ne za godinu ili dve
Donekle jeste logično, ali da nisu alava gospoda iz Sonija, komotno su mogli da preslikaju Xbox politiku povodom toga. 1:1 konverzija i rešen problem.
 
Pa jeste 1:1 konverzija, platio si nesto sto je sada osnovni paket i osnovni paket ces i dobiti.
Problem je u sto neko hoce da doplati za srednji ili najveci a ne moze da kaze koliko dugo hoce. To je za ove sto su narokali vaucere za 4,5g unaored :)
 
Mislio sam na to da recimo na Xboxu, ako imaš 12 meseci Gold (PS Plus) i uplatiš jedan mesec Game Pass, automatski ti se to prebacuje na 13 meseci Game Pass Ultimate pretplate.

Pretpostavljam da su ljudi očekivali ovakav scenario i da su zato nakupovali pretplatu.
 
Al ovo za Xbox mi vise zvuci kao legalan hack nego kao da su namerno tako stavili. To je cisto gubljenje para i privlacenje korisnika
 
Nije to legalni hack, već zvanična politika konverzije, koju Microsoft i sam promoviše na sajtu. Ljudi su poučeni time, zato i krenuli da nabavljaju pretplatu na Soniju, međutim izgleda ništa od toga.
 
TCL Technology ocekuje da 2023/24 izadju novije verzije current gen konzola…

Samo je prognoza u pitanju, ali ne bi me čudilo da se i ostvari.
 

Prilozi

  • 5E4FA487-5CDC-4EF3-8F25-00FF8F89DC4A.jpeg
    5E4FA487-5CDC-4EF3-8F25-00FF8F89DC4A.jpeg
    70 KB · Pregleda: 46
Nema teoretske šanse, pa nisu u stanju da namire tržište trenutnim modelima konzola. A kao sad će za godinu/dve novi modeli.

Da ne govorimo o tome da još izlaze cross-gen igre, a true next-gen naslovi se na prste jedne ruke mogu nabrojati+ogromna odlaganja svih jačih naslova. A i nadolazeća ekonomska situacija...

TCL malo prodaje priču, kako bi promovisali i podstakli prodaju novih televizora.

Što napisa jedan kolega na XBR forumu, pa još nije standardizovan ni 8K@120Hz HDMI, a kao sledeće godine izbacuju konzolu sa tim outputom.
 
Poslednja izmena:
Do 2024. sigurno stiže "Pro". U tom trenutku prećiće se pola generacije.

I pored nestašica, prodaja prati prethodnu generaciju. A tada je Pro izašao posle tri godine. Imaćeš barem godinu dana punih rafova i sve ispočetka.

A PS5 će upakovati u neki slim jeftin i jednostavan za proizvodnju.
 
Ja cenim, da ako uopšte bude mid-gen konzola, da to nema šanse da bude pre 2025.

Suludo bi bilo da ranije izbacuju konzolu, jer ni ove nisu pokazale pun potencijal. Stoji to da bi mogli da prate prethodnu generaciju, ali ova sad je po svemu skroz drugačija od prethodne, em nestašice komponenti, em nedostatak igara, em masovna odlaganja istih, em rastući procenat cloud gaminga, em su PS4/Xbox One bile hardverski već bedne na izlasku tih konzola, što sa ovom generacijom nije reč...

Jedino što ranije mogu izbaciti su Slim konzole, koje će samo biti prepakovani trenutni modeli.

Kako god bilo, ja ove TCL navode ne bih uzimao za ozbiljno, jer su u rangu najobičnijeg PR teksta. Koja tehnologija će ispratiti mid-gen 8K konzole, kad je procenat usvajanje tržišta 8K televizorima bedan.

Evo i Tom se slaže sa tim:
 
Poslednja izmena:
Što se tiče igara situacija je bolja nego u uvodnih 18 meseci prethodne generacije.

S tim da se razlika između generacija briše. Servis postaje bitniji od hw-a.

2027/28, već ćeš imati PS6.

Nestašica ne igra bilo kakvu ulogu u ovome. Tri generacije grafičkih karti si u nestašici pa se prelazi na nove. U nestašici si čipova kod mobilnih telefona, pa se generacije ne produžavaju i preskaču.
 
pa cekaj, zar god of war nije vec ukljucen u ps+?

zasto bi tu igu davali... bzvze :(
 
Jeste ako imas ps5. Ali ima ljudi koji nemaju.
 
za koju nedelju, svi ozbiljniji ce ionako preci na ps extra, tako da ovomesecne igre ne igraju nikakvu ulogu.
Sto da se trose, bolje da ustekaju neku AAA igru pa daju za ps extra posle nekog vremena da privuku i one sto se premisljaju.
 
Nazad
Vrh Dno