Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

evidentiran jedan problem sa mk11 ultimate verzijom igre na ps5...
ako kupite nosioca za pomenutu igru koja je kupljena za ps4
i ubacite ga na ps5
necete imati ultimate vec standard verziju igre
u igri ce pisati ultimate ali ce sve sto ultimate sadrzi biti zakljucano
resenje koje sam nasao na netu je da se reedem code uradi
iznova u samoj igrici sekcija store reedem code ...
ali ako ga prodavac ne poseduje ostacete sa sadrzajem standarde verzije...
i ako uradite nadogradnju na ps5 koja je besplatna cak ni to ne pomaze
 
Poslednja izmena:
Glavni problem je bio što nisam mogao da očistim download listu , kada odem na opciju da obriše addon on i dalje ostane na listi za download.
Tek je na neku glupost proradiolo ponovo pokrenem download uradim cancel pa tada obrišem addon.
 
@mariozula
cuje se i kad nema disk unutra (ja sam nekih 2 metra udaljen od njega), i kad idle-uje van igre
ne znam da li razliciti ljudi razlicito percipiraju, da li je do buke/tisine u sobi dok radi, do hajpovanja nove generacije, ili do modela, ali ja moj cujem ako je sve drugo tiho u sobi
meni iskreno ne smeta, posebno ne u poredjenju sa ps4pro koji mi je bio bas bas bucan, niti mi pada na pamet da ga menjam, ali definitivno nije potpuno necujan
pogledaj ovo: mislim da je to normalno
 
@mariozula igraj se sa njim dok je jos ova nestasica i dok ne stignu nove ture kroz mesec dva, onda sto dodju ti ga reklamiraj, ovako tesko da imaju sta da ti zamene za drugi a bolje nego neki da servisira nesto sto je jos “nepoznato” od hardvera i da vezba ma tvojoj konzoli.
 
Pa ne kaže niko da je nečujan potpuno, šta očekujete, pasivno hlađenje na ovakvu konfiguraciju? :) Sam si rekao, čuje se kad je potpuna tišina u sobi i to jedva primetno sa 2-3 metra udaljenosti. Dakle, u igri se ne čuje ništa ako ne igraš bez zvuka :)
 
Meni je ta frekvencija zvuka nonstop bila u glavi , neki pistajuci zvuk ...čuo sam i dok igram igre kao i kada je konzola u standby modu ...poslao nazad Amazonu (De) ...moj ps4 pro (CUh7216b) je imao puno prijatniji zvuk..isti ovakav zvuk je kod mene. Bio ...meni je smetalo bas na ovom snimku se puno bolje čuje
 
Ista dilema kao i za grafičke kartice, nekome dreči kao jarac i ne žali se, slabo čuje ili ima sluške.
Nekome se čuje blago zvuk pod optrećenjem i reklamira (odnosno vraća nazad za drugi model)

Samo što kod grafike ima više proizvođača i serija pa može da se izabere najtiša, kod konzole šta ti bude bude.
 
I moj ima neki pištavi zvuk kada se "zagreje"
 
Hajde ljudi pa moraju da se cuju ko svaki, razumem da nesto lupa ili krci, ali osluskivati konzolu i nabijati mikrofon u kuciste da bi se cula je preterano, ja moju sam bacio iza tv-a pojacam ton pa moze se i zapalit ja je ne cujem niti me zanima, ps4pro sam drzao u fioci godinama kad se otvori ko krematorijum ali i dan danas radi bez greske sve.
 
Coil whine problem problem definitivno postoji na PS5, a to pištanje tj. visokofrekventni zvuk potiče od ventilatora.neki ljudi su rešavali pritezanjem/popuštanjem šrafova koji drže ventilator.

Za coil whine nema rešenja. Šteta, jer su se ovog puta očigledno posvetili problemu hlađenja, ali ostalo je dovoljno propusta da ostavljaju loš utisak sa mašinom koja može da bude vrlo tiha. Vrlo lako može da se ispravi revizijom, ali...
 
Moj ps4 pro iz prve serije je toliko bio bucan na ventilatoru,da samo sto nije poleteo.Ciscen,promenjena pasta i nista bolje.Prodat kupcu kome to nije smetalo i za malo jeftiniju cenu nego sto je na trzistu.
 
Moj ps4 pro iz prve serije je toliko bio bucan na ventilatoru,da samo sto nije poleteo.Ciscen,promenjena pasta i nista bolje.Prodat kupcu kome to nije smetalo i za malo jeftiniju cenu nego sto je na trzistu.
Ma da, moj Pro je isto leteo na Last of Us 2. Kačio na YouTube, kaže lik ma to je super kako se moj čuje :D Meni ni to nije smetalo jer igram sa slušalicama
 
CItao sam da u ps5 ima 3 vrste ventilatora koji se ugradjuje,tako da sve zavisi koje si srece da ubodes ok ventilator.Dok na xbox s i x nisam citao da ima tih problema.
 
Zavrsio sam Last of us 1 i part 2. Stvarno su odradjeni perfektno, pod jakim sam utiskom jos uvek.. Prica u prvom delu je jedna od boljih i emotivnijih koje sam iskusio. Grafika, svet, animacije u drugom delu su neverovatne. Ne mogu ni da zamislim sta ce Naughty Dog da radi za par godina sa novim hardverom..
Za sad na petici zavrseni GoW, TLoU 1 i 2. Koliko vremena imam, dobar sam.. Sad je na redu Ghost of Tsushima. :D
 
Coil whine problem problem definitivno postoji na PS5, a to pištanje tj. visokofrekventni zvuk potiče od ventilatora.neki ljudi su rešavali pritezanjem/popuštanjem šrafova koji drže ventilator.

Za coil whine nema rešenja. Šteta, jer su se ovog puta očigledno posvetili problemu hlađenja, ali ostalo je dovoljno propusta da ostavljaju loš utisak sa mašinom koja može da bude vrlo tiha. Vrlo lako može da se ispravi revizijom, ali...
coil vhine nema veze sa ventilatorima i mehanikom nego je zvuk koji se stvara od zavojnica na kompovima... se najcesce javlja na grafickoj karti i napajanju i ne podleze garanciji jer ne utice na rad ...ali je iritantan to stoji
 
Pa nisam ni rekao da je drugačije, samo da je nerešivo...
 
Rešivo je i korišćenjem drugih kondenzatora, ali to je posao za Sony, ne za korisnike.

Tako sitna stvar je u pitanju, ne mogu da verujem da je opet propuštaju.

coil whine.jpg
 
Ja nista ne cujem a igram cesto navece u potpunoj tisini, konzola je u otvorenoj ladici na nekih 2.5m od mene i za mene je potpuno necujna
 
jednostavno desava se nije na svakom primerku zasigurno...imam dvadeset jedno rm1000x corsair napajanje ...napajanja izuzetnog kvaliteta ...na 3 od 21 se cuje na leru dok se pri opterecenju ne cuje ...cuo sam da se resava onim silikonima lepkom kako god ga zvali ono unutar uredjaja kao na slici sto izgleda kao da su lepili komponentu da je stabilizuju ...ustvari mu to nije funkcija :)

zavojnice i transformatori su uzrok nista drugo
 
Da rezimiramo, ocekuje se da se ne cuje nista kao kad je ugasena, a ocekuje se da tera 8k-4k, 120hz i najjace naslove i da plodi, leci sidu i krpi ozonske rupe i pritom bude hladna?

Da, nesto cudno?
 
Nazad
Vrh Dno