Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

ps5, ako nista igre koje su se koliko sam citao mučile na ps4 lete na ps5... sacekaj u regularnoj prodaji nema potrebe davati vise novca, nije za lek vec za razonodu

nego jel neko uzeo sonijeve pulse 3d slusalice za ps5? utisci
To sam i ja citao. Svidja mi se brzina konzole, kao da sam na svom PC-u. Recimo u Fifi, ides na start i odmah pocinje.. nema ucitavanja ni sekundu.
Isto me zanimaju ove slusalice, kazu po youtube-u da nisu lose za te pare, al bih pre da cujem od nekog ko ih koristi.
 
Ja sam ispratio recenzije. Svi preporučuju da se dodaju pare za Arctis 7p koji je zvanično podržan za PS5.

Samo je problem što je trenutno i njega teško uloviti.
 
Ocajna je DAC podrska i na ps5 i na Series konzolama.
I jedni i drugi su izbacili optical, a ne podrzavaju vecinu usb DAC-ova. Sony je nesto bolji, oni podrzavaju bar matori uac1, a MS ni to. Problem sa Sony-em je sto im je podrska krs, tako da dosta dac-ova ima preslab zvuk.
To znaci da ako hocu bubice ili slusalice da povezem imam 2 izbora - krs ulaz na joypadu ili direktno da utaknem u tv :D. Sto je jos gore, 3d audio ne radi preko hdmi-a.
Ok, skoro sam uzeo Lotoo Paw s1 koji srecom radi na ps5 u uac1 modu, ali kupovina dodatnog uredjaja koji je 150+ evra sigurno nije opcija za vecinu korisnika.
 
Može jedan info
Ako se pretplatom na EA play da li ću dobiti FIFA 21 verziju za PS4 ili PS5
Inače naručio sam još jedan Dualsense ima na KP za 55 eura
 
Ima samo za us region, ja sam na uk. Kako je sada najbolje napraviti us account?
Post automatically merged:

Ima samo za us region, ja sam na uk. Kako je sada najbolje napraviti us account?
 
Ja kupio aktivirao i razočarao se FIFA 21 je samo Trial.
Super je to cena za godinu dana ima tu dosta igara ali ja sam hteo samo Fifu 21 .
Očekuje se tek na leto e da sam to prvo pročitao
 
Oregon npr, uzmi adresu i Post Code nekog hotela
Jesam, ali kad se ulogujem sa US nalogom na konzoli ne vidi mi PS plus pretplatu (barem ne vidim žuti plusić) koju imam na UK nalogu na istoj konzoli. Jel' treba oba naloga da budu aktivirani kao primarni pod account settings "Activate as primary"? Ili samo jedan od njih da bi se PS plus pretplata videla na oba accounta? Znam da igre iz Plus ne mogu da se vide na oba usera, ali multiplayer funkcionalnost valjda može na oba.
 
Sad sam čitao da Sony sprema novi firmware za PS5 koji će omogućiti da se ubaci dodatni SSD jer su procenili da će biti malo onih 660gb i kusur prostora koliko ostane nakon instalacije OS...
Navodno na ploči postoji jedan slobodan slot za nvme ssd.
Ono što nisu napisali da li će PS5 podržavati samo ssd određenog proizvođača i kog... I da li kupac nakon ove intervencije gubi garanciju.
 
da da samo sertifikovani ce moci da se ugradjuju

i mene ovo interesuje za ps plus pretplatu ako je jedan nalog us a drugi uk, mada ja na uk nalogu jos uvek nemam igara
 

almoust evil665

Šta je poznato od prvog dana:
  • da je mali SSD,
  • koji će SSD moći da se instalira,
  • da li nakon instalacije SSD gubiš garanciju ili ne, ili
  • da ovi iz Sony spremaju taj firmware u narednih mesec dana?

Meni je samo ovo prvo (da je SSD premali za današnje igre) bilo jasno od prvog dana, a ti me sveti čoveče prosvetli i odgovori na ostala pitanja kad su ti već poznati odgovori...

EDIT: US nalog je vazda najbolje bilo praviti za Aljasku jer su oni taxes free država...
EDIT2: Sad vidim da je i @djuras1 dao legitiman predlog jer je i Oregon tax free... Uglavnom pravi nalog u jednoj od ovih pet država: "five lucky states - Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire and Oregon"
 
Poslednja izmena:
Znalo se od prvog dana da konzola ima dodatni M.2 SSD slot.

Još tada je Sony izbacio upozorenje da se sačeka sa potencijalnom kupovinom dodatnog M.2 SSD-a dok ne omoguće tu opciju i dok ne izbace listu kompatibilnih modela i karakteristika.

Edit:


^Evo ga, Cerni je to najavio pola godine pre izbacivanja petice. Negde od dvadesetog minuta najavljuje to. Nije neka strogo tajno čuvana stvar...


"It’d be great if that happened by launch, but it’s likely to be a bit past it, so please hold off on getting that M.2 drive until you hear from us"
 
Poslednja izmena:

almoust evil665

Šta je poznato od prvog dana:
  • da je mali SSD,
  • koji će SSD moći da se instalira,
  • da li nakon instalacije SSD gubiš garanciju ili ne, ili
  • da ovi iz Sony spremaju taj firmware u narednih mesec dana?

Meni je samo ovo prvo (da je SSD premali za današnje igre) bilo jasno od prvog dana, a ti me sveti čoveče prosvetli i odgovori na ostala pitanja kad su ti već poznati odgovori...

EDIT: US nalog je vazda najbolje bilo praviti za Aljasku jer su oni taxes free država...
EDIT2: Sad vidim da je i @djuras1 dao legitiman predlog jer je i Oregon tax free... Uglavnom pravi nalog u jednoj od ovih pet država: "five lucky states - Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire and Oregon"
Evo kolega iznad izgleda isto svetac pa te je prosvetlio.
Ovde na 2:50 možeš videti i "navodni" slot za dodatni SSD
 
Pa sad, kako za koga.... Vidis da jos ima neupucenih....
 
Laka korisnicka zamena [ili dodavanje] HDD-a je omogucena na PS konzolama jos od PS3. Garancija se naravno ne gubi.
 
Mislim da se situacija na tržištu polako stabilizuje i da će te već u roku od dva meseca moći da kupite PS5 gde poželite. U četvrtak se u CH pojavila 5 isporuka i to baš velika. Naravno sve je prodato za pola sata ali stotine konzola se danas pojavilo na oglasima. Cene nisu ni blizu onih od pre 3 meseca.
 
Mislim da se situacija na tržištu polako stabilizuje i da će te već u roku od dva meseca moći da kupite PS5 gde poželite. U četvrtak se u CH pojavila 5 isporuka i to baš velika. Naravno sve je prodato za pola sata ali stotine konzola se danas pojavilo na oglasima. Cene nisu ni blizu onih od pre 3 meseca.
deluje tako
u pocetku su i ovde na KP bile disk verzije 1400, a u poslednjih 10-ak dana ih je bilo na par mesta i po 750
 
Pa 750 je i ok cena, jer PS4 Pro do juce bio 500e u radnjama. (u nekima je i dalje) :D
 
I bice i dalje.
To sto neko okaci neku cenu, ne znaci da ce neko po toj ceni i kupiti :)
 
Kako vam stoje podešavanja
Xbox one S je radio HDR na 4k
Ps5 mi ne dozvoljava
Kada podesim rezoluciju na 4k automatski gasi HDR
 
Koristiš originalni hdmi kabl od petice?
 
Trenutno ne ovaj od xbox-a je malo duži pa sam na njega prebacio.
Ali probaću sutra sa originalnim.
 
Kako vam stoje podešavanja
Xbox one S je radio HDR na 4k
Ps5 mi ne dozvoljava
Kada podesim rezoluciju na 4k automatski gasi HDR
koji TV imas?
Post automatically merged:

Jesam, ali kad se ulogujem sa US nalogom na konzoli ne vidi mi PS plus pretplatu (barem ne vidim žuti plusić) koju imam na UK nalogu na istoj konzoli. Jel' treba oba naloga da budu aktivirani kao primarni pod account settings "Activate as primary"? Ili samo jedan od njih da bi se PS plus pretplata videla na oba accounta? Znam da igre iz Plus ne mogu da se vide na oba usera, ali multiplayer funkcionalnost valjda može na oba.
trebalo bi da onaj koji ima PS+ bude primarni, a za ostale je svejedno
meni tako radi godinama, s tim da su mi svi nalozi US, mada to ne bi trebalo da ima veze
 
Nazad
Vrh Dno