Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Pozdrav drustvo, mozda je mali off, ali da ne otvaram novu temu za ovo.
Vec neko vreme se nosim mislju da pazarim neku konzolu kako bih se prisetio starih dana i igrao rimejkove nekih igara kad sam bio klinac (resident evil, tomb raider, crash team racing itd). Visak vremena, radim cesto i od kuce od kad je pocela korona (i tad uglavnom nista i ne radim ali moram da sam za racunarom) od pa taman i da ubijem vreme.
I sad, sam u nedoumici - Citam da PS5 ima ozbiljnih problema sa dzojstikom a to mi je bio prvi pik. Da li je onda bolje gledati xbox series x?
Ili bi za mene bio ok i PS4 posto vidim da im je pala cena prilicno i ps4 slim se moze pazariti za bas male pare?
Da li je, dakle, bolje cekati ps5 jedno godinu dana da ispeglaju ove probleme koje sada imaju ili ici na jeftiniju varijantu (ps4) ili na xbox?
Koliko ce jos ps4 uopste i biti relevantan?
 
blago se tebi kad od posla mozes da stignes, meni je rad od kuce najgora stvar ikad... vise radim od kuce nego kad sam bio u kancelariji

nego kakvih problema ima gamepad na petici, nisam primetio ama ni jedan
 
Ovo nije tema "Šta da kupim". Za to postoji poseban podforum.

Nema nikakvih problema sa gamepadom na PS5. Pretpostavljam da misliš na driftovanje analoga, što je izuzetak a ne pravilo.
 
Za to driftovanje se digla prasina, ali koliko sam ja citao iste koriste i Xbox i Dualshock 4. Tako da mu dodje na isto..
 
Sutra u 23:00 na twitchu ili YouTubeu možete pratiti prikaz novih/starih igara za PlayStation 5. Prezentacija će trajati pola sata.
Sprema li se to prikaz novog GoW-a 😏
Nesto mi mirise na GOW1 remaster, posto je launch u maju. Taman bi mogli da puste preorder na sva zvona.
 
Čisto sumnjam da će biti išta od novog GoW ove godine. Pa oni prošle godine nisu pustili ni neki trejler, već samo tizer, što skoro sigurno znači da igra nije ni bila igriva. A nešto ne verujem da su u ovom stanju sa pandemijom uspeli da završe igru na vreme.

Sve igre su odložene maltene, tako da će skoro sigurno i novi GoW.
 
Nesto mi mirise na GOW1 remaster, posto je launch u maju. Taman bi mogli da puste preorder na sva zvona.
Prezentacija traje pola sata i imace 10 igara. PS Blog kaze bice novine o igrama predstavljene na PS5 unveil show-u proslog leta, i par novih igara. Ne treba ocekivati cuda, a mislim da ce Horizon2 dobiti prioritet za promociju.
 
Moja neka očekivanja su da će biti Ratchet and Clank, Kena: Bridge of Spirits, RE Village, Returnal... uglavnom igre koje imaju datum izlaska u narednim mesecima. Možda pokažu i Horizon Forbidden West ili ga ostave za letnji event.

Od ostalih uglavnom Indie naslove i eventualno datumi nekih igara koje su već najavljene.
 
Ufff Returnal bas bas obecava, jako asocira na Death Stranding estetiku ovo sto su pokazali.
 
Mene nešto baš I nije dojmila. Deluje repetativno I monotono. Mada sam uvek bio protiv takvog proceduralnog generisanja nivoa.

Ni sa grafičkog aspekta mi nije nešto next-gen wow.

Nadam se da će konačno prikazati nešto iz Elden Ring...
 
Ovi ništa ne prikazaše. Ne mora PS5 ni da se kupuje ove godine.
 
Kena je :love::love::love: Ostalo... Meh...
 
Trebali su ovo da nazovu state of INDIE play, sve otpad do otpada.
 
Ništa interesantno... Returnal i ona igra što ima grafiku kao crtani film gde devojčica trčkara po šumi deluju jedva zanimljivo.
Nadao sam se da vidim novi Horizon. Bacio sam pola sata u vodu (n)
 
Očekivano siromašna prezentacija, ne treba imati nikakva očekivanja od AAA gaminga u ovoj godini, Korona je ozbiljno pomrsila konce u svim Game studijima, tek će se to videti narednih meseci, kad svi počnu da pomeraju datume izlaska.

Igraćemo Indie igre 😁
 
Kako sta,zar ne vidis da su na PS4 bolje texture? :)
Ja sam bas razocaran ponudom igara za PS5 do sad.
 
tanko baš, jedino ajd Ejba kad daju free u aprilu da se proba ostalo me bas nista ne zanima od veceras. ne objavise ni ps plus igre za mart
 
Zato i ne razumem pomamu ovde.. Cimaju se prodavci na sve strane, a nista posebno nema da se igra osim naslova za PS4.
Dobro, sto se mene tice ima jer sam celu generaciju preskocio.
God of War, kakva igra ljudi moji. Vrti se na petici bez greske, bez najmanjeg baga, trzanja i slicnih anomalija. Perfektna igra u svakom pogledu.
Sledeci je Last of us..
 
ja sam Uncharted okrenuo pa krenuo God of war, sljaka sve u 16

uncharted mi je dobar ali bas repetitivan sa onim pentranjem, mada prica bombona
 
Zato i ne razumem pomamu ovde.. Cimaju se prodavci na sve strane, a nista posebno nema da se igra osim naslova za PS4.
Dobro, sto se mene tice ima jer sam celu generaciju preskocio.
God of War, kakva igra ljudi moji. Vrti se na petici bez greske, bez najmanjeg baga, trzanja i slicnih anomalija. Perfektna igra u svakom pogledu.
Sledeci je Last of us..

Mislim da je pomama bas medju ljudima koji su preskocili PS4.
Kod mene je takva situacija i uzeo sam PS5 jer imam jedno 15 vrhunskih igara da odigram sa PS4 i skoro sve su sad u 4K 60fps sto je savrseno.
 
Ja bih jedino odigrao Demon Souls i Bloodborne na ps5, a to moze i da saceka. Calisto protocol i Ill ce vrv tek dogodine.
 
Mislim da je pomama bas medju ljudima koji su preskocili PS4.
Kod mene je takva situacija i uzeo sam PS5 jer imam jedno 15 vrhunskih igara da odigram sa PS4 i skoro sve su sad u 4K 60fps sto je savrseno.
Nemoguce da ima toliko ljudi da su preskocili ps4 a zure za ps5. Ja sam jedan od njih ali simnjam da nas ima bas mnogo. Nego ljudi ko ljudi spavaju ispred prodavnice kada izadje novi iphone koji je identican proslom, mora se biti prvi.
 
Mislim da ima i jednog i drugog, sad koji je tacno procenat ne znam.
Ali evo vec na ovoj stranici nas ima trojca takvih.. Cini mi se da je broj takvih ljudi veci nego sto mislis.
 
ja od super nintenda konzolu nisam imao tako da imam sta da igram sve da ni ne izlaze igre za ps5...
 
Ja sam prodao PS4 Pro pre izlaska PS5 jer sam mislio da ce biti dovoljno konzola i da ce biti manja cena cetvorke. Na kraju ispalo da sam se presao i ostao sam bez konzole.
 
I ja sam preskočio generaciju i sad ne znam da li da kupim PS4 ili da čekam PS5. :(
 
ps5, ako nista igre koje su se koliko sam citao mučile na ps4 lete na ps5... sacekaj u regularnoj prodaji nema potrebe davati vise novca, nije za lek vec za razonodu

nego jel neko uzeo sonijeve pulse 3d slusalice za ps5? utisci
 
Da, da, ne pada mi na pamet da dajem 400-500 evra više nego što je potrebno, nisam prso. :D
 
Svaki 4ti kupac ps5 nije imao cetvorku sto je ogroman broj. To je izjavio Sonijev sef pre tacno 2 dana tako da je vrlo pouzdana informacija.
Isto tako je najavio da ce se situacija srediti do juna.
Najveca posiljka konzola do sada stize u martu. Preprodavaci su drasticno spustili cene. Pre neki dan sam citao da su zalihe u jednoj engleskoj prodavnici trajale citavih sat vremena i da se nisu prodale u roku od 30 tak sekundi. Zalihe direkta su trajale 40 tak minuta tako da i to dokazuje sa potraznja polako opada iz dana u dan.
Ono sto je zanimljivo jeste da je ista situacija bila i sa ps4 i da se nije mogla naci sve do marta kada se od jednom pojavila po svim prodavnicama jer se poravnjala proizvodnja i potraznja, mada se za ps5 to i ne ocekuje sada u martu.
 
Nazad
Vrh Dno