Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Slazem se, first party + ea play igre stizu uskoro. Nemojte da se zezamo, dosta dobrih aaa naslova tu ima.
 
Apsolutno, moj stav je takav. Ko misli drugacije njegovo pravo i nek igra fortnite.
 
Apsolutno netacno...

PS Now je cloud gaming platforma...

Uglavnom, nisam se mozda dobro izrazio, za mene TRENUTNO xboxov gamepass i generalno xbox nema sta da trazi pored sony pandana. Otvoren sam da se to naravno promeni u buducnosti i da ja nabavim, ako MS sa svojim studijima koje su kupili naprave single player igre vredne pomena i nivoa kvaliteta kao sto ima Sony (ponavljam, govorim iz cisto subjektivnog ugla). A za to je potrebno bar 5 top ekskluziva.
A to je sve u domenu AKO IH BUDE, a ne kada ih bude, kao sto neki navode....
Za sada Stalker 2 je najavljen za PC i Xbox, meni je to jedan od omiljenih serijala igara, mozda i omiljeni, neprevazidjena atmosfera u prve tri igre. Samo poprilicno sam siguran da cemo ga videti kasnije i na PS5...no dobro, nek svako igra sta zeli i kako mu odgovara.
 
Fazon je sto Sony ni nema pandan ms gamepassu XD...a i da ima verujem da bi kostao boga oca...
 
Sony 1st party igre kostaju po 100-200 m da se naprave. Pa ne moze to za dzabe posle da se igra. MS nema drugih opcija pa eto gamepass. Inace bi zatvorili.xbox diviziju. MS je nekada imao odlicne igre. Sad to nije slucaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Apsolutno netacno...

PS Now je cloud gaming platforma...

Uglavnom, nisam se mozda dobro izrazio, za mene TRENUTNO xboxov gamepass i generalno xbox nema sta da trazi pored sony pandana. Otvoren sam da se to naravno promeni u buducnosti i da ja nabavim, ako MS sa svojim studijima koje su kupili naprave single player igre vredne pomena i nivoa kvaliteta kao sto ima Sony (ponavljam, govorim iz cisto subjektivnog ugla). A za to je potrebno bar 5 top ekskluziva.
A to je sve u domenu AKO IH BUDE, a ne kada ih bude, kao sto neki navode....
Za sada Stalker 2 je najavljen za PC i Xbox, meni je to jedan od omiljenih serijala igara, mozda i omiljeni, neprevazidjena atmosfera u prve tri igre. Samo poprilicno sam siguran da cemo ga videti kasnije i na PS5...no dobro, nek svako igra sta zeli i kako mu odgovara.

Apsolutno netačno. Igre koje su za PS4 mogu da se skinu na konzolu a moći će i ubuduće one koje budu za PS5. Ovih za PS4 ima sigurno više od 100. Znači nije isključivo cloud platforma
 
Sony 1st party igre kostaju po 100-200 m da se naprave. Pa ne moze to za dzabe posle da se igra. MS nema drugih opcija pa eto gamepass. Inace bi zatvorili.xbox diviziju. MS je nekada imao odlicne igre. Sad to nije slucaj.

To bas i nije tacno.
Kada pogledamo ovu godinu i metascores za gamepass igre:
- Ori and the Will of the Wisps 90
- Microsoft Flight Simulator 91
- Crusader Kings III 91
- Tetris Effect: Connected 88
- Doom Eternal 88

Obe platforme imaju totalno drugaciju filozofiju i prednosti i mane.
Sto se troskova razvoja tice, bilo je glasina da je Halo Infinite kostao oko 500 miliona, pa ce opet moci da se igra "besplatno" day 1.
Smatrati da je MS presao na gamepass jer ne moze da se takmici sa Sony-em je prilicno naivno. Njihovi planovi su dosta siri od konzolnog gejminga.

Ps+ collection je odlicna stvar, ali mi i dalje ne znamo da li je ovo sada privremeno resenje, hoce li se posebno naplacivati, da li ce igre koje su sada ponudjene moci da se aktiviraju i kasnije i da li ce dodavati novije igre.

Iskreno, vise bih voleo da postoji posebna sta kupiti (tj. console wars) tema gde bismo pisali ovakve stvari, a ovde da se prica pre svega o ps5.
 
Poslednja izmena:
Doom nije MS, msm i Crusader Kings isto.
MS nema bitnu igru. Nema igru o kojoj se prica.
Za Halo cemo da vidimo kako.ce da prodje.
Evo lansirali su next gen konzolu bez 1 igre.
Stalno se ceka sledeca god. Pa onda najava za nikad bolji e3(2x sam pao na to). I tako godinama.
Jednu igru da izbace da mi se svidi, pa cak i ako moze na PC, a imam stavrno high end pc, uzecu xsx.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Fazon je sto Sony ni nema pandan ms gamepassu XD...a i da ima verujem da bi kostao boga oca...

+1

Realno je tako, i ne treba da ga ima u pravom smislu, pa da nude gomilu mediokriteta od igara uz "ekskluzive" tipa Gears i Halo...No dobro, mozda naprave nesto za koju godinu.
 
Apsolutno, moj stav je takav. Ko misli drugacije njegovo pravo i nek igra fortnite.

Svako ima pravo na svoj stav i svoje misljenje, moj stav je na primer da apsolutno nema razlike izmedju onih koji igraju fortnite i spidermana, ma kako god taj spiderman graficki izgledao.
 
To bas i nije tacno.
Kada pogledamo ovu godinu i metascores za gamepass igre:
- Ori and the Will of the Wisps 90
- Microsoft Flight Simulator 91
- Crusader Kings III 91
- Tetris Effect: Connected 88
- Doom Eternal 88

Obe platforme imaju totalno drugaciju filozofiju i prednosti i mane.
Sto se troskova razvoja tice, bilo je glasina da je Halo Infinite kostao oko 500 miliona, pa ce opet moci da se igra "besplatno" day 1.
Smatrati da je MS presao na gamepass jer ne moze da se takmici sa Sony-em je prilicno naivno. Njihovi planovi su dosta siri od konzolnog gejminga.

Ps+ collection je odlicna stvar, ali mi i dalje ne znamo da li je ovo sada privremeno resenje, hoce li se posebno naplacivati, da li ce igre koje su sada ponudjene moci da se aktiviraju i kasnije i da li ce dodavati novije igre.

Iskreno, vise bih voleo da postoji posebna sta kupiti (tj. console wars) tema gde bismo pisali ovakve stvari, a ovde da se prica pre svega o ps5.

Nijedna od tih igara nije MS naslov....I koliko znam sve su dostupne na PS-u pored Xbox-a.

@legionar
Nije poenta u grafici, i u tome da je nesto AAA naslov, evo meni Hades najbolja igra ove godine, ali ok nebitno.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kakve veze ima sto je dostupno na pc-u? Za pare za koje se kupuje series x ne moze se sastaviti ni pola kompa slične snage. Pitanje je kome leži koji tip igara. Game pas je super da se ubije vreme dok ne izadju igre vredne kupovine. (cyberpunk npr). Da ms nije ponudio game pas ne bi ni sonny prezalio onih 17 igara što daju uz ps5. Obe konzole su dobre i što je najbitnije necujne. Ps4 je bio avion, ps3 da ne pominjem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hades je odlican. Preporucujem i Dead Cells

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Fazon je sto Sony ni nema pandan ms gamepassu XD...a i da ima verujem da bi kostao boga oca...
Pa I ne bih se nalozio.
Sony ima "PlayStation Now" koji ima vise od 800 igara za oko 40€ godisnje.
Po meni je "PlayStaton Now" neuporedivo bolji od "famoznog" game pass-a.

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Sony na sva zvona reklamira svoj kontroler od instagrama, fb-a ama svuda jer znaju da su u tom segmentu mnogo bolji, da je taj famozni playstation now bolji ili bar jednako isti kao gamepass apsolutno svuda bi vidjali reklamu. Kad sony ne reklamira taj servis nigde onda to dovoljno govori koliko je kvalitetan.
 
Da ne mislite da sam MS hejter. Voleo bih da izbace nesto kako treba. Jednu igru da mi se dopada da uzmem xsex
68d09dcecfc3738ee2e88932773d0815.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sony na sva zvona reklamira svoj kontroler od instagrama, fb-a ama svuda jer znaju da su u tom segmentu mnogo bolji, da je taj famozni playstation now bolji ili bar jednako isti kao gamepass apsolutno svuda bi vidjali reklamu. Kad sony ne reklamira taj servis nigde onda to dovoljno govori koliko je kvalitetan.
Pa ako cemo po toj logici I game pass se ne reklamira.
A sto se tice igara, ja sam gledao kod brate.na xbox-u...mislim nista posebno.
Na "playstation now" prvo ima 3 x vise igara, drugo najbolje playstation exlusive su na "playstation now"

Neznam iskreno.....po meni je ps now bolji.


Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Dal si ti svestan da je ps now cloud sistem, daleko je to od redovnog gejminga , sta ako neko ima problem sa lagom i netom... To ne moze da se poredi sa gamepassom
 
Hahah sta ce covek sve ovde da procita... Flight simulator? Jel me lozis? Tetris? Ori?
Nikad nisam bio konzolaski gejmer (imam ps4 zadnjih 2 god), ali nikad nisam cuo da je xbox imao cime da se pohvali od ekskluziva, ikada. Helo? Ma ajde nemoj da se zajebavamo.
Sony je sinonim za ekskluzivu i tu staje svaka rasprava. Obe konzole vrte sve standarde popularne igre, i kad se bira izmedju ove dve konzole PS je za mene no brainer.
Btw taj ps collection je samo prelazno resenje izmedju generacija konzola, kako bi vlasnici novih imali cime da se zabave dok ne izadju nove ekskluzive.
 
Apsolutno netačno. Igre koje su za PS4 mogu da se skinu na konzolu a moći će i ubuduće one koje budu za PS5. Ovih za PS4 ima sigurno više od 100. Znači nije isključivo cloud platforma
@Snake1989

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dal si ti svestan da je ps now cloud sistem, daleko je to od redovnog gejminga , sta ako neko ima problem sa lagom i netom... To ne moze da se poredi sa gamepassom

Omasio si. PS now ti takodje daje opciju da downloadujes igru na konzolu i igras je dokle god imas pretplatu.
 
Doom nije MS, msm i Crusader Kings isto.

Doom jeste, MS je kupio Bethesdu i sve što im pripada. Što će reći da će naredni Doom, Elder Scrolls, Fallout, Dishonored, Evil Within... biti ekskluzive u MS ekosistemu i day 1 na gs-u.

Malo su besmislene ove rasprave, kao i ograničavanje na jedan ekosistem. I jedni i drugi su uradili veliku stvar sa BC-om, rade solidnu stvar i sa pretplatom. MS-ova pretplata je jača jer su sve njihove igre tu day 1, tu su i EA naslovi. Solidna je i Sonijeva. Ko hoće da se izigra trebaju mu obe platforme. Konzole nisu skupe, osim ako izuzmemo da do njih sada nisu stigli svi. Što će reći, PC+PS5, ili XSX+PS5.


Nema potrebe ograničavati se na jednu stvar. :)
 
Poslednja izmena:
Sve ima svoje draži sony sa svojim ekskluzivama...
Ali game pass ultimate teško da trenitno može bilo šta da nadmaši da se ne lažemo. Multi device, milti platform, plus šetnju po regionima i kupovinu igara volj ti Argentina, volj ti Turska, Evropa ili pak USA, kako ti duša ište.

1. Jedan nalog na konzoli ili konzolama (nisam probao) i isti taj nalog na više PC-a i bez problema igranje u isto vreme različitih igara na svim uređajima, nisam nikada probao istu igru tj. probao sam u jednom momentu u beta fazi game passa i bilo je problema sa cloud sejvovima. Ali da 3 ili 4 urđaja bez problema u isto vreme pokrenu i rade sa različitim naslovima na jednom nalogu onako opušteno teško da bilo koji servis dozvoli u dogledno vreme.

2. Na mobilnom i tabletu sa istim tim nalogom cloud gamming svih igara dostupnih u game passu. Ponovo u isto vreme dok neko tamo igra na konzoli i pc-u.

3. Ea play uključen u pretplatu za konzole tokom 2021 stiže i na PC.





Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja imam obe konzole iz prosle generacije (XBOX One X i PS4 Pro) sa gomilom igara na obe. Obe konzole imaju svojih prednosti i mana ali ako bih morao da biram i da ostavim samo jednu od njih, ne bih razmisljao ni delic sekunde i odabrao bih Playstation.

Te price "eksluzive me ne zanimaju" su za malu decu, to moze da kaze samo onaj ko nije igrao Bloodborne, Uncharted, HDZ, God of War, TLOU 1 i 2... - spisak je dug.

Uzeo sam GamePass (3 meseca za jedan €), ima svasta da se igra ali malo sta tu moze da se nosi sa Sony ekskluzivama.
 
Postoji li mesto (radnja, prodavac) gde je moguce poruciti PS5 i da znam da ce kad tad stici ?

Ok, kapiram da verovatno nema nista pre leta, nema veze, cekamo :)
Ali da li neko uopste prima narudzbine i kreira nekakvu "listu za cekanje" ?
 
Postoji li mesto (radnja, prodavac) gde je moguce poruciti PS5 i da znam da ce kad tad stici ?

Ok, kapiram da verovatno nema nista pre leta, nema veze, cekamo :)
Ali da li neko uopste prima narudzbine i kreira nekakvu "listu za cekanje" ?
Svi prave liste čekanja, zovi i prijavi se... što više čekaš kasnije ćeš dobiti.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Ok, zvao sam jednu radnju i rekose mi da ne primaju vise porudzbine, jer imaju dovoljno prijava za celu 2021 :smoke:

Automatski sam pomislio da je tako i kod ostalih, ali provericu
 
Nazad
Vrh Dno